Sretnje vi Badnjie veče i Badnji dan Crnogorci...!!!

Знам, нисам ја против Римокатоличке Цркве у смислу да ми она нешто смета, него Пешо и њему слични би себе прогласили и за Афричке Црнце, тј. њихове потомке, само да би се максимално разликовали од Срба.
ai ten mu nešto vuče na tu stranu :zroll::zroll:

Srećan praznik svoj braći pravoslavnoj koji danas slave..., u zdravlju i sreći slavili i radovali se. U miru i slozi živjeli, voljeli se i radjali se....!!!

Pozivam sve Crnogorce odje u Beogradu da se danas okupimo u hramu sv. Vasilija Ostroškog na Banjici u 12 h........

ps. Da šednemo da pošedimo.....i da uz lozu bačimo noge pod astal...z:lol:z:lol:z:lol:

Opet su ti uvalili neki prljav edelvajz grofeeez:shock:

Nije u pitanje način, no vrijeme. I nije dogodine, već ove godine, 25. dana mjeseca decembra. Mea culpa.
Liše ostaloga, tako bismo ostavili srboljubce da nesmetano pale badnjake ka i dosle.

Pa znam ja, ali sam htela da mi sam potvrdis,........................vidis kako na brzinu izadju tvoje lazi na videlo sa one teme gde ti rece da ti rodjake u Hrvatskoj niko nije dirao a cak se nisu ni pohrvatili, a ti postao veci papa od pape. A ko tebi smeta da sad slavis Bozic 25. decembra. Kome glumis majmuna, jel te sramota da sam prodas veru, pa ce ti biti lakse ako nagovoris celo selo da to uradi......................e bando ljigava

E pa ovakvi vas, Crnogorce sad predstavljaju, i govore u vase ime,i kroje vam antisrpsku politiku a onda se cudite sto su Srbi na vas kivni.............al polako, do godine ces mozda i ti govoriti kao on, propaganda je cudo

Zbog likova kao sto je Pesho vi zapravo trazite nacin da generalizujete sve sto ima veze sa Crnom Gorom i Crnogorcima. To je isto kao da ja kazem da Tihi predstavlja sve Srbe, a veliki broj Srba ovdje ga smatra budalom, a govori u ime svih Srba i sebe naziva pravim Srbinom, da ne govorim o skinhedsima, koji smatraju da su oni pravi Srbi i da su Srbi arijevska rasa. Te slike idu svijetu. Razmisli malo o tome.

Da, propaganda je cudo, a upravo zbog propagande mnogi od vas ne vide dalje od sopstvenog nosa.

E pa ovakvi vas, Crnogorce sad predstavljaju, i govore u vase ime,i kroje vam antisrpsku politiku a onda se cudite sto su Srbi na vas kivni.............al polako, do godine ces mozda i ti govoriti kao on, propaganda je cudo
Такви као Пешо чине 10 % Црногораца, лијепо је то Реклес објаснио. Постоје људи као Пешо који за све криве Србију, а постоје овдје и неколико људи који дрвље и камење бацају по Црној Гори.

Но нека је срећан Божић цијелој Православној браћи, како мојим Црногорцима, тако и исто мојим Србима и свима који данас славе.

Знам, нисам ја против Римокатоличке Цркве у смислу да ми она нешто смета, него Пешо и њему слични би себе прогласили и за Афричке Црнце, тј. њихове потомке, само да би се максимално разликовали од Срба.
Ti bi da si Crnogorac najprije pisa moj priimenak onako kako se i izgovara, Peśo (ili Пеćo), a ne bi me prekrštava ođe.
A, ne bi mi ni podmeta nešto što nigda nijesam ničim da ni naslutit. Što se tiče kalendara, samo autistični Srbi drže se julijanskoga, a koji je također latinski kalendar. Da li je po srijedi vjerska zatucanost ili čista arogancija umišljenijeh veličina, ne bih cijenio. Tek, kalendar nije stvar Crkve već nauke, a ova je julijanski zamijenila gregorijanskijem. Stav SPC glede kalendara je još jedan dokaz da je ista zaglibila neđe duboko u prošlost i da je debelo traumatizirana sluganjstvom Visokoj Porti.

Такви као Пешо чине 10 % Црногораца, лијепо је то Реклес објаснио. Постоје људи као Пешо који за све криве Србију, а постоје овдје и неколико људи који дрвље и камење бацају по Црној Гори.

Но нека је срећан Божић цијелој Православној браћи, како мојим Црногорцима, тако и исто мојим Србима и свима који данас славе.
Peśo je vazda bio ispred svojega vremena, te nedabog da većina misli ka ja.
A, ti bi moga prestat s podmetanjima. Ja ne krivim Srbiju za sve, ne krivim je zapravo nizašto, jer moga si primijetit da najviše, ako ne i jedino krivim nas same. Srbe, svijeh fela, samo podśećam na fakte koje ne znaju, prave se da ne znaju ili ne žele znat i rado bi ih zaboravili.
Razumije se, kome je praznik nek mu je sa srećom.

Peśo je vazda bio ispred svojega vremena, te nedabog da većina misli ka ja.
A, ti bi moga prestat s podmetanjima. Ja ne krivim Srbiju za sve, ne krivim je zapravo nizašto, jer moga si primijetit da najviše, ako ne i jedino krivim nas same. Srbe, svijeh fela, samo podśećam na fakte koje ne znaju, prave se da ne znaju ili ne žele znat i rado bi ih zaboravili.
Razumije se, kome je praznik nek mu je sa srećom.

Што се види по твом језику. Говориш као баба са Дурмитора која задњих 50 година није видела живог човека, а камоли нешто прочитала.

bozic_1.7153858.jpg

Уз Божићне хладне дане Црногорци Острог бране,
мјесто брда и бадњака ложе главе од Турака,
Ој Цетиње част ти свака кад си чисто од Турака,
С три се прста ти прекрсти,
чист од несоја и некрсти,
речи право Србин да си,
моли Христа да те спаси,
Ој Цетиње славно наше,
неће те скрнавит усташе,
Петар и Сава све српски пастири,
не дукљанци ни илири,
даће благост српском роду,
нанијеће удар Миловом одроду,
што издаде Косово славно,
све му до Италије равно,
догодине у Призрену и у Книну,
јер ће Срби за Српство да гину,
Срби своје бадњаке ложе,
да се сложе, умноже и обоже,
владика Николај нам тако рече,
Од Српства нам ништа није прече,
Боже благослови нас по милости Твојој,
Све Србе свуђе у земљи било којој,
Да се Српство у једној земљи сроди,
Мир Божји Христос се роди !

caplarge.jpg

Poslednja izmena:

Pa znam ja, ali sam htela da mi sam potvrdis,........................vidis kako na brzinu izadju tvoje lazi na videlo sa one teme gde ti rece da ti rodjake u Hrvatskoj niko nije dirao a cak se nisu ni pohrvatili, a ti postao veci papa od pape. A ko tebi smeta da sad slavis Bozic 25. decembra. Kome glumis majmuna, jel te sramota da sam prodas veru, pa ce ti biti lakse ako nagovoris celo selo da to uradi......................e bando ljigava
Ne znam razumiješ li samu sebe, jer ja ovo ne razumijem.
Kakove veze rođaci imaju s ovijem? Kakove veze ima vjera s ovijem? A, čini se ni ti nemaš veze s ovijem..

Што се види по твом језику. Говориш као баба са Дурмитора која задњих 50 година није видела живог човека, а камоли нешто прочитала.
Dobro je, pomaže ti ta Ustanova. Menjaš se. Zasad si popravio artikulaciju, nadat se e ćeš polako nać put i do pristojne kontemplacije

Back