Quantcast

Srećni Ljudi

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
ali može da ima privid da je srećan
Срећа је само тенутак, ретка је у животу. Али срећа може да дође само из мира, из правилног поступања. Запад је наметнуо константну потрагу за срећом, то је идеологија. По њима срећа се налази у материјалном поседовању. И онда овце раде цео живот од 9 до 5, зрћу, варају, подмећу, краду, отимају, варају себе и живе као робови. И никада нису срећни. Чобана боли Стојко, лепиња и комад сира је све што му треба, може и флајка ракије или вина да мало дода горива и то је то.

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.825
Срећа је само тенутак, ретка је у животу. Али срећа може да дође само из мира, из правилног поступања. Запад је наметнуо константну потрагу за срећом, то је идеологија. По њима срећа се налази у материјалном поседовању. И онда овце раде цео живот од 9 до 5, зрћу, варају, подмећу, краду, отимају, варају и живе као робови. И никада нису срећни. Чобана боли Стојко, лепиња и комад сира је све што му треба, може и флајка ракије или вина да мало дода горива и то је то.
Filozofija `selo moje lepse od Pariza`

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.825
Стидиш се села, то није интелигентно. Сви највећи умови у нашем народу су се родили у селу или провинцији. Тамо су имали оптималне услове за развој.
Naravno da ne...
Da bi sagledao celokupnu sliku moras da upoznas i ostatak sveta,a ne samo svoje selo...

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
49.989
Трули богаташи са запада су сви од реда психопате , а то значи да су сакати емотивно, они не знају за љубав, страх и насиље је њихов живот. Зато живе иза зидова окружени телохранитељима. Чобана боли Стојко, он ужива у свему, он нема страха сем од Бога.
Oni ovde psihopate. Na drugoj temi kazes da su krvati i bugari mentalno obolela braca.

Svi ludi samo ti normalan?

:think:

Priocitaj neki svoj post. Promenices pogled na ludost.

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
ne postoji apsolut, samo individualna percepcija. Ako ja smatram da sam srećan, onda sam srećan. Nema filozofiranja oko toga.
Када индивидуалну перцепцију развијеш на правилан начин онда си једно са апсолутом. Ум је преварант, ум је слаб, ум је кукавица, а ми нисмо ум, ми смо свест. А култура која је робовска и наметнута од робовласника је тако постављена да нас присиљава да живимо у уму. Да задовољавамо чула, и када задовољимо неко од чула мислимо да је то срећа. Наша "високо развијена цивилизација" је цивилизација идиота.

YeOldeJagge

Veoma poznat
Poruka
12.829
Срећа је само тенутак, ретка је у животу. Али срећа може да дође само из мира, из правилног поступања. Запад је наметнуо константну потрагу за срећом, то је идеологија. По њима срећа се налази у материјалном поседовању. И онда овце раде цео живот од 9 до 5, зрћу, варају, подмећу, краду, отимају, варају себе и живе као робови. И никада нису срећни. Чобана боли Стојко, лепиња и комад сира је све што му треба, може и флајка ракије или вина да мало дода горива и то је то.
Teši se.

Ko ne poseduje Ferari Enzo, nema ni TEORETSKE šanse da bude sretan!

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
Oni ovde psihopate. Na drugoj temi kazes da su krvati i bugari mentalno obolela braca.

Svi ludi samo ti normalan?

:think:

Priocitaj neki svoj post. Promenices pogled na ludost.
Где сам рекао да и ја нисам луд? Мислиш да друштво које је психопатолошко мене не дотиче? Ја сам толико блентав да је чудо да сам жив.Али ето, довољно дуго сам жив да могу да видим по нешто. Ја делим, ти ако си интелигентан и отворен за ново ми нећеш судити. Узећеш у обзир. То ми је циљ.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
18.567
Када индивидуалну перцепцију развијеш на правилан начин онда си једно са апсолутом. Ум је преварант, ум је слаб, ум је кукавица, а ми нисмо ум, ми смо свест. А култура која је робовска и наметнута од робовласника је тако постављена да нас присиљава да живимо у уму. Да задовољавамо чула, и када задовољимо неко од чула мислимо да је то срећа. Наша "високо развијена цивилизација" је цивилизација идиота.
diskutabilno.
Možda je sva ta jurnjava za materijalnim iz čiste znatiželje da spoznamo i oprobamo raznorazne stvari?

YeOldeJagge

Veoma poznat
Poruka
12.829
Где сам рекао да и ја нисам луд? Мислиш да друштво које је психопатолошко мене не дотиче? Ја сам толико блентав да је чудо да сам жив.Али ето, довољно дуго сам жив да могу да видим по нешто. Ја делим, ти ако си интелигентан и отворен за ново ми нећеш судити. Узећеш у обзир. То ми је циљ.
Ti stalno naznačavaš neke kriptične izjave, ali nema mesa u njima.

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
I, koliko crnih pojasova imaš
Ти си пало на сваком испиту. Лукаво си, ниси паметно. Нема ничега здравог и благородног у теби. Али твоје шансе су веће него код других да се самоспознаш. Ако дођеш до тога, е то ће бити највећи оргазам који не можеш ни да наслутиш.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
33.048
U vreme dok je najveći uticaj u politickom zivotu imao Kostunica imali smo od vlasti slobodne medije i slobodu govora u rangu zapadnih demokratija.Sa dolaskom Tadića ta sloboda se polako počela da gubi a sa Vučićem situacija postaje alarmantna.

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
U vreme dok je najveći uticaj u politickom zivotu imao Kostunica imali smo od vlasti slobodne medije i slobodu govora u rangu zapadnih demokratija.Sa dolaskom Tadića ta sloboda se polako počela da gubi a sa Vučićem situacija postaje alarmantna.
Коштуњави је био задњи отпор који смо пружили. Овај мигољи јер му промене на глобалном плану то дозвољавају.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.