Srpska publika dala hrvatskoj pesmi 12 bodova, hrvatska publika i žiri srpskoj grupi dali 12 bodova!

zbiljaš

Veoma poznat
Poruka
12.209
Oskarov ćaci-žiri hrvatskoj pesmi u finalu takmičenja za pesmu Evrovizije dodelio 0 bodova. A Bugarku Daru Oskarov žiri iz Ćacilenda častio sa 7 poena. Sramno!


Međutim, SRBIJANSKA publika dala hrvatskoj pesmi 12 bodova, a hrvatska publika i žiri SRBIJANSKIM metalcima dali 12 bodova!

VOLIMO TE HRVATSKO:heart:
:heart:
 
Trebali su im dati 12 poena jer ta pesma ima snažnu poruku i dublju simboliku.

Govori o hrišćanskim ženama i deci koje je Osmansko Carstvo otimalo i porobljavalo tokom svoje okupacije Balkana.

Evo šta pišu o značenju pesme i tetovaža:
Otkrivamo vam o čemu govori pjesma “Andromeda” grupe Lelek – između kolektivne memorije, ženskog nasljeđa i rituala sicanja

"Sicanje, poznato i kao križićanje ili bocanje, nije bilo estetsko ukrašavanje, nego čin otpora i zaštite. U razdoblju osmanske vlasti, kada su otmice djece, prisilna islamizacija i nasilje nad ženama bile realna prijetnja, tetoviranje križeva i drugih simbola na tijelu djece predstavljalo je pokušaj da se identitet učini trajnim, neizbrisivim i vidljivim čak i u slučaju odvajanja od obitelji."

Turski mediji su kritikovali izbor uz tvrdnje da Hrvatice na Evroviziju dolaze sa političkom porukom protiv Osmanlija.
 
Oskarov ćaci-žiri hrvatskoj pesmi u finalu takmičenja za pesmu Evrovizije dodelio 0 bodova. A Bugarku Daru Oskarov žiri iz Ćacilenda častio sa 7 poena. Sramno!


Međutim, SRBIJANSKA publika dala hrvatskoj pesmi 12 bodova, a hrvatska publika i žiri SRBIJANSKIM metalcima dali 12 bodova!
Eurosong su pederska posla
VOLIMO TE HRVATSKO:heart:
:heart:
Ne laži, ne volimo uopće ali rado pamtimo lepe hitove mnogih umetnika, naroĉito iz SFRJ perioda kada si morao da prodješ komisiju da ti se odobri album

Ovo danas samo kupiš tablet i mikrofon i instaliraš neku sound aplikaciju sa GooglePlay i sve go umetnik do golog

Slušam tako neke "udri me do zore" hitove pogotovo ove usa/eu
Pa ja bih doneo zakon svojoj mami na uvce da otpeva pred spavanhe pa tek onda narodu okolo naokolo
 
Zbiljašu ti si pisao da ti se ne svidja hrvatska etno pesma ali bi im dao 12 poena samo jer su susedi.
Vadiš iz konteksta. Ja sam na pdf Muzika branio to što Srbija već nekoliko godina ne šalje etno pesmu na Evroviziju i prepirao se sa tvojim kolegama naprednjacima koji bi Evroviziju pretvorili u world music festival.
 
Eurosong su pederska posla

Ne laži, ne volimo uopće ali rado pamtimo lepe hitove mnogih umetnika, naroĉito iz SFRJ perioda kada si morao da prodješ komisiju da ti se odobri album

Ovo danas samo kupiš tablet i mikrofon i instaliraš neku sound aplikaciju sa GooglePlay
Laz da je laz, komsija je u pravu.

Srbi vole i Hrvatsku i Hrvatice, i vole da beze u Hrvatsku da rade, umesto da ovde rade za SNS gazde.

Srbi vole hrvatsko EU drzavljanstvo.

To su cinjenice, a ti mozes da spinujes kako god hoces.
 
  • Podržavam
Reactions: MC_
Oskarov ćaci-žiri hrvatskoj pesmi u finalu takmičenja za pesmu Evrovizije dodelio 0 bodova. A Bugarku Daru Oskarov žiri iz Ćacilenda častio sa 7 poena. Sramno!


Međutim, SRBIJANSKA publika dala hrvatskoj pesmi 12 bodova, a hrvatska publika i žiri SRBIJANSKIM metalcima dali 12 bodova!

VOLIMO TE HRVATSKO:heart:
:heart:
Какви црни металци? Оно није прошло поред метала, осим тигања у продавници.
 
Laz da je laz, komsija je u pravu.

Srbi vole i Hrvatsku i Hrvatice, i vole da beze u Hrvatsku da rade, umesto da ovde rade za SNS gazde.

Srbi vole hrvatsko EU drzavljanstvo.

To su cinjenice, a ti mozes da spinujes kako god hoces.
Pravilno si napisao SRBI ali ne i Srbijanci
A SRBI su ti obično ovi izBosne...
 
Trebali su im dati 12 poena jer ta pesma ima snažnu poruku i dublju simboliku.

Govori o hrišćanskim ženama i deci koje je Osmansko Carstvo otimalo i porobljavalo tokom svoje okupacije Balkana.

Evo šta pišu o značenju pesme i tetovaža:
Otkrivamo vam o čemu govori pjesma “Andromeda” grupe Lelek – između kolektivne memorije, ženskog nasljeđa i rituala sicanja

"Sicanje, poznato i kao križićanje ili bocanje, nije bilo estetsko ukrašavanje, nego čin otpora i zaštite. U razdoblju osmanske vlasti, kada su otmice djece, prisilna islamizacija i nasilje nad ženama bile realna prijetnja, tetoviranje križeva i drugih simbola na tijelu djece predstavljalo je pokušaj da se identitet učini trajnim, neizbrisivim i vidljivim čak i u slučaju odvajanja od obitelji."

Turski mediji su kritikovali izbor uz tvrdnje da Hrvatice na Evroviziju dolaze sa političkom porukom protiv Osmanlija.
Više bi istorijskim činjenicama odgovaralo da je pesma o tome kako su se Ličanke potukle oko toga koja će u Stambol u harem da ide da se spasi bede, ali dobro — ništa nije idealno!
 
Oskarov ćaci-žiri hrvatskoj pesmi u finalu takmičenja za pesmu Evrovizije dodelio 0 bodova. A Bugarku Daru Oskarov žiri iz Ćacilenda častio sa 7 poena. Sramno!


Međutim, SRBIJANSKA publika dala hrvatskoj pesmi 12 bodova, a hrvatska publika i žiri SRBIJANSKIM metalcima dali 12 bodova!

VOLIMO TE HRVATSKO:heart:
:heart:
U svemu gore navedenom, problem je samo u hrvatskom žiriju koji je Srbiji dao 12. Srpski žiri je dao normalnih 0 bodova za hrvatsku pjesmu kao i većina Europljana kojima se ta pjesma ne sviđa, a taj hrvatski žiri je Srbiji dao 12 za pjesmu koja se Europljanima još manje sviđa. Jedna izvjesna Lu je u tom žiriju, očito ga je netko dobro probrao.
 
U svemu gore navedenom, problem je samo u hrvatskom žiriju koji je Srbiji dao 12. Srpski žiri je dao normalnih 0 bodova za hrvatsku pjesmu kao i većina Europljana kojima se ta pjesma ne sviđa, a taj hrvatski žiri je Srbiji dao 12 za pjesmu koja se Europljanima još manje sviđa. Jedna izvjesna Lu je u tom žiriju, očito ga je netko dobro probrao.
Muzička tvrtka Chetnick Records iz Chicago-a izražava zainteresiranost otkupa glazbenih prava radi 71 CD-a koje bi ponudio ovima što vas glasali telefonom
 
Više bi istorijskim činjenicama odgovaralo da je pesma o tome kako su se Ličanke potukle oko toga koja će u Stambol u harem da ide da se spasi bede, ali dobro — ništa nije idealno!

Nasilje nad hrišćanima svake vrste, pogotovo seksualno nasilje, je bilo uobičajeno tokom perioda osmanske vlasti. To su istorijske činjenice bez obzira koliko se one tebi ne dopadale. Turci iz Anadolije jedino mogu da se bune što se zločini ovdašnjeg islamizovanog ološa njima pripisuju.

A za glasanje žirija si u pravu. Srbija je trebala dati 12 poena Hrvaticama.
 
Progressive metal se to zove. Inače pesma "Kraj mene" i nije komponovana namenski za festival.
Знам ја много боље од тебе шта је метал. То нема везе са металом, и вокалиста је оперисан од певања.
 
Mene ne možeš da troluješ. Ne poznaješ žanrove. Lavina ima ceo album u žanru progresivnog metala: https://lavinaband.bandcamp.com/album/odyssey
То само зато што они себе називају тако, не значи апсолутно ишта. Њихова "музика" је крш. Брука.

Боље да су на Енглеском певали, мањи блам би био.
Овако звуче као онај падавичар од прошле године.
 
Više bi istorijskim činjenicama odgovaralo da je pesma o tome kako su se Ličanke potukle oko toga koja će u Stambol u harem da ide da se spasi bede, ali dobro — ništa nije idealno!
...i kaže priča kako su Ličani pisali sultanu u Stambolu da će poslati svoje žene jer tamo se živi u svili i kadifi, hrani medom i šerbetom....u Lici samo moraju raditi i kopati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top