Quantcast

Srednja medicinska ili gimnazija??

Mateja Mijatovic

Početnik
Poruka
1
Uskoro zavrsavam 8. Razred sa odlicnim uspehom. Trenutno se jako nerviram oko izabira srednje skole. U mom gradu postoji gimnazija opsteg smera ali mene jako privlaci medicinska skola koja je udaljena nekih pola sata kolim gde bih ziveo u domu i smatram da mi to ne bi predstavljao problem. Ali svi moji si zavrsili gimnaziju i znaju kakvo se znanje dobija iz nje i dvi su otisli na velike fakultete. 100% znam da cu da idem na neki fakultet . Problem je to sto boh ja isao u medicinsku skolu, opsti smer, laboranr ili farmaceut posto me te stvari zanimaji i isao bih na fakultete slicne njima. Moji me saveruju da idem ovde u gimnaziju kako bih dobio ospte znaje iz svake oblasti i imao sansu jos 4 godine da odlucim o svom zanimanju. Iako sam odlican u osnovnoj, znam stvari kojima se sigurno ne bih bavio i ne volim. Svakako smatram da za 4 godine zelim, to cu i upisa, bio to srpski jezik, dif , famescija, medicina ili biologija bilo sta. I sada dolazim do svog pitanja, da li da odem i ucim nedto sto volim(jedina losa strana je praksa, posto sam malo gadljiv) ili iciti sve 4 godine pa da ono sto volim icim na fakultetu?

dive

Legenda
Poruka
53.054
ne vidim razlog zasto ne bi sebi omogucio da ucis ono sto volis, pogotovo sto sa tim imas prohodnost na one fakultte koje volis
siroko obrazovanje koje je u domenu tvojih interesovanja mozes i sam da steknes i za to ti ne treba gimnazija
sa medicinskom skolom sa zavrsenom maturom sem znanja dobijas i diplomu sa kojom si zlu ne trebalo odmah osposobljen za rad i zaradjivanje..zapad je za nase medicinare od tehnickog kadra, pa do specijalizanata sirom otvorio vrata, tako da je to jos jedan plus
sa diplomom gimnazije osim sto si obrazovan, nisi osposobljen ni za kakav posao
na tvom mestu, ja ne bih bila u dilemi

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
119.360
medicinska škola ti je za medicinske sestre tj tehničare, a fakultet ti je za doktore
* a ima i viša medicinska koja je za super medicinske sestre

mislim da je za fakultete bolja gimnazija po mogućstvu jača gde će malo da te muče npr biologijom hemijom ali preživećeš i sa stručnom školom ... a ako hoćeš samo da preživiš onda viša (visoka) a ne petljaš se na faks?
ne znam
u praksi doktor radi svoje, sestra radi svoje, ne zalaze jedno drugom u teren

ili probaj gimnaziju, lakše ćeš da se prebaciš mislim u medicinsku odatle nego obrnuto

Poslednja izmena: