Srpska lista traži od Vlade Srbije da specijalne jedinice KP i obaveštajne strukture na Kosovu proglasi terorističkim organizacijama

Casual Observer

Stara legenda
Poruka
78.639
93FFCBC9-2D0B-4A3C-91C2-62FE90703BF6.jpeg


Stranka sa, na dosadašnjim izborima na Kosovu, većinskom podrškom Srba, a istovremeno stranka koja u većini kosovskih institucija više nema svog predstavnika, izuzev u parlamentu – obratila se danas otvorenim pismom Vladi Republike Srbije, od koje traži da sve bezbednosne strukture Prištine – proglasi terorističkim organizacijama.

„Obraćamo Vam se u ime srpskog naroda sa Kosova i Metohije koji više od dve godine trpi teror i represiju antisrpskog režima Aljbina Kurtija sa ciljem progona svega što je srpsko, krši sve postignute sporazume kojima su garantovana prava srpskog naroda i kroz institucionalnu represiju ugrožava opstanak i mir na ovim prostorima“, naveli su u prvom delu ovog pisma.

Izlistali su zatim šta su sve kosovske bezbednosne strukture, odnosno kako su „parapolicijske, specijalne i obaveštajne strukture“, prema njihovim navodima, delovale prema Srbima na Kosovu u poslednjem periodu:

„Pokušale ubistvo naših sugrađana u više navrata, u sred dana pod pretnjom vatrenim oružjem naočigled dece, žena i ostalih građana bez ikakvih osnova izvršili brutalna kidnapovanja naših sugrađana uz primenu sile, prebijali desetine naših sugrađana pa čak i maloletnu decu Daru i Kristijana Radosavljevića, nebrojeno puta uz pretnju dugim cevima, do zuba naoružani, sa oklopnim vozilima okupirali delove naselja u kome žive naši građani, zabranjujući kretanje čak i deci, bolesnim licima i starim osobama, otimali zemlju od srpskih građana bez pravnog osnova a sa ciljem militarizacije severa Kosova i Metohije, gradili ilegalne baze protivno Briselskom sporazumu, pa čak i sopstvenim aktima koji zabranjuju da se u čisto srpske sredine stacioniraju do zuba naoružane specijalne jedinice sastavljene isključivo od Albanaca, nebrojeno puta sprovodili represivne akcije nad nedužnim civilima, maltretirajući čak i zdravstvene radnike, vozače sanitetskih vozila prilikom prevoza teških bolesnika i medicinskog materijala, te sprovodili akcije koje su primerene za one delove sveta u kojima se odvijaju ratne operacije, sa namerom izazivanja straha i nesigurnosti kod građana, odnosno njihovog terorisanja a sa ciljem da oni napuste prostor Kosova i Metohije“.
Poručili su u pismu da veruju da bi se odlukom o proglašenju kosovskih bezbednosnih institucija – terorističkim organizacijama, u saradnji sa međunarodnim institucijama i zapadnim partnerima – sprečile dalje „nelegalne aktivnosti ovih formacija i njihovih saradnika na ugrožavanju mira na ovim prostorima“, te stvorile pravne osnove za delovanje svih državnih organa Srbije protiv ovih organizacija i isti izveli pred lice pravde.

„Oni ugrožavaju mir na ovim prostorima, sa nesagledivim posledicama po budućnost Zapadnog Balkana pa i čitave Evrope“, smatraju iz ove stranke.

Pismo Srpske liste upućeno Vladi Republike Srbije „u ime srpskog naroda“ sa Kosova i Metohije, prenosimo u celosti:

Poštovana predsednice Vlade Republike Srbije, uvaženi ministri,

Obraćamo Vam se u ime srpskog naroda sa Kosova i Metohije koji više od dve godine trpi teror i represiju antisrpskog režima Aljbina Kurtija sa ciljem progona svega što je srpsko, krši sve postignute sporazume kojima su garantovana prava srpskog naroda i kroz institucionalnu represiju ugrožava opstanak i mir na ovim prostorima.

Imajući u vidu da institucionalno nasilje na severu Kosova i Metohije režim Aljbina Kurtija sprovodi preko određenih parapolicijskih, specijalnih i obaveštajnih struktura čijim se delovanjem ugrožava mir, bezbednost i sigurnost našeg naroda, ali i mir na čitavom Zapadnom Balkanu, kao i da su ove strukture u prethodnom periodu:

– pokušale ubistvo naših sugrađana u više navrata,

– u sred dana pod pretnjom vatrenim oružjem naočigled dece, žena i ostalih građana bez ikakvih osnova izvršili brutalna kidnapovanja naših sugrađana uz primenu sile,

– prebijali desetine naših sugrađana pa čak i maloletnu decu Daru i Kristijana Radosavljevića,

– nebrojeno puta uz pretnju dugim cevima, do zuba naoružani, sa oklopnim vozilima okupirali delove naselja u kome žive naši građani, zabranjujući kretanje čak i deci, bolesnim licima i starim osobama,

– otimali zemlju od srpskih građana bez pravnog osnova a sa ciljem militarizacije severa Kosova i Metohije,

– gradili ilegalne baze protivno Briselskom sporazumu, pa čak i sopstvenim aktima koji zabranjuju da se u čisto srpske sredine stacioniraju do zuba naoružane specijalne jedinice sastavljene isključivo od Albanaca,

– nebrojeno puta sprovodili represivne akcije nad nedužnim civilima, maltretirajući čak i zdravstvene radnike, vozače sanitetskih vozila prilikom prevoza teških bolesnika i medicinskog materijala,

– te sprovodili akcije koje su primerene za one delove sveta u kojima se odvijaju ratne operacije, sa namerom izazivanja straha i nesigurnosti kod građana, odnosno njihovog terorisanja a sa ciljem da oni napuste prostor Kosova i Metohije,

predlažemo Vam da u skladu sa svojim ovlašćenjima po hitnom postupku donesete odgovarajuću odluku kojom će se sve specijalne jedinice koje Kurti nelegalno drži na severu Kosova i Metohije, obaveštajne strukture koje sprovode hibridne operacije sa ciljem destabilizacije i podizanja tenzija, te fingiranjem i podmetanjem stvaraju alibi za nasilne upade i neosnova hapšenja, kao i ostale strukture koje deluju sa ciljem progona srpskog naroda, kao i sve saradnike ovih struktura koji su srpskim službama bezbednosti vrlo dobro poznati proglasite terorističkim organizacijama jer ugrožavaju mir na ovim prostorima, sa nesagledivim posledicama po budućnost Zapadnog Balkana pa i čitave Evrope.

Osnov ove odluke se nalazi u pobrojanim aktivnostima koje su ove strukture de fakto sprovele u prethodnom periodu, a koje ispunjavaju po međunarodnim načelima i standardima svetskih i UN agencija, osnovne elemente definicije terorizma jer su ove aktivnosti protivne principima i ciljevima UN, a koje podrazumevaju akcije kojima se upotrebom nezakonitog nasilja ili pretnje nezakonitim nasiljem izaziva strah među građanima određene teritorije sa ciljem ostvarenja odgovarajućih političkih ili ideoloških ciljeva.

Duboko verujemo da bi se ovom odlukom, u saradnji sa međunarodnim institucijama i zapadnim partnerima, sprečile dalje nelegalne aktivnosti ovih formacija i njihovih saradnika na ugrožavanju mira na ovim prostorima, te stvorili pravne osnove za delovanje svih državnih organa protiv ovih organizacija i isti izveli pred lice pravde.



Od početka nove krize na Severu, krajem maja, nasilnim ulaskom trojice albanskih gradonačelnika uz jake policijske snage u opštine Zvečan, Leposavić i Zubin Potok – Kosovska policija uhapsila je osmoro Srba – što u vezi upravo sa incidentima u vezi opština, što sa krivičnim delima koja ima se na teret stavljaju, a koja su, kako oni tvrde, počinjena ranije.

Za to vreme, međunarodna zajednica glasno poziva da se situacija deeskalira, da se policija i gradonačelnici iz opština povuku, a da se raspišu novi izbori u kojima će učestvovati i Srbi.

Kosovski premijer na deo zahteva pristaje, ali uz svoje uslove, među kojima je i taj da svi oni koji su bili učesnici u incidentima – za to odgovaraju.

Uz tvrdnje da je tu reč o pripadnicima kriminalnih bandi, sredinom prošle nedelje njegova je vlada izglasala odluku da se „Civilna zaštita“ i „Severna Brigada“ proglase terorističkim organizacijama i to bez koordinacije sa međunarodnim partnerima.

Reč je o virtuelnim organizacijama od kojih jedna postoji u glavi Aljbina Kurtija, a druga je integrisana u kosovski sistem, poručili su tada iz Srpske liste.

Ipak, srpski predsednik Aleksandar Vučić, gostujući ovog vikenda na jednoj od nacionalnih srpskih televizija, poručio je da svi oni koji misle da bi „ti neljudi“ krenuli na njih – da se na izvesno vreme sklone.



Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije

https://kossev.info/srpska-lista-tr...osovu-proglasi-terioristickim-organizacijama/


Od režima Aleksandra Vučića se zahteva da najzad, makar i simbolično učini nešto povodom Kurtijevog antisrpskog divljanja. Formalno proglašenje tzv “ROSU” i ostalih koji otimaju ljude bez sudskog naloga,
samo zbog njihovog srpskog porekla i izrečenih političkih stavova za terorističke organizacije bi bilo jedan mali, doduše zakasneli korak u pravom smeru.
 
.
Тероризам је смишљена употреба незаконитог насиља или претње незаконитим насиљем ради усађивања страха, с намером присиљавања или застрашивања власти или друштва како би се постигли циљеви који су уопштено политички, верски или идеолошки.[1] Овај термин се користи првенствено за описивање насиља против циљева у доба мира или током рата над цивилном популацијом.[2] Изрази „терориста” и „тероризам” су настали током Француске револуције у касном 18. веку,[3] али су стекли популарност током периода кад је Роналд Реаган био председник САД (1981–89) након бомбардовања Бејрутских касарни 1983,[4] као и након напада на Њујорк и Вашингтон у септембру 2001.[5][6][7] и на Бали у октобру 2002.[4]
 
.
Тероризам је смишљена употреба незаконитог насиља или претње незаконитим насиљем ради усађивања страха, с намером присиљавања или застрашивања власти или друштва како би се постигли циљеви који су уопштено политички, верски или идеолошки.[1] Овај термин се користи првенствено за описивање насиља против циљева у доба мира или током рата над цивилном популацијом.[2] Изрази „терориста” и „тероризам” су настали током Француске револуције у касном 18. веку,[3] али су стекли популарност током периода кад је Роналд Реаган био председник САД (1981–89) након бомбардовања Бејрутских касарни 1983,[4] као и након напада на Њујорк и Вашингтон у септембру 2001.[5][6][7] и на Бали у октобру 2002.[4]
Da, DNR i LNR su teroristi sa sve Hutima
 
Treba iskoristiti priliku za započinjanje veće medijske ofanzive na Kurtija i tzv “Kosovo”. Klinton lično je pozvao Kurtija da prestane sa “glupostima na severu”:

3235E557-4BCD-4295-B589-F24EA67741B2.jpeg


Бил Клинтон је оштар према косовској политици: Престаните са глупостима на северу Косова


вести
07.03.2023 20:20

Бивши амерички председник Бил Клинтон је током говора на церемонији у његову част у Тирани изразио забринутост због ситуације на северу Косова.

Клинтон је позвали “владу Косова” да одступи и покаже свету како изгледа инклузивна будућност, мислећи на права српске мањине на северу.

@Blues Brothers :
Коментар?
 
Treba iskoristiti priliku za započinjanje veće medijske ofanzive na Kurtija i tzv “Kosovo”. Klinton lično je pozvao Kurtija da prestane sa glupostima na severu:

Pogledajte prilog 1371876

Бил Клинтон је оштар према косовској политици: Престаните са глупостима на северу Косова


вести
07.03.2023 20:20
Бивши амерички председник Бил Клинтон је током говора на церемонији у његову част у Тирани изразио забринутост због ситуације на северу Косова.

Клинтонова је позвала владу Косова да одступи и покаже свету како изгледа инклузивна будућност, мислећи на права српске мањине на северу.
Bil Klinton je nova zvizda severnjača vas slobista?
 
Bili "malo bumbardujem, malo kafu pijem" (i pusim lulu mira,tj. duvam saxofona)...? ;) :cool:
Greota je sta se desava dole i sto vazda obican narod treba da ispasta, no...srpska lista=vucicev komunike="sizenje-ludenje"
p.s. i Vranje mu dodje tu blizu, imati i to na pameti. ;)
 
Bili "malo bumbardujem, malo kafu pijem" (i pusim lulu mira,tj. duvam saxofona)...? ;) :cool:
Greota je sta se desava dole i sto vazda obican narod treba da ispasta, no...srpska lista=vucicev komunike="sizenje-ludenje"
p.s. i Vranje mu dodje tu blizu, imati i to na pameti. ;)
Jel to pretiš oko Vranja?
 

Back
Top