Srebrenica 1995:Holandska vojska,šta su uradili,šta se zapravo desilo s njima?

kakav je ovo odgovor?:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Kako su mogli kopati do stanice milicije kada je cijelo područje oko stanice milicije asfaltirano. A i tu stanicu milicije je SDS nasilno preuzela 30.aprila.'92!

Ne valja ovako misoni, ne znati ništa, a tvrditi samo da bi nekoga opravdao jer je slučaj htio da ti budu sunarodnjaci oni koji tvrde ovakve nebuloze da bi opravdali one logore i stradanja u onim logorima, da bi opravdali Korićanske stijene...

Prije svega istina, pa onda sve ostalo!
Pa nisu kopali gde je bio asfalt nego zelenilo.Nisi ti tada još mogao da paseš travu ispred stanice milicije.

kakav je ovo odgovor?:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Kako su mogli kopati do stanice milicije kada je cijelo područje oko stanice milicije asfaltirano. A i tu stanicu milicije je SDS nasilno preuzela 30.aprila.'92!

Ne valja ovako misoni, ne znati ništa, a tvrditi samo da bi nekoga opravdao jer je slučaj htio da ti budu sunarodnjaci oni koji tvrde ovakve nebuloze da bi opravdali one logore i stradanja u onim logorima, da bi opravdali Korićanske stijene...

Prije svega istina, pa onda sve ostalo!

..........je da smo ih premalo pobili , ali bice vremena i nema vishe onog kuhrvihnog sina Miloshevica da sve unishti :per:

Pa nisu kopali gde je bio asfalt nego zelenilo.Nisi ti tada još mogao da paseš travu ispred stanice milicije.

E ovo sam čekao. Što se makar Prijedora tiče, tu si nasjeo na propagandu koju su pričali oni koji su optuženi za ratne zločine u toj opštini. Naravno nikada ti nije palo na pamet da makar malo pratiš bilo koje suđenje vezano za slučaj "Prijedor"...

Tako se ne postiže istina, a kamoli pravda. Pravda se postiže isključivo istinom i ona mora biti univerzalna vrijednost svakog čovjeka.

Ajde, sretno...:D

Što se Bošnjaka žrtava genocida tiče, jedan manji broj žena je stradao. Stradali su muškarci i ono što je vjerovatno dovelo do činjenice da za Srebrenicu '95 presude genocidom, jeste zaista veliki broj maloljetnih dječaka. Ubijanjem muškaraca je težnja da se jedan narod iskorijeni s određenog područja.

Ja zaista kada pričam o žrtvama i zločinima držim se onoga što je na sudu dokazano. Mi sada možemo pričati da je Haag ovakav ili onakav, ali je isto tako istina da je Orić oslobođen u tom sudu. Naši srpski mediji kada god spominju rat pričaju o zlodjelima Nasera Orića, a kada ih iz Haaga pozovu da svjedoče u korist optužbe ili se ne pojave zbog manjka informacija o njegovim zločinima ili svjedoče da o ovme slučaju pojma nemaju. Ruku na srce, vi mene sad kolektivno možete napasti, ali ja govorim ono što sam vidio. Otišli su i mnogi drugi srpski svjedoci sa područja Srebrenice koji su bili u Srebrenici i okolini tokom tih dešavanja su tvrdili da se rat protiv Orića vodi medijskim putem, a da od njih njega niko nikada nije vidio.
I onda čovjek bude pušten, a mi drvlje i kamenje na haaški tribunal.

Sto se tog posta pise,prvo uopste nije prijatno raspravljati sa nekim ko se lazno predstavlja! Ti si bosanski musliman,i ne znam zasto se toga stidis.
Drugo poceo si post sa greskom,spomenuo si genocid,ja te pozivam da prvo naucis i procitas sta je delo genocida,a onda tu rec potezes,jer srebrenica i genocid nisu povezane stvari,streljanje ratnih zarobljenika nije genocid. Ubijan je onaj ko je nadjen u uniformi,ili u gacama (odbacio uniformu) i ipak velika vecina je stradala prilikom borbi,a manji deo naknadno likvidiran.

Mozesh ti da mislish shta hocesh , ali to su chinjenice i dok se to ne dogodi , nece biti mira !!!

Da si nekada u životu osjetio rat, ovakve bljuvotine nikada ne bi pričao. Ali očito da nisi...

Kome je još do kojekakvog uništenja? Misliš da je Srbima iz RS stalo do toga da nekoga unište? Da je Srbima u Srbiji stalo da idu opet ubijati?

Sumnjam...

Ljudima je svega preko Q, svugdje bijeda, neimaština, razočarenje i nostalgija. Svugdje. I među Srbima, i među Bošnjacima i među Hrvatima. Tako da te tvoje priče ne piju vode.

Poslednja izmena:
Poštovani gospodine Robinson,

Ja,Rastko Pocesta,sam krajnje zbunjen iz kog razloga i na koji način je Republika Srbija povezana sa genocidom počinjenim u Srebrenici 11.jula 1995.Zločin su počini glavnokomandujući vojske Republike Srpske,a ne Republike Srbije,to jest tadašnje,Savezne Republike Jugoslavije.Nadam se da ćete razumeti moj zahtev za objašnjenje iz kog razloga se kao uslov za uključenje u Evropsku Uniju Srbiji traži da uhvati generala Mladića,g.Karadžića i g.Hadžića,kada su oni vodili vojsku Republike Srpske i ratovali u ime te države,koja još nije nezavisna i stoga je zavistan deo Federacije Bosne i Hercegovine,kojoj bi se kao uslov trebalo staviti hapšenje ove trojice zločinaca.

Hvala na potrošonem vremenu,

Rastko Pocesta
Beograd
Republika Srbija

BH. Srbine(obrezani) BIH se nije mogla nikako odvojiti! Ni referendumom jer ustav to nije dozvoljavao! Jedino kada bi pristali sva tri konstutitivna naroda u BIH tada bi mogla ovako se bez ikakog prava odcepila!!!!
Ово им треба стално набијати на главу, БиХ се нелегално отцепила јер је за одлуку о самосталности морало да гласа 2/3 грађана БиХ. Ако је Бошњачка елита могла нелегално и насилно да дође до отцепљења, не видим зашто Срби из РС не би смели на цивилизован начин да покушају да остваре независност.

Независна Српкса- FREE SRPSKA !

Mozemo hiljadu puta da raspravljamo o ovoj temi i svak ima pravo na svoje misljenje.
Samo meni nije jasno, dokazano je da su +7000 hiljada Bosnjaka nestali, pa iz inata govore 3500 Bosnjaka. Svi znamo da to nije tacno. Isto kao npr da ja kazem, nije umrlo 700000 srba u Jasenovcu nego polovina. Nemojte nebuloze pricati kad znate vrlo dobro sta je istina.

О мухамедански п*у....па око милион Срба је убијено у читавој тада ндх...а у хрватском логору јасеновац је убијено око 700 000 Срба...

Logori_za_SRBE-1.jpg

Back