Србогорци - Срби који не виде даље од Црне Горе...

Ova tema proziva licno Srbe koje osjecaju CG maticnom drzavom. Opet soljenje pameti, ima mi i vi prosto smo dva razlicita drustva iako smo i jedni i drugi Srbi. Moras razumijeti da vecina u CG se ne identifikuje sa drustvom, mentalitetom niti humorom Srbije, to nama prosto nije blisko koliko nase u cg. Kad to prihvatas, onda si na putu ka necemu produktivno.
Комита у Јожоброзов комитет, толико о томе. Дукљани Монтенегрини = Зеленаши + Поброзице, без остатка, па се љутите колико год хоћете.
 
Показао бих свима овде како бих ја лично поделио уједињену српску државу на просторне јединице. Много сам се више базирао на историјске и географске регије, него на политичке називе тих простора. Заједно сам убртавао најсличније регије међусобно, по менталитету, дијалекту итд иттд. Надам се да би оваква подела била добро избаланрисана и терироријално и по броју становника колико-толико сразмерна.

Шта мислите?
Pogledajte prilog 1315244
Подела на Себе и Србе није много добра, слу би било веома пожељно да се Цетињани комплет (и сваки “комита”), добар део Никшића, Дробњак и још неки нађу у јединици са Србима из РС, чисто брзе и ефикасне реедукације ради. :D

Све је лепо, само мене свака могућа српско-српска федерација плаши - наши непријатељи су то већ (на наш јад - успешно) користили да нас поцепају на више међусобно завађених државица.
 
Подела на Себе и Србе није много добра, слу би било веома пожељно да се Цетињани комплет (и сваки “комита”), добар део Никшића, Дробњак и још неки нађу у јединици са Србима из РС, чисто брзе и ефикасне реедукације ради. :D

Све је лепо, само мене свака могућа српско-српска федерација плаши - наши непријатељи су то већ (на наш јад - успешно) користили да нас поцепају на више међусобно завађених државица.
Мислим да си ипак у праву.
 

Back
Top