Србији испоручен и други војни транспортни авион C295МW, завршена испорука

Poruka
8.555
ВРЛО ЛУКАВО СЕ У ЧЛАНКУ, ДА СЕ СНС БИРАЧИ НЕ БИ РАЗОЧАРАЛИ, ИЗБЕГАВА ПУНА ОЗНАКА ЛЕТИЛИЦЕ
А ТО ЈЕ АИРБУС - C295МW, ДАКЛЕ ТО ЈЕ НАТО ВАЗУДХОПЛОВ, КУПЉЕН ОД АМЕРА ЛИЧНО ЗА СРБСКИ НОВАЦ!

1. КОМЕ ТРЕБА ОВАКВА ЛЕТЕЋА КРМАЧА?!
2. МОЖЕ ЛЕТЕТИ САМО ДУБОООООКО У ПОЗАДИНИ, МИ ТО НЕМАМО?
3. КОД НАС ЋЕ ЛЕТЕТИ ОД НИША ДО БАТАЈНИЦЕ! А ЗА ТО ИМАМО АУТОПУТ.
4. И ДА ЛЕТИ КОД НАС МОЖЕ БИТИ СКИНУТ СА НЕБА КАО ЛЕД ЦЕПЕЛИН!

ЗА ОВАЈ НОВАЦ, 2 Х 81 000 000 $, МОГЛИ СМО КУПИТИ БРДО ДРОНОВА/ МИНОБАЦАЧА И ЗАИСТА ОЈАЧАТИ ВС!

ДА ЈЕ НЕКО ТОЛИКО ГЛУП, ЛУД, ИЛИ СВЕСНО РАДИ ПРОТИВ СРБА И СРБИЈЕ!

***ЈЕДВА ЧЕКАМ СНС БОТОВЕ ДА ПОЧНУ ДА БРАНЕ ОВУ ГЛУПОСТ, ЧЕКАМ ВАС СА МУШИЦОМ НА ХОРИЗОНТУ, КРЕЋИТЕ!****

https://www.politika.rs/scc/clanak/...ni-transportni-avion-C295MW-zavrsena-isporuka

Србији испоручен и други војни транспортни авион C295МW, завршена испорука​

677z381_1-Untitled-1-6554930265e3d.jpg

(Видео исечак)
На војни аеродром „Пуковник-пилот Миленко Павловић” у Батајници слетео је и други транспортни авион C295МW намењен РВ и ПВО Војске Србије.
Тиме је Србији завршена испорука оба авиона овог типа који су уговорени 23. фебруара прошле године, преноси портал Танго сиx.

Одговор Зорана Ђорђевића поводом наводног ненаменског трошења…

Како је наведено, реч је о авиону са евиденцијским бројем 29502 (фабрички број 223), који је слетео на батајнички аеродром у уторак око 17.30 часова.
Читав пакет набавке коштао је 81 милион евра, од чега су само летелице износиле 66 милиона, док се остатак односи на обуку, опрему и резервне делове.
C295МW ће у 138. транспортној ескадрили „Роде”, 204. ваздухопловне бригаде заменити једини преостали активни совјетски примерак авиона Ан-26 који се користи од 1984. године, преноси Танјуг.

ja mislim da je njima bitno samo da se povremeno nešto kupi da bi pokazali kako kao jačaju vojsku koja je realno nikakva...e sad što je veće to što kupiš to se ljudi više lože na to...

не битно им је да се ТРОШИ НОВАЦ, и да ово тупави СНСовци који искрено у ово верују виде
утисак који ова летеча крмача оставља је заиста велик кад се појави у вестима
али ПОСЛЕДИЦА ОВОГА је заправо слабљење Војске Србије.

замисли колико МИНОБАЦАЧА и ДРОНОВА се могло узети са ове новце?!
ПА ТО БИ БИЛА СИЛА СВЕМИРСКА!
још смо могли и сателит неки да изнајмимо од Србина из Ливна, Илајџе Масаковића!

To za satelit nece proci , nikad i nije do sada....Tako da nista od toga...

VS može da raspiše tender za srbski satelit...ne bi me čudilo da na jutubu ima tutorial kako se pravi satelit.
ili na red editu...2-3 malecka za nas samo, da dobacuju do knina i gospića, naravno!

VS može da raspiše tender za srbski satelit...ne bi me čudilo da na jutubu ima tutorial kako se pravi satelit.
ili na red editu...2-3 malecka za nas samo, da dobacuju do knina i gospića, naravno!
Nece proci , to je zabranjena stvar, znam zasigurno....

Nece proci , to je zabranjena stvar, znam zasigurno....

pa dobro, radićemo ZABRANJENE STVARI!
kad već možemo da razvozimo gudricu možemo i satelite!
i gudra je zabranjena pa je mi radimo, što ne bi i ovo?!
....
a i nebitno za temu, taj SATELIT, šta si se za njega uhvatio?!

bitno je besmisleno trošenje novca, na stvari koje mi I NE MOŽEMO DA KORISTIMO
umesto da se kupuju dronovi i minobacači!

pa dobro, radićemo ZABRANJENE STVARI!
kad već možemo da razvozimo gudricu možemo i satelite!
i gudra je zabranjena pa je mi radimo, što ne bi i ovo?!
Zanimljivo , zvanicno jeste zabranjena a znamo da ovako nije....ni droga ni trava...Mislim po CIA standardima, a to se gleda....

Zanimljivo , zvanicno jeste zabranjena a znamo da ovako nije....ni droga ni trava...Mislim po CIA standardima, a to se gleda....

ma znam ja šta hoćeš da kažeš satelite mogu imate zemlje prvog reda, kao i nuklearke, jasno mi je to
al bole nas uvce, neko govance bi mogli napraviti!

bitno je besmisleno trošenje novca, na stvari koje mi I NE MOŽEMO DA KORISTIMO
umesto da se kupuju dronovi i minobacači!
Šta si se zakačio za te minobacače, to se koristi u rovovskoj borbi, eventualno u gradu,
koj će nam moj toliki minobacači, imamo ih i više nego dovoljno.
A dronovi se danas plaćaju suvim zlatom, gore je nego sa respiratorima na početku korone.
Osim toga, imamo mi i domaće dronove, trebalo bi samo povećati prozvodnju.

ВРЛО ЛУКАВО СЕ У ЧЛАНКУ, ДА СЕ СНС БИРАЧИ НЕ БИ РАЗОЧАРАЛИ, ИЗБЕГАВА ПУНА ОЗНАКА ЛЕТИЛИЦЕ
А ТО ЈЕ АИРБУС - C295МW, ДАКЛЕ ТО ЈЕ НАТО ВАЗУДХОПЛОВ, КУПЉЕН ОД АМЕРА ЛИЧНО ЗА СРБСКИ НОВАЦ!

1. КОМЕ ТРЕБА ОВАКВА ЛЕТЕЋА КРМАЧА?!
2. МОЖЕ ЛЕТЕТИ САМО ДУБОООООКО У ПОЗАДИНИ, МИ ТО НЕМАМО?
3. КОД НАС ЋЕ ЛЕТЕТИ ОД НИША ДО БАТАЈНИЦЕ! А ЗА ТО ИМАМО АУТОПУТ.
4. И ДА ЛЕТИ КОД НАС МОЖЕ БИТИ СКИНУТ СА НЕБА КАО ЛЕД ЦЕПЕЛИН!

ЗА ОВАЈ НОВАЦ, 2 Х 81 000 000 $, МОГЛИ СМО КУПИТИ БРДО ДРОНОВА/ МИНОБАЦАЧА И ЗАИСТА ОЈАЧАТИ ВС!

ДА ЈЕ НЕКО ТОЛИКО ГЛУП, ЛУД, ИЛИ СВЕСНО РАДИ ПРОТИВ СРБА И СРБИЈЕ!

***ЈЕДВА ЧЕКАМ СНС БОТОВЕ ДА ПОЧНУ ДА БРАНЕ ОВУ ГЛУПОСТ, ЧЕКАМ ВАС СА МУШИЦОМ НА ХОРИЗОНТУ, КРЕЋИТЕ!****

https://www.politika.rs/scc/clanak/...ni-transportni-avion-C295MW-zavrsena-isporuka

Србији испоручен и други војни транспортни авион C295МW, завршена испорука​

677z381_1-Untitled-1-6554930265e3d.jpg

(Видео исечак)
На војни аеродром „Пуковник-пилот Миленко Павловић” у Батајници слетео је и други транспортни авион C295МW намењен РВ и ПВО Војске Србије.
Тиме је Србији завршена испорука оба авиона овог типа који су уговорени 23. фебруара прошле године, преноси портал Танго сиx.

Одговор Зорана Ђорђевића поводом наводног ненаменског трошења…

Како је наведено, реч је о авиону са евиденцијским бројем 29502 (фабрички број 223), који је слетео на батајнички аеродром у уторак око 17.30 часова.
Читав пакет набавке коштао је 81 милион евра, од чега су само летелице износиле 66 милиона, док се остатак односи на обуку, опрему и резервне делове.
C295МW ће у 138. транспортној ескадрили „Роде”, 204. ваздухопловне бригаде заменити једини преостали активни совјетски примерак авиона Ан-26 који се користи од 1984. године, преноси Танјуг.
nisi ti sluzio vojsku

ja mislim da je njima bitno samo da se povremeno nešto kupi da bi pokazali kako kao jačaju vojsku koja je realno nikakva...e sad što je veće to što kupiš to se ljudi više lože na to...
Transportni avioni su isuviše bitni da bi se tek tako precrtavali.

Transportni avioni su isuviše bitni da bi se tek tako precrtavali.
ima stvari koje su nam mnogo prioritetnije....ove borbene helikoptere na primer su dobro kupili...treba kupovati dronove i pvo što više...a veliki transportni avioni trebaju velikim vojskama koje prebacuju trupe i opremu sa jednog kraja sveta na drugi....mislim dobro je imati ih, ali nije nam prioritet

Šta si se zakačio za te minobacače, to se koristi u rovovskoj borbi, eventualno u gradu,
koj će nam moj toliki minobacači, imamo ih i više nego dovoljno.
A dronovi se danas plaćaju suvim zlatom, gore je nego sa respiratorima na početku korone.
Osim toga, imamo mi i domaće dronove, trebalo bi samo povećati prozvodnju.
Ne treba zaboraviti da su minobacači najmasovnije artiljerijsko oruđe: u svim ratovima otkako su se pojavili su pobili više pešadije nego sve ostalo zajedno.

ima stvari koje su nam mnogo prioritetnije....ove borbene helikoptere na primer su dobro kupili...treba kupovati dronove i pvo što više...a veliki transportni avioni trebaju velikim vojskama koje prebacuju trupe i opremu sa jednog kraja sveta na drugi....mislim dobro je imati ih, ali nije nam prioritet
To nije baš najveći transportni avion, iz njega je moguće i snabdevanje trupa (a i naroda) i padobranskim dostavkama. Hrana, lekovi, oružje i municija se dostavljaju i padobranima, a C-295 pozadi ima rampu za to.

Дронове треба производити, а не куповати, као што их и производимо.

Ne treba zaboraviti da su minobacači najmasovnije artiljerijsko oruđe: u svim ratovima otkako su se pojavili su pobili više pešadije nego sve ostalo zajedno.
Минобацачи ће се полако избацивати из употребе због употребе дронова

Back