српска истински православна црква

Српска Истински Православне Црква

• Знам за СИПЦ

glasova: 7 46,7%
  • Мало знам о СИПЦ

glasova: 0 0,0%
  • Не знам ништа о СИПЦ

glasova: 8 53,3%

• Ukupno glasova
    15
Poruka
6.117
Када би Црква себе дефинисала кроз аналитику својих опонената свакако да у њој нико неби видео место утехе. То је као да неко из потпуно растурене породице, типа новинар "Информера", добије задатак да пише о нама и нашој породици, и то по линији скандала, грешки и несавршености.
Лако је исмевати, за то памет и не треба. Довољно је да смо злобни и равнодушни, и да осећамо подршку већине. Тако раде "мали" људи. Некога "окрену" јер је наиван а неко брани свој лични интерес.
Бранити своју веру или само став у животу није мала ствар. То је храброст. То је живети слободно.
И имати смисла и слушати шта кажу критичари, па своје ставове и веру (ако посумњамо) проверити.
Истина се лако брани, и не може се поразити.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.747
Свештеници су одговорни да провере ко су ти који се први пут појављују, одакле су и ко су им епископи.
Ja se pričešćujem, evo 40 godina, nikad nisam čuo sveštenika da pita bilo koga bilo šta. Možda nisam dobro slušao, ko zna.
Sv. Marka crkva, Beograd.

Ната Ли

Buduća legenda
Poruka
38.088
Шта је љубав? Ако си ти вере за коју сматрам да те неће довести до спасење, кривош ли ме ако ти испричам о православљу?
Ако верујеш да је Бог рекао " ма верујте како хоћете, није мој проблем" то је баш велика вера.
Свака река има свој извор и увор...
Тако се и до истине може доћи "пливајући узводно"
Постоји хронологија настанка свих верских заједница и култова.
Бити емотиван према људима и имати емпатију је насушна потреба. Вера је нешто лично. Нема потребе да се износи пред људекао морање у спољним деловањима. Мислим на љубав, хуманост, повезаност.
Ипак, ја волим Бога какав јесте и какав се представио нама.
Утврдио сам себе у вери кроз опит и читање и слушање о другим верама.
Једино православље дотиче Небо. Све остале религије су земља и фикција која храни его.
Тако ја то видим. Али ако ти хоћеш, инсистираш да будеш другачија, православни хришћанин опет је најбоље друштво. Наравно ако и ти сама поштујеш ту веру код њега. Јер то је духовност, духовни живот. Не може да увреди људе који не желе такав живот. Замишљају другачије духовни садржај.
Не кривим,напротив,али зар поштовање других и другачијих није део вере,није ли нас све Бог створио,зар се не треба према свима односити са љубављу? Схваташ ли да свака твоја реч и твој поступак ;обзиром на свештенички позив, представља људима твоју веру?
Мислиш да то успеваш?

И само још једно питање, да ли знаш податак колики је однос верника и атеиста на планети? Да ли си мишљења да је важније инсистирати на једној одређеној религији ,ратовати сукобити се око тога или је боље што више људи приближити вери?

Напомена за болдовано: колико је велика моја вера и која је моја лична ствар, ја нисам потценила твоју веру а нисам се уверила да је већа од моје.

Ната Ли

Buduća legenda
Poruka
38.088
Бранити своју веру или само став у животу није мала ствар. То је храброст. То је живети слободно.
И имати смисла и слушати шта кажу критичари, па своје ставове и веру (ако посумњамо) проверити.
Истина се лако брани, и не може се поразити.
Истина. Оно што мени смета је упорна подела верника која се и даље догађа док се млади нараштаји све више удаљавају од вере.Превише различитих,супротставњених ,острашћених бранилаца вере гледају само у противнике уместо у своје стадо.

Poruka
6.117
Рат је дело ђавола. Постоји страна која се брани и која напада. Да је по Богу рата не би било. Али је по Богу да се бранимо, да бранимо веру. Јер кад би допустили да будемо као овце пред вуковима брзо би били истребљени.
Овај свет у злу лежи, то је учење свих религија, то је опит и атеиста. Доброта и врлина су избор за који се треба борити.
Писао сам ти драга сестро по форуму, православац је добар ослонац и за не православне. Екуменизам нам је протурио мантру толеранције по протестантским вредностима. То је лукавштина. Каже се по делима ће те их познати. Тако да добро знамо доброту и духовност Немаца, Енглеза, Швеђана...нека нас овакви какви јесмо, а морамо бити много бољи.
Не можеш ми причати о атеизму као мом проблему. Свет је мање више тога духа, а ја живим у том свету. Волим људе тог света, и не вучем за рукав да буду верници, да долазе код мене на литургију. Али да, ја им се надам и молим се за њих. То нема потребе да ми се брани, они ионако не верују да постоји адреса којој упућујемо молитве 🙂

Poslednja izmena:
Poruka
6.117
Истина. Оно што мени смета је упорна подела верника која се и даље догађа док се млади нараштаји све више удаљавају од вере.Превише различитих,супротставњених ,острашћених бранилаца вере гледају само у противнике уместо у своје стадо.
Не гледам у противнике. Нисам овде дошао да бих тражио противнике, већ има ли неко да тражи Бога. И да препозна СИПЦ. То је као пецање у загађеној реци. Нада је већа од реалности. И ја сам "упецан" са љубављу Божијом. Човек не може да задржи човека у вери. Може да га на кратко обмане, ако то жели. Али пут човека ка Богу је личан, као отисак прста. И човек пробуђен благодаћу Божјом као на лажи струји ка извору. Црква му помаже, Бог му показује правац а човек држи кормило. Ђаво га омета. Противника ће увек бити више, и све ће их бити више и више.

Ната Ли

Buduća legenda
Poruka
38.088
Не гледам у противнике. Нисам овде дошао да бих тражио противнике, већ има ли неко да тражи Бога. И да препозна СИПЦ. То је као пецање у загађеном реци. Нада је већа од реалности. И ја сам "упецан" са љубављу Божијом. Јер човек не може да задржи човека у вери. Може да га на кратко обмане, ако то жели. Али пут човека ка Богу је личан, као отисак прста. И човек пробуђен благодаћу Божјом као на лажи струји ка извору. Црква му помаже, Бог му показује правац а човек држи кормило. Ђаво га омета.
Нисам мислила на тебе већ глобално, а покушала сам да ти питањима која би ти поставио неко ко није у вери дам прилику да објасниш свој став и намеру. Свако добро.

RIA77

Poznat
Poruka
8.657
Брате ал трујеш. Есфигмен је православни манастир на Светој Гори. "Грех" му је што је прекинуо општење са оним блавором из Цариградске патријаршије, архијеретиком. Па свако нормалан би требао да се склони од тог ЦИА папољубца.
Хајде идемо од почетка.
Када је уведен календар Миланковића, Есфигмену је понуђено да остане на јулијанском календару али је Есфигмен то одбио. Да су прихватили, били би као цела Света Гора на Јулијанском календару.
То што теби смета истина, то јенешто друго.

RIA77

Poznat
Poruka
8.657
Све сам ти лепо одговорио. Можда ти се одговор не свиђа, али лепо објашњено и са линком до РПЗЦ са којом смо у сестринским односима.
Хајде идемо од почетка.
Неко се одцепио од Руске заграничне цркве и себе је назвао Црквом ? Ти дакле називаш Црквом људе који ни са ким немају евхаристијско општење ?
За тебе питање гласи да ли је екуменизам јерес?
Једноставно питање.
За тебе питање - зашто старокалендарци првих година нису ни помињали екуменизам ? Њима је било најбитније да се врате на јулијански календар.
Друга ствар. Ти мешаш намерно ИПЦ са лудим Мирашом или СПЦ епископом Артемијем који није никад показао наклоност ка ИПЦ.
Мираш Дедејић није Црква исто као што нису ни расколници старокалендарци. У томе је та велика сличност, ни једне ни друге нико не признаје.
То што ти пљујеш друге јер те истина боли, ту не могу да ти помогнем. Пљувањем других и скретањем са теме не можеш постићи пуно.

Разговор се у том периоду свакако дешавао али без успеха. Познате су три посланице туге светога Филарета, такође је и наш Ава Јустин Поповић писао да уразуми екуменисте. На жалост, пре 10. векова пао је Запад. И чињеница је да тај Запад и данас сматра да је на правом путу. У 20. веку пао је Исток. У јерес екуменизма, али глобалистичког модернизма. И они су потпуно уверени да су у праву. Православље сада је у храмовима Истинског православља. Мислим да ће на крају и то напустити и повући се потпуно у катакомбе. Видели сте како је било страшно за време короне полицијскога часа. Забрањено је било славити Васкрс! То неће стати. Прогон ће увек бити оправдан, а народ (руља) ће увек бити против хришћана.
Заборавио си да људима објасниш шта су Матејевци, шта су Флориниијанци и како сте ви независни и не припадате ником.
Пошто је тема отворена као разјашњавање недоумица, разјасни недоумицу како могу да постоје независни расколници старокалендарци ?
Друго питање - како човек који је био мало у Русији, мало у Ковиљу (и нигде није постао монах), па рукоположен од свештеника, па поново крштен и рукоположен може да буде епископ у вашем удружењу ?
Како неко може да се тако брзо рукополаже ? Дакле није прошао ни вишегодишњи период искушеништва (о монаштву и да не говорим) а већ је рукоположен за јеромонаха.
И то два пута. И крштен два пута.
Чекам одговоре.
Објасни ко је Ненад Тодоровић из Параћина, човеку коме је указано да постоји познати ранохришћански спис Дидахи, на шта је Ненад одговорио "Шта ја знам ко је то написао" ? Толико о образованости људи код расколника-старокалендараца.
Та књига је преведена још доста давно, тако да се већ деценијама може наћи у преводу на српски језик.

Poslednja izmena:
Poruka
6.117
Хајде идемо од почетка.
Неко се одцепио од Руске заграничне цркве и себе је назвао Црквом ? Ти дакле називаш Црквом људе који ни са ким немају евхаристијско општење ?

За тебе питање - зашто старокалендарци првих година нису ни помињали екуменизам ? Њима је било најбитније да се врате на јулијански календар.

Мираш Дедејић није Црква исто као што нису ни расколници старокалендарци. У томе је та велика сличност, ни једне ни друге нико не признаје.
То што ти пљујеш друге јер те истина боли, ту не могу да ти помогнем. Пљувањем других и скретањем са теме не можеш постићи пуно.

Заборавио си да људима објасниш шта су Матејевци, шта су Флориниијанци и како сте ви независни и не припадате ником.
Пошто је тема отворена као разјашњавање недоумица, разјасни недоумицу како могу да постоје независни расколници старокалендарци ?
Друго питање - како човек који је био мало у Русији, мало у Ковиљу (и нигде није постао монах), па рукоположен од свештеника, па поново крштен и рукоположен може да буде епископ у вашем удружењу ?
Како неко може да се тако брзо рукополаже ? Дакле није прошао ни вишегодишњи период искушеништва (о монаштву и да не говорим) а већ је рукоположен за јеромонаха.
И то два пута. И крштен два пута.
Чекам одговоре.
Објасни ко је Ненад Тодоровић из Параћина, човеку коме је указано да постоји познати ранохришћански спис Дидахи, на шта је Ненад одговорио "Шта ја знам ко је то написао" ? Толико о образованости људи код расколника-старокалендараца.
Та књига је преведена још доста давно, тако да се већ деценијама може наћи у преводу на српски језик.
Могу само да кажем да си ти на правом месту са својим расуђивањем.

Мораш да знаш да твој непристојни приступ, суд, и твоја мржња према СИПЦ шкоди само теби.
Тако да не очекујеш од мене одговоре на питања која су чисте глупости "зилота" из СПЦ.
Теби је јако важно да људе ИПЦ мрзиш, презиреш и гледаш са висин. Набрајаш имена из књиге Атанасија Јефтића, патиш се са својом злобом према нама.
Да ти кажем да напустиш тему сигурно бих те јако обрадовао и мотивисао да будеш још безобразнији. То би било исто као када бих ја ишао на разне теме и пљувао људе. Ваљда је то та духовност коју си ти научио. Понављаш се круг и откриваш топлу воду. Да, истинско православље нема молитвено општење са екуменистима! Гле чуда!
Владика Акакије је диван човек на првом месту, а затим монах, па свештеник па епископ. То што га екуменисти описују и понижавају кога брига.
Лепо сам ти одговарао на сва твоја питања.
Нећу више јер нема шта да се више каже, а да већ нисам написао.

Poslednja izmena:

RIA77

Poznat
Poruka
8.657
ОВА ТЕМА НИЈЕ НАМЕЊЕНА РАСПРАВИ, јер сада сви знају за "зилоте" како нас медији називају. Тема ће пружати информације о СИПЦ, као и моје личне ставове на духовне теме, екуменизму и појавама у друштву.
Слободно поставите питања и недоумице, непристојни и за свађу расположени биће удаљени.

Мораш да знаш да твој непристојни приступ, суд, и твоја мржња према СИПЦ шкоди само теби.
Тако да не очекује од мене одговоре на питања која су чисте глупости "зилота" из СПЦ.
Теби је јако важно да људе мрзиш, набрајаш имена из књиге Атанасија Јефтића, патиш се са својом злобом према нама.
Да ти кажем да напустише тему сигурно бих те јако обрадовао и мотивисао да будеш још безобразнији. То би било исто као када бих ја ишао на разне теме и пљувао људе. Ваљда је то та духовност коју си ти научио.
Закључак - слободно постављајте питања, али пазите која постављате питања.
Немојте постављати питања о Немањи, или јеромонаху Акакију, иначе...
Брате ал трујеш. Есфигмен је православни манастир на Светој Гори. "Грех" му је што је прекинуо општење са оним блавором из Цариградске патријаршије, архијеретиком. Па свако нормалан би требао да се склони од тог ЦИА папољубца.
Ово је та добродошлица и жеља за разговором. Свака част. Ко шта ради ти само скрећеш тему на другу страну, а када ти не успева, онда ти је неко други крив.

Poruka
6.117
Тема баш то каже што си и апострофирао. Причам о СИПЦ, не желим да се свађам. Има овде тема "зилоти" и сличне теме. Нема ко нас није описао из свих углова. Овде сам поставио тему за оне који ће некада пожелети контакт и информације.
Форумашење свађом и паметовањем сам преболио, то су дечије болести. Досадна ми је та прича.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448

Тако да не очекујеш од мене одговоре на питања која су чисте глупости "зилота" из СПЦ.
Теби је јако важно да људе ИПЦ мрзиш, презиреш и гледаш са висин. Набрајаш имена из књиге Атанасија Јефтића, патиш се са својом злобом према нама.
Да ти кажем да напустиш тему сигурно бих те јако обрадовао и мотивисао да будеш још безобразнији. То би било исто као када бих ја ишао на разне теме и пљувао људе. Ваљда је то та духовност коју си ти научио. Понављаш се круг и откриваш топлу воду. Да, истинско православље нема молитвено општење са екуменистима! Гле чуда!
Владика Акакије је диван човек на првом месту, а затим монах, па свештеник па епископ. То што га екуменисти описују и понижавају кога брига.
Лепо сам ти одговарао на сва твоја питања.
Нећу више јер нема шта да се више каже, а да већ нисам написао.
Prestani da lijepiš etikete drugima. Ria te je pristojno pitao sa kim ste u evharistijskom opštenju. Odgovori ili ga ignoriši.

Poruka
6.117
Све сам лепо писао. О настанку, о крштењу, акривији, РПЗЦ и нама, о другим ИПЦ...
Он тврди да је наш епископ био у Ковиљу, Русији, Атону.... Да ли је то грех?
Лаж је да је два пута рукополаган за свештеника.
Пита ме за Ненада, као да бих ја пита за Жику из Качарева....каква су то питања незгодна? Просто је досадан

Poslednja izmena od moderatora:
Poruka
6.117
РИА мало сам испратио твоја интересовања. Да видим мотив 🧐
Добар си лик, кад ниси на мојој теми. Мојих година, чини ми се образован. Можда вероучитељ. Искрен верник СПЦ. Тако да ми је мотив јасан. Наблати све у вези ИПЦ, и врати се чају од сене 😀. Шалим се.
Слободно настави писати, нећу се више бунити. Мало сам се зачудио да идеш са нај блажим оружјем, мислим да можеш много тежом артиљеријом да удариш.
Слободно. Ево сад и пред модераторима имаш оправдање. Замислио сам лепу информативни тему, а ти желиш бој. Наравно под гаранцијом, ако се тема захукта опомене иду на мој рачун и закључавање теме. Нисмо деца, знамо да се то тако ради

Poruka
6.117
Ово је текст о прогону монахиња манастира Стјеник, у подножју планине Јелице код Чачка. То је једини манастир који се са целокупним сестринством присајединио СИПЦ. После су монаси долазили као појединци.
Прогон је наредио директно патријарх Павле, а спроводио надлежни епископ сада покојни Хризостом жички.
Прогон монахиња из манастира Стјеник

Poruka
6.117
Манастир Коштунићи

Prilozi

• FB_IMG_1669639871454.jpg
    FB_IMG_1669639871454.jpg
    34,3 KB · Pregleda: 0
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.