Quantcast

SRPSKA RAKIJA

proka

Legenda
Moderator
Poruka
56.196
Srpska šljivovica najbolja na sajmu u Zagrebu

Rakija od šljive preduzeća "Braća Tomašević" iz Prijepolja apsolutni je pobednik velikog međunarodnog ocenjivanja kvaliteta rakija i likera na Sajmu poljoprivrede Croagro u Zagrebu.

Kako je saopštila Nacionalna asocijacija proizvođača rakije Srbije "Srpska rakija", desetočlani međunarodni žiri ocenjivao je kvalitet 115 uzoraka rakija i likera iz 40 destilerija iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije i Crne Gore.

Međunarodni eksperti su prepečenici iz Prijepolja, staroj devet godina, dodelili preko 19 poena, od ukupno 20 mogućih.

Pored šljivovice, velikom zlatnom medaljom nagrađena je i rakija od maline istog proizvođača.

Indigo3

Iskusan
Poruka
5.838
Nikad nisam ni probala da pijem rakiju, sam njen miris mi je uvek bio odbojan i izluđuje me na slavljima, a ljudi uživaju, šljokaju i zacakle im se oči već posle prve čašice. Svi ''Hajd, hajd, hajd!'', ma daleko ti lepa kuća, brale!
Bljaks! :sad2:
Sorry, it is just the way it is...

yioim

Elita
Poruka
21.463
kasnije idem u jedan lokal kod Limanske pijace gde covek evo vec dve godine ima uvek istu "dunju" ... svake nedelje do cov19, ma i za vreme, pijaca, povrce i sve sto treba i pre nego se vratim kuci na jednu...lepu mirisnu okrepljujucu... :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.