Quantcast

Srpska pravoslavna crkva u jugoslovenskim ratovima

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.886
занимљиво да припадница једне америчке заједнице замера Српској Цркви ''crkveni nacionalizam'', а управо је америчко друштво пример таквог национализма, јер почива на форсираном ''патриотизму'' и милитаризму, чији је главни стуб протестантски конзервативизам америчке средње класе, окупљене у разним адвентисктичким, баптистичким и сличним заједницама- из којих су се испилили и твоји раселови сведоци.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.590
занимљиво да припадница једне америчке заједнице замера Српској Цркви ''crkveni nacionalizam'', а управо је америчко друштво пример таквог национализма, јер почива на форсираном ''патриотизму'' и милитаризму, чији је главни стуб протестантски конзервативизам америчке средње класе, окупљене у разним адвентисктичким, баптистичким и сличним заједницама- из којих су се испилили и твоји раселови сведоци.
I meni je cudbno da ne znas da ja ne pripadam nikakvoj Americkoj zajednici nego hriscanstvu koje nije nacionalno.
Inace sam u Srbiji. :mrgreen:

Biblija i Bog kazu : Dela Apostolska 10 : 34 Nato je Petar progovorio i rekao: “Sad zaista shvatam da Bog nije pristrasan,

35 nego u svakom narodu prihvata onoga ko ga se boji i čini što je pravedno.

To je Bozje ucenje.

Bog je JEDAN, Bog sviju, nema za njega podela, niti on gleda na nacionalnu pripadnost nego na SRCe svakog pojedinca...

To je ono sto nas cini ljudima, nase osibine nalik Bozjim...

A dok se u pravoslavlju religija i nacija cesto poistovecuju sto je netacno i pogresno...

i apeluju na nacionalizam... sto nije hriscanski...

Jehovini Svedoci kao hriscani propovedaju svim nacijama i ima ih svih nacija...

tako da tvoje predrasude i pogresne informacije padaju u vodu :)

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
gde kaže to biblija, navedi citat.
Prema Expository Dictionary of New Testament Words od W. E. Vine, grčka riječ hágios (prevedena sa “svet”) znači u svojoj biti “odijeljen od zla...čist u ljubavi i bez trunke grijeha.

Izaija 6:3 - I govorili su jedan drugome: “Svet, svet, svet je Jehova nad vojskama! Sva je zemlja puna slave njegove!

Prema tome, u Jehovi nema ni trunke zla, jer inače ne bi mogao biti svet.

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
Jehovini Svjedoci nisu američka zajednica, nego međunarodna, i kao takvi nemaju nikakve veze sa američkim društvom, ili nekim drugim društvom ovoga svijeta.

Jesu li Jehovini svjedoci američka vjera ?

Jehovini svjedoci zastupaju Božje Kraljevstvo, a ne neki politički, ekonomski niti socijalni program bilo koje države u svijetu. Istina je da su se Jehovini svjedoci u suvremeno doba najprije pojavili u Sjedinjenim Američkim Državama. Njihovo se glavno sjedište nalazi u toj zemlji, što im omogućava da tiskaju i otpremaju biblijsku literaturu u većinu zemalja svijeta. No Jehovini svjedoci nijedan narod ne smatraju boljim od nekog drugog naroda. Njihovih pripadnika ima među gotovo svim narodima svijeta. Osim toga, u mnogim dijelovima svijeta imaju svoje urede iz kojih se nadgledava njihovo djelovanje na tom području. Razmisli o sljedećem: Isus se rodio kao Židov u Palestini, no je li zbog toga kršćanstvo palestinska vjera? Mjesto Isusova rođenja nije najvažniji činilac koji bi trebalo uzeti u obzir. Ono što je Isus naučavao potjecalo je od njegovog Oca, Jehove Boga, koji se nepristrano odnosi prema ljudima iz svih naroda (Ivan 14:10; Djela 10:34, 35).

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Znaš, znaš, nego lažeš.

Isus je svoje duhom pomazane sljedbenike na Zemlji kao grupu nazvao “vjernim i razboritim robom” odnosno “upraviteljem”

Kula stražara 15. 2. 2009 str. 24-28

’Riječ iza nas‘ ujedno dopire i posredstvom ’vjernog i razboritog roba‘, koji nam daje ”hranu u pravo vrijeme“

Kula stražara 15. 5. 1999 str. 17-19

itd, itd....naravno, to nikakve veze nema sa istinom, nego samo da dokažem da lažeš. :D
Bilo bi ateisticki i viteski ako bi se uzdrzao od ovakvih kvalifikativa kada je u pitanju koleginica.

coco bill

Poznat
Poruka
8.177
Prema Expository Dictionary of New Testament Words od W. E. Vine, grčka riječ hágios (prevedena sa “svet”) znači u svojoj biti “odijeljen od zla...čist u ljubavi i bez trunke grijeha.

Izaija 6:3 - I govorili su jedan drugome: “Svet, svet, svet je Jehova nad vojskama! Sva je zemlja puna slave njegove!

Prema tome, u Jehovi nema ni trunke zla, jer inače ne bi mogao biti svet.
znači slobodno tumačenje...
:think: i u detetu kad se rodi nema trunke zla, da li to znači da je svako novorođenče sveto?

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
znači slobodno tumačenje...
:think: i u detetu kad se rodi nema trunke zla, da li to znači da je svako novorođenče sveto?
Nije baš točno to što kažeš, jer se svaka osoba poslije učinjenog Adamovog i Evinog grijeha već rađa grešna i nesavršena.

Psalmi 51:5 - Evo, u prijestupu sam rođen, u grijehu me začela majka moja.

Prema tome, to nije proizvoljno tumačenje, jer je Jehova SVET, dok čovijek - pa tako i dijete - nije sveto, i po tome naginje ka zlu.

coco bill

Poznat
Poruka
8.177
Nije baš točno to što kažeš, jer se svaka osoba poslije učinjenog Adamovog i Evinog grijeha već rađa grešna i nesavršena.

Psalmi 51:5 - Evo, u prijestupu sam rođen, u grijehu me začela majka moja.

Prema tome, to nije proizvoljno tumačenje, jer je Jehova SVET, dok čovijek - pa tako i dijete - nije sveto, i po tome naginje ka zlu.
naravno da je proizvoljno tumačenje, a uz to i suludo jer detetu nameće greh sa rođenjem.

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
naravno da je proizvoljno tumačenje, a uz to i suludo jer detetu nameće greh sa rođenjem.
To je biblijsko tumačenje, a ne proizvoljno, pošto sam postavio jasan citat koji govori u prilog tome.

Jeremija 10:23 - Dobro znam, Jehova, da put čovjeka zemaljskog nije u njegovoj vlasti. Čovjek koji hoda ne može upravljati koracima svojim.

Biblija je sasvim jasna po pitanju ljudske grešnosti.

Kulkiver

Ističe se
Poruka
2.118
To je biblijsko tumačenje, a ne proizvoljno, pošto sam postavio jasan citat koji govori u prilog tome.

Jeremija 10:23 - Dobro znam, Jehova, da put čovjeka zemaljskog nije u njegovoj vlasti. Čovjek koji hoda ne može upravljati koracima svojim.

Biblija se može tumačiti na mnogo načina a subjektivni zaključci izvode ljudi svakakvog duha. Pošto je Bog vrhovni duh sveopšteg dobra i mudrosti kao što je i ljubav, pravda, ostavio nam je da svojim slabim sećanjem koje se svelo na predosećaje biramo da li ćemo slediti prave hrišćanske vrednosti (plemenitost) ili ćemo poći za zadovoljstvima zemaljskim i tako nam duh oslabi te postajemo slepi ovde gde vlada knez zemaljski.
Zar nije Adam prvo kažnjen zato što je izdao Boga, prešao na stranu Lucifera a tek onda je na red došlo ono na šta mnogi cinici danas gledaju kao na bajku sa jabukom i zmijom?
Ja ne mislim da se čovek rađa grešan ali sam siguran da svojim postupcima i te kako utiče na budućnost (spasenje) i večnost što znači da skoro u potpunosti upravlja sobom zato što je on skoro pa prepušten na milost i nemilost ovde kao u zatvoru zbog greha svoja dva predaka.

Poslednja izmena:

coco bill

Poznat
Poruka
8.177

bilo biblijsko ili neko drugo, suludo je i neistinito.
koji je to tačno greh koji dete dobija rođenjem?
šta kaže biblija?

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
šta kaže biblija?
Kad se govori o grijehu, treba razlikovati urođenu grešnost i osobne grijehe. Urođenu smo grešnost naslijedili, sviđalo se to nama ili ne, a za osobne grijehe odgovoran je svaki pojedinac.

Biblija pokazuje da su naši praroditelji počinili prvi grijeh, takozvani istočni grijeh, te prenijeli grešnost na sve ljude. Zbog toga smo svi od rođenja nesavršeni.

Rimljanima 5:12 - Zato, kao što je preko jednog čovjeka grijeh ušao u svijet i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagriješili.

Međutim, samim tim smo od praroditelja nasljedili i nesavršenost uma, te prema tome naše odluke i želje nisu u skladu sa savršenom Božjom voljom.

“Svaka je nepravednost grijeh”, kaže Biblija (1. Ivanova 5:17).

I zato je odgovor, da se rođenjem dobiva nasljeđeni grijeh po kojemu ljudi oboljevaju, stare i umiru, a isto tako i osobni grijeh naginjanja prema zlu, zbog nesavršenosti uma i srca.

Сале

Buduća legenda
Poruka
44.857
šta kaže biblija?
nisi mu dobro postavio pitanje, treba da glasi ovako
sta kaze strazarska kula?

zar vam nije jasno da uzmes jehovinog svedoka da sedne sa tobom da razgovara samo sa biblijom u ruci ne bi znao sta da kaze, jedino sto su im staresine malo naprednije ostalo corak.

beba kao beba ne moze biti gresna jer ne zna za zlo, ali nasledjuje gresnu prirodu pa tokom odrastanja gresi.
a hrist vidi decu ovako

И рече им: Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

Заиста вам кажем: који не прими царство Божје као дете, неће ући у њега.

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Takodje Matej 24 :14 kaze

14 I ova dobra vest o kraljevstvu propovedat će se po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.

sto JS i rade... a ostali i ne...

Znaci predvidjeno je da se hriscanstvo prosiri na sve nacije....
Vidi Mona...Pun mi je kufer kraljeva i njihovih kraljevstava...
Može li to bez tih autokrata i silnika koji nam se već na glavu popeše!!! Ma se zvali i Bog i Đavo i kakogod...
Možemo li mi ljudi sami da uradimo i smislimo nešto pametno i lepo bez tih uzurpatora naših duša?Može li se uopšte disati punim plučima,
ako nam neki autokratski krele diše za vrat??? Bre.hoću slobodu i to potpunu ! ! ! Hoću ja da budem svoj Bog,pa makar odmah crko!!!:

velke712

Elita
Poruka
24.631
Takodje Matej 24 :14 kaze

14 I ova dobra vest o kraljevstvu propovedat će se po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.

sto JS i rade... a ostali i ne...

Znaci predvidjeno je da se hriscanstvo prosiri na sve nacije....
e devojko, il shta si vec, a da ti odmorish malo od srba i srbskih zemalja? srbi su vec velikim delom hriscani, josh od pradavnih vremena, chak su i neke velike bitke vodili braneci hriscanstvo. i, ono mozhda najinteresantnije, srbi nisu primili hriscanstvo na silu, kao shto je to bio sluchaj sa nekim drugim narodima. srbi imaju sopstvene svece i prosvetitelje.

coco bill

Poznat
Poruka
8.177
Kad se govori o grijehu, treba razlikovati urođenu grešnost i osobne grijehe. Urođenu smo grešnost naslijedili, sviđalo se to nama ili ne, a za osobne grijehe odgovoran je svaki pojedinac.

Biblija pokazuje da su naši praroditelji počinili prvi grijeh, takozvani istočni grijeh, te prenijeli grešnost na sve ljude. Zbog toga smo svi od rođenja nesavršeni.

Rimljanima 5:12 - Zato, kao što je preko jednog čovjeka grijeh ušao u svijet i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagriješili.

Međutim, samim tim smo od praroditelja nasljedili i nesavršenost uma, te prema tome naše odluke i želje nisu u skladu sa savršenom Božjom voljom.

“Svaka je nepravednost grijeh”, kaže Biblija (1. Ivanova 5:17).

I zato je odgovor, da se rođenjem dobiva nasljeđeni grijeh po kojemu ljudi oboljevaju, stare i umiru, a isto tako i osobni grijeh naginjanja prema zlu, zbog nesavršenosti uma i srca.
nisi mi još odgovorio na pitanje koje sam ti postavio: koji je to tačno greh koji dete dobija rođenjem?

pišeš o posledicama tog greha, a nikako da navedeš koji je to greh.

istočni greh nije odgovor bez pojašnjenja.

dakle, čekam jednostavan odgovor: koji je to greh ili, ako ti je teško pitanje, šta je to istočni greh i kakve veze ima sa novorođenim detetom? :ceka:

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Mojsije videći narod go, jer ga ogoli Aron na sramotu pred protivnicima njegovim, 26 Stade Mojsije na vrata od logora, i reče: K meni ko je Gospodnji. I skupiše se pred njega svi sinovi Levijevi. 27 I reče im: Ovako kaže Gospod Bog Izrailjev: Pripašite svaki svoj mač uz bedro svoje, pa prođite tamo i amo po logoru od vrata do vrata, i pobijte svaki brata svog i prijatelja svog i bližnjeg svog. 28 I učiniše sinovi Levijevi po zapovesti Mojsijevoj, i pogibe naroda u onaj dan do tri hiljade ljudi. 29 Jer Mojsije reče: Posvetite danas ruke svoje Gospodu, svak na sinu svom i na bratu svom, da bi vam dao danas blagoslov
Reklo bi se da je ovo potvrda i dokaz tvrdnji ateista o zlohudoj religiji i njenog vrhovnog gospodara.

coco bill

Poznat
Poruka
8.177

zar vam nije jasno da uzmes jehovinog svedoka da sedne sa tobom da razgovara samo sa biblijom u ruci ne bi znao sta da kaze, jedino sto su im staresine malo naprednije ostalo corak.

beba kao beba ne moze biti gresna jer ne zna za zlo, ali nasledjuje gresnu prirodu pa tokom odrastanja gresi.
beba tokom odrastanja ne nasleđuje grešnu prirodu, nego može jedino da se identifikuje sa nekim lošim osobinama okoline koja ju okružuje.
dakle, eventualni greh nije urođen, niti je nasleđen, nego jedino može biti naučen u procesu odrastanja.
a hrist vidi decu ovako

И рече им: Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

ove isusove reči treba dobro razumeti jer upravo govore o bezazlenosti deteta koje je oslobođeno svakog greha.
ono, čak, u svojoj bezazlenosti, ne razlikuje dobro od zla, kao adam pre nego što se upoznao sa tim cenjenim drvetom.

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
nisi mi još odgovorio na pitanje koje sam ti postavio: koji je to tačno greh koji dete dobija rođenjem?

pišeš o posledicama tog greha, a nikako da navedeš koji je to greh.

istočni greh nije odgovor bez pojašnjenja.

dakle, čekam jednostavan odgovor: koji je to greh ili, ako ti je teško pitanje, šta je to istočni greh i kakve veze ima sa novorođenim detetom? :ceka:
Jasno ti je odgovoreno u zadnjoj rečenici.

http://forum.krstarica.com/showthre...m-ratovima?p=22357217&viewfull=1#post22357217

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969

a hrist vidi decu ovako

I što je pjesnik htio da kaže sa ovim postavljenim biblijskim stihovima o djeci ?

Mudri logičar

Ističe se
Poruka
2.969
beba tokom odrastanja ne nasleđuje grešnu prirodu, nego može jedino da se identifikuje sa nekim lošim osobinama okoline koja ju okružuje.
dakle, eventualni greh nije urođen, niti je nasleđen, nego jedino može biti naučen u procesu odrastanja.

ove isusove reči treba dobro razumeti jer upravo govore o bezazlenosti deteta koje je oslobođeno svakog greha.
ono, čak, u svojoj bezazlenosti, ne razlikuje dobro od zla, kao adam pre nego što se upoznao sa tim cenjenim drvetom.
Ove Isusove riječi ne govore o bezazlenosti dijeteta, nego se kroz ovu usporedbu htjelo reči nešto drugo, no upravo sam postavio pitanje goost-u, da vidim što će odgovoriti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.