Cрпска Истински Православна Црква

Српска Истински Православне Црква

  • Знам за СИПЦ

    glasova: 12 57,1%
  • Мало знам о СИПЦ

    glasova: 0 0,0%
  • Не знам ништа о СИПЦ

    glasova: 9 42,9%

  • Ukupno glasova
    21
Kad je to osudjeno kao jeres?
Нешто се мислим, да ли је битно толико кад је осуђено или је битније ко га је осудио?
Заправо, не видим чак ни разлог да се било чија осуда узима као релевантна од стране оних који су "осуђени".
Једноставно се неко одлучио на другачији пут за који сматра да је исправнији, бољи, више му одговара и то је то.
А ако неко мисли да има тапију на Православље...е, то је други падеж.
 
тачно је да су први епископи Грка провели 9 година у Новом Календару, али је огроман број народа утицао на њих и они су напустили и покајали се ни, и стали на чело тада покрета старокалендарскога, а са њиховим доласком и Цркве. После иду проблеми, остаје само свети Хризостом, који се упокојио не остављајући наследнике. Тек касније РПЗЦ подиже Грцима нове епископе. И да, истина је да има више фракција у Грчкој али најбројнија је ГОХ данашњег архиепископа Калиника Атинског.
Такође издајом архиеп. Лавра и Марка Берлинског РПЗЦ остаје у добром исповедању вере, али са више епископа који су да кажемо хтели бели клобук. Ми их сматрамо православнима, а да ли ће доћи до њиховога уједињења није на СИПЦ. СИПЦ је молила ГОХ за епископе, али они су хтели и још хоће да буду власт у Србији (имају своју Митрополију и клир,верни народ у Србији). Зато смо се обратили РИПЦ, руским катакомбницима, чије Владике су биле део Синода РПЗЦ пре распада, и они су нам помогли. И дали одмах самосталност, без условљавања....
После су због кипријанизма они пореметили односе са ГОХ, а ми смо хтели јединство канонско ако не молитвено и тако је РИПЦ остао сам, смо смо се ујединили са америчким делом РПЗЦ. Када кажем ујединили, мислим на молитвено општење. У међувремену манастир Лесна, све парохија око Омска и још пар парохија стају под омофор СИПЦ док се РИПЦ поново не пронађе на добром курсу, или изнедри нови епископат. Време је турбулентно, људски кадар је најтања карика у ланцу повезаности али и кроз сву историју а наручито када завлада јерес било је неслоге и људске таштине. Са друге стране као што рекох екуменизам привидно напредује, све иде под конац и јерес се утврђује у људи а а да то и не примећују.
 
Да кажемо да је трагикомедија да је "зилотима" приписана мржња и агресија према свему другом и другачијем.
Мене јако боли Србска неслога. Рецимо ова два типа могу ми бити два брата ако не у вери, оно по крви народној. Њихова мржња и спрдња мене не могу уплашити, јер сам прошао и претње и полицију и презир и пљување итд. Радо то прихватам јер веру коју волим не дам. Моја је и волим и другима о њој да причам јер нисам само верник већ и свештеник мисионар.
Поента је да истинско православље није страна вера већ екуменизам. СИПЦ убеђује људе да остану у вери својих предака, а не да узму нешто туђе. То ради екуменизам. Остати веран православљу можеш само уз православно епископство макар дошло из Африке, а не што имамо своје Србе.
 
СИПЦ убеђује људе да остану у вери својих предака
То раде и поштоваоци предхришћанских вера, зар не? Само је питање докле ћемо у историју ићи уназад и који ћемо датум одабрати за референтни.
Светосавље је наша платформа.
Што би требало да буде најважније у целој причи, не кад је ово или оно и ко је лошији или бољи.
Реци ми, дискусије ради, какав би однос имао према свештеном лицу СПЦ који има све одлике доброг Православца осим екуменизма? Или је категорички такав ван праве вере обзиром на наведене ставке које се садрже у екуменизму?
 
Да кажемо да је трагикомедија да је "зилотима" приписана мржња и агресија према свему другом и другачијем.
Мене јако боли Србска неслога. Рецимо ова два типа могу ми бити два брата ако не у вери, оно по крви народној. Њихова мржња и спрдња мене не могу уплашити, јер сам прошао и претње и полицију и презир и пљување итд. Радо то прихватам јер веру коју волим не дам. Моја је и волим и другима о њој да причам јер нисам само верник већ и свештеник мисионар.
Поента је да истинско православље није страна вера већ екуменизам. СИПЦ убеђује људе да остану у вери својих предака, а не да узму нешто туђе. То ради екуменизам. Остати веран православљу можеш само уз православно епископство макар дошло из Африке, а не што имамо своје Србе.
Niko te ne mrzi ovdje. Zašto igras na kartu viktimizacije?
 
То раде и поштоваоци предхришћанских вера, зар не? Само је питање докле ћемо у историју ићи уназад и који ћемо датум одабрати за референтни.

Што би требало да буде најважније у целој причи, не кад је ово или оно и ко је лошији или бољи.
Реци ми, дискусије ради, какав би однос имао према свештеном лицу СПЦ који има све одлике доброг Православца осим екуменизма? Или је категорички такав ван праве вере обзиром на наведене ставке које се садрже у екуменизму?
Ја нисам судија
 
Помаже Бог. Овде стари форумаш, мислим да сам присутан са профилом од почетка Крстарице форума. Поздраве који ме се сећају. Тада сам био млади верник ИПЦ, сада већ педесетогодишњак и свештеник СИПЦ.

ОВА ТЕМА НИЈЕ НАМЕЊЕНА РАСПРАВИ, јер сада сви знају за "зилоте" како нас медији називају. Тема ће пружати информације о СИПЦ, као и моје личне ставове на духовне теме, екуменизму и појавама у друштву.
Слободно поставите питања и недоумице, непристојни и за свађу расположени биће удаљени.
Samo su nam još i oni falili.
 
Ја нисам судија
Реално, себи јеси, већ тиме што си одлучио да будеш део твоје вероисповести.
Надаље, осуђујеш екуменизам (само чињеница, никаква осуда) кроз своје виђење и своју позицију.
Како би упоредио изјаве "Они су екуменисти и зато су лоши" и "Ми нисмо екуменисти и зато смо добри"?
 
Реално, себи јеси, већ тиме што си одлучио да будеш део твоје вероисповести.
Надаље, осуђујеш екуменизам (само чињеница, никаква осуда) кроз своје виђење и своју позицију.
Како би упоредио изјаве "Они су екуменисти и зато су лоши" и "Ми нисмо екуменисти и зато смо добри"?
У томе је тајна мога успеха 😁.
Осуђујем јерес, не бавим се појединцима.
 
Српска Истински Православна Црква сматра се неодвојивим делом Српске Православне Цркве и њеним канонским наследником након што су архијереји Српске Православне Цркве отпали од православне хришћанске вере, сарадњом са безбожном комунистичком влашћу, уласком у општење са новокалендарским расколницима (и новопасхалцима), и органским чланством у Светском савету цркава, које подразумева активно учешће у екуменистичким активностима са јеретицима и другим нехришћанским религијама, огрешујући се на такав начин о Правила светих Апостола, Васељенских и Помесних Сабора и Светих Отаца. У таквим ванредним условима Српској Православној Цркви је обновљен канонски епископат рукоположењем српског епископа од стране епископата Руске Истински Православне Цркве (Архијерејски Синод којим председава Његово високопреосвештенство архиепископ Тихон Омски и Сибирски), који имају Апостолско прејемство и Духовно наслеђе Руске Православне Заграничне Цркве и Руске Православне Катакомбне Цркве, а ове од Руске Православне Цркве пре Бољшевичке револуције
 
Српска Истински Православна Црква сматра се неодвојивим делом Српске Православне Цркве и њеним канонским наследником
"... чун се љуљну, оде санак пусти".
Пошто ни са ким немате евхаристијско јединство, чињенице говоре супротно. То што ти сматраш да сте ви наследници неког, ти нигде не можеш да одеш и да саслужујеш као свештеник.
Дакле - ви и нисте Црква.
Прецизније речено - ви флоринијанци, пошто вас је рукоположио флоринијанац, не можете бити независни, већ можете бити расколници-старокалендарци или укратко флоринијанци.
Јер независност не настаје тако што се неко рукоположи од стране флоринијанца па онда постане независтан. Независна врста расколника-старокалендараца не постоји.
И то је само санак пусти.
 
Мени се чини да причаш изнова и изнова исту причу?
Благо Вама! Ја немам нигде, а Ви у Ватикан кад пожелите. Цмокић у рукицу папи. Па цмокић редом сви екуменски браћу и сестре. А ми јадни ништа, само у својим храмовима, мало русићи. Шта да радиш. Кад је следећа Ханука, можда и ја свратим? Да се не одвајам.
 
Пролог дана;

БЕСЕДА

о томе шта чини јединство верних
Један Господ, једна вјера, једно крштење, један Бог и отац свију (Еф. 4, 5–6).

Ево разлога крупног, прекрупног, и јасног прејасног, због чега ми хришћани сви треба да држимо јединство Духа у свези мира, и да будемо једно тијело и један дух. Јер нам је један Господ Исус Христос, наш Создатељ, Искупитељ и Васкрситељ. И нема два права Христа, да би било двојство међу нама. Једна иста крв проливена је с Крста за све нас, као што су једна иста уста молила се за све нас у Гетсиманији. Једну веру имамо у Тројицу Божанску, неразделну и животворну, Оца и Сина и Духа Светога, једно суштаство, три ипостаси: у Оца нерођеног, у Сина рођеног, и Духа од Оца исходног. Једно крштење имамо у име Оца и Сина и Духа Светога; крштење ☦️трикратним погружавањем у воду☦️, за смрт греху и ђаволу а за васкрсење и живот Христу Господу. Један Бог и Отац свију – то је Отац Господа Исуса Христа, Сина Божјег јединородног, који и нас кроз Христа и због Христа усиновљава и даје нам право говорити Му: Оче наш. Видите ли, браћо моја, какве нас везе везују? Јачим везама ни звезде нису везане међу собом, ни вода за земљу, ни огањ за ваздух. Видите ли, како крупни прекрупни разлози позивају нас на јединство?
Све друго што би нас од леве стране наговарало на подвојеност, ситно је према овим разлозима као зрно песка према високим планинама. Не може ђаво разорити јединство наше, ако му ми не помогнемо. Не може нас ђаво никад покорити, ако му се сами не предамо.
О Господе Исусе, слатки и благи, како си нас чврсто везао за вечно добро! Одржи нас у тој вези. Теби слава и хвала вавек. Амин."

Свети Николај Српски

Верник СИПЦ потпуно у духу са овим правилима живота.
 

Back
Top