Cрпска Истински Православна Црква

Српска Истински Православне Црква

  • Знам за СИПЦ

    glasova: 12 57,1%
  • Мало знам о СИПЦ

    glasova: 0 0,0%
  • Не знам ништа о СИПЦ

    glasova: 9 42,9%

  • Ukupno glasova
    21
Пробај да не измишљаш неке ствари и да не причаш о стварима у које се не разумеш. Ово што ти причаш је на нивоу да је неко прошао пешке поред Богословије а све зна шта се на факултету ради.
Одеш на сајт, потражиш предмете и идемо даље....само питај Гугл.
 
О томе како су настали расколници старокалендарци, како у прво време ништа о екуменизму нису ни говорили, како су се поцепали, колико има фракција
https://www.scribd.com/document/357143890/Atanasije-jvtic-Zablude-raskolnika-pdf
Јасно је наглашено да је старокалендарцима понуђено канонско јединство са православљем, и да су се они одцепили јер је Грчка увела Миланковићев календар али се Пасха слави исто са већином осталих православних Цркава.
Старокалендарци су то одбили и касније су се поцепали на више фракција.
Називају се популарно "зилоти" (са наводним знаковима), јер пошто су они сами себе одцепили од православља, не постоји никаква "истинита" православна Црква јер она нема евхаристијско јединство ни са ким.
Дакле постоји само једна православна Црква, а никаква истинита не постоји. Пошто у Србији нема закона о томе ко се како облачи, могу ја да се обучем у монаха и да своју кућу прогласим за манастир, законски нико не може да ме спречи.
Тако функционишу расколници старокалендарци, у Србији сами себе називају Црквом, али нигде не могу да оду и да служе Литургију ни са ким. Дакле они и нису црква већ се они тако представљају.
Јер Црква није у називу и имену, већ у заједници са другима, а расколници старокалендарци немају ту заједницу јер пре свега одцепљењем од православне Цркве изгубили су апостолско прејемство и остали као самозвана група људи.
Сјајна књига да се препознамо где смо а где нисмо. СИПЦ је секта по покојном еп Атанасију као и РПЗЦ, И РК(атакомбна)ПЦ.
Зар није част бити у јединству са Црквама које су подигли свети људи. РПЗЦ је формирана у Сремским Карловцима са благословом патријарха Српског и Краља. Мало ли је? А РКПЦ са благословом патријарха св.муч. Тихона московског.
Тако да ништа лепше него кад сами јеретици сведоче ко смо и са ким смо једнодушни.
 
Зна се да многи српски епископи провлаче теорију о смртности душе. Најгласнији је професор догматике Игњатије Мидић. Имају чак и аудио записи о томе. У сваком случају ја сам се уверио на самом делу када је вероучитељ то предавао деци у ОШ у Деспотовцу. Ишао сам да се жалим у школу, и вероучитељ је био опоменут, а на крају године и отпуштен. Мислим да се звао Марко. Занимљиво је било питање мога детета том Марку
"Ако нема пакла где се Господ спустио на Велику Суботу?"
Предходно је он објаснио да је прича о паклу ушла у православље , да је преузета од Сократа. А он је верно чедо Игњатија, Деспотовац је Браничевска епархија
 
Помаже Бог. Овде стари форумаш, мислим да сам присутан са профилом од почетка Крстарице форума. Поздраве који ме се сећају. Тада сам био млади верник ИПЦ, сада већ педесетогодишњак и свештеник СИПЦ.

ОВА ТЕМА НИЈЕ НАМЕЊЕНА РАСПРАВИ, јер сада сви знају за "зилоте" како нас медији називају. Тема ће пружати информације о СИПЦ, као и моје личне ставове на духовне теме, екуменизму и појавама у друштву.
Слободно поставите питања и недоумице, непристојни и за свађу расположени биће удаљени.
Јеси ти поп или свештено лице?
 
Зна се да многи српски епископи провлаче теорију о смртности душе. Најгласнији је професор догматике Игњатије Мидић. Имају чак и аудио записи о томе. У сваком случају ја сам се уверио на самом делу када је вероучитељ то предавао деци у ОШ у Деспотовцу. Ишао сам да се жалим у школу, и вероучитељ је био опоменут, а на крају године и отпуштен. Мислим да се звао Марко. Занимљиво је било питање мога детета том Марку
"Ако нема пакла где се Господ спустио на Велику Суботу?"
Предходно је он објаснио да је прича о паклу ушла у православље , да је преузета од Сократа. А он је верно чедо Игњатија, Деспотовац је Браничевска епархија
Значи хочеш да нас убедиш да пређемо у ту "твоју", да не останемо у нашој цркви...?
 
Свештеник је мисионар. ИПЦ има своју историју у свим народима. Медијски мрак и сатанизација СИПЦ плаши људе и одговара их од помисли да се замисле. "Наговарати" је ружна реч, јер сви имамо избор. Тако су преци побацали иконе, угасили кандила и изабрали Јосипа и КПЈ.
Сада СИПЦ мисионари потомцима да се из безпоретка врате у православље, да одбаце екуменизам. То јесте позив, и човек истинољубив свакако ће осетити призив. Ко себе свим срцем осећа као верника СПЦ без обзира на јерес екуменизма наравно да треба ту и да остане. Истина је једноставна, правдати екуменизам је много тежи задатак.
 
Свештеник је мисионар. ИПЦ има своју историју у свим народима. Медијски мрак и сатанизација СИПЦ плаши људе и одговара их од помисли да се замисле. "Наговарати" је ружна реч, јер сви имамо избор. Тако су преци побацали иконе, угасили кандила и изабрали Јосипа и КПЈ.
Сада СИПЦ мисионари потомцима да се из безпоретка врате у православље, да одбаце екуменизам. То јесте позив, и човек истинољубив свакако ће осетити призив. Ко себе свим срцем осећа као верника СПЦ без обзира на јерес екуменизма наравно да треба ту и да остане. Истина је једноставна, правдати екуменизам је много тежи задатак.
Vi ste teski raskolnici
i jeretici jer necete
da pricate sa svetim ocem papom.
:evil::evil::evil: :hahaha:
 
Добар и богоугодан пост желим. Да будемо храбрији када себе мењамо од греха ка врлини.
 

Prilozi

  • IMG-b9cfe7bd268f038bb82ff015b663283b-V.jpg
    IMG-b9cfe7bd268f038bb82ff015b663283b-V.jpg
    57,6 KB · Pregleda: 2
Избрисана су ми два линка. Један говори како до СИПЦ, а други који епископат нам је хиротонисао епископе. Оба питања су ми била логична за објаснити. Овде је то названо "памфлетима". Морам да се потрудим да научим нови приступ модератора на форуму о религији. Очигледно је да у Србији тешко можеш писати о својој православној вери, ако она није у СПЦ. Да кажемо да Тито што је уредио још има чврсте темеље. Сами себи правимо зидове.
Зар није логично да тема СИПЦ има пратеће текстове о себи?
Ако модератори није по вољи ова тема дефинитивно се назире катанац и само се тражи разлог.
Не видим да сам делио памфлете, већ сам просто уштедимо себи време да не куцкам о већ постојећем тексту.
Молим мало толеранције, или поштен катанац. Ко жели читаће, а ко је против њега баш брига.
 
Јако добро питање аскета! Да ли је важан број или сој?
По логици броја Запад је остао православан и после 11. века јер би било страшно одбацити много већи број од 8 милиона Срба. На крају крајева не ради се овде само од Србима, већ о пасу официјелног цркви у екуменизам. Дакле број је много већи.
А број истино православних у том омјеру занемарљиво мали.
Шта нам је важно?
Где је православна вера, или где су људи макар вера била мало и модификована?
Чини ми се да људи на веру посматрају као на, рецимо, аутомобилску индустрију. Па, ако је аутомобил са абс-ом бољи од аутомобила без, логично је да сви возе са абс-ом.

Чак, вера се упоређује са мноштвом појава из свакодневног живота јер су људи себи ускратили време да се упознају са вером и њеним значењем.

Лепо је то "помирење" само...да ли су нестали разлози због којих се Хришћанство поделило? Или се, у име некакве толеранције према свему и свачему, сад минимизирају разлике а величају сличности, као у многим другим областима?

Постоји још фактора који су узроковали постојање и развој СИПЦ а један од најснажнијих је константан напад на СПЦ и од медија ("независних"), извлачење у први план лоших и штетних појава, догађаја, чињења. Један део верника, они који то нису зато јер је тако ред, можда је и осетила да институција СПЦ негде нешто не ради како треба. Напомињем, институција, не Црква.

П.С. У сваком случају добродошао назад, па полако.
 
Чини ми се да људи на веру посматрају као на, рецимо, аутомобилску индустрију. Па, ако је аутомобил са абс-ом бољи од аутомобила без, логично је да сви возе са абс-ом.

Чак, вера се упоређује са мноштвом појава из свакодневног живота јер су људи себи ускратили време да се упознају са вером и њеним значењем.

Лепо је то "помирење" само...да ли су нестали разлози због којих се Хришћанство поделило? Или се, у име некакве толеранције према свему и свачему, сад минимизирају разлике а величају сличности, као у многим другим областима?

Постоји још фактора који су узроковали постојање и развој СИПЦ а један од најснажнијих је константан напад на СПЦ и од медија ("независних"), извлачење у први план лоших и штетних појава, догађаја, чињења. Један део верника, они који то нису зато јер је тако ред, можда је и осетила да институција СПЦ негде нешто не ради како треба. Напомињем, институција, не Црква.

П.С. У сваком случају добродошао назад, па полако.
Хвала пуно на лепом објашњењу.
Мислим да је прва грешка што не разговарамо, а друга је грешка тај "праведнички" поглед са висине екумениста када се прича о нама, и ужасно умањени положај у односу на Латине и инославне. О Западу само љубав љубав љубав, а према ИПЦ узмите им децу, секта, бежите од њих итд...
 
Помаже Бог. Овде стари форумаш, мислим да сам присутан са профилом од почетка Крстарице форума. Поздраве који ме се сећају. Тада сам био млади верник ИПЦ, сада већ педесетогодишњак и свештеник СИПЦ.

ОВА ТЕМА НИЈЕ НАМЕЊЕНА РАСПРАВИ, јер сада сви знају за "зилоте" како нас медији називају. Тема ће пружати информације о СИПЦ, као и моје личне ставове на духовне теме, екуменизму и појавама у друштву.
Слободно поставите питања и недоумице, непристојни и за свађу расположени биће удаљени.
a smem da pitam sta je to SIPC ...........(a da me ne udaljis) ?
 
a smem da pitam sta je to SIPC ...........(a da me ne udaljis) ?
А бре Милине што би те удаљио?
То је СПЦ без јереси екуменизма. Можда је то најкраће објашњење. Српски верници који су не без бола напустили СПЦ због екуменизма. И СИПЦ губи потребу да постоји када се ослободимо јереси.
 
А бре Милине што би те удаљио?
То је СПЦ без јереси екуменизма. Можда је то најкраће објашњење. Српски верници који су не без бола напустили СПЦ због екуменизма. И СИПЦ губи потребу да постоји када се ослободимо јереси.
sta znaci skracenica SIPC ?
 
sta znaci skracenica SIPC ?
Име теме је: Српска Истински Православна Црква.
Префикис "Истинска" није наш "изум". Руска православна катакомбна црква је тај префикс користила да би се разликовала од "сергијанаца". Сергијанизам је створен рукама руских комуниста и епископа који су прихватили да им служе. Њима служе на штету цркве.
То је данашња Московска патријаршија.
Свети мученик патријарх Тихон благословио је да се руска Црква подели на два дела. Једна да се повуче у катакомбе и постане невидљива а друга да напусти Русију у бори се споља. И тако су настале РПКЦ и РПЗЦ.
 
Не ти си !
Залетиш се бре из Москве и трас - цепај Србију !

Свака част.
Москве? Ја се залетим? За твоју информацију ја сам Србин врло лепог порекла. Отац Шумадија а мајка Романија. Где си ти видио Русе ја не знам. Можда јер су наши хиротонисао од стране руских епископа? Је ли ти познато да ми Срби нисмо самоникли православци и да смо православље добили од Грка? У доба данашње јереси Србски монаси обратили су се Руским епископима који су такође били ван јереси екуменизма. Шта друго урадити када у Србији нема епископа који није прихватио јерес. Пасивно или активно.
Покушавам ти објаснити без обзира што си усијана глава. А "ћути бре" ме не може уплашити јер нам је СИПЦ и те како потребна.
 
Да ли је национална одредница у називу заиста потребна и зашто?
Зашто да не? Божија башта народа има своје националне Цркве. Под омофором СИПЦ има и Руса и Украјинаца. Ми не делимо људе. Али се држимо предања и наше историје.
 
„Приликом примања из јеретичких и расколничких заједница Српска Истински Православна Црква следи праксу Српске Православне Цркве примењивану до Другог светског рата, као и Руске Заграничне Цркве и њихову историјски насталу помесну црквену праксу и саборске одлуке, којима је у основу био положен принцип црквене икономије, 'да – по речима Првојерарха Руске Заграничне Цркве светитеља Филарета (Вознесенског) – од Цркве не би били одгурнути многи'.Одређујемо да оне који из Београдске патријаршије долазе у Истинску Цркву треба примати по икономији кроз покајање, а клирике кроз обављање допунског полагања руку (хиротесија) архијереја Истинске Православне Цркве, са циљем допуне рукоположења, које су ти клирици добили од јеретичке јерархије Београдске патријаршије".
 
Зашто да не? Божија башта народа има своје националне Цркве. Под омофором СИПЦ има и Руса и Украјинаца. Ми не делимо људе. Али се држимо предања и наше историје.
Zato i pitam. Kako u Pravoslavlju koje propovedate nema razlike (između nacionalnih IPC), čemu onda služi nacionalni predznak? Zar snaga IPC ne bi bila bolje pokazana kad bi svi bili pod jednim imenom?
Mislim, "zašto da ne" je legitiman odgovor ali ne zvuči ... smireno.
Kakve veze ima istorija sa verom u kontekstu Pravoslavlja?
 

Back
Top