СРБИЈА УВОЗИ ЛЕШЕВЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
UVOZIMO LEŠEVE!

(6) Ponedeljak, 20. Decembar, 2010.| Autor:
Medicinski fakultet u Kragujevcu uvezao ljudski leš za 48.000 evra, iako je trgovina krivično delo!


34489.jpg





BEOGRAD - Sve ima svoju cenu!

Ako želite da uvezete ljudski leš u Srbiju, dovoljno je da ga nazovete nastavnim sredstvom ili dobrom iz inostranstva. Kamion će da vam ga doveze ispred vrata. Carina će da ga ocarini, a država da naplati PDV od 18 odsto. Ovo je najkraći mogući opis uvoza muškog leša deklaracijske oznake GP 009 u Srbiju za potrebe Medicinskog fakulteta u Kragujevcu. Koštao je 48.000 evra i dovezen je iz Nemačke.

Na stranu to što je trgovina ljudskim telima krivično delo! Čak nijedan zakon u zemlji ne definiše uvoz ljudskih leševa, a carina ih ne tretira kao carinsku robu. U Zakonu o PDV ne postoji stavka da ljudski leš treba da se oporezuje 18 odsto, a u Zakonu o zdravstvenoj zaštiti ne piše da medicinski fakulteti mogu da uvoze mrtva ljudska tela u naučnoobrazovne svrhe.

- Mi smo imali realni problem na fakultetu. Ljudska tela koja smo za vežbe koristili više od 25 godina su sahranjena. Saznali smo za dr Gintera i odlučili da kupimo jedan plastikant za potrebe naučnoobrazovnog rada studenata. Imaju ga i drugi medicinski fakulteti u svetu - priča za Kurir Zoran Đukić, asistent dekana Medicinskog fakulteta u Kragujevcu.

Prema njegovim rečima, pitao je zaposlene na carini o mogućnostima uvoza GP 009, a oni su ga uputili na Ministarstvo zdravlja.

- Od njih smo saznali da nisu nadležni za to. Onda smo mi Upravi carina pre dve godine pokazali dokumentaciju u kojoj smo naveli da je plastikant nastavno sredstvo i tako smo dobili odobrenje - priča on.




Radmila Briza
Doktor Smrt

Leševe zasad prodaje slavni nemački anatomičar Ginter fon Hagens. Njega još zovu i Doktor Smrt, a svet je šokirao svojim izložbama plastificiranih ljudskih leševa, delova tela i organa. On je prodao GP 009 Medicinskom fakultetu u Kragujevcu.


Carina: Ne znamo za to!

U Upravi carina nisu znali da je neko uvezao ljudski leš.

- Carinska tarifa, prema kojoj se u carinskom postupku tarifiraju sve vrste roba, ljudske leševe ne tretira kao carinsku robu. Ne posedujemo podatke o takvoj vrsti uvoza - objasnili su oni.


Samo dali mišljenje

U Ministarstvu finansija kažu da su oni dali mišljenje o uvozu leševa na zahtev Medicinskog fakulteta u Kragujevcu za potrebe obrazovne i naučnoistraživačke delatnosti.

- Ono je glasilo da, ako se prema pozitivnim propisima kojima se uređuje uvoz dobara može izvršiti i uvoz ljudskog leša za potrebe obrazovne i naučnoistraživačke delatnosti, PDV se plaća 18 posto. Dakle, u mišljenju se ne komentariše da je uvoz moguć, niti je to naša nadležnost - objasnili su tom ministarstvu.


Ministarstvo zdravlja: Leševi uz pristanak

U Ministarstvu zdravlja kažu da fakulteti zdravstvene struke mogu da preuzimaju tela, organe i tkiva umrlih i identifikovanih lica radi izvođenja praktične nastave.

- Ali samo ako je umrlo lice izričito, u pismenom obliku, zaveštalo svoje telo u svrhu izvođenja praktične nastave. Takođe, ukoliko se radi o licu koje je umrlo bez porodice, a za života se nije tome protivilo u pisanom obliku. Ako je preminuli imao porodicu, potrebna je njihova saglasnost - kažu u ministarstvu.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/uvozimo-leseve-65550.php
**************************************************************


:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Jer evo sta kaze:


Mi smo imali realni problem na fakultetu. Ljudska tela koja smo za vežbe koristili više od 25 godina su sahranjena. Saznali smo za dr Gintera i odlučili da kupimo jedan plastikant za potrebe naučnoobrazovnog rada studenata. Imaju ga i drugi medicinski fakulteti u svetu - priča za Kurir Zoran Đukić, asistent dekana Medicinskog fakulteta u Kragujevcu.



Ali da sačekamo Mitu da vidimo zašto sad paniči. Ili bi više želeo da studenti nemaju na čemu da vežbaju.

A možda će i da potpiše nešto. :per:

Ne, pa zaista treba precizirati - jer ako je plastican, spada u nastavno sredstvo i zato na carini pojma nemaju o tome.
 
Moze li se nesto u ovoj drzavi desiti da se to ne iskoriscava i ne pljuje. Rec je o pravom lesu, ali "rastavljenom" na organe, zatim su plastificirani i les i organi, koji su zatim vraceni na mesto i tako mumuificiran i plastificiran les se koristi kao nastavno sredstvo na kojem uce studenti na medicinskom fakultetu u Kragujevcu. Zar je to stvarno toliko lose sto nam deca dobijaju kvalitetno nastavno sredstvo, jer je pokojnik zavestao svoje telo u korist nauke i istrazivanje, te samim tim njegovo telo postaje nastavno sredstvo. Zelite li da vas u ovoj drzavi lece lekari koji su kvalitetno obrazovani, i li zelite i dalje da idete u inostranstvo na lecenje kad god vas zadesi neka teza bolest? Neka mi neklo objasni samo po cemu je ovo lose????
 
Moze li se nesto u ovoj drzavi desiti da se to ne iskoriscava i ne pljuje. Rec je o pravom lesu, ali "rastavljenom" na organe, zatim su plastificirani i les i organi, koji su zatim vraceni na mesto i tako mumuificiran i plastificiran les se koristi kao nastavno sredstvo na kojem uce studenti na medicinskom fakultetu u Kragujevcu. Zar je to stvarno toliko lose sto nam deca dobijaju kvalitetno nastavno sredstvo, jer je pokojnik zavestao svoje telo u korist nauke i istrazivanje, te samim tim njegovo telo postaje nastavno sredstvo. Zelite li da vas u ovoj drzavi lece lekari koji su kvalitetno obrazovani, i li zelite i dalje da idete u inostranstvo na lecenje kad god vas zadesi neka teza bolest? Neka mi neklo objasni samo po cemu je ovo lose????

Pa i ja ne vidim sta u ovome ima lose.

Ali posto postavljac vidi, treba i da objasni.

Cekam(o) objasnjenje.
 
Poslednja izmena:
Moze li se nesto u ovoj drzavi desiti da se to ne iskoriscava i ne pljuje. Rec je o pravom lesu, ali "rastavljenom" na organe, zatim su plastificirani i les i organi, koji su zatim vraceni na mesto i tako mumuificiran i plastificiran les se koristi kao nastavno sredstvo na kojem uce studenti na medicinskom fakultetu u Kragujevcu. Zar je to stvarno toliko lose sto nam deca dobijaju kvalitetno nastavno sredstvo, jer je pokojnik zavestao svoje telo u korist nauke i istrazivanje, te samim tim njegovo telo postaje nastavno sredstvo. Zelite li da vas u ovoj drzavi lece lekari koji su kvalitetno obrazovani, i li zelite i dalje da idete u inostranstvo na lecenje kad god vas zadesi neka teza bolest? Neka mi neklo objasni samo po cemu je ovo lose????

Ni ja ne razumem šta je loše u tome, ali Mitke izgleda vidi, pa me baš zanima šta je to. Ako se već zgražavam, da bar znam zašto.
 
Ni ja ne razumem šta je loše u tome, ali Mitke izgleda vidi, pa me baš zanima šta je to. Ako se već zgražavam, da bar znam zašto.

Ма није ништа лоше...али ваљда су Мићун, Пешићка, Шами и Кркобабић могли мало да се потруде па да уштедимо коју десетину хиљада евра....мало ли је на ову кризу?
 
Poslednja izmena:
Moze li se nesto u ovoj drzavi desiti da se to ne iskoriscava i ne pljuje. Rec je o pravom lesu, ali "rastavljenom" na organe, zatim su plastificirani i les i organi, koji su zatim vraceni na mesto i tako mumuificiran i plastificiran les se koristi kao nastavno sredstvo na kojem uce studenti na medicinskom fakultetu u Kragujevcu. Zar je to stvarno toliko lose sto nam deca dobijaju kvalitetno nastavno sredstvo, jer je pokojnik zavestao svoje telo u korist nauke i istrazivanje, te samim tim njegovo telo postaje nastavno sredstvo. Zelite li da vas u ovoj drzavi lece lekari koji su kvalitetno obrazovani, i li zelite i dalje da idete u inostranstvo na lecenje kad god vas zadesi neka teza bolest? Neka mi neklo objasni samo po cemu je ovo lose????



Pa nema ništa loše, deca dobijaju nastavna sredstva. Međutim, ovde ne najveće Srbovanje kad pljuješ po Srbiji i Srbima, pogotovo ako nešto dobro urade. Imaš ovde takve defetističke bagre koja se zaglupljuje time da je Srbija najgora, a ostatak sveta ne postoji...
 
Па *** је л' ви уопште умете да читате??? У ПИТАЊУ ЈЕ СТВАРНИ ЛЕШ ЧОВЕКА КОЈИ ЈЕ ПОТОПЉЕН У ПЛАСТИФИЦИРАНУ МАСУ......
Pa šta? Znaš li ti da studenti medicine svakodnevno seku leševe (ali Srbe :lol: ), čak i prerano rođenu decu (srpčiće) koja su umrla zbog komplikacija? Šta te brine? Ionako je neki german...
 
Odakle znas tacno?

Па ја стварно почињем да сумњам у твоје могућности РАЗУМЕВАЊА ТЕКСТА, ево од кога су купили леш за 48 000 евра:

Doktor Smrt

Leševe zasad prodaje slavni nemački anatomičar Ginter fon Hagens. Njega još zovu i Doktor Smrt, a svet je šokirao svojim izložbama plastificiranih ljudskih leševa, delova tela i organa. On je prodao GP 009 Medicinskom fakultetu u Kragujevcu.
 
Dobro Eremita, sta je u tome lose tacno, ne shvatam....?

Умре неки бескућник у Швапској који нема породицу и није стигао да остави написмено да се његов леш НЕ ДИРА, овај Менгеле га ухвати и потопи у растопљену пластику И ПРОДА СРБИЈИ ЗА 48 000 ЕВРА И ЈОШ ЈЕ ДИНКИЋ ЗАРАЧУНАО ПДВ - мислим да ли сте ви стварно изгубили сваку везу са здравим разумом!!!

Прво - код нас БАР ИМА ДОВОЉНО ЛЕШЕВА сваке врсте и облика... чак и оних ходајућих...
 
Па ја стварно почињем да сумњам у твоје могућности РАЗУМЕВАЊА ТЕКСТА, ево од кога су купили леш за 48 000 евра:

Doktor Smrt

Leševe zasad prodaje slavni nemački anatomičar Ginter fon Hagens. Njega još zovu i Doktor Smrt, a svet je šokirao svojim izložbama plastificiranih ljudskih leševa, delova tela i organa. On je prodao GP 009 Medicinskom fakultetu u Kragujevcu.

Dr Smrt ne radi ništa nelegalno. To su leševi ljudi koji su za života dali saglasnost da se njihova tela posle smrti koriste u naučne svrhe, a pošto je Med. fakultetu u Kragujevcu nedostajao leš za obuku studenata, oni su kupili jedan.................... plastificirani....što će reći......ne znam više šta da kažem, stvarno....:roll:
 
Умре неки бескућник у Швапској који нема породицу и није стигао да остави написмено да се његов леш НЕ ДИРА, овај Менгеле га ухвати и потопи у растопљену пластику И ПРОДА СРБИЈИ ЗА 48 000 ЕВРА И ЈОШ ЈЕ ДИНКИЋ ЗАРАЧУНАО ПДВ - мислим да ли сте ви стварно изгубили сваку везу са здравим разумом!!!

Прво - код нас БАР ИМА ДОВОЉНО ЛЕШЕВА сваке врсте и облика... чак и оних ходајућих...

Pa nema, verovatno je kod nas zakon drugaciji.

Mislim (nisam sigurna) da kod nas neko mora da zavesta organe u takvu svrhu.

Mozda takvog nije bilo, a kako sam shvatila, to je sasvim legalna trgovina tamo u Nemackoj.
 
Умре неки бескућник у Швапској који нема породицу и није стигао да остави написмено да се његов леш НЕ ДИРА, овај Менгеле га ухвати и потопи у растопљену пластику И ПРОДА СРБИЈИ ЗА 48 000 ЕВРА И ЈОШ ЈЕ ДИНКИЋ ЗАРАЧУНАО ПДВ - мислим да ли сте ви стварно изгубили сваку везу са здравим разумом!!!

Прво - код нас БАР ИМА ДОВОЉНО ЛЕШЕВА сваке врсте и облика... чак и оних ходајућих...

Jesi ti......u 5 kod ringišpila??? Kako to misliš ima dovoljno leševa...???.........nije ti ovo Rusija, ovo je jedna civilizovana zemlja gde nije dozvoljeno zloupotrebljavati leševe, znaš....
 
Dr Smrt ne radi ništa nelegalno. To su leševi ljudi koji su za života dali saglasnost da se njihova tela posle smrti koriste u naučne svrhe, a pošto je Med. fakultetu u Kragujevcu nedostajao leš za obuku studenata, oni su kupili jedan.................... plastificirani....što će reći......ne znam više šta da kažem, stvarno....:roll:

Не поставља се питање ДА ЛИ ДР СМРТ РАДИ НЕШТО НЕЛЕГАЛНО - НЕГО ДА ЛИ ДОМАЋА СТОКА РАДИ НЕШТО ШТО ЈЕ КРИВИЧНО ДЕЛО ИЗ МНОГО РАЗЛОГА........ јер, рецимо


Ministarstvo zdravlja: Leševi uz pristanak

U Ministarstvu zdravlja kažu da fakulteti zdravstvene struke mogu da preuzimaju tela, organe i tkiva umrlih i identifikovanih lica radi izvođenja praktične nastave.

- Ali samo ako je umrlo lice izričito, u pismenom obliku, zaveštalo svoje telo u svrhu izvođenja praktične nastave. Takođe, ukoliko se radi o licu koje je umrlo bez porodice, a za života se nije tome protivilo u pisanom obliku. Ako je preminuli imao porodicu, potrebna je njihova saglasnost - kažu u ministarstvu.

***************
Прочитај 3 х ово црвено болдовано - очигледно слабо капираш а онда прочитај и остало ***. ДА ЛИ ПЛАСТИФИЦИРАНИ ЛЕШ У ОВОЈ ПРОПАЛОЈ ЗЕМЉИ МОЖЕ ДА БУДЕ РОБА КОЈА СЕ ЦАРИНИ И УЗИМА ПДВ...... какви лудаци...:dash:
 
Jesi ti......u 5 kod ringišpila??? Kako to misliš ima dovoljno leševa...???.........nije ti ovo Rusija, ovo je jedna civilizovana zemlja gde nije dozvoljeno zloupotrebljavati leševe, znaš....

Ај' не лупај - пун је Анатомски институт лешева колико год хоћеш - пливају у формалину... има и делова, руке, ноге, главе..... само тако... ти ћеш да ми тртљаш нешто о чему појма немаш........
 
Не поставља се питање ДА ЛИ ДР СМРТ РАДИ НЕШТО НЕЛЕГАЛНО - НЕГО ДА ЛИ ДОМАЋА СТОКА РАДИ НЕШТО ШТО ЈЕ КРИВИЧНО ДЕЛО ИЗ МНОГО РАЗЛОГА........ јер, рецимо


Ministarstvo zdravlja: Leševi uz pristanak

U Ministarstvu zdravlja kažu da fakulteti zdravstvene struke mogu da preuzimaju tela, organe i tkiva umrlih i identifikovanih lica radi izvođenja praktične nastave.

- Ali samo ako je umrlo lice izričito, u pismenom obliku, zaveštalo svoje telo u svrhu izvođenja praktične nastave. Takođe, ukoliko se radi o licu koje je umrlo bez porodice, a za života se nije tome protivilo u pisanom obliku. Ako je preminuli imao porodicu, potrebna je njihova saglasnost - kažu u ministarstvu.

***************
Прочитај 3 х ово црвено болдовано - очигледно слабо капираш а онда прочитај и остало ***. ДА ЛИ ПЛАСТИФИЦИРАНИ ЛЕШ У ОВОЈ ПРОПАЛОЈ ЗЕМЉИ МОЖЕ ДА БУДЕ РОБА КОЈА СЕ ЦАРИНИ И УЗИМА ПДВ...... какви лудаци...:dash:

Па логично је да све што је предмет трговине мора да се опорезује!
 
Па логично је да све што је предмет трговине мора да се опорезује!

Да си читао текст СХВАТИО БИ ДА БАШ И НИЈЕ "ЛОГИЧНО":

Carina: Ne znamo za to!

U Upravi carina nisu znali da je neko uvezao ljudski leš.

- Carinska tarifa, prema kojoj se u carinskom postupku tarifiraju sve vrste roba, ljudske leševe ne tretira kao carinsku robu. Ne posedujemo podatke o takvoj vrsti uvoza - objasnili su oni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top