Quantcast

srpska zena

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
Kakva je razlika između Srpkinje i Francuskinje?

Francuskinja sa leve strane ima muža, sa desne ljubavnika, iza sebe sumnjivu prošlost, ispred sebe blistavu budućnost a na glavi šešir.

Srpkinja sa leve strane nosi kese, sa desne strane decu, iza sebe lepu prošlost, ispred sebe ne vidi budućnost, a na glavi nosi muža.

kakva je srpska zena? srpska zena ima manju platu od prosecne evropljanke, ali od nje uspe da plati skupe krpice, ode na letovanje, vozi svakodnevno auto i ponekad ustedi, umela je da izvuce najbelju mogucu nijansu plave kose farbanjem bebi sapunom i napravi tortu ni iz cega u vreme inflacije, jos uvek ume da samo pogledom navede muskarca da joj pridje u prepunom kafeu, a da mu ne pridje direktno i ponudi pice i noc u svom stanu...srpska zena takodje smatra da je sminka i toaleta za dan ista kao i ona za noc, pa kad krene na posao, izgleda kao da je krenula na novogodosnji koncert hora beckih decaka, ili izbor za najdrocu godine, zavisno od stila i statusa, jos uvek vecim uspehom smatra dobru udaju, a ne dobar posao, vise gleda spanske sapunice, no sto cita i ide u pozoriste i lakse oprasta prevaru muzu, no sebi...

kakva je srpska zena?

edit: francuska zena je uzeta samo kao primer, jer se vic tice nje, nije potrebno vrsiti direktnu usporedbu sa francuskinjama!

Poslednja izmena:

LindaLee

Elita
Poruka
22.191
zimus sam bila iznenadjena koliko je sprska zena mama koka i patrijarhalna
posecivali familiju,kumove,drustvo i svaka u jednoj ruci bebu u drugoj varjacu,muz sedi i sipa pice one se polomise,a sve normalne savremene zene
dva dana prethodno spremale za nas,retke goste,dok je beba spavala

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
ok,momci, sad posto verujem da nijdan od vas nit leze, nit se budi sa francuskinjama, vec sa obicnim srpkinjama, hajde se potrudite, pa recite kakva je srpska zena?
u usporedbi sa nekim drugim, francuskinje su ovde date samo kao primer..

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
Srpska zena zavisi od tudjeg misljenja i to je njena glavna omca oko vrata...teret rudimenta iz proslosti koji se odnosi na odlucivanje u njeno ime, ona neprestano pokusava da bude prihvacena, da se njeni postupci ne izdvajaju iz mase jer joj se i dalje prebacuje sta prava zena mora da radi da bi bila zena. Francuskinje niko ne ispituje, one su najslobodnije zene Evrope, ne polazu racune nikome pa samim tim je vec sve vidjeno, Francuskinja nece da se prefarba u blond, nece da potrosi platu na jednu stvar jer isuvise postuje sebe i zna da bi time samo pokazala kako nije zadovoljna svojim ukusom i prirodnim izgledom. Doduse, Francuska je drzava koja je imala burzoasku revoluciju u XVIII veku a nasa zena je do II sv. rata zavisila od volje muza, oca i devera. To su istorijske razlike koje moramo priznati i raditi na njima.
Inace gde je najveci stepen zenskih prava, gde su zene oduvek bile postovane koliko i muskarci - u Skandinaviji buduci da su tamo fizicki radile koliko i muskarci pa se njihovo unizavanje nikada nije dozvolilo.

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
zimus sam bila iznenadjena koliko je sprska zena mama koka i patrijarhalna
posecivali familiju,kumove,drustvo i svaka u jednoj ruci bebu u drugoj varjacu,muz sedi i sipa pice one se polomise,a sve normalne savremene zene
dva dana prethodno spremale za nas,retke goste,dok je beba spavala
da
kod nas nisi prava zena, ma sta postigla u zivotu, ako ujedno nisi i savrsena domacica
ne kazem da to nije vazno, lepo i korisno u zivotu biti, ali nekako, ako nisi nosilac zlatne varijace i pajalice na bar jednom lokalnom ogovarackom takmicenju rodbine i komsiluka, kao da i ne postojis na spisku onih zena sa velikim Z

gost 159591

Poznat
Poruka
8.252
Dok su jos zivele po pravilima, zakonima ili obicajima drustva dalo se i govoriti o pet miliona zena kao o jednoj jedinoj, danas je to po malo smesno, cak i kad se govori o Srpkinji.

LindaLee

Elita
Poruka
22.191
Vazdusasta,tacno je da je francuskinja daleko opustenija Ali ne znam koliko to ima veze s Tim sto je srpkinja do skoro bila vlasnistvo muskarca(oca ili muza) jer je i ovde Bilo slicno,npr do 1974 je francuskinja da bi usla u radni odnos morala da ima pismeno odobrenje oca a kad se uda onda muza...samo je svaka posle evoluirala na svoj nacin

Poruka
19.160

Francuskinja sa leve strane ima muža, sa desne ljubavnika, iza sebe sumnjivu prošlost, ispred sebe blistavu budućnost a na glavi šešir.

Srpkinja sa leve strane nosi kese, sa desne strane decu, iza sebe lepu prošlost, ispred sebe ne vidi budućnost, a na glavi nosi muža.

kakva je srpska zena? srpska zena ima manju platu od prosecne evropljanke, ali od nje uspe da plati skupe krpice, ode na letovanje, vozi svakodnevno auto i ponekad ustedi, umela je da izvuce najbelju mogucu nijansu plave kose farbanjem bebi sapunom i napravi tortu ni iz cega u vreme inflacije, jos uvek ume da samo pogledom navede muskarca da joj pridje u prepunom kafeu, a da mu ne pridje direktno i ponudi pice i noc u svom stanu...srpska zena takodje smatra da je sminka i toaleta za dan ista kao i ona za noc, pa kad krene na posao, izgleda kao da je krenula na novogodosnji koncert hora beckih decaka, ili izbor za najdrocu godine, zavisno od stila i statusa, jos uvek vecim uspehom smatra dobru udaju, a ne dobar posao, vise gleda spanske sapunice, no sto cita i ide u pozoriste i lakse oprasta prevaru muzu, no sebi...

kakva je srpska zena?

edit: francuska zena je uzeta samo kao primer, jer se vic tice nje, nije potrebno vrsiti direktnu usporedbu sa francuskinjama!

По овој дефиницији, ја нисам српкиња, не носим кесе у левој руци,
не вучем децу са десне стране и немам мужа на глави:zcepanje:

Моје мишљење је да српска жена има већу слободу него било која жена у Свету:lol:

.

Poruka
18.231
Vazdusasta,tacno je da je francuskinja daleko opustenija Ali ne znam koliko to ima veze s Tim sto je srpkinja do skoro bila vlasnistvo muskarca(oca ili muza) jer je i ovde Bilo slicno,npr do 1974 je francuskinja da bi usla u radni odnos morala da ima pismeno odobrenje oca a kad se uda onda muza...samo je svaka posle evoluirala na svoj nacin
..ziva istina..
..mnogi ljudi, mushkarci ili zene, ne znaju shta bi sa svojom slobodom..
..tachnije, nije im dovoljna mogucnost, oni bi da im se obezbedi..
..a ako niko ne potrchi to da uradi za njih, onda se drze onoga shto iziskuje najmanje truda,
a donosi najvishe prostora za samosazaljenje i samoopravdavanje..

Poruka
18.231
По овој дефиницији, ја нисам српкиња, не носим кесе у левој руци,
не вучем децу са десне стране и немам мужа на глави:zcepanje:

Моје мишљење је да српска жена има већу слободу него било која жена у Свету:lol:

.

..i shta radi sa njom? :)
..uglavnom se svede na "mogla sam da sam htela" ili na "mogla sam, ali.."

gica

Legenda
Poruka
54.799

kakva je srpska zena?

-batina je iz raja izašla-

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.515

kakva je srpska zena?

Ne znam, ja svakako nisam neki prototip srpske zene...
Ja sam individualac.

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.515
pa ok Sali nemoj govoriti o sebi, reci sta vidis oko sebe, kad pogledas zenu koja zivi u srbiji?
Nemam pojma, al majke mi. Toliko su razlicite.
Vidim frizerku koja pushi i pije 5 kafa na dan, cita bljutave novine, i fenira zene ceo dan.
Vidim dve babe komsinice setaju i vugljaju one cegere negde tu oko zgrade, i kad prodjem pored i javim se kulturno samo zinu zabulje se u mene i cute.
Vidim klinkice sa sharenim noktima nalepljenim u prevozu kako kuckaju sms-ove cerekaju se i slikaju za fejs.

Ali vidim i devojku koja radi 2 posla, peva u horu, svira violinu,glumi i uvek je duhovita i ima volje za sve.. cak i kad pati..
Vidim zenu koja gura karijeru i odgaja malo dete i trudi se da joj ostane vremena za sebe, za muza, za prijatelje...
Vidim penzionerku koja se trudi da ispuni svoj svaki dan, nakon sto su joj deca otisla iz "gnezda"..
Vidim devojku koja se uvek doceka na noge, kao macka, i ne dozvoljava poraz, bori se za svoju srecu, bori se za sebe..
I tako dalje..
Ja stvarno ne znam kako da njih uopshtim...ali nikako ne znam

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
Vidim frizerku koja pushi i pije 5 kafa na dan, cita bljutave novine, i fenira zene ceo dan.
Vidim dve babe komsinice setaju i vugljaju one cegere negde tu oko zgrade, i kad prodjem pored i javim se kulturno samo zinu zabulje se u mene i cute.
Vidim klinkice sa sharenim noktima nalepljenim u prevozu kako kuckaju sms-ove cerekaju se i slikaju za fejs.

Ali vidim i devojku koja radi 2 posla, peva u horu, svira violinu,glumi i uvek je duhovita i ima volje za sve.. cak i kad pati..
Vidim zenu koja gura karijeru i odgaja malo dete i trudi se da joj ostane vremena za sebe, za muza, za prijatelje...
Vidim penzionerku koja se trudi da ispuni svoj svaki dan, nakon sto su joj deca otisla iz "gnezda"..
Vidim devojku koja se uvek doceka na noge, kao macka, i ne dozvoljava poraz, bori se za svoju srecu, bori se za sebe..
I tako dalje..
e, pa to..upravo to..koliko smo kontroverzne kao grupa, i svako po sebi..to i ja rekoh ali na drugi nacin u uvodnom postu...

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.247
ko arapska, muslimanska...samo sto mora sve sama da radi u kuci, nema pravo da ima kucnu pomocnicu, muz nije duzan da je izdrzava po zakonu, sme da ide u prodavnicu....ne mora da se pokriva bas od glave do pete...i sve to sa osmehom i ljubavlju! :)

sta ce ti sloboda kad nema ko da ti je brani...

karijera udavace u srbiji daje mnogo vece mogucnosti nego profesionalna, tako da to ima logike, iako nema smisla.

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.247

I tako dalje..
I ja vidim sve to, ali ono sto sam gore opisala, cini mi se tipicnim...sto znaci da ih je najveci broj.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.