SRBSKE INTERPRETACIJE BALKANSKE ISTORIJE

Ala se ti momčino nalupeta u svojoj tiradi o srpskoj istoriji, to što si napisao prevazilazi svaki neukus i elementarno nepoznavanje istorijskih činjenica. Običnom i normalnom čovjeku je jasno da su Srbi , kroz svoju dugu istoriju , zahvaljujući centralnom mjestu na Balkanu bili često na udaru osvajače ili pak prolaznika na vojnim pohodima.Narod kao i svaki drugi , ni bolji ali bogami ni lošiji od ostalih.Borili se za svoju državu ali zahvaljujući istorijskoj sudbini (često i naivnošću svojih vođa) nisu nikada do današnjih dana uspjeli da stvore nacionalnu državu za većinu naroda. Takođe, poznato je da Srbi nisu vodili osvajačke ratove za tuđe teritorije bar u novijoj istoriji , kako često pokušavaju da podvale zlobnici (kao u poslednjim ratovima na prostoru bivše SFRJ). Pitam se odakle takve riječi od jednog Slovenca, koji nikada ne bi imao svoju Deželu , da ga iz gliba žuto-crne monarhije nije izvukla Kraljevina SHS , a kasnije FNRJ. Razmisli Slovenac?
 
Evo i par preporuka od mene:

Ing. Andjelija Kenyalo, "Interplanetarna autohtonost i grobovi srpskog naroda na prostorima Andromeda galaksije", Pesic i sinovi, 2005.
Ing. Jovan Guzovic, "Pronalazak srpskih opanaka na Mjesecu", vlastita naklada, Chicago, 2010.
Milivoj Kurchubic, "Kako smo iebali majku starim Grcima i Rimljanima", Beograd, 2007.
Djuro Pucar, "Od Sevilje do Vladivostoka, svesrpska kultura", vlastita naklada, Prnjavor, 2008.
Gojko Krkobabic, "Od srpskog tocka do srpskog mikrocipa - zaboravljena i nepravedno zapostavljena istorija jednog naroda", vlastita naklada, Berlin, 2008.
Ljeposava Gnijezdic, "Etrursko-srpska civilizacija i pismo", vlastita naklada, Djevrske, 2008.
Ing. Jovo Maksimovic, "Analiza starog rukopisa iz Kelnske biblioteke: Hanibal je bio Rasanin", vlastita naklada, Bec, 2004.
Svetozar Grabovic, "Strogo cuvani dnevnik Aleksandra Velikog, briljantna vojna strategija srpskog ratnika", vlastita naklada, Zagreb, 2009.

lol još je zadnji tiskan u zg.:zzima::zima2::zgrudvanje::zpozdrav::grudvanje3::zimag::grudvanje3:
zanima me povijest imena Jovan.kažu da je to srbsko ime,ali ne bi me iznenadilo da ispadne,bugarsko ili grčko.ako netko zna priču oko tog imena,neka napiše.
ja ode skočit na wiki možda tamo ima nešto.
nisam našao ništa konkretno,ali sam čitao na wiki, o dolasku srba i prvoj državi, tamo nema podataka.
ako se nekome piše.neka napiše,ili zaljepi linkove do saznanja.
pročitao sam dosta dobrih priča po nekim temama,a ovdje me zbilja zanima rasplet priče.
 
Poslednja izmena:
lol još je zadnji tiskan u zg.:zzima::zima2::zgrudvanje::zpozdrav::grudvanje3::zimag::grudvanje3:
zanima me povijest imena Jovan.kažu da je to srbsko ime,ali ne bi me iznenadilo da ispadne,bugarsko ili grčko.ako netko zna priču oko tog imena,neka napiše.
ja ode skočit na wiki možda tamo ima nešto.
nisam našao ništa konkretno,ali sam čitao na wiki, o dolasku srba i prvoj državi, tamo nema podataka.
ako se nekome piše.neka napiše,ili zaljepi linkove do saznanja.
pročitao sam dosta dobrih priča po nekim temama,a ovdje me zbilja zanima rasplet priče.

Пу, први.
Јован је библијско име које штују сви кршћански народи а поред њих и некрсти семитског подријетла кроз жидовско Јуханан и арапско Јухана.
 
Пу, први.
Јован је библијско име које штују сви кршћански народи а поред њих и некрсти семитског подријетла кроз жидовско Јуханан и арапско Јухана.
vidim sličnost i moguče poveznice,ali to nije "Jovan".
koji je prvi pisani trag imena Jovan,i da li je to izvorno srbsko ime ili se točno porijeklo ne može odrediti.z:p
 
vidim sličnost i moguče poveznice,ali to nije "Jovan".
koji je prvi pisani trag imena Jovan,i da li je to izvorno srbsko ime ili se točno porijeklo ne može odrediti.z:p

Јован је син Јафетов син Нојин. Тако пише у Вивлији. Истина јесте да Срби најсличније изговарају Јован ономе Јафетовом Јовану. Да ли су директни потомци или не није важно, важно је то да се то име протеже неких 8 хиљада година кроз све цивилизације и народе беле индоевропске расе, али су га једино Срби правилно пренели по изговору.
 
Nordijanac, mogu li da ti postavim několiko protupitanja?

Kada su se Slověnci doselili u Slověniju, odnosno, od kada žive na tom području? Da li imena gradova Venecija i Wien imaju veze sa Slověncima? Da li su Slověnci Wendi?

Gledaj: o tome naravno ima više teorija. Imamo one, koji misle da smo mi Slovenci ti isti Veneti, Wendi, Vindi, Vinidi - ali ona grupa na vašom xy forumu su napisali, da su Wendi Srbi!
Pogledao sam na WIKI:
http://de.wikipedia.org/wiki/Wenden

http://de.wikipedia.org/wiki/Windisch_(Slowenisch)

http://de.wikipedia.org/wiki/Windisch

I kad sam to linkovao na onaj xy forum, mi je urednica napisala da je to sve laž, uvrjeda Srbije i mi obrisala postove.

Tako da iz svega toga izvira moja radoznalost do oćem da vidim, kako vi zaista mislite o nas, o našom jeziku, o istoriji itd.... htijeo bi se uvjeriti kakvi su opšti vaši stavovi i dali zaista "masovno" tako mislite o nas Slovencima.
Pozdrav!
 
Nordijanac, mogu li da ti postavim několiko protupitanja?

Kada su se Slověnci doselili u Slověniju, odnosno, od kada žive na tom području? Da li imena gradova Venecija i Wien imaju veze sa Slověncima? Da li su Slověnci Wendi?

KOd nas imamo regiju Kranjsku, koja se vjeruje da je dugo bila izvor sadašnje Slovenije. Ime izvira iz antićnog nazivanja za stanovništvo tamo koje su antićni autori nazivali sa Carnima (Carni), Karni. To pleme odn. te ljudi su na onom forumu proglasili za Srbe.
Znaći prema svim tim postovima - sv naše mišljenje prema izvorima Slovenaca u koje mu odvje vjerujemo da su izvor Slovenije, trebamo revidirati i proglasiti ih za Srpske, pa zaljućiti da smo mi Slovenci Srbi .....
 
Pazi... juce je ovde lik postavio video sa jutjuba gde ispada da su Hrvati pre vise tisucljeca ziveli po Avganistanu i nema sta sve nije vezano za njih. Vecina toga sto je tamo prikazanu su mitomanske gluposti ali ima i istine.

Koliko sam ja uspeo da procitam o terminu SRB (iz "nesrpskih" izvora) saznao sam da je to ime vrlo rasireno po Evroaziji. Ima ga od Indije preko Avganistana, Kavkaza, Rusije pa do Evrope.

Interesantno je da termin uvek ima uzviseno znacenje, tj. da je vezano sa pozitivnim ljudskim atributima. Postoje autori koji tvrde da je najstariji naziv za Slovene upravo taj ali i autori koji smatraju da je termin siri od slovenskog.

Ja sam ovde navodio primere da se medju Cecenima srecu prezimena Serb i Serbiev kao i to da postoje u njihovom folkloru uzrecice "pa kakvi ste vi Srbi"? i "slab si ti Srbin". Dakle, sam termin nosi svoje korene iz davne indoevropske proslosti a zasto je on danas ostao samo na juznim Srbima kao i na Luzickim Srbima, to ne bi znao da odgovorim.

Ne bi zeleo da ulazim u vode mitomanije. Ovo je nesto sto je jos daleko od konacnog razgadanja.

Za par meseci cemo saznati nesto vise na ovu temu

Da, to mi je poznato iz pisanja na onom xy forumu .... pa ima još puno više slićnih citata. Stvar je u tome, jednostavno, da (prema tekstu od "tamo") jedna grupa kod vas je 20 g istraživala vaše istinske izvore, jih sakupila i sada ih reklamira. Ali prema tim stavovima znaći to tako: pronašli su puno puno izraza koji su toponimski slićni korenu "Srb" "Sorb" itd ... i zato svugde dje su ih našli, zakljućuju da su tamo živeli nekada Srbi i da su tamo Srbi.... To zanju vrlo lukavo i vrlo "podmuklo" napisati da izpada kao argumentirano i za mene kao ne-Srbina i provokativno (naravno)....

Sa reklamiranjem tog mišljenja i tih interpretacija ideju do kraja! (sviam sredstvima).

Tako da stvarno želim da ćujem baš o tome o tim stavovima i vaše ostalo mišljenje, pošto pomalo me je to sve znerviralo, pa uvredilo i jako iznenadilo da ima takve interpretacije. Da nam je jasno: meni se ne svidja ni jedan nacionalizam, bilo vaš, naš, bilo koji. Ali ovdje zanima me to mišljenje, i pošto izvira iz vaše države od vaših zemljaka, nazivam ga sa "srpskim nacionalizmom."
 
U tim teorijama da su Srbi najstariji narod (kao najstarije ime koje su svi Sloveni u prošlosti nosili) značajno doprinosi jedan slovenački sajt.

Ima mnogo tekstova, izdvojiću ovaj o Bodrićima- srpskom plemenu koje je živelo na obali Baltičkog mora , a ima ih i duž srpskog Dunava.

http://www.carantha.net/abodritia___a_vendic_state.htm

... dje na tom našom sajtu jasno stoji, da su to Srbi?

Mi kod naših teorija nikada ne pišemo, da su Sloveni = Srbi a to je vaš stav, da je to isto :zroll::zroll:
 
Важно је напоменути, да то нису * SRBSKE INTERPRETACIJE BALKANSKE ISTORIJE, већ интерпретације појединаца.

malo kasni su svi ti moji posti=odgovori danas:
aha, ti to misliš tako, okej :) (hvala)

- a zašto se uopšte pojavljuju? pa manipuliraju: nas, vas..... verovatno samo smi sebe ne manipuliraju (haha)
 
Ala se ti momčino nalupeta u svojoj tiradi o srpskoj istoriji, to što si napisao prevazilazi svaki neukus i elementarno nepoznavanje istorijskih činjenica. Običnom i normalnom čovjeku je jasno da su Srbi , kroz svoju dugu istoriju , zahvaljujući centralnom mjestu na Balkanu bili često na udaru osvajače ili pak prolaznika na vojnim pohodima.Narod kao i svaki drugi , ni bolji ali bogami ni lošiji od ostalih.Borili se za svoju državu ali zahvaljujući istorijskoj sudbini (često i naivnošću svojih vođa) nisu nikada do današnjih dana uspjeli da stvore nacionalnu državu za većinu naroda. Takođe, poznato je da Srbi nisu vodili osvajačke ratove za tuđe teritorije bar u novijoj istoriji , kako često pokušavaju da podvale zlobnici (kao u poslednjim ratovima na prostoru bivše SFRJ). Pitam se odakle takve riječi od jednog Slovenca, koji nikada ne bi imao svoju Deželu , da ga iz gliba žuto-crne monarhije nije izvukla Kraljevina SHS , a kasnije FNRJ. Razmisli Slovenac?

znaći - treba da sam vama duboko zahvalan jer ste nama "dali" državu - a sada dolazilo je vreme, da vama je i vratimo ...lool
jer smo mi Srbi....

PS: u tim danima sam se informirao, odakle izviraju baš te ideje, koju si napisao - jasno mi je, ko je proširio tu podvalu!
Ali da ćeš znati: mi smo sami nakon 1848 vodili svoju ideju za slobodnom Slovenijom, drži ,da ste vi pošto ste bili brojniji od nas, imali i više veza sa politićarima širom Europe tada, ali uz to ste i falsificirali istoriju Balkanskih nacija i je prikazivali njima kao istoriju Srbije ... sve to se danas zna na osnovi potpisanih dokumenata tada a potpisali ste i dokument, da se može već formirana Slovenija unutar SHS razparcelirati stranim fašistima (Italijanima, Austrijancima, Madžarima) - da, vrlo dosta ste nama pomogli, hvala.
 
Zdravo!
Sam temu otvorio kod odjelka "psihologija" ali su mi je vrlo brzo zatvorili (da je to provokacija, pošto sam u taj fokus stavio samo problem kod Srba a ne i kod drugih nacija....).
Rekao sam već zašto me interesuje da definiram taj problem kod vama a ne kod drugih nacija.
Pozdrav!

Sad već vidim i zašto sve shvataš bukvalno. U to ime jedna priča iz stvarnog života.
Dakle, bio sam prisutan kad je čovek pričao vic o zecu i lisici , epizodu kad je zec posle seksa sa lisicom zapalio cigaretu. Svi su se smejali osim Slovenca koji je imao zamerku: "Pa, zec ne puši".
 
KOd nas imamo regiju Kranjsku, koja se vjeruje da je dugo bila izvor sadašnje Slovenije. Ime izvira iz antićnog nazivanja za stanovništvo tamo koje su antićni autori nazivali sa Carnima (Carni), Karni. To pleme odn. te ljudi su na onom forumu proglasili za Srbe.
Znaći prema svim tim postovima - sv naše mišljenje prema izvorima Slovenaca u koje mu odvje vjerujemo da su izvor Slovenije, trebamo revidirati i proglasiti ih za Srpske, pa zaljućiti da smo mi Slovenci Srbi .....

Čudim se. Ne mogu da verujem da Kranjska izvodite iz latinskog Carni - pa Carni(ol)a je ustvari metatezirana Kraina. Kod svih Slovena postoje Krajine, Kranjske, Ukrajine, Pokrajine u značenju "zemlje", "strane" i sl. Po meni je Kranjska definitivno isto što i Krajinska.

Inače, ja kajkavce ne smatram Srbima; Srbima po poreklu smatram Bunjevce (stare Hercegovce) i Šokce (stare Bošnjane).
 
Gledaj: o tome naravno ima više teorija. Imamo one, koji misle da smo mi Slovenci ti isti Veneti, Wendi, Vindi, Vinidi - ali ona grupa na vašom xy forumu su napisali, da su Wendi Srbi!
Pogledao sam na WIKI:
http://de.wikipedia.org/wiki/Wenden

http://de.wikipedia.org/wiki/Windisch_(Slowenisch)

http://de.wikipedia.org/wiki/Windisch

I kad sam to linkovao na onaj xy forum, mi je urednica napisala da je to sve laž, uvrjeda Srbije i mi obrisala postove.

Tako da iz svega toga izvira moja radoznalost do oćem da vidim, kako vi zaista mislite o nas, o našom jeziku, o istoriji itd.... htijeo bi se uvjeriti kakvi su opšti vaši stavovi i dali zaista "masovno" tako mislite o nas Slovencima.
Pozdrav!

Dobro to je jedna; kažeš da postoji više teorija?

PS.
Po meni je naziv Windi / Veneti sinonim za Slovene. Narodi su se nekad mogli razlikovati i identifikovati samo jezikom; tako su Sloveni zvali Nemce Nemcima zato što im je jezik za Slovene bio mutav odnosno nem, Grke zato što govore grleno, grkljanski, dok su Slovene drugi zvali po vetru jer šušte kad govore (nemački wind-Windi; italijanski vento-Veneti; lat. Venedi) itd.

S druge strane Sloveni sami sebe zovu Sloveni po moći govora, slovljenja - sloviti = govoriti.
 
Poslednja izmena:
Čudim se. Ne mogu da věrujem da Kranjska izvodite iz latinskog Carni - pa Carni(ol)a je ustvari metatezirana Kraina. Kod svih Slověna postoje Krajine, Kranjske, Ukrajine, Pokrajine u značenju "zemlje", "strane" i sl. Po meni je Kranjska definitivno isto što i Krajinska.

Inače, ja kajkavce ne smatram Srbima; Srbima po porěklu smatram Bunjevce (stare Hercegovce) i Šokce (stare Bošnjane).

- Carni su već poznani u antiki, a šefica onog foruma ih je proglasila za Srbe.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carni a ostatak od njih imamo danas Karavanke (brdo) na granici izmedju sjeverne Slovenije i Austrije. Pa to su Srbi po tumaćenju od xy urednice foruma.

Za Slovene (sa podudarkom na "e") koji se stavljaju u vezu sa Venetima kod nas se zna kakav jezik su prićali - to je nama danas razumljiv jezik i citirao sam ga takisto na onaj forum: izmedju vaše srpšćine i onog protoslovenaćkog nema znaćajne slićnosti. A ljudi koje Austrijanci kod njih još danas nazivaju kao "Winsisch" mi razumjemo pošto taj jezik nama je blizak, poznan, dijalekt ali ipak nije isti kao slovenaćki književni j. - ali naopako nije slićan srpšćini. Ima dvojinu kao makedonski.
I po jednoj teoriji ovi Veneti su ne-Sloveni, u europi poznani daleko prije Slovena, autohtono europljansko stanovništvo.
Drži i to, da su već u prerimskom vremenu zapisali tekstove na jeziku kojeg možemo mi danas ćitati.
(Sve ovakve postove su mi obrisali i napisali ,da povrjedujuju vas Srbiju pošto od antike napred je sva istorija falsifikat, zato sam se tim temama pojavio ovdje pošto želim da mi poprićamo o tome!)
Pozdrav!
 
"Točno" znači šta?
Ko Vam je rekao da je Jovan isključivo srpsko ime? Biskup Mixa?

rekli su mi srbiz:shock:.pomislio sam da je "Jovan" bitan za etnogenezu srbskog naroda,zato što su ti laici rekli, da je to sto% srbsko ime.
nekim imenima,se može odrediti točan početak nastajanja(aka. imenovanja),to mislim pod "točno".
prva biblija je prevedena na srbski u devetnaestom stolječu,a znam "Jovan"postoji i prije.mene zanima "Jovan",a ne prijevremenice tog imena,po nekim forumskim stručnjacima.
koji je najstariji pisani trag imena"Jovan",i je li on,u srbiji,grčkoj ili bugarskoj,pošto u bibliji sigurno nije:zimag::zima2::zima::zimag::bob::sanke:
 
Poslednja izmena:
rekli su mi srbiz:shock:.pomislio sam da je "Jovan" bitan za etnogenezu srbskog naroda,zato što su ti laici rekli, da je to sto% srbsko ime.
nekim imenima,se može odrediti točan početak nastajanja(aka. imenovanja),to mislim pod "točno".
prva biblija je prevedena na srbski u devetnaestom stolječu,a znam "Jovan"postoji i prije.mene zanima "Jovan",a ne prijevremenice tog imena,po nekim forumskim stručnjacima.
koji je najstariji pisani trag imena"Jovan",i je li on,u srbiji,grčkoj ili bugarskoj,pošto u bibliji sigurno nije:zimag::zima2::zima::zimag::bob::sanke:

Kod Srba se mnogo češće koristi Jovan nego Ivan, koje je istog porekla. Zbog toga se u narodu utvrdilo mišljenje da je Jovan srpsko, a Ivan hrvatsko ime, što nije tačno, jer Ivana nalazimo i kod npr. Rusa.
Jovan ne bi, po mom mišljenju, moglo da bude ime bitno za etnogenezu bilo kog naroda.

znaći - treba da sam vama duboko zahvalan jer ste nama "dali" državu - a sada dolazilo je vreme, da vama je i vratimo ...lool
jer smo mi Srbi....

PS: u tim danima sam se informirao, odakle izviraju baš te ideje, koju si napisao - jasno mi je, ko je proširio tu podvalu!
Ali da ćeš znati: mi smo sami nakon 1848 vodili svoju ideju za slobodnom Slovenijom, drži ,da ste vi pošto ste bili brojniji od nas, imali i više veza sa politićarima širom Europe tada, ali uz to ste i falsificirali istoriju Balkanskih nacija i je prikazivali njima kao istoriju Srbije ... sve to se danas zna na osnovi potpisanih dokumenata tada a potpisali ste i dokument, da se može već formirana Slovenija unutar SHS razparcelirati stranim fašistima (Italijanima, Austrijancima, Madžarima) - da, vrlo dosta ste nama pomogli, hvala.

Odakle li samo izvire sva ta mržnja i prezir prema narodu koji je iskrvavio za tuđu deželu? Da nije bilo jugoslovenske ideje 1918. Slovenija bi se smatrala zemljom koja je u WW1 bila na pogrešnoj strani. Uopšte mi nije jasan taj odijum prema narodu koji je Vašim očevima i dedovima bio uzor u svemu. Da li je to edipovski kompleks ili nešto još gore?
Srbija nikada nije imala nikakvih pretenzija ni prema slovenačkoj teritoriji, niti prema Vašoj istoriji, koliko god ona bila štura. Nerado to činim, ali ću ovog puta da citiram Šešelja sa početka 90-tih: "Neka Slovenci slobodno napuste Jugoslaviju i ugase svetlo za sobom".
Šta je to što Vas stalno vraća Balkanu sa koga ste hteli da pobegnete, pa uvek iznova gurate svoj nos u tuđe probleme?
 
Kod Srba se mnogo češće koristi Jovan nego Ivan, koje je istog porekla. Zbog toga se u narodu utvrdilo mišljenje da je Jovan srpsko, a Ivan hrvatsko ime, što nije tačno, jer Ivana nalazimo i kod npr. Rusa.
Jovan ne bi, po mom mišljenju, moglo da bude ime bitno za etnogenezu bilo kog naroda.



Odakle li samo izvire sva ta mržnja i prezir prema narodu koji je iskrvavio za tuđu deželu? Da nije bilo jugoslovenske ideje 1918. Slovenija bi se smatrala zemljom koja je u WW1 bila na pogrešnoj strani. Uopšte mi nije jasan taj odijum prema narodu koji je Vašim očevima i dedovima bio uzor u svemu. Da li je to edipovski kompleks ili nešto još gore?
Srbija nikada nije imala nikakvih pretenzija ni prema slovenačkoj teritoriji, niti prema Vašoj istoriji, koliko god ona bila štura. Nerado to činim, ali ću ovog puta da citiram Šešelja sa početka 90-tih: "Neka Slovenci slobodno napuste Jugoslaviju i ugase svetlo za sobom".
Šta je to što Vas stalno vraća Balkanu sa koga ste hteli da pobegnete, pa uvek iznova gurate svoj nos u tuđe probleme?

Nisam se umješavao tako dugo, dok nisam proćitao sve one teze da kod vas postoji mišljenje, da smo mi Slovenaci po izvoru Srbi.

Ako niste se umješavali u "nas, Slovenace" onda revidirajte takvo mišljenje i reklamiranje tih ideja.

U stvari nije mi jasno - odakle izvira ideja i vjerovanje, da su prvobitni nazivi za Slovene i njihovo znaćejne isti kao Slovani (pojam je nastao tek u 19. veku) pa i za Srbe. Dali ima dokaza i argumente, da izrazi Sorb, Serb i drugi su isto kao današnji suvremeni Srbi ne samo etimološko, nego i genetićko pa istorijsko kulturno prema nacionalni kulturi zajedno sa jezikom i nacionalno. Dali ima dokaza , da su sve na prvi pogled slićne izraze koji spomenuju na izraz/naziv Serb, Sorb, Srb istinski stvoreni sa strane dokazano opstojećih Srba (na regijama tamo dje ih nadjemo) i da su oni jednaki odn. isti kao suvremeni Srbi.
Ako bude jasno sve to sa istinskim i ne falsificiranim argumentima i ako bude jasno u tome i nadaljnja veza sa nama protoslovencima, pa sa genezom srednjevekovnega formiranja Slovenije, pa ta veza definirana kao identićna onda možemo legitimno tvrditi da smo mi isti narod i istog izvora. Bez obzira, da smo sada u Eu i da možete moju državu avtom preputovati u 3 ili 4 sata - to je nebitno.
Rekao sam već, da su me iritirale one ideje koje sam proćitao pa oćem da istražujem dalje ćinjenice i veze, zašto je to tako, od kuda, ko misli kod vama tako itd ....
Naravno da u prošlosti postoje autori, koji su sve to argumentirali prema njihovim ciljevima kojima su se usmjerili, ali ako jedan istorićki kronista to piše to još nije dovoljni razlog da stvar zaista je u istini takva. Pisani i lingvistićki istorijski izvori su tek jedan od dokaza za interpretiranje istorije - treba posmatrati i sve one koje sam gore naglasio. I prema toga ja sam linkovao napise u srednjevekovnoj slovenščini i u njima baš nima slićnosti sa srpšćinom niti nije pisana ćirilicom.
Zato me interesuje taj fenomen - ako te interpretacije nisu potvrdjene, niti nisu argumentirane sa strane vaše akademske istoriografije - zašto se ipak reklamiraju, kojim ciljem, zašto se ima vjeruje, koje su tu grupe koje ih reklamiraju - sve to bi htio da saznam a to ne znaći, da sam a priori neprijateljski do "vas" .... Napisao sam odakle izvira moj trenutaćni stav o tome, kojeg neko naziva kao "mržnju" do vas (odakle mi je sproduciran) ali arumente ne smijem da linkam direktno pošto linkovanje na druge forume nije dozvoljeno pa kad sam ih linkao, tema je bila obrisana a jednu su to smatrali ćak za reklamu od xy foruma. iztraživao sam malo više i našao još blogove koji reklamiraju iste ideje .... koje sam napisao u prvom postu u ovoj temi. Ako ima napisanih študija o tom problemu, htio bi ih znati.
Pozdrav!¨

PS: da, mi imamo ime Iva/ Ivica za žene, a za muške je to vrlo redko - izuzetno, nije obićno, odn. avtohtono ime.
Za muške imamo Ivo ili Ivan.
 

Back
Top