Quantcast

Srbija zemlja uredbi

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.565
Ako se pogleda kako funkcionise nas ekonomski sistem, svako sa strane odmah ima cudnu primedbu....
Kod vas je sve preko uredbi a skoro nista preko zakona...

To naravno nije tacno....tako je i kod drugih zemalja..
Ono sto je tacno , je da se kod nas Vlada ne drzi zakona, pa tako nije bilo nista od onih zakona gde lepo pise ko je oslobodjen i koliko izdvajanja za porez na dobit, koliko za penziono davanje i slicno...a strani je investitor....to je pojela maca...
Ali je tacno i sledece, kad se donese novi zakon, bar tri meseca neupuceni ne znaju sta vazi u zakonu.....a ni upuceni cesto ne znaju prvi mesec..

Tako je bilo kod racunara, tako je i kod automobila na hibridni pogon, *(tu je caka bilo prvih 250 kupaca, kako da zna prodavac da li ce moci da odvoji i skine sa cene 2500e ili ne)..
Tako i kod primene uredbi za naftu u poljoprivredi pa kod unapredjenja mehanizacije, pa u sledecem kvartalu je za navodnjavanje ali sve je to kako se nekom digne...
Jer to je i cilj, da se shvati da je sve kako se nekom digne a ostali da trce kao oportunisti lepi dresirani i da budu srecni ako uhvate donaciju ili olaksicu..

To je super za politicki biznis, tj uvezano politicko kriminalno ekonomsko klijarisanje....ali je lose za normalan razvojni biznis i za biznis koji je sebi cilj...
To otprilike i donosi takav rezultat, Srbija gomila investitore sa vrlo niskim profesionalnim kapacitetom i sa vrlo visokim zahtevima prema margini zarade...
Neo kolonijalizam ili samo kriminalizovana privreda, ne znam tacno kako razdvojiti ta dva..

U svakom slucaju , obavezna su saopstenja za javnost Kriznog staba vlade, u vezi epidemije poslovnih prilika....i to redovno skoro svaki drugi dan..

zofr

Domaćin
Poruka
3.968
Јавни сервис (РТС) је дужан да о свим променама које доносе закони и уредбе обавештава грађане, али он то не ради, међу онолико запоишљених немају адекватне новинаре који прате ту материју.

Треба укинути плаћање претплате на гледање РТС-а.

Mystic+

Legenda
Poruka
51.155
Vlada je prenela tehnologiju vladanja sa zakona i uredbi na odluke.

Tako je yaknom yabraњено продавати држ.пољ.земљиште, али је Влада донела одлуку да се држ.пољ.земљиште ПКБ-а незаконито прода Арапима.

Још је горе него пре...

a bre Milun

Elita
Poruka
17.824

Tako je yaknom yabraњено продавати држ.пољ.земљиште, али је Влада донела одлуку да се држ.пољ.земљиште ПКБ-а незаконито прода Арапима.

Још је горе него пре...
kao, nismo znali zakone kapitalizma.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.565

Још је горе него пре...
Pa to je kad se meni svi smeju sto kazem, zaebite zakone kad pisete tolike uredbe i tumacenja ministara...
Znaci ebem ja zakon koji jasno u sebi sadrzi obavezu izdavanja 8 misljenja ministara ili ministarstava kao osnovu za funkcionisanje..

Kao da se uredbom moze krsiti zakon koji je donesen, tako tumace pravno stanje svi skupstinari....ali to ti je isto kao kad mi kazu ti sto neces da se muvas sa gejovima ti si homofobican....cisto okretanje...

pustos

Elita
Poruka
15.900
Ako se pogleda kako funkcionise nas ekonomski sistem, svako sa strane odmah ima cudnu primedbu....
Kod vas je sve preko uredbi a skoro nista preko zakona...

To naravno nije tacno....tako je i kod drugih zemalja..
Ono sto je tacno , je da se kod nas Vlada ne drzi zakona, pa tako nije bilo nista od onih zakona gde lepo pise ko je oslobodjen i koliko izdvajanja za porez na dobit, koliko za penziono davanje i slicno...a strani je investitor....to je pojela maca...
Ali je tacno i sledece, kad se donese novi zakon, bar tri meseca neupuceni ne znaju sta vazi u zakonu.....a ni upuceni cesto ne znaju prvi mesec..

Tako je bilo kod racunara, tako je i kod automobila na hibridni pogon, *(tu je caka bilo prvih 250 kupaca, kako da zna prodavac da li ce moci da odvoji i skine sa cene 2500e ili ne)..
Tako i kod primene uredbi za naftu u poljoprivredi pa kod unapredjenja mehanizacije, pa u sledecem kvartalu je za navodnjavanje ali sve je to kako se nekom digne...
Jer to je i cilj, da se shvati da je sve kako se nekom digne a ostali da trce kao oportunisti lepi dresirani i da budu srecni ako uhvate donaciju ili olaksicu..

To je super za politicki biznis, tj uvezano politicko kriminalno ekonomsko klijarisanje....ali je lose za normalan razvojni biznis i za biznis koji je sebi cilj...
To otprilike i donosi takav rezultat, Srbija gomila investitore sa vrlo niskim profesionalnim kapacitetom i sa vrlo visokim zahtevima prema margini zarade...
Neo kolonijalizam ili samo kriminalizovana privreda, ne znam tacno kako razdvojiti ta dva..

U svakom slucaju , obavezna su saopstenja za javnost Kriznog staba vlade, u vezi epidemije poslovnih prilika....i to redovno skoro svaki drugi dan..
Ne znam, ponekad imam utisak da zakon donesu, jer zele, moraju, pogodan je trenutak i slicno, ali ne razmisljaju kako da ga sprovedu i da li postoje prepreke u sprovodjenju. Kad se prepreke i nejasnoce neminovno pojave, oni donose razjasnjenja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.