Срећан 9. март, свима који славе

Šta imaš reći na moj stav da : Drašković nije izdao, već da oni koji su ga sledili nisu razumeli šta on govori i radi
Драшковић је много пута мењао своје политичке ставове, и наравно да је издао.

Нпр. као твој Вучић што је променио све могуће боје.

Тај је прешишао и Драшковића.
 
Драшковић је много пута мењао своје политичке ставове, и наравно да је издао.

Нпр. као твој Вучић што је променио све могуће боје.

Тај је прешишао и Драшковића.

Манити је непревазиђен, и по бојама и по атентатима.
 
Манити је непревазиђен, и по бојама и по атентатима.

Не.
Непревазиђени су твоји партијски другари. Вучић први, а ту је негде и Маја Гојковић (она више по мењању партијских боја, а Вучић по мењању идеолошких боја).

Вук је мали вук за Вучића.

Да не кажем:"Вук је вучић за Вучића".
 
Koliko se sećam Drašković je tada pretio Džaguaru da ako podigne tu zelenu zastavu da će mu odseći ruke .
U međuvremenu ovaj drugi je promenio pol pa se sad pravi luda kao da se to nije zbilo ,kao da tada nije bilo njemu upućeno to jest nije bio on tj. ona, zapravo on.
И ви сте хтели да кољете зарђалом кашиком, а данас хоћете "нормализацију односа са Албанцима".
 
Не.
Непревазиђени су твоји партијски другари. Вучић први, а ту је негде и Маја Гојковић (она више по мењању партијских боја, а Вучић по мењању идеолошких боја).

Вук је мали вук за Вучића.

Да не кажем:"Вук је вучић за Вучића".

Нећемо да се лажемо.
 
И ви сте хтели да кољете зарђалом кашиком, а данас хоћете "нормализацију односа са Албанцима".

Јавили ти из централе?
Само нека ботуља може овако да 'протумачи' Шекијеву зајебанцију.
 
Srbi bas obozavaju lopovcine i ubice?

Opste je poznato da je on pokrao devize kroz krov banke u BG gde pocinioci nikada nisu uhvaceni. Pazi da takva kradja prodje a da sluzbe ne znaju...
Onda pljacka devizne stednje gradjana...

Dva ubistva potvrdjena, Curuvija i Stambolic.

Milosevic sada pliva i krcka se u lavi.
Оставио је домаћу привреду, Косово у саставу Србије. Видимо данас докле су довели Србију исти ти који су га рушили и 91 и 96 и 2000. За вас је Слоба цветић мали на ветрићу.
 
Немамо сви Централну отаџбинску управу, као ти.
А како се код вас то зове - Центар за односе са јавношћу?
Или, можда, Сектор за људске ресурсе?
Пошто реч 'отаџбина' у вашем речнику не постоји.

Тотално си модерна мачко мајке ми.
 
Оставио је домаћу привреду, Косово у саставу Србије. Видимо данас докле су довели Србију исти ти који су га рушили и 91 и 96 и 2000. За вас је Слоба цветић мали на ветрићу.

Nešto slično gledamo danas u Gruziji

Neka vlast bi da koliko toliko uredi državu a onda neko izvede goveda na ulicu da muču i buču

Posle govedima kažu da nisu oni krivi što država ne ide napred nego vlast i da i dalje trebaju da muču i buču
 
Добро је да 9. Март није буквално победио 1991. године
јер једноставно нисмо били спремни да тако брзо усвојимо
релативизацију улога из 2. св.рата.

Он је међутим победио у смислу да смо постали свесни
да поред нас живи гомила људи који верују у нешто
о чему ми мислимо (јер су нас тако учили) најгоре !

Ја се сећам да сам одјавио ТВ
када сам чуо Шешеља '89. да преко Радио Београда велича четнички покрет !

Исти ефекат је на мене имало и појављивање Вука и СПО-а.

Данас другачије гледам на све те ствари,
разбистрило ми се на другачији начин.
Али пази - тек данас !!!

Пре свега, капирам да су четници борци за Југославију исто као и партизани,
али су једни за монархију, а други за републику.

Ко је кад и колико (у жару борбе) мало сарађивао са окупатором,
то је уствари нормално и не треба замерати.

Усташе се разликују по томе што нису за Југу,
а са партизанима деле исту одвратност према српској династији, и према монархизму.

Данас дакле све то некако гутам,
али пре 30 година никако !

Размишљам,
1941. бих вероватно и сам био четник
јер не волим нити ценим промену правила кад почне фрка.

А четници су били за краља и отаџбину кад је рат почео
и нису мењали договорене ствари из мирнодопског периода.
 
Добро је да 9. Март није буквално победио 1991. године
јер једноставно нисмо били спремни да тако брзо усвојимо
релативизацију улога из 2. св.рата.

Он је међутим победио у смислу да смо постали свесни
да поред нас живи гомила људи који верују у нешто
о чему ми мислимо (јер су нас тако учили) најгоре !

Ја се сећам да сам одјавио ТВ
када сам чуо Шешеља '89. да преко Радио Београда велича четнички покрет !

Исти ефекат је на мене имало и појављивање Вука и СПО-а.

Данас другачије гледам на све те ствари,
разбистрило ми се на другачији начин.
Али пази - тек данас !!!

Пре свега, капирам да су четници борци за Југославију исто као и партизани,
али су једни за монархију, а други за републику.

Ко је кад и колико (у жару борбе) мало сарађивао са окупатором,
то је уствари нормално и не треба замерати.

Усташе се разликују по томе што нису за Југу,
а са партизанима деле исту одвратност према српској династији, и према монархизму.

Данас дакле све то некако гутам,
али пре 30 година никако !

Размишљам,
1941. бих вероватно и сам био четник
јер не волим нити ценим промену правила кад почне фрка.

А четници су били за краља и отаџбину кад је рат почео
и нису мењали договорене ствари из мирнодопског периода.

Bojim se da je tadašnje vreme DSR bilo mnogi kompleksnije nego danas i nego i '90-tih i da je isti kreator ovog prostora za vreme WWII istu priču želeo da ponovi i 90-tih

A to je da u SR Srbiji se odvija ideološki rat zaogrnut tzv srpstvom, nacionalizmom i tzv komunizmom

Time bi se SR Srbija bavila sobom raspeta između sukobljenih ideologija, između nacionalnog i državnog interesa

Drašković i slični su služili tome da zaljuljaju uvek kada bi došlo do konsolidacije

Zanimljivo da nikad nisu izveli narod kada su rađeni veliki ustupci, tipa Krajina uvek su goveda izvodili na temi "demokratije"
 
Srbi bas obozavaju lopovcine i ubice?

Opste je poznato da je on pokrao devize kroz krov banke u BG gde pocinioci nikada nisu uhvaceni. Pazi da takva kradja prodje a da sluzbe ne znaju...
Onda pljacka devizne stednje gradjana...

Dva ubistva potvrdjena, Curuvija i Stambolic.

Milosevic sada pliva i krcka se u lavi.
To je sve tačno . A s druge strane imaš ljude koji su predali stancima osim bivšeg predsednika države i ekonomiju vlastite zemlje usput pokravši dosta za sebe a po svemu sudeći i likvidirali aktuelnog premijera.
 
Da, to je bila jedna velika propuštena šansa.
Рушилачке демонстрације 9.3.1991 године су испуниле свој циљ 100%, и нису никаква пропуштена шанса.Те демонстрације су уздрмале позицију руководства Србије на самом почетку кризе и распада СФРЈ, и унеле сумњу у народ.Те демонстрације не треба посматрати као излован догађај, већ као део активности СПО и других домаћих издајника током 1991 и 1992 године.

После фамозног 9 марта,када је почео рат, СПО је организовао пресретање колона ЈНА које су се кретале ка Крајини, ширио непроверене гласине међу војницима и резервистима, више мобилисаних јединица су растурили СПО-овци, СПО је организовао упад "мајки" у скупштину Србије , и убеђивао људе да не учествују у рату за слободу српског народа ван Србије и да се не боре у том рату.

Другим речима, СПО је водио специалнии рат против Србије, српског народа, ЈНА и ТО Србије, Крајине а све у корист Хрватске и других сецесиониста.
 
Занимљиво је да се никада раније нису појавиле "мајке" војника и тражиле од војске да им врате "децу".Није било тих "мајки" ни у Хрватаској, ни у муслиманско-хрватском делу БиХ, ни међу Албанцима са КиМ, ни у земљама НАТО.То је постојало само у Србији почетком 90-тих.

Не постоје Друга Хрватска, Друга Босна, Друга Албанија, само постоји Друга Србија.
 
Pošto sam itekako bio živ i tada, a i učesnik rata mogu reći da je SPO bio 100% u pravu.
Када кренеш у рат, онда оне који саботирају мобилизацију и ратне напоре, прислониш уз најближи зид и стрељаш.

То је једини начин да добијеш рат.
 
Ne bi se promijenilo apsolutno ništa. To 09.03.1991. je bila borba za vlast. Tko će biti na čelu Srbije i vojske, kada počne rat, tko će pokoriti ostale narode u Jugoslaviji. Draškovićeva retorika tad je ista kao i Miloševićeva, pa Šešelj mu je kum, koliko mi se čini. Znači ne bi se promijenilo apsolutno ništa ni za Srbiju, ni za Jugoslaviju. Sve bi bilo isto.
 

Back
Top