Srednja škola vs fakultet gde ste više učili?

Najviše sam učio/la...

  • U gimnaziji ili srednjoj stručnoj školi

    glasova: 1 25,0%
  • U osnovnoj

    glasova: 1 25,0%
  • Na društveno-humanističkom fakultetu

    glasova: 0 0,0%
  • Na prirodno/tehničkom fakultetu

    glasova: 1 25,0%
  • Nigde

    glasova: 1 25,0%

  • Ukupno glasova
    4

Schrodinger

Elita
Poruka
18.146
Odnosno šta vam je bilo teže... prema mom i iskustvu mnogih teža je srednja pa čak i osnovna, jer ko hoće da bude dobar đak tu mora da ući svaki dan a na fakultetu samo kad su ispitni rokovi. Naravno teže je položiti većinu ispita nego dobiti peticu ali opet je taj fakultetski rad skroz neozbiljan i po mom mišljenju fakultet je više neka vrsta rijalitija gde je poenta da se dođe papira a ne stvarno stekne znanje. Naravno i srednja je rijaliti ali ne u tolikoj meri kao fakultet.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi ucio kad te niko ne ocenjuje, nema odgovaranja, kontrolnih svakih sedam dana? Postoje kolokvijumi ali oni nemaju takav znacaj.
Не разумем питање. Учио сам да што пре завршим. Лакши испит, требало ми месец дана, осредњи два месеца, тежак три месеца учења (све то у просеку). Завршио сам пре болоње, па колоквијума није ни било (или било нешто бзвз, само формално). Да их је било, вероватно бих исто учио, истим темпом.

За чколу ме баш било брига хоћу ли имати 2 или 5.

На фуцкултету знаш кад ти је испитни рок, па темпираш време за тај испитни рок, у чколици мудри наставници никада не најаве да су прошла предавања, и да ће од наредног часа бити испитивање. Учио кампањски, кад знам да ћу бити питан. А сво остало време само "ишао" у чколу, јер се морало.

Из ове перспективе ми је јасно да су наставници у чколицама били ретарди.

Ваљда је била фора да нахваташ ђака да није учио. Уместо да им кажеш:"Научите за следећи час, испитујем".
 
А тек што нису знали да нас заинтересују за своје предмете, то је посебна прича.

Данас бих могао да поједем и математику и физику и хемију и латински, само да сам знао како све то може да буде битно и како може да буде занимљиво.

Историју сам највише волео, па ипак, вукао сам бедне оцене, јер је презиме наставника било једно до почетних слова азбуке, па због своје личне трауме јер су њега наставници увек питали на почетку, он је увек кретао првог часа испитивања од краја дневника, са презименима последњих слова азбуке. И ја увек био тог првог часа испитаивања. Из главе, без ичега прочитаног одговарао за бедну оцену, а могао сам да му мудем најбољи из тог предмета, само да најави испитивање пар дана пре тог часа.

Јбг...сви вучемо неке трауме из чколице. Ово је моја.
 
Odnosno šta vam je bilo teže... prema mom i iskustvu mnogih teža je srednja pa čak i osnovna, jer ko hoće da bude dobar đak tu mora da ući svaki dan a na fakultetu samo kad su ispitni rokovi. Naravno teže je položiti većinu ispita nego dobiti peticu ali opet je taj fakultetski rad skroz neozbiljan i po mom mišljenju fakultet je više neka vrsta rijalitija gde je poenta da se dođe papira a ne stvarno stekne znanje. Naravno i srednja je rijaliti ali ne u tolikoj meri kao fakultet.
ti išao na fakultet :hahaha:
 
Tesko je odgovoriti. U srednoj mora da se uci stalno, ali po manje.
Sto se tice fakulteta u moje vreme (pre cetvrt veka) na FPN (za koji je cinjenica da je jedan od najlaksih fakulteta) nije morala da se uzme knjiga u ruke skoro celu skolsku godinu, do pred junski ispitni rok, ali naravno to ucenje je onda moralo da bude daleko obimnije i intenzivnije nego za srednju skolu (naravno ako si zeleo da uspesno polozis ispit). Ako je u pitanju neki ozbiljniji fakultet, to su vec druge stvari i pretpostavljam da je tamo potrebno daleko vise i u kontinuitetu uciti i raditi.
 
Odnosno šta vam je bilo teže... prema mom i iskustvu mnogih teža je srednja pa čak i osnovna, jer ko hoće da bude dobar đak tu mora da ući svaki dan a na fakultetu samo kad su ispitni rokovi. Naravno teže je položiti većinu ispita nego dobiti peticu ali opet je taj fakultetski rad skroz neozbiljan i po mom mišljenju fakultet je više neka vrsta rijalitija gde je poenta da se dođe papira a ne stvarno stekne znanje. Naravno i srednja je rijaliti ali ne u tolikoj meri kao fakultet.
pa naravno da ti je teze jer si do srednje i dogurao
 
Ја сам више учио док сам био на факултету. Током средњошколског образовања професори су допуштали штуро знање па сам се провлачио на неким предметима. Кад сам кренуо на факс томе је дошао крај па сам морао да засучем рукаве.
 

Back
Top