srbin prekinuo tribinu Hrvatske Pravoslavne Crkve u Zadru

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
izvori:http://www.rts.rs Zakim zvone zvona u Zadru?
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/124251/Default.aspx
Звонар православне цркве Светог Илије у Задру Алекса Богуновић прекинуо представљање Удружења хрватских православних верника вичући да они "само сеју мржњу и лажу о броју Срба који долазе ту у цркву", наводи Слободна Далмација.

Sta mislite da li ovaj pokusaj asimilacije srba u Hrvatskoj putem HPC ima podrsku vlasti i hrvatskog naroda? Hoceli neko iz Srbije pokusati to da spreci?
Nasao sam tu jos jedan hrvatski "biser":
Мургић је изнео низ доказа о томе да су Хрвати најстарији хришћани у Европи, што је поткрепио примером да о присуству Хрвата гивири и "глагољица уклесана на стени планинског масива у Парагвају, која је датирана из шестог века".
Hrvati najstariji hriscani? Verovatno je i Isus bio Hrvat samo mi srbi to necemo da "shvatimo"?
 
izvori:http://www.rts.rs Zakim zvone zvona u Zadru?
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/124251/Default.aspx
Звонар православне цркве Светог Илије у Задру Алекса Богуновић прекинуо представљање Удружења хрватских православних верника вичући да они "само сеју мржњу и лажу о броју Срба који долазе ту у цркву", наводи Слободна Далмација.

Sta mislite da li ovaj pokusaj asimilacije srba u Hrvatskoj putem HPC ima podrsku vlasti i hrvatskog naroda? Hoceli neko iz Srbije pokusati to da spreci?
Nasao sam tu jos jedan hrvatski "biser":
Мургић је изнео низ доказа о томе да су Хрвати најстарији хришћани у Европи, што је поткрепио примером да о присуству Хрвата гивири и "глагољица уклесана на стени планинског масива у Парагвају, која је датирана из шестог века".
Hrvati najstariji hriscani? Verovatno je i Isus bio Hrvat samo mi srbi to necemo da "shvatimo"?
:whistling::whistling:
 
Свашта од тебе Багзи - ПА ТО ЈЕ ПАВЕЛИЋЕВ ПРОЈЕКАТ, СТВАРАЊЕ 'РВАЦКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ... али оно што ме посебно увесељава у целом овом гадном и одвратном догађају то је ДА ЋУ СА ПОСЕБНОМ ПАЖЊОМ ПОГЛЕДАТИ РЕАКЦИЈУ НАШЕГ ПАТРИЈАРХА СРПСКОГ И СПЦ... не узбуђуј се превише јер у 'рвацкој више и НЕМА СРБА... оно мало мученика НЕКА ИМ ЈЕ БОГ У ПОМОЋ.......
 
Sta mislim?! Milsim da bi mogla u Subotici da nikne i jedna Srpska katolicka crkva...?!

Код римокатолика, националност нема места у цркви. Ђаво не трпи нацију и традицију.

То је обележје сваке човекоизмаштане религијске творевине, да обезличује, унификује и зомбира.

По томе се паписти уистину подударају и са мухамединцима, и са јудаистима и са србским екуменистима - криптокомунистима и безбожницима.

У ЈЕРЕСИ НАЦИЈА НЕСТАЈЕ, АЛИ БУКВАЛНО.
 
Свашта од тебе Багзи - ПА ТО ЈЕ ПАВЕЛИЋЕВ ПРОЈЕКАТ, СТВАРАЊЕ 'РВАЦКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ... али оно што ме посебно увесељава у целом овом гадном и одвратном догађају то је ДА ЋУ СА ПОСЕБНОМ ПАЖЊОМ ПОГЛЕДАТИ РЕАКЦИЈУ НАШЕГ ПАТРИЈАРХА СРПСКОГ И СПЦ... не узбуђуј се превише јер у 'рвацкој више и НЕМА СРБА... оно мало мученика НЕКА ИМ ЈЕ БОГ У ПОМОЋ.......

Svakako u nacistickoj hrvackoj ima onoliko Srba koliko ih je iz Srbije vraceno da se pokatolice!
 
хрвати ће сигурно подржати "хпц"....остало им од павелића

Павелића и Степинца сваки масон подржава:

images


Очекујем да им се Иринеј (онај други) извини у име непоштовања тог новог папског предузећа, који задире на територију под контролом србских унијата из СПЦ.
 
Код римокатолика, националност нема места у цркви. Ђаво не трпи нацију и традицију.

То је обележје сваке човекоизмаштане религијске творевине, да обезличује, унификује и зомбира.

По томе се паписти уистину подударају и са мухамединцима, и са јудаистима и са србским екуменистима - криптокомунистима и безбожницима.

У ЈЕРЕСИ НАЦИЈА НЕСТАЈЕ, АЛИ БУКВАЛНО.

Ma znam, samo se malo sprdam....sprdnja od crkve, sprdnja od komentara...
 
Прекидање таквих служби ђаволу је ДУЖНОСТ СВАКОГ ПРАВОСЛАВЦА.

E pa vidis, za to trebaju i MUDA!
Zadnji Srbi koji su imali muda da nesto urade za spas svoga srpskog i pravoslavnog identiteta, bili su Krajisnici,
kojima se danas skoro svi, ukljucivsi i SPC pokusavaju sprdati!
 
Svakako u nacistickoj hrvackoj ima onoliko Srba koliko ih je iz Srbije vraceno da se pokatolice!

Па ево, ко има стрпљења да овог ЦИНИКА саслуша свих 8,5 минута и да добро схвати и "прочита" шта монструм прича између редова - СВЕ ЋЕ МУ БИТИ ЈАСНО:

 
E pa vidis, za to trebaju i MUDA!
Zadnji Srbi koji su imali muda da nesto urade za spas svoga srpskog i pravoslavnog identiteta, bili su Krajisnici,
kojima se danas skoro svi, ukljucivsi i SPC pokusavaju sprdati!

Зависи у која времена.Задњих 50 година они су били сачували само национални идентитет.
 
E pa vidis, za to trebaju i MUDA!
Zadnji Srbi koji su imali muda da nesto urade za spas svoga srpskog i pravoslavnog identiteta, bili su Krajisnici,
kojima se danas skoro svi, ukljucivsi i SPC pokusavaju sprdati!

Нажалост, папски унијати су загосподарили и самом СПЦ доласком Јоже Калауза на власт 45те.

Најгора мука и страдање је када се сопствени клир великодостојничких, стави на располагање интернационалцима и јеретицима из Ватикана.

По србски национални идентитет и светосавље је опаснија сама СПЦ у Кроацији од те накараде ХПЦ, јер одавно саслужују са папистима, и чак преостале своје вернике саветују да се попапе (покатоличе).

Има доста таквих примера. Зло нам се увукло у СПЦ.
 

Back
Top