Srbiji od Komercijalne banke ostaje samo 80 miliona evra

Ministar finansija Siniša Mali rekao je danas da je bio pravi trenutak za prodaju Komercijalne banke i da je to veliki uspeh ekonomske politike koja se vodi.

Svaki potez, svaki lopovluk, svaku sramotu, svaku kradju, lagariju, blamazu, bahatost, falsifikat, primitivizam, ova banda lopova i neznalica proglasava za "pravi trenutak" i "veliki uspeh" vlasti.. Vidis da ti krade iz dzepa, a on te gleda u oci i kaze "to je borba za Srbiju i za dobrobit naroda" ..
 
Poslednja izmena:
Goran Radosavljević, profesor na fakultetu FEFA i član SDS-a, izračunao je da državi nakon ove transakcije ostaje neto 70 ili 80 miliona evra.
"Pre godinu dana država je bila vlasnik oko 42 odsto akcija u Komercijalnoj banci. U međuvremenu je platila 265 miliona evra za paket akcija EBRD-a, IFC i još dva fonda. Sada je za 83 odsto akcija dobila 387 miliona evra. Ja procenjujem da je u banci ostalo oko 60 miliona evra. Kada od ovih 387 miliona oduzmemo te dve stavke, ispada da je državi ostalo neto sedamdesetak miliona evra. I besmisleno je u prihode države uračunavati dividende od dobiti iz prethodnih godina kada na to svakako ima pravo. Pitanje je i zašto nije isplaćena cela dobit za prošlu godinu", napominje Radosavljević za Danas.

plus sto je profit - profit

to se treba staviti u dzep a ne ostavljati kupcu

zamisli imas prodavnicu , prodas je i zaradu od proslih nekoliko god. ostavis kupcu.
 
Šta znači Domaća uopšte.

Ako je vlasništvo privatno, onda teško možeš da zabraniš preprodaju deonica strancima.

A ako je vlasništvo državno a.k.a. komunističko, onda niko živi nema koristi od toga.

Da li ste nekad ušli u radnju i rekli: "Daćete mi onaj auto od 30,000 evra. Ja ću vam dati 0, a ostatak imate na bazi mog vlasništva u Komercijalnoj banci jer ona je svačija pa i moja."
 
Šta znači Domaća uopšte.

Ako je vlasništvo privatno, onda teško možeš da zabraniš preprodaju deonica strancima.

A ako je vlasništvo državno a.k.a. komunističko, onda niko živi nema koristi od toga.

Da li ste nekad ušli u radnju i rekli: "Daćete mi onaj auto od 30,000 evra. Ja ću vam dati 0, a ostatak imate na bazi mog vlasništva u Komercijalnoj banci jer ona je svačija pa i moja."
Drago mi je da ti se nesto sto je SNS napravio svidja :)
 
Dosmanlije prodaju SVE, to je super :heart:
SNS proda jednu banku - IZDAJAAAAAA!!!

:rida:

Tacno, ali..

Banke je prodao Dinkic - lopov i desna ruka Vucica, vodi mu poslove sa "Arapima" (lova koju SNS i Milo Djukanovic konstantno kradu i provlaca kroz arapske banke)

Firme je prodao Sinisa Mali - lopov i falsifikator, leva ruka Vucica, ministar finansija.

Zasto je Vucic bas njih odabrao da barataju sa parama, tu zagonetku ostavljam tebi da resis..
 
Pa kako mene niko nije sprečio da postanem uspešnom
Pa niko nikog ne sprecava da bude uspesan...
I u indiji kad je bila kolonija je bilo namesnika uspesnih, bilo je puno dece od Indijaca vise klase koja su se skolovala u Londonu...
Cak pogresno je reci , vise klase, trgovacka deca...
I GB je napravila zeleznicu u Indiji , ali ako postavimo tebe kao istoricara, onda Indija nije nikad bila kolonija nego brate nebeska isto kao i Srbija danas...
 
Pa niko nikog ne sprecava da bude uspesan...
I u indiji kad je bila kolonija je bilo namesnika uspesnih, bilo je puno dece od Indijaca vise klase koja su se skolovala u Londonu...
Cak pogresno je reci , vise klase, trgovacka deca...
I GB je napravila zeleznicu u Indiji , ali ako postavimo tebe kao istoricara, onda Indija nije nikad bila kolonija nego brate nebeska isto kao i Srbija danas...
Pa da.

Vi reč kolonija uporebljavate sa značenjem: "Ja sam ubog jer me Inglez opljačko."

A vidimo da nije.
 
Dosmanlije prodaju SVE, to je super :heart:
SNS proda jednu banku - IZDAJAAAAAA!!!

:rida:
Mislis svi prodaju ko god dodje na vlast...pa tako je...
SPS prodavao, sebi...
DOS prodavao .....sebi...
DS prodavao..........sebi...
SNS prodavao......nesto sebi nesto drugima...
SXS koje god slovo bilo umesto X ce prodavati izgleda samo drugima....
To je bas jasno utemeljena tranzicija od bogate i samostalne do siromasne i kolonijalne Srbije....vise nego jasna...ups, zavisi za koga...Srbima nejasna, ali ostalim narodima jasna..
 
Pa da.

Vi reč kolonija uporebljavate sa značenjem: "Ja sam ubog jer me Inglez opljačko."

A vidimo da nije.
Ne nego sa znacenjem da se formira dva sloja gradjana i jedan sloj kolonijalista..
Sloj glradjana koji sluzi kolonijalistima je visi sloj, a sloj gradjana koji radi je nizi sloj, a kolonijalisti su oni koji donose odluke sta ce tu da se desava..
Takva je definicija kolonije, ne znam sad, moracemo da menjamo zbog tebe....tebi neprihvatljivo...
 

Back
Top