Србијанац или Građanin Srbije?

Како би сте се изјаснили

• Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .
Izvinjavam se ali nisi naveo i nas SRBE,inace evo da se izjasnim:
Ja sam Srbin i iz Srbije sam,a gradjaninom Srbije se mogu i NEsrbi-SRBIJANCI- izjasnjavati ali oni se nemogu izjasnjavati kao SRBI.Inace gradjaninom Srbije se podrazumevaju svi njeni stanovnici koji u njoj zive-kako Srbi tako i Srbijanci.Inace to gradjanin Srbije je ustvari jedan trik koji je nastao od vremena TITA,da bi se Srbi koji zive van srbije lakse ASIMILIRALI u druge grupe ali to je jedna druga tema.

ma sve je nastalo od Tita :mrgreen:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

mi najbolje da počnemo i godine da brojimo tipa prije i posle Tita :per:

ono ono 12. godine posle Tita svi odreda se potukosmo...a neki još i 40.g.p.T. bi se još tukli al iz fotelja:zcepanje:

:dash:

Srbima se nazivaju svi stanovnici srbije a i dalje a koji su Srbskog porekla,a Srbijancima se nazivaju svi neSrbi koji zive kako u Srbiji tako isto i u srbskim predelima/podrucijima!
Od vremena komunista pa na ovcamo pod uticajem razlicitih grupacija to se pokusava bas kontra propaciti srbkom narodu da bi se doveo bas do toga sto ti izjavljujes i sto ti drugi govore a to je da vas dovedu do ZABLUDE-gubitka IDENTITETA-
pozzzz........ Nadam se da sam vam svima imalo olaksao odluku.

vidis kyo ti se smejes ali bas mi je drago,u tvojim podrucijima vi Srbe cak nazivate i Vlasima isto tako i Bosanski Muslimani i to bi kao bio u vasem govornom stilu "pogrdni izraz" za Srbe ali mi Srbi nazivamo Vlasima grupu ljudi koji su jedna mesavina izmedju rumuna-cigana i koji nastanjuju istocni deo SRBIJE. I onda naravno da ces se ti smejati kad ja navedem to sto sam naveo jer za tebe je to nesto bauk jel da. Ali kad malo razmislis videces da je tako. Inace tacnije to sve pocinje posle prvog svetskog rata,SRBIJA i SRBI gube svoj IDENTITET kako nacionalni tako vremenom i Religijski.

vidis kyo ti se smejes ali bas mi je drago,u tvojim podrucijima vi Srbe cak nazivate i Vlasima isto tako i Bosanski Muslimani i to bi kao bio u vasem govornom stilu "pogrdni izraz" za Srbe ali mi Srbi nazivamo Vlasima grupu ljudi koji su jedna mesavina izmedju rumuna-cigana i koji nastanjuju istocni deo SRBIJE. I onda naravno da ces se ti smejati kad ja navedem to sto sam naveo jer za tebe je to nesto bauk jel da. Ali kad malo razmislis videces da je tako. Inace tacnije to sve pocinje posle prvog svetskog rata,SRBIJA i SRBI gube svoj IDENTITET kako nacionalni tako vremenom i Religijski.

rečima: DVANAESTORICA (12) u celoj Hrvatskoj su se tako izjasnila!!! :rtfm: pre nego što lupiš! :eek:

još jedna i ideš na ignore listu :evil:

Ја сам "Србијанац/Србијанка"
13-08-1971, Alekasandar3, čedina_zebra, Cr@zY, donamileva, halix, Homoljac, MMnavigare, perafitilj, picololeone, scot, siticentar, Teodosije, Torrente Bgd, Vizantinac, Крагуј, МАЧАК, Миле саКлисе 18 51,43%
Ја сам "Грађанин/Грађанка Србије"
Appel, Brdjanin2, chat-nik, Enchanted, Fruit de la Passion, Gazija, High-teck, kyo., manje_zlo, minos, Rastko Pocesta, Wtf Dule, zike, Zozonce:), _isidora_, Сталкер, Шомми 17 48,57%

Е благо си га вама кад уопште пристајете да гласате на оваквој фалш анкети.:dash::dash::dash:

Наравно видим ту и више "познатих" форумаша....
:mrgreen:

Како би сте волели да се изјашњавате?
Као
Србијанац/Србијанка
или као
Грађанин Србије/Грађанка Србије?
-----------------------------------

Понављам ово ниеј припадност народу, јер смо ми Срби/Мађари/румуни/Словаци
већ као одредница припадности држави и држављанству.

Ja sam Srbin kao prvo, a gradjanin Republike Srbije tek posle toga... Mozda nekada i ne budem " drug gradjanin " ... Ali cu uvek biti Srbin.

Овако:

- pojam ''Srbijanac'' su 40 godina pre Berlinskog kongresa, odnosno 70 godina pre aneksije koristili srpski romanticari ( http://sr.wikipedia.org/wiki/С%...B8на ).

Откуд израз у песмама Бранка Радичевића који је рођен 1823. године?

Питање је који САД значај има та реч?

Тајне "Вукове реформе"

Ту се наводи да је Вук Карађић радио за Аустријанце.
Открила га руска Орхана приликом провере о додели руске царске пензије.

Ево једна књига за читање :
http://www.scribd.com/doc/2671570/-

Тајне "Вукове реформе"

Ту се наводи да је Вук Карађић радио за Аустријанце.
Открила га руска Орхана приликом провере о додели руске царске пензије.

Ево једна књига за читање :
http://www.scribd.com/doc/2671570/-
О, супер. Хвала за линк.:)

Овако:

- pojam ''Srbijanac'' su 40 godina pre Berlinskog kongresa, odnosno 70 godina pre aneksije koristili srpski romanticari ( http://sr.wikipedia.org/wiki/С%...B8на ).

Откуд израз у песмама Бранка Радичевића који је рођен 1823. године?

Питање је који САД значај има та реч?
pa medju Srbima ima znacaj kao regionalna odrednica jer se tako u Vojvodini , BiH i CG nazivaju stanovnici Srbije juzno od Save i Dunava

Naravno da je copavi Vuk radio za Austrijance, i da se ciljano trudio da prekine nit koja je srpsku kulturu spajala sa ruskom. U tome je i uspeo.
Да, то ми је јасно.
Само овај појам ''Србијанац'', занима ме од кад тачно датира.
Можда наиђем на одговор у књизи коју је Пресретач оставио.

pa medju Srbima ima znacaj kao regionalna odrednica jer se tako u Vojvodini , BiH i CG nazivaju stanovnici Srbije juzno od Save i Dunava
Нема тај значај. Срби, јужно од Саве и Дунава се веома вређају кад их неко назива Србијанцима.
И ја се вређам.
А била је и тема на ''дом и породица'' на тутему где су се људи јасно изјаснили да их то вређа.
Само се ви са севера примате на то, још увек.
Али то је и логично.

О, супер. Хвала за линк.:)
Прочитај добро књигу, изнето је доста аргумената о систематској тежњи да се српски корпус разбије на Балкану и све се ради систематски, ево сад латиница преовладава у Србији над ћирилицом, гледају да Српску Православну Цркву реформишу, заборављају да је Србија државност стекла 1217., већ се приказује да је државност стекла 1878, као да је окупација легитимна...

Нема тај значај. Срби, јужно од Саве и Дунава се веома вређају кад их неко назива Србијанцима.
И ја се вређам.
А била је и тема на ''дом и породица'' на тутему где су се људи јасно изјаснили да их то вређа.
Али то је и логично.

to vredjane je neka novokomponovana izmisljotina , meni su obe babe Srbijanke udate u Backoj i nikad se nisu vredjale ,bas naprotiv i same su koristile taj naziv za sebe i svoje familije , a taj naziv se koristio i u poeziji , prozi i to srpskoj ,a ne nekoj judeomasonskoustaskoj
ako nekog vredja taj naziv naravno da ga ne treba koristiti pred njim ili u zvanicnoj komunikaciji , al je takodje besmisleno ocekivati da ce ljudi sada menjati svoj sopstveni svakodnevni govor koji je takav vec generacijama

И ја се вређам.
Али то је и логично.

slazem se,srbijanac je odvratno, i mrzim da me bilo ko tako zove, ja sam Srbin i tacka, te regionalne odrednice me podsecaju na gubljenje identiteta i rasparcavanje naroda:roll:

Прочитај добро књигу, изнето је доста аргумената о систематској тежњи да се српски корпус разбије на Балкану и све се ради систематски, ево сад латиница преовладава у Србији над ћирилицом, гледају да Српску Православну Цркву реформишу, заборављају да је Србија државност стекла 1217., већ се приказује да је државност стекла 1878, као да је окупација легитимна...
Ма јасно је то. Свесни су они да док год има Срба на Балкану, своју утицај неће моћи да остваре адекватно.
Јесте Вук покушао да раздвоји културе, али није успео да покида прородну спону која постоји између Руског и Српског народа. (иста култура, вера, заједничка историја- никад ратовали, увек савезници и имали увек исте непријатеље).

Нису успели чак ни комунизмом да истеребе русофилију.

to vredjane je neka novokomponovana izmisljotina , meni su obe babe Srbijanke udate u Backoj i nikad se nisu vredjale ,bas naprotiv i same su koristile taj naziv za sebe i svoje familije , a taj naziv se koristio i u poeziji , prozi i to srpskoj ,a ne nekoj judeomasonskoustaskoj
ako nekog vredja taj naziv naravno da ga ne treba koristiti pred njim ili u zvanicnoj komunikaciji , al je takodje besmisleno ocekivati da ce ljudi sada menjati svoj sopstveni svakodnevni govor koji je takav vec generacijama
Е видиш, на теми коју сам ти поменула са ''дома и породице'' баш се огласила једна жен која је из јужне Србије удата у Бачку да каже како јој веома смета то што је називају ''србијанком''.

Е видиш, на теми коју сам ти поменула са ''дома и породице'' баш се огласила једна жен која је из јужне Србије удата у Бачку да каже како јој веома смета то што је називају ''србијанком''.
a yebiga sad ,krivom ... i dlaka smeta :(

Back