Quantcast

Srpske filmove tokom 2019. godine u bioskopima pogledalo gotovo milion gledalaca

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.345
Godišnja lista najgledanijih filmova otkriva da posetioci bioskopa u Srbiji najviše vole svetske blokbastere, ali da istovremeno ne zapostavljaju filmove naših autora. Zapravo, gledanost srpskih filmova i manjinskih koprodukcija u domaćim bioskopima je u porastu, pa se broj gledalaca sa 864.177 (tokom 2018. godine) povećao na 958.980 (tokom 2019. godine). Ukupan broj posetilaca je takođe veći nego lane: 2018. godine je prodato 4.476.043 ulaznica, a 2019. godine je taj broj dostigao cifru od 4.784.598 prodatih karata.

Među 50 filmova koji su najbolje prošli na srpskim bioskopskim blagajnama protekle godine, nalazi se čak sedam srpskih filmova i jedna srpska manjinska koprodukcija. Ono što posebno raduje jeste da je upravo 2019. bila godina sa najvećom gledanošću domaćih filmova u poslednjoj deceniji: ostvarenja nastala u srpskoj produkciji ili koprodukciji privukla su gotovo milion gledalaca (958.980). Ovom trendu je doprineo i porast broja digitalnih ekrana u Srbiji, koji se od 2011. do 2019. udesetostručio (sa 13 na 130 digitalnih ekrana). Gotovo sve najgledanije srpske filmove tokom 2019. godine podržao je Filmski centar Srbije.

https://www.fcs.rs/36980/

Meni se posebno svideo Ajvar sa Sergejem Trifunovicem i Natasom Ninkovic, ostali filmovi koje sam video i ne bas, ali u svakom slucaju dobro je da se snima sto vise. Po svemu sto sam do sada saznao 2020. bi trebala biti jos uspesnija, posto izlaze mnogi veliki naslovi nasih najpoznatijih autora... A da, i Savovi su pristojan film koji sam doduse gledao na tv, ali je takodje bio prosle godine u bioskopima.. Dok Delirijum tremens Gorana Markovica sam pogledao mini seriju a za film kazu da su izostavljene neke scene humora i da je paznja pre svega na toj psihodrami..

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.345
Evo osim Juznog vetra koji je kao neki hit ne vidim nijedan drugi film vredan pomena.
Ima i drugih, evo neke sam vec naveo ovde, sto iz prosle, sto iz pretprosle godine... Juzni vetar jeste napravio najveci bum i ok je film, ali ima i drugih.. A za serije ti tek ne stoji da samo Senke valjaju.. Meni se na primer Dug moru veoma svidela, i pricali smo vec ranije na tu temu ti i ja, Koreni i Cizmasi su sasvim pristojni, i ima jos gomila gledljivih... Videcemo sad Tajkuna i Drzavnog sluzbenika drugu sezonu, prva je bila ok, za prelaznu ocenu.

Poruka
17.374
Nisam toliko pomno pratio domaću kinematografiju u prošloj godini.
Delirijum tremens sam gledao u bioskopu i pisao sam o tome da mi se dopao.

Pogledao sam "Patuljke sa naslovnih strana" i mogu konstatovati da Debeli sa svakim novim filmom dodatno ruši tu neku moju simpatiju koju je stekao nakon "Mrtav ladan". "Patuljci" su negde na nivou "Anđela 3", dakle katastrofa.

"Taxi bluz" - donekle simpatična komedija za jednokratnu upotrebu.

"Ekipa" je jedan takođe komercijalni projekat, ne previše pretenciozan i sa dobrim foricama.
Od tipskih glumaca, poput Sergeja, Žike, Timotijevića ili Andrije, nije traženo da izađu iz svoje "zone komfora" i za divno čudo to dobro funkcioniše ovde.
Izdvojio bih i odličan kameo Đusa.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.