Српска црква није била анатемисана

Vagrant:
Citaj otrovan ali od koga?Sto se tice Srpsko-Vizantijskog carstva bolje mu je bilo da kao kralj Milutin ojaca Srpsku drzavu nego sto je hteo da osvaja one sto bi mu kad tad zabili noz u ledja
Цар Душан није освајао туђе територије, на тим територијама су живели Срби и по неки Грк
 
DukeofSerbia:
Nije on jedini Nemanjic koji nije proglasen za svetitelja - Vladislav i Uros nisu takodje kao i Vukan, ali Vukanov sin jeste (zaboravio sam mu ime - imam kod kuce). Ovde mislim na vladare Nemanjice, a ne na komplentnu lozu.
I nije bio opasan lik, vec pravican covek koji je napisao zakonik kakvog u Evropi dugo jos nije bilo (ne racuna onih par u Engleskoj).
I nije Rasku, vec Srbiju - ne sirio, vec oslobodio spsko stanovnistvo od grckoga ropstva.
netachno!
u zemljama koje je osvajao srbi nisu bili vecina!
a zashto se ne rachuna Magna Carta?
a zakona pre dushanovog, i u isto vreme,je bilo koliko zelish...
 
Nismo mi pagani nego si ti neobrazovan i neobavesten....da ne kazem nesto teze....
Uz to si ogranicen k'o moja terasa!

P.S.
Da neces mozda da stavis svoj pecat i na Hriscanstvo pa niko drugi ne sme da bude Hriscanin osim tebe? Vec si to uradio za srpstvo, pa racunam da nam sleduje isto i za ovo....

P.P.S.
Nista gore od coveka koji izvrce Sveto Pismo i pogresno ga tumaci..... Tugo jesenja!
 
Душанов законик је устројен по актима римских и грчких законских зборника.
"Судије да суде по закону, а не по страху од царства ми"показује да он закон ставља изнад цара, што је ннезамисливо за то и каснија раздобља.Донео је закон када је био на врхунцу власти, а не као нпр. Јован без земље када је био у фрци;)
 
Wieczeslaw:
Nismo mi pagani nego si ti neobrazovan i neobavesten....da ne kazem nesto teze....
Uz to si ogranicen k'o moja terasa!

P.S.
Da neces mozda da stavis svoj pecat i na Hriscanstvo pa niko drugi ne sme da bude Hriscanin osim tebe? Vec si to uradio za srpstvo, pa racunam da nam sleduje isto i za ovo....

P.P.S.
Nista gore od coveka koji izvrce Sveto Pismo i pogresno ga tumaci..... Tugo jesenja!
Секташ, ајде оладиииииии
triprstapozdrav.jpg
 
Ako sam ja dobro shvatio Bozije zapovesti i ono sta pise u Svetom Pismu, onda COVEK NE SME DA UBIJE DRUGOG COVEKA, i tu se sve zavrsava. Dusan je bio veliki covek, ali ako je okrvavio ruke o svoga oca onda ja ne mogu da kazem da je on bio svetitelj/svetac. Pa kako onda druge svece da stavim uz njega? Treba da pljunemo na sve ostale da bi stavili Dusana u svece?

Dusan je bio veliki vladar, sposoban i svaka mu cast za ono sto je uradio (mada je kratko trajalo).

I prestani sa tim uvrnutim marketingom.....postajes dosadan. Ispada da samo ti imas tapiju na hriscanstvo i da bi svi bili hriscani svi moramo da imamo stavove podobne tvojim! Sutra malo! Pa pitaj tvoj duhovnog oca zasto Dusan nije svetac pa ce ti sve biti jasno. Kada ne znas, pitaj, nije sramota!

Pozdrav od Wieczeslawa
 
Wilkołak:
Ako sam ja dobro shvatio Bozije zapovesti i ono sta pise u Svetom Pismu, onda COVEK NE SME DA UBIJE DRUGOG COVEKA, i tu se sve zavrsava. Dusan je bio veliki covek, ali ako je okrvavio ruke o svoga oca onda ja ne mogu da kazem da je on bio svetitelj/svetac. Pa kako onda druge svece da stavim uz njega? Treba da pljunemo na sve ostale da bi stavili Dusana u svece?

Dusan je bio veliki vladar, sposoban i svaka mu cast za ono sto je uradio (mada je kratko trajalo).

I prestani sa tim uvrnutim marketingom.....postajes dosadan. Ispada da samo ti imas tapiju na hriscanstvo i da bi svi bili hriscani svi moramo da imamo stavove podobne tvojim! Sutra malo! Pa pitaj tvoj duhovnog oca zasto Dusan nije svetac pa ce ti sve biti jasno. Kada ne znas, pitaj, nije sramota!

Pozdrav od Wieczeslawa
Ставио си то паганско дрво, уместо крста, и ја сам смешан????????
 
@BL
Prva stvar, drvo nije pagansko vec Bozija tvorevina. U pitanju je LIPA, znak svih slovena. Tri grane na njemu oznacavaju tri dela jednog naroda koji ima isti koren.
Druga stvar, daj odgovori mi na moje pitanje, nemoj da vrsis zamenu teze, pa odrasli smo ljudi.
@drinjaca
Treca stvar, molim Drinjacu da mi odgvori gde u Svetom Pismu pise da je dozvoljeno da covek ubije drugog coveka i da opet bude primljen u raj, tj, da mu sledi spasenje....
Po mom misljenju mi ne smemo ubiti drugog coveku, vec treba da mu okrenemo drugi obraz, kada god nas udari. Na taj nacin treba da dokazemo da nam je prece spasenje nego nas ego, i zadovoljavanje istog time sto cemo nekoga da ubijemo. Trpeljivosti i milosti braco!

Znate kako se kaze: "Trpljen - spashen"
 
Wilkołak:
@BL
Prva stvar, drvo nije pagansko vec Bozija tvorevina. U pitanju je LIPA, znak svih slovena. Tri grane na njemu oznacavaju tri dela jednog naroda koji ima isti koren.
Druga stvar, daj odgovori mi na moje pitanje, nemoj da vrsis zamenu teze, pa odrasli smo ljudi.
?????????
ЗНАК СЛОВЕНА ЈЕ КРСТ И ВИЗАНТИЈСКИ ОРАО, ТО ДРВЕТО ЈЕ БИЛО ЗНАК СЛОВЕНА
-------------------------------------------------------------------------------------------------
КОНАЧНИ ОБРАЧУН
револуција-евроазија-традиција
 

Back
Top