SRBSKE INTERPRETACIJE BALKANSKE ISTORIJE

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Pozdrav svima!
Sada otvaram treću temu pored već otvorenih a svima je zajedno to, kakav pogled i stav imate v Srbi do Istorije Balkanskih naroda.
(Sada sam barem u pravom odjelku a to je istorija)

Dali vi stvarno tvrdite da ste najstariji narod u Europi, izvorni narod svima ostalima ne-Srbima?
Da su Arijanci Srbi?
Da su indijske vede zapravo Slovenske vede a Srbi su izvor svih Slovena - pa zato logićno i nas Slovenaca?
Srbi su Kelti, Germani, Alani, Thraćani, Thrakijci, Etrurci, itd...... na nekvim vašim forumima napisali su (baš danas!) da prva hćerka koja seje rodila od otca Boga (ili Duha) je bila Majka Zemlja a ta majka zemlja zove se Srbija i to je Srbija.
Napisali su i to, da prije rata g. 1991 su urednici onog foruma (dje imam sada naravno već 5 ili 6 ban jer ja ne mislim tako isto ) putovali po Europi i sakupili jedine prave dokumente o vašoj istoriji, koje sada jasno da citiraju tamo i ćuvaju sakrivene da ne bih jih uništili zapadni Srpski neprijatelji i tako vi nikada više ne bih poznali vaše prave istinite istorije.
A prava vaša istorija je takva, da vi ste živjeli nekada od Atlantika do Baltika i Crnog mora sve to ste bili v Srbi. Svega toga ima puno citiranoga ali ja ne mogu direktno citirati onaj forum pošto to nije dozvoljeno, izvorni tekstovi su tamo citirani.

Mene samo interesuje dali je sada kod vama u igri pisanje nove istorije i to takve, da ste vi izvor svih naroda, najstariji narod na svetu i mi ostali smo Srbi.
Ljepi pozdrav iz Slovenije!
 
Glupo je raspravljati o postovima na drugim forumima.
Osim toga, mogli ste da nas odmah na početku obavestite o svom stavu po pitanju definicije imena SRBIN. Da li pod tim nazivom smatrate današnje Srbe ili je po Vama u staro vreme taj naziv imao neko šire ili uže značenje. Tek onda bi rasprava i imala nekog smisla.
 
Zdravo!
Da - to je naravno moguće da se upitamo, da postavim pitanje. Ali izgleda tako, da se tumaćenje i sva nazivanja koji su se pojavljali u istoriji za Srbe u drugim današnjim nacijama, prenosi danas na nacije, koje danas tamo žive. Meni su napisali, da smo Slovenci Srbi.
Kako inaće možem citirati, ko je autor nekvih ideja, tekstova itd...? Sugerirao sam, da to sam ćitao na xy forumu - to je istina, znaći nekvi ljudi to tako misle i reklamiraju. Prema tome me zanima dali kod vama ljudi stvarno imate o toj temi takvo mišljenje, hoću da to provjerim Pa zato postavio sam vama ovdje pitanje kako zaista je vaš stav o tome mišljenju, o tome pitanju izvora Srba odn. obrnuto: Srbi su postojali već od uvjek su najstariji narod izmedju svih naroda stariji od Sumeraca itd.... i svi ostali narodi izviru iz Srba i jesu Srbi. Srbi je i prvobitno ime za sve Slovene, itd...
Pozdrav!
 
Ako prihvatimo da je Srbin nekada bilo zbirno ime za određenu grupu u okviru IE jezika, onda to ima sasvim drugačije implikacije od onoga kada bismo te drevne Srbe posmatrali kao jasno definisanu naciju od koje su direktno potekli današnji Srbi.
Ja sam najviše sklon da verujem u Šafarikovu tezu o poreklu i značenju imena Srbin, po kojoj možemo da izvučemo zaključak da je to originalno korišćeno kao ime za savez plemena, odnosno za saljude koji su činili taj savez. Stari narodi su se delili na plemena po mitskom zajedničkom pretku, a ne na nacije kao danas.
Verovatno je i da se naziv Sloven pojavio dosta kasnije kada su naši preci stupili u kontakt sa narodima koje nisu mogli da razumeju.
Naziv Ras, Res, Rus i slično koristio se na međama prema narodima tamnije puti. I tako dalje.
Drevnim narodima ne trebamo da pripisujemo naše današnje odlike i naše današnje razmišljanje. Bilo bi nam svima mnogo korisnije kada biste nam pomogli da razaberemo poreklo jadranskih Veneta i Recijana o kojima u Deželi ima mnogo više literature nego kod nas, umesto što se preganjamo sa pitanjima čiji su preci stariji.
 
.... upitao sam moderatora kako u takvom slućaju nazivati autore a naglasiti, da 1. to nije moje osobno mišljenje i 2. nakazati, da nešto sam proćitao na xy forumu - jer ja kao Slovenac koji ne živim medju vama nemam brze i jeftine mogućnosti, da se uvjerim dali stvarnmo ljudi misle tako o odrejenom pitanju (Srbija je izvor svih nacija i najstarija nacija) jer znaći u stvari: vidio sam interpretacije koje ima jedna mala grupa na xy mjestu, meni se osobno to mišljenje i te interpretacije ne svidjaju pošto ja poznam druga objašnjenja europske istorije ali želim saznati, dali kod vas i drugi ljudi tako razumiju i interpretiraju istoriju. Ako bi npr. stavove proćitao u kojoj knjigi, mogao bi citirati autora i knjigu. A u tom slućaju ide za xy forum - znaći za grupu autora u konaćnom smislu, koji su stavili u stvar puno energije, entuzijazma, akcije, vremena, napora i putovanje da su sabrali sve te citate i dokumente i sada reklamiraju takvu interpretaciju vaše istorije.
Htio bi dobiti i širi odgovor, od drugih ljudi.
Pozdrav!
 
Zdravo!
Da - to je naravno moguće da se upitamo, da postavim pitanje. Ali izgleda tako, da se tumaćenje i sva nazivanja koji su se pojavljali u istoriji za Srbe u drugim današnjim nacijama, prenosi danas na nacije, koje danas tamo žive. Meni su napisali, da smo Slovenci Srbi.
Kako inaće možem citirati, ko je autor nekvih ideja, tekstova itd...? Sugerirao sam, da to sam ćitao na xy forumu - to je istina, znaći nekvi ljudi to tako misle i reklamiraju. Prema tome me zanima dali kod vama ljudi stvarno imate o toj temi takvo mišljenje, hoću da to provjerim Pa zato postavio sam vama ovdje pitanje kako zaista je vaš stav o tome mišljenju, o tome pitanju izvora Srba odn. obrnuto: Srbi su postojali već od uvjek su najstariji narod izmedju svih naroda stariji od Sumeraca itd.... i svi ostali narodi izviru iz Srba i jesu Srbi. Srbi je i prvobitno ime za sve Slovene, itd...
Pozdrav!

Fenomen je psiho-sociološke prirode, ne istoriografske.
 
Mnogi ljudi ovde misle da to sto zapad propagira kao istoriju evrope je laz i falsifikat. Imaju i bezbroj dokaza za to. Veruju da su sloveni prastarosedeoci evrope i da nisu od nigde dosli ovde. To ukljucuje i vas slovence tamo.
E sad, kad se to bude prvo rasvetlelo, moci cemo dalje da idemo i da gledamo koji su ti pradavni srbi bili. Recimo ovi stari 7500 godina na podrucju danasnje grcke:
http://en.wikipedia.org/wiki/Servia,_Greece
procena starosti tog grada:
http://www.artsweb.bham.ac.uk/aha/kaw/Servia/serviadisc.htm
 
Mnogi ljudi ovde misle da to sto zapad propagira kao istoriju evrope je laz i falsifikat. Imaju i bezbroj dokaza za to. Veruju da su sloveni prastarosedeoci evrope i da nisu od nigde dosli ovde. To ukljucuje i vas slovence tamo.
E sad, kad se to bude prvo rasvetlelo, moci cemo dalje da idemo i da gledamo koji su ti pradavni srbi bili. Recimo ovi stari 7500 godina na podrucju danasnje grcke:
http://en.wikipedia.org/wiki/Servia,_Greece
procena starosti tog grada:
http://www.artsweb.bham.ac.uk/aha/kaw/Servia/serviadisc.htm



Rasvetlelo se tebi u dupetu.
 
Fenomen je psiho-sociološke prirode, ne istoriografske.

Ne nije - jer ide se u stvari za istorijske citate kako ti se interpretiraju i šta ima u njima.

Ali zapravo si mi uzeo rjeć sa jezika: baš sam sada pupudne razmišljao o tome: dje je jezgro onog suma medju Srbima u zapadne ne-Srpske interpretacije istorije i traženje žrtve u Srbiji, da sve ostale nacije su joj neprijateljske? Da, to je psihosociološko pitanje, otovrit ću temu i tamo.
Pozdrav!
 
Pozdrav svima!
Sada otvaram treću temu pored već otvorenih a svima je zajedno to, kakav pogled i stav imate v Srbi do Istorije Balkanskih naroda.
(Sada sam barem u pravom odjelku a to je istorija)

Dali vi stvarno tvrdite da ste najstariji narod u Europi, izvorni narod svima ostalima ne-Srbima?
Da su Arijanci Srbi?
Da su indijske vede zapravo Slovenske vede a Srbi su izvor svih Slovena - pa zato logićno i nas Slovenaca?
Srbi su Kelti, Germani, Alani, Thraćani, Thrakijci, Etrurci, itd...... na nekvim vašim forumima napisali su (baš danas!) da prva hćerka koja seje rodila od otca Boga (ili Duha) je bila Majka Zemlja a ta majka zemlja zove se Srbija i to je Srbija.
Napisali su i to, da prije rata g. 1991 su urednici onog foruma (dje imam sada naravno već 5 ili 6 ban jer ja ne mislim tako isto ) putovali po Europi i sakupili jedine prave dokumente o vašoj istoriji, koje sada jasno da citiraju tamo i ćuvaju sakrivene da ne bih jih uništili zapadni Srpski neprijatelji i tako vi nikada više ne bih poznali vaše prave istinite istorije.
A prava vaša istorija je takva, da vi ste živjeli nekada od Atlantika do Baltika i Crnog mora sve to ste bili v Srbi. Svega toga ima puno citiranoga ali ja ne mogu direktno citirati onaj forum pošto to nije dozvoljeno, izvorni tekstovi su tamo citirani.

Mene samo interesuje dali je sada kod vama u igri pisanje nove istorije i to takve, da ste vi izvor svih naroda, najstariji narod na svetu i mi ostali smo Srbi.
Ljepi pozdrav iz Slovenije!

Pazi... juce je ovde lik postavio video sa jutjuba gde ispada da su Hrvati pre vise tisucljeca ziveli po Avganistanu i nema sta sve nije vezano za njih. Vecina toga sto je tamo prikazanu su mitomanske gluposti ali ima i istine.

Koliko sam ja uspeo da procitam o terminu SRB (iz "nesrpskih" izvora) saznao sam da je to ime vrlo rasireno po Evroaziji. Ima ga od Indije preko Avganistana, Kavkaza, Rusije pa do Evrope.

Interesantno je da termin uvek ima uzviseno znacenje, tj. da je vezano sa pozitivnim ljudskim atributima. Postoje autori koji tvrde da je najstariji naziv za Slovene upravo taj ali i autori koji smatraju da je termin siri od slovenskog.

Ja sam ovde navodio primere da se medju Cecenima srecu prezimena Serb i Serbiev kao i to da postoje u njihovom folkloru uzrecice "pa kakvi ste vi Srbi"? i "slab si ti Srbin". Dakle, sam termin nosi svoje korene iz davne indoevropske proslosti a zasto je on danas ostao samo na juznim Srbima kao i na Luzickim Srbima, to ne bi znao da odgovorim.

Ne bi zeleo da ulazim u vode mitomanije. Ovo je nesto sto je jos daleko od konacnog razgadanja.

Za par meseci cemo saznati nesto vise na ovu temu
 
Zdravo!
...ako idemo mi svi tako daleko nazad, onda smo mi muški svi Adami, ja sam Adam, ti si Adam itd.... a žene su sve Eve.
Teme ovdje otvaram zato, pošto sam iz mišljenja odredjene grupe Srba dobiva oviše vremena akcijsku entuzuastićku reklamirane citate, da smo potom toga danas svi Srbi - i mi Slovenci i svi ostalio narodi.

Na netu sam danas našao knjigu od V. S. Karadjića Srbi svi i svuda ... znaći ta teorija baš to o kome sada prićamo?
Zapravo, ova grupa iznašla je i mišljenje, da prvi ćovjek nije nastao u Africi nego u Centralnoj Aziji i od tamo se proširio po cjelom svjetu. I tamo taj narod su bili Srbi jer se taj pojam, taj naziv pojavljuje tako daleko nazad već od nekada je znan.
 
Nordijanac, mogu li da ti postavim několiko protupitanja?

Kada su se Slověnci doselili u Slověniju, odnosno, od kada žive na tom području? Da li imena gradova Venecija i Wien imaju veze sa Slověncima? Da li su Slověnci Wendi?
Dodaj mu još jedno dvatri:
Da li su Popoviči Gorenjci ili Dolenjci?
Koliko je Uskoka iz Bele Krajine poslovenčeno i da li shvata da mi njih tretiramo kao Srbe, a ne sve Slovence ? Naročito ne one što jodluju.
Kaj bomo delali z Mujo in Haso?
 
Na netu sam danas našao knjigu od V. S. Karadjića Srbi svi i svuda ... znaći ta teorija baš to o kome sada prićamo?
Zapravo, ova grupa iznašla je i mišljenje, da prvi ćovjek nije nastao u Africi nego u Centralnoj Aziji i od tamo se proširio po cjelom svjetu. I tamo taj narod su bili Srbi jer se taj pojam, taj naziv pojavljuje tako daleko nazad već od nekada je znan.

То није никаква теорија. Та књига само преноси реално стање са терена, тог времена. Касније ће та књига послужити као основица српским душманима за измишљање којекакве "великосрпске идеологије".


Први човек из Азије ? Веома тешко, макар се и наводно радило о Србима (множина?!) .
 
Poslednja izmena:
Zdravo!
...ako idemo mi svi tako daleko nazad, onda smo mi muški svi Adami, ja sam Adam, ti si Adam itd.... a žene su sve Eve.
Teme ovdje otvaram zato, pošto sam iz mišljenja odredjene grupe Srba dobiva oviše vremena akcijsku entuzuastićku reklamirane citate, da smo potom toga danas svi Srbi - i mi Slovenci i svi ostalio narodi.

Na netu sam danas našao knjigu od V. S. Karadjića Srbi svi i svuda ... znaći ta teorija baš to o kome sada prićamo?
Zapravo, ova grupa iznašla je i mišljenje, da prvi ćovjek nije nastao u Africi nego u Centralnoj Aziji i od tamo se proširio po cjelom svjetu. I tamo taj narod su bili Srbi jer se taj pojam, taj naziv pojavljuje tako daleko nazad već od nekada je znan.

u pitanju je starost od nekih 5000 godina (maksimalno). Tvrditi da su Adam i Eva Srbi je glupost ali ja govorim o terminu a ne o nosiocima tog termina. U Genetskom smislu, vrlo je mala verovatnoca da postoji veza najstarijih nosioca tog termina sa ovim danasnjim nosiocima istog.

A Slovenci, kao i Hrvati su ako ne sasvim bliski sa Srbima, onda su vrlo bliski. Opet govorim o genetskim vezama u nazad nekih 1500 godina.
 
3a4fe23e0.jpg


3a50db3c0.jpg
 
Pozdrav svima!
Sada otvaram treću temu pored već otvorenih a svima je zajedno to, kakav pogled i stav imate v Srbi do Istorije Balkanskih naroda.
(Sada sam barem u pravom odjelku a to je istorija)

Dali vi stvarno tvrdite da ste najstariji narod u Europi, izvorni narod svima ostalima ne-Srbima?
Da su Arijanci Srbi?
Da su indijske vede zapravo Slovenske vede a Srbi su izvor svih Slovena - pa zato logićno i nas Slovenaca?
Srbi su Kelti, Germani, Alani, Thraćani, Thrakijci, Etrurci, itd...... na nekvim vašim forumima napisali su (baš danas!) da prva hćerka koja seje rodila od otca Boga (ili Duha) je bila Majka Zemlja a ta majka zemlja zove se Srbija i to je Srbija.
Napisali su i to, da prije rata g. 1991 su urednici onog foruma (dje imam sada naravno već 5 ili 6 ban jer ja ne mislim tako isto ) putovali po Europi i sakupili jedine prave dokumente o vašoj istoriji, koje sada jasno da citiraju tamo i ćuvaju sakrivene da ne bih jih uništili zapadni Srpski neprijatelji i tako vi nikada više ne bih poznali vaše prave istinite istorije.
A prava vaša istorija je takva, da vi ste živjeli nekada od Atlantika do Baltika i Crnog mora sve to ste bili v Srbi. Svega toga ima puno citiranoga ali ja ne mogu direktno citirati onaj forum pošto to nije dozvoljeno, izvorni tekstovi su tamo citirani.

Mene samo interesuje dali je sada kod vama u igri pisanje nove istorije i to takve, da ste vi izvor svih naroda, najstariji narod na svetu i mi ostali smo Srbi.
Ljepi pozdrav iz Slovenije!

Да!
О томе сви могу читати у "Одломцима историје Срба" и "Путопис праве Србије" од Милоша Милојевића, чија дела су била спаљивана да би се сакрила истина. Такође и "Староевропски језик и писмо Етрураца" од Светислава Билбије, "Историјско порекло Срба" и "Стари српски век" од Миодрага Милановића, "Винчанско писмо" и "Оптужујем ћутање" од професора Радивоја Пешића, "Срби - народ најстарији" од проф. др. Олге Луковић Пјановић, "Сораби - истина о српству од искона" од Драшка Шћекића, "Етрурци и Дерони" од Радмила Петровића, "Још о пореклу Срба" од Реље Новаковића...итд.
Не пише се нова историја, права историја је одавно забележена и сачувана и не може се сакрити и поред многобројних покушаја од стране ватиканско бечко берлинске школе и њихових манипулација и подметачина које трају вековима.
 
Evo i par preporuka od mene:

Ing. Andjelija Kenyalo, "Interplanetarna autohtonost i grobovi srpskog naroda na prostorima Andromeda galaksije", Pesic i sinovi, 2005.
Ing. Jovan Guzovic, "Pronalazak srpskih opanaka na Mjesecu", vlastita naklada, Chicago, 2010.
Milivoj Kurchubic, "Kako smo iebali majku starim Grcima i Rimljanima", Beograd, 2007.
Djuro Pucar, "Od Sevilje do Vladivostoka, svesrpska kultura", vlastita naklada, Prnjavor, 2008.
Gojko Krkobabic, "Od srpskog tocka do srpskog mikrocipa - zaboravljena i nepravedno zapostavljena istorija jednog naroda", vlastita naklada, Berlin, 2008.
Ljeposava Gnijezdic, "Etrursko-srpska civilizacija i pismo", vlastita naklada, Djevrske, 2008.
Ing. Jovo Maksimovic, "Analiza starog rukopisa iz Kelnske biblioteke: Hanibal je bio Rasanin", vlastita naklada, Bec, 2004.
Svetozar Grabovic, "Strogo cuvani dnevnik Aleksandra Velikog, briljantna vojna strategija srpskog ratnika", vlastita naklada, Zagreb, 2009.
 
Evo i par preporuka od mene:

Ing. Andjelija Kenyalo, "Interplanetarna autohtonost i grobovi srpskog naroda na prostorima Andromeda galaksije", Pesic i sinovi, 2005.
Ing. Jovan Guzovic, "Pronalazak srpskih opanaka na Mjesecu", vlastita naklada, Chicago, 2010.
Milivoj Kurchubic, "Kako smo iebali majku starim Grcima i Rimljanima", Beograd, 2007.
Djuro Pucar, "Od Sevilje do Vladivostoka, svesrpska kultura", vlastita naklada, Prnjavor, 2008.
Gojko Krkobabic, "Od srpskog tocka do srpskog mikrocipa - zaboravljena i nepravedno zapostavljena istorija jednog naroda", vlastita naklada, Berlin, 2008.
Ljeposava Gnijezdic, "Etrursko-srpska civilizacija i pismo", vlastita naklada, Djevrske, 2008.
Ing. Jovo Maksimovic, "Analiza starog rukopisa iz Kelnske biblioteke: Hanibal je bio Rasanin", vlastita naklada, Bec, 2004.
Svetozar Grabovic, "Strogo cuvani dnevnik Aleksandra Velikog, briljantna vojna strategija srpskog ratnika", vlastita naklada, Zagreb, 2009.

Prija mi Vaš smisao za humor. Nadam se da ga primenjujete i pred ogledalom.
Ćutanje je zlato.
 
Evo i par preporuka od mene:

Ing. Andjelija Kenyalo, "Interplanetarna autohtonost i grobovi srpskog naroda na prostorima Andromeda galaksije", Pesic i sinovi, 2005.
Ing. Jovan Guzovic, "Pronalazak srpskih opanaka na Mjesecu", vlastita naklada, Chicago, 2010.
Milivoj Kurchubic, "Kako smo iebali majku starim Grcima i Rimljanima", Beograd, 2007.
Djuro Pucar, "Od Sevilje do Vladivostoka, svesrpska kultura", vlastita naklada, Prnjavor, 2008.
Gojko Krkobabic, "Od srpskog tocka do srpskog mikrocipa - zaboravljena i nepravedno zapostavljena istorija jednog naroda", vlastita naklada, Berlin, 2008.
Ljeposava Gnijezdic, "Etrursko-srpska civilizacija i pismo", vlastita naklada, Djevrske, 2008.
Ing. Jovo Maksimovic, "Analiza starog rukopisa iz Kelnske biblioteke: Hanibal je bio Rasanin", vlastita naklada, Bec, 2004.
Svetozar Grabovic, "Strogo cuvani dnevnik Aleksandra Velikog, briljantna vojna strategija srpskog ratnika", vlastita naklada, Zagreb, 2009.

Kao i Prof.dr. Tandrkalo Masalović, : " Seks u trku nemoguć, Žene brže trče sa dignutom suknjom od muškaraca sa spuštenim hlačama" samizdat, Houston, 2010.:per:
 
Evo i par preporuka od mene:

Ing. Andjelija Kenyalo, "Interplanetarna autohtonost i grobovi srpskog naroda na prostorima Andromeda galaksije", Pesic i sinovi, 2005.
Ing. Jovan Guzovic, "Pronalazak srpskih opanaka na Mjesecu", vlastita naklada, Chicago, 2010.
Milivoj Kurchubic, "Kako smo iebali majku starim Grcima i Rimljanima", Beograd, 2007.
Djuro Pucar, "Od Sevilje do Vladivostoka, svesrpska kultura", vlastita naklada, Prnjavor, 2008.
Gojko Krkobabic, "Od srpskog tocka do srpskog mikrocipa - zaboravljena i nepravedno zapostavljena istorija jednog naroda", vlastita naklada, Berlin, 2008.
Ljeposava Gnijezdic, "Etrursko-srpska civilizacija i pismo", vlastita naklada, Djevrske, 2008.
Ing. Jovo Maksimovic, "Analiza starog rukopisa iz Kelnske biblioteke: Hanibal je bio Rasanin", vlastita naklada, Bec, 2004.
Svetozar Grabovic, "Strogo cuvani dnevnik Aleksandra Velikog, briljantna vojna strategija srpskog ratnika", vlastita naklada, Zagreb, 2009.

Шта од овог има на нету?
 
Pozdrav svima!
Sada otvaram treću temu pored već otvorenih a svima je zajedno to, kakav pogled i stav imate v Srbi do Istorije Balkanskih naroda.
(Sada sam barem u pravom odjelku a to je istorija)

Dali vi stvarno tvrdite da ste najstariji narod u Europi, izvorni narod svima ostalima ne-Srbima?
Da su Arijanci Srbi?
Da su indijske vede zapravo Slovenske vede a Srbi su izvor svih Slovena - pa zato logićno i nas Slovenaca?
Srbi su Kelti, Germani, Alani, Thraćani, Thrakijci, Etrurci, itd...... na nekvim vašim forumima napisali su (baš danas!) da prva hćerka koja seje rodila od otca Boga (ili Duha) je bila Majka Zemlja a ta majka zemlja zove se Srbija i to je Srbija.
Napisali su i to, da prije rata g. 1991 su urednici onog foruma (dje imam sada naravno već 5 ili 6 ban jer ja ne mislim tako isto ) putovali po Europi i sakupili jedine prave dokumente o vašoj istoriji, koje sada jasno da citiraju tamo i ćuvaju sakrivene da ne bih jih uništili zapadni Srpski neprijatelji i tako vi nikada više ne bih poznali vaše prave istinite istorije.
A prava vaša istorija je takva, da vi ste živjeli nekada od Atlantika do Baltika i Crnog mora sve to ste bili v Srbi. Svega toga ima puno citiranoga ali ja ne mogu direktno citirati onaj forum pošto to nije dozvoljeno, izvorni tekstovi su tamo citirani.

Mene samo interesuje dali je sada kod vama u igri pisanje nove istorije i to takve, da ste vi izvor svih naroda, najstariji narod na svetu i mi ostali smo Srbi.
Ljepi pozdrav iz Slovenije!

Ako si rimokatolik onda si protivan pravoslavlju. A ako nisi protivan onda si od Adama i Eve preko Noja i njegova treceg sina Jafeta Srbin isto kao sto su i Srbi po toj liniji Slovenci. Da li ti je potrebno drugo objasnjenje?
 

Back
Top