српска истински православна црква

Српска Истински Православне Црква

• Знам за СИПЦ

glasova: 7 46,7%
  • Мало знам о СИПЦ

glasova: 0 0,0%
  • Не знам ништа о СИПЦ

glasova: 8 53,3%

• Ukupno glasova
    15

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
13.150
Да. Али вера није релативизација истине. Ти верујеш овако, ја онако....Истина је једна. Бог је једну истину предао људима, а ђаво нас је током историје заводио на странпутице.
Ne. Objekti verovanja nisu istina. Samo su verovanje da je to istina.
Istina je nešto što se nedvosmisleno može dokazati nebrojeno puta i ponoviti od strane bilo koga.
Ti veruješ da je bog istina. Ne možeš to da pokažeš. Tako svaka crkva.

Poruka
6.117
Istina je nešto što se nedvosmisleno može dokazati nebrojeno puta i ponoviti od strane bilo koga.
Све зависи шта су докази. Ни мисао се не може доказати. Не може се испратити. Верујемо да мисли настају радом мозга. Или ума? Где настају? Како се формирају и како их ми користимо....како мислима управљамо телом? Све верујемо. И на крају шта је живот у човеку? Душа или шта? Енергија? Зашто смрт? Агностици су такође верници.

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
13.150
Све зависи шта су докази. Ни мисао се не може доказати. Не може се испратити. Верујемо да мисли настају радом мозга. Или ума? Где настају? Како се формирају и како их ми користимо....како мислима управљамо телом? Све верујемо. И на крају шта је живот у човеку? Душа или шта? Енергија? Зашто смрт? Агностици су такође верници.
Naveo sam u prošlom postu šta su dokazi.

Poruka
6.117
Доказ да ли Бог постоји за агностике наравно да не постоје. Јер не можеш доказати оно е који не верује. Благодатни огањ, мошти света вода, свето причешће, молитве, исцељења, Јордан који на дан Богојављења тече ка извору, исцељења пред иконама, мироточење....то није довољно.

Poruka
6.117
То је сјајан пример спиновања. Много смо пострадали када је Антифа подигла хајку на нас! Једно дете из Америке преко свих аеродрома донело је пушку аир софт. И наравно ми смо дозволили да се један дан забаве са њом, из наш надзор. Медијска хајка се разбуктала до претњи да ће нам одузимати децу! СПЦ и данашњи патријарх тражио је да нас забране!
Када је полиција испитала случај просто нам се извинила, суд није нашао ништа кривично јер није ни било ничега. Наравно то медији нису хтели даље да испрате. После тога смо још 6 година имали тај камп без икаквих проблема. Додуше многи родитељи су хтели да пошаљу децу у камп. Камп је био предиван, имао је јако леп програм за децу и омладину.

Poruka
6.117
Ne razumem. Da li to Srbi moraju da budu pripadnici SPC? :think:
Ја бих се први радовао, требали би да сви будемо једно! Јерес нас је поделила, и да неко је то овде поменуо СИПЦ верника нема много. Разлог је наша љубав према нашим светињама и нашој историји, али и наша наивност да нам екуменисти добро желе.

Обилић

Poznat
Poruka
8.302
Ни мисао се не може доказати. Не може се испратити. Верујемо да мисли настају радом мозга. Или ума? Где настају? Како се формирају и како их ми користимо....како мислима управљамо телом? Све верујемо.

Код оваквих питања би ти доста помогла знања из дигиталне сфере,
па кад видиш колико милијарди операција обави један чип у секунди,
биће ти јасније и колико брзо настаје мисао у нашој глави
(мада се ради о другачијој технологији).

Све је јако просто, али су брзине фантастичне !

И на крају шта је живот у човеку? Душа или шта? Енергија?

Многе појмове сам дефинисао,
још више њих сам препознао и преузео као своје,
али живот никада нисам умео да објасним.

Можда је Бајага у праву ?
"Живот је Жиле кад си жив !" ?

Зашто смрт? Агностици су такође верници.

Исто као да си питао зашто пубертет ?!
Једноставно, једна етапа у постојању живе материје. :roll:

Обилић

Poznat
Poruka
8.302
Камп је био предиван, имао је јако леп програм за децу и омладину.

Не сумњам да је Москва уложила у растакање српске цркве.
Мада, не раде они то да би нас ослабили већ ојачали.

Зато је једино моја реакција на појаву овог зилота исправна,
а ови што га поздрављају и као "брате наш" су пали на испиту.

Такве Москва не воли !
Ко разуме, схватиће ...

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Ко је Немања Станковић ? Главни вођа расколника-старокалендараца рођен је 1970. у Новом Саду. Монашки живот је почео у манастиру Ковиљ код Новог Сада. После 8 месеци уз речи да "овде нема духовног живота", напушта манастир (у то време је патријарх Порфирије био игуман манастира Ковиљ).
Немања одлази у Почајевски манастир у Русију. После месец-два се враћа. Одлази на Свету Гору и бива рукоположен без ичијег благослова, Рукоположио га је јеромонах из Србије који је био у посети Светој Гори. Манастир Пантократор је био надлежан за келију где је извршено монашење, и игуман Пантократора је протестовао Хиландару, не знајући да ни Хиландар није знао за ово монашење од стране посетиоца Свете Горе.
Немањи ово није било довољно и дошавши до митрополита Калиникоса у Коринт (иначе Матејевца (у прво време), а касније је пришао Флоринијанцима), Немања бива поново крштен.
После крштења бива замонашен и рукоположен.
После тога се враћа у Србију и одлучује да просвећује Србе са својим схватањем расколништва-старокалендарства.
Познат међу својима као "јеромонах" Акакије.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.234
Патријар Павле је медијским синовима постао светитељ. Он је био активни екумениста, и наравно да је био гонитељ православних. Веронаука кроз режимске медије наравно да ће га глорификовати јер је чинио баш оно што су безбожни политичари желели.
Ti napišeš ovakvo nešto i očekuješ da te neko shvati ozbiljno?

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Prestani da spamuješ svaku temu sa dokazivanjem Boga.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.