mladjo82
Primećen član
- Poruka
- 847
Шта мислите на ову тему? Да ли је данас у српском друштву ова формулација прихватљива?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.

Ja znam da postoje Hrvati pravoslavne vjere i hrvati muslimanske vjere. Za ovu tvoju tezu nisam nikad čuo.![]()
Шта мислите на ову тему? Да ли је данас у српском друштву ова формулација прихватљива?

Ja znam da postoje Hrvati pravoslavne vjere i hrvati muslimanske vjere. Za ovu tvoju tezu nisam nikad čuo.![]()
vidi se da si imao dopunsku nastavu kod waltera45....kod tebe ulazi iz doopeta u glavu...


Sakati vidim da si ti Hrvat pravoslavne vjere. Pravi Srbin piše ćirilicom.![]()
Шта ти ово значи: "или једноставно Србин"??? Хоћеш да забраниш слободу вероисповести, да је укинеш, да је одбациш...хехехе... е па неће моћи.
Ја сам Србин православне вероисповести - нема ИЛИ...
da ali na forumu gde članovi znaju oba pisma;obzirom dasi ti nepotpuno obrazovan,kao i tebi slični provokatori,moje pisanje na srbici(ćirilici)bilo bi dostupno samo srbijanskom delu forumaša,a moja je žeja da što više otvorim oči hrvatima i muslimanima.zato pišem latinicom........
Svi Hrvati koji su na forumu znaju čitati ćirilicu.



Поставио сам ово питање јер се данас са лакоћом изједначава вјера са етничком припадношћу, па испаде да је само Србин онај ко је православац. Мислим да то није тако.
Нисам ја овде да некоме браним или да укидам било шта.
Па баш тако, ти кажеш ”ја сам Србин православне исповјести” и нема ”или” а имаш и оних који можда кажу ”ја сам Србин исламске исповјести” и нема ”или”...нећеш ваљда да браниш тим особама да се тако изјашњавају? Или си за забрану слободе вјероисповјести?
Поставио сам ово питање јер се данас са лакоћом изједначава вјера са етничком припадношћу, па испаде да је само Србин онај ко је православац. Мислим да то није тако.
To samo kod nas ovde na Balkanu .
Inace to ne zvazi nigde drugde .
Na zalost , Srbi katolici su postali hrvati naredbom oja je stigla iz Vatikana 1900 godine , a zacementirana nizom akcija , od kojih je ijedna i ona zabrana Vatikana da katolici u Dalmaciji slave krsnu slavu , iz 1914 godine .


Ja znam da postoje Hrvati pravoslavne vjere i hrvati muslimanske vjere. Za ovu tvoju tezu nisam nikad čuo.![]()
Нисам за забрану, баш ме брига како ће се ко изјаснити - али и тебе треба да буде баш брига да ли ћу ја да некога ко се изјаснио као Србин-муслиман сматрам Србином или потурицом... свашта...
Нисам те тјерао бре да се ти овде изјашњаваш о било чему, наравно да ме није брига како се ти престављаш, могао си хладно да не улазиш на ову тему...свашта од тебе.
Ево цитат од Обрена:
””” ”Оберн”:
Re: Србин православац, Србин католик, Србин муслиман, или једноставно Србин?
Никада вера не одређује народност. Она је променљива и човек може, ако би хтео, и сто пута пута променити веру. Да ли то значи да је истовремено и сто пута променио народност. Наравно да не.
Знам да звучи мало незгодно, али по мени народност је више биолошка катогорија, и самим тим непроменљива. Рођен си такав и такав и тачка. А веру, мењај кад хоћеш и колико хоћеш.
Због тога је по мени исправније рећи Србин било које вероисповести. ”””


Ја ћу да УЛАЗИМ на тему на коју ја хоћу, свашта, нећу ваљда да од тебе тражим дозволу...
п.с. И по питању ПРИПАДНОСТИ НАЦИЈИ (а не народности) ЧОВЕК ИМА ПРАВО И ИЗЈАШЊАВА СЕ ОНАКО КАКО СЕ ОН ОСЕЋА. Према томе није у питању "биолошка категорија". Имаш пример сада у ЦГ када су се неки изјаснили да су по националности ЏЕДАЈИ...
Вера НЕ МОЖЕ ДА СЕ МЕЊА 100 х - осим у твојим сновима. А о промени нације можеш да погледаш неке анализе пописа на територији бивше СФРЈ па ћеш да укапираш колико ти је такав закључак бесмислен.