Srbijanci i Hrvatijanci...

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Ne znam da li je ova tema vec bila, ali moram da je postavim.

U poslednjih nekoliko godina sve cesce pocinjem da cujem tu rec Srbijanac upotrebljenu ne, po mom misljenju, neadekvatan nacin.

Zasto Srbijanac, a ne Srbin?

Jel hoce neko da mi objasni sta je i ko je Srbijanac?

Kako ja vidim stvari: Postoji Srbija, i postoje Srbi... Srbi iz Vojvodine - Lale, Srbi iz juzne Srbije - Srbijanci. Mislim, bez uvrede, ali meni neko da kaze da sam Srbijanac malo mi bas nije svejedno... Ja nisam Srbijanac. Ja sam Srbin. Ja to gledam kao kada bi nekome iz Bosne rekao da je - Bosanceros? :confused:
Ono sto me jako zbunjuje je sto vidim da ljudi u mojoj okolini pocinju da koriste tu rec, a garantujem pre recimo 5 ili 10 godina se ta rec nikako nije mogla koristiti u tom kontekstu.

Dakle kako vi to vidite?
 
Ne znam da li je ova tema vec bila, ali moram da je postavim.

U poslednjih nekoliko godina sve cesce pocinjem da cujem tu rec Srbijanac upotrebljenu ne, po mom misljenju, neadekvatan nacin.

Zasto Srbijanac, a ne Srbin?

Jel hoce neko da mi objasni sta je i ko je Srbijanac?

Kako ja vidim stvari: Postoji Srbija, i postoje Srbi... Srbi iz Vojvodine - Lale, Srbi iz juzne Srbije - Srbijanci. Mislim, bez uvrede, ali meni neko da kaze da sam Srbijanac malo mi bas nije svejedno... Ja nisam Srbijanac. Ja sam Srbin. Ja to gledam kao kada bi nekome iz Bosne rekao da je - Bosanceros? :confused:
Ono sto me jako zbunjuje je sto vidim da ljudi u mojoj okolini pocinju da koriste tu rec, a garantujem pre recimo 5 ili 10 godina se ta rec nikako nije mogla koristiti u tom kontekstu.

Dakle kako vi to vidite?

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Србијанци
 
I Beograđani su Srbijanci!!!

Doduše manjina, više je Bosanaca, Crnogoraca, Hrvata, Muslimana, Albanaca, Roma i ostalih..

Nisi upravu.
U Beogradu se za vas kaze da ste Srbijanci. Kad neko iz Beograda ide u Surdulicu, on kaze: idem u Srbiju...

Geografska Srbija - Uza Srbija
Republika Srbija - Uza Srbija + Vojvodina + Kosovo i Metohija (upitnik za Kosovo)
Mentalitetska Srbija (gedzovani, gibanicari, bugarasi...) - Uza Srbija bez Beograda

Takva je podela u narodu.
 
Nisi upravu.
U Beogradu se za vas kaze da ste Srbijanci. Kad neko iz Beograda ide u Surdulicu, on kaze: idem u Srbiju...

Geografska Srbija - Uza Srbija
Republika Srbija - Uza Srbija + Vojvodina + Kosovo i Metohija (upitnik za Kosovo)
Mentalitetska Srbija (gedzovani, gibanicari, bugarasi...) - Uza Srbija bez Beograda

Takva je podela u narodu.

е! шта су бугараши? то ми никад није било јасно
 
Pun pogodak!!! Koja je televizija prva pocela sa furanjem tog naziva? ;)

Пре ратова '90 употребљавао се ван Србије међу обичним људима док са отпочињањем ратова прва га је пласирала ХТВ, па преузела ТВ БиХ, сад се и на ТВ ЦГ може чути за израз Србијанац, србијански, а највише је забрињавајуће што се и на приватној телевизији Б92 почео користити тај израз, наравно иде се са намером разбијања и дељене Срба, а забрињавајуће је и што РРА Србије не реагује и казни пропагаторе на Б92.
До сад нисам нашао неку озбиљну литературу у вези израза Србијанац али могу да препоручим ову књигу која описује на који начин је прекрајан српски језик и за чије потребе.

http://fliiby.com/file/14111/gbf7n0cykz.html
 
Kad već spominješ vukovu reformu, trebao bi da znaš da je on uzeo hrvatski govor iz Hercegovine i nametnuo ga Srbima kao srpski jezik. Pravi srpski jezik je malte ne identičan sa makedonskim. Makedonski je zapravo starosrpski
 

Back
Top