SRPSKA OPOZICIJA (2017-)

Pa pročitaj bar uvodni tekst ako ćeš već... :lol:

Ne, ovo nije tema o tom opozicionom savezu oko Đilasa, kako god da će se na kraju zvati. Koliko čujem valjda USO (Ujedinjena srpska opozicija). Ovo je tema o...opoziciji u Republici Srbiji. :D

Neke tipove kao npr. Srđana Noga nisam pomenuo iz prostog razloga što nisam baš sve mogao da pređem, a i ponešto sam zaboravio.
Procitacu :) ... ali opet ta zabrana bi trebala da bude PRVI uslov bilo kakve “opozicije”.
Niko normalan nece glasati za bilo koga ko se vezao za te mafijase.
 
Procitacu :) ... ali opet ta zabrana bi trebala da bude PRVI uslov bilo kakve “opozicije”.
Niko normalan nece glasati za bilo koga ko se vezao za te mafijase.

Odmah da kažem...ništa od toga. Posle svake smene vlasti priča se tako o zabrnama pojedinih stranaka i slično; to su uvek ili pusta demagogija radi prikupljanja jeftinih političkih poena, ili pusti snovi pojedinaca. Ne treba uopšte uzimati to u razmatranje kao iole moguće.
 
Ne moramo da se slozimo ali skupstina je bar imala opoziciju .....tad.....sad je vise nema.

Kao da nije ni imala. Između 2014. i 2016. godine opozicija samo Bojan Pajtić i Boris Tadić. :lol:

Anemični ljudi koji su neprimetni. Koji nemaju jednu jedinu vanparlamentarnu aktivnost. Neprimetni totalno u svakom smislu; neprisutni na gotovo svim nivoima. Glasaju za mnoge vladine odluke. Pa to je vreme možda jedino kad smo imali i 100% parlamenta kako glasa za neke stvari. I u onom pređašnjem periodu, pre 2014; DSS ustala protiv Briselskog sporazuma...nekim prigovorom, mlako i to je to. Tada nije postojala čak ni N1 televizija.

Opozicija ne znači biti fikus u parlamentu i primti platu i smeškariti se, već nešto i raditi. A ti ljudi ništa nisu radili, doslovno. Sem što su se tada gotovo svi gurali ko će u koaliciju sa SNS, doslovno (uključujući i Tadića npr.). :hahaha: Dakle to je bilo uglavnom razdoblje mrtve opozicije. Što je i normalno, na kraju krajeva; naprednjaci su bili prilično sveži i tek su došli na vlast. Prvi pravi signali da opozicija uopšte postoji u Srbiji bili su kada je bila kriza oko prolaska cenzusa DSS-Dveri 2016. godine.
 
Kao da nije ni imala. Između 2014. i 2016. godine opozicija samo Bojan Pajtić i Boris Tadić. :lol:

Anemični ljudi koji su neprimetni. Koji nemaju jednu jedinu vanparlamentarnu aktivnost. Neprimetni totalno u svakom smislu; neprisutni na gotovo svim nivoima. Glasaju za mnoge vladine odluke. Pa to je vreme možda jedino kad smo imali i 100% parlamenta kako glasa za neke stvari. I u onom pređašnjem periodu, pre 2014; DSS ustala protiv Briselskog sporazuma...nekim prigovorom, mlako i to je to. Tada nije postojala čak ni N1 televizija.

Opozicija ne znači biti fikus u parlamentu i primti platu i smeškariti se, već nešto i raditi. A ti ljudi ništa nisu radili, doslovno. Sem što su se tada gotovo svi gurali ko će u koaliciju sa SNS, doslovno (uključujući i Tadića npr.). :hahaha: Dakle to je bilo uglavnom razdoblje mrtve opozicije. Što je i normalno, na kraju krajeva; naprednjaci su bili prilično sveži i tek su došli na vlast. Prvi pravi signali da opozicija uopšte postoji u Srbiji bili su kada je bila kriza oko prolaska cenzusa DSS-Dveri 2016. godine.
To koliko je opozicija izmedju 2016 i 2020 bila znacajna videli smo na proslim izborima :hahaha:
 
Odmah da kažem...ništa od toga. Posle svake smene vlasti priča se tako o zabrnama pojedinih stranaka i slično; to su uvek ili pusta demagogija radi prikupljanja jeftinih političkih poena, ili pusti snovi pojedinaca. Ne treba uopšte uzimati to u razmatranje kao iole moguće.
Treba menjati sistem.
Politikom ne mogu da se bave moralni i imovinski slepci koji u drzavi vide bogacenje na licni racun.
U Srbiji predsednici i ministri kupuju diplome, alo o cemu mi pricamo.
Vlast i opozicija u Srbiji je sastavljena od pecinskih ljudi i tu nema kompromisa.
Mora nova generacija i ekipa ozbiljnih patriota i mozgova da stasa.
 
Kao i da nije.
Bojkot je bio potpuno nebitan niko ga nije ni primetio.

Izlaznost je 2016. godine bila 56,07%. Na ovim izborima je 48,88%, najniža u 140 godina srpskog parlamentarizma. S obzirom na ogroman broj prigovora i malo veći stepen neregularnosti na ovim izborima, uzmimo da je CRTA-in zaključak da je stvarna izlaznost od negde oko 45% barem delomice osnovana. Tome treba dodati da je birački spisak na ovim izborima bio pročišćen, što će reći da je pad još veći od ovog. To je, doslovno, više od 10 procenata biračkog tela.

To je više nego što ostvario deo opozicije koji je izašao na izbore. Ukoliko ne računamo Šapića, i to dosta veći.
 
Izlaznost je 2016. godine bila 56,07%. Na ovim izborima je 48,88%, najniža u 140 godina srpskog parlamentarizma. S obzirom na ogroman broj prigovora i malo veći stepen neregularnosti na ovim izborima, uzmimo da je CRTA-in zaključak da je stvarna izlaznost od negde oko 45% barem delomice osnovana. Tome treba dodati da je birački spisak na ovim izborima bio pročišćen, što će reći da je pad još veći od ovog. To je, doslovno, više od 10 procenata biračkog tela.

To je više nego što ostvario deo opozicije koji je izašao na izbore. Ukoliko ne računamo Šapića, i to dosta veći.


Ne znam da li u "parlamentarizam"racunas i Titovo doba kad nije bilo visestranacja ili samo zelis da tvoj post zvuci pompeznije.

Izlaznost je bila 49, 3% po RIKU-u.
Znaci izuzetno mala razlika u odnosu na prethodne izbore.
CRTA nije RIK i ne znam zasto na osnovu njihovih podataka poredis izbore.
Zvanicno je bilo oko 6% manje ljudi na izborima - korona= nebitno smanjenje.
 
Ne moramo da se slozimo ali skupstina je bar imala opoziciju .....tad.....sad je vise nema.

Шта је то 'опозиционо' у 'опозицији'?

Једино је опозционо у персонилизацији извршења .. или како су лепо опевали 'ДА ВЛАДАМ' у песми групе ЕКВ

Један исти КЛАСНИ систем се спроводи и пропагира ......

По подпуно истом принципу ....Ви и даље зовете Комунистима тамо неке Кинезе , а они економски политички немају БЛАГЕ везеса комунизмом

Замислите да СУНЦЕ зовете планетом ..... или да ВУКЛАН зовете извором .воде ... ане ЛАВЕ

Терминолошки сте у ОГРОМНОМ проблему јер речи не одговарају делима .
 
Kakva je to Srpska opozicija Dačić.

Nema veze.

каква би била опозиција ТКЗВКЊКВ .. Никава ....

Сада Дажић има Џаба све .. сутра би поред струје ТКЗКЊКВ имао џаба све ....

Када погледаш физички и личе Дачић и ТКЗВКЊКВ .. два задригла крмка ....
 
Ne znam da li u "parlamentarizam"racunas i Titovo doba kad nije bilo visestranacja ili samo zelis da tvoj post zvuci pompeznije.

Nije bilo višestranačja, ali bilo je izlaženja i glasanja. Nema potrebe dodavati ikakvu pompeznost; ovo je istorijski minimum. Rekord koji do sada nikada nije bio postignut od prvog dana kada je glasač za nekog glasao.

Izlaznost je bila 49, 3% po RIKU-u.
Znaci izuzetno mala razlika u odnosu na prethodne izbore.
CRTA nije RIK i ne znam zasto na osnovu njihovih podataka poredis izbore.
Zvanicno je bilo oko 6% manje ljudi na izborima - korona= nebitno smanjenje.

Ne, nisi u pravu.

izvestaj.JPG


3.218.763 od 6.584.376 je 48,88%.
 
Људи не гањајте квантитет, већ квалитет: слободу, морал, храброст, врлине, способност...

Јурите и борите се за све оно што није пребројиво.

A to ja ne; nije to za mene. :lol: Ja sam ipak, primarno, realista. I posmatrač.

Čuj, sloboda? Šta ćeš tražiti sledeće; da nam Albanci predaju Kosovo? Da Moravom proteče reka tečnog zlata?
 
A to ja ne; nije to za mene. :lol: Ja sam ipak, primarno, realista. I posmatrač.

Најстварнија је онтологија и она се у политичким наукама објашњава политичком филозофијом.

нпр.: "Само слободан човек је одговоран човек и обрнуто"

Пребројавање, демонстраната, гласова, %, цм, л, км,...нема ништа заједничко у примени политичке филозофије са претходном реченицом.
 

Back
Top