Srbija uvezla više od 25.000 tona jabuka

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Za glavu bi se uhvatio srpski seljak kada bi znao da smo u toku 2010. godine uvezli više od 8.400 tona crnog luka i čak 25.000 tona jabuka. Zemlja koja „pola Evrope može da hrani” u inostranstvu je nabavila i oko 5.000 tona pasulja, kao i više od 600 tona šargarepe, pokazuju podaci granične Fitosanitarne inspekcije Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Srbija-uvezla-vise-od-25_000-tona-jabuka.lt.html
bgd01b01uvozvocaipovrca.jpg

Voce i povrce koje tradicionalno raste u Srbiji ove stetocine uvoze.
Stimulacija poljoprivrednim proizvodjacima nema sta:klap:
 
Problem je vlast koja na svaki nacin destimulise poljoprivrednog prooizvodjaca da se bavi uzgojom bilo koje vrste povrca i voca a da ne govorim o psenici,kukuruzu i ostalim osnovnim poljoiprivrenim kulturama.

Da je u Srbiji uvek neko kriv samo ne sam narod nista nije novo.

Vlast, Crkva, CIA, Vatikan samo ne sam narod.

Inace mozda se uvoze jabuke kad kod nas nije sezona, a mi izvozima kad je ovde rod jabuka.

Tako ja mogu da nadjem sad neke kalifornske jabuke u prodavnici, a Austrija izozi jabuke.
 
Da je u Srbiji uvek neko kriv samo ne sam narod nista nije novo.

Vlast, Crkva, CIA, Vatikan samo ne sam narod.

Inace mozda se uvoze jabuke kad kod nas nije sezona, a mi izvozima kad je ovde rod jabuka.
Kriv je narod sto glasa na izborima za te lopove a posle toga i sto ih ne rusi govnjivim motkama kad su ih vec glasali da ih pljackaju.
 
Наша пољопривреда пуни око 40% мафијашког буџета. Највише се извози за Русију и земље ЦЕФТА споразума.
Међутим то ће се стање од ове године изменити, јер власт уводи стандард обавезне производње генетски модификоване хране. Таква храна се неће моћи извозити за Русију, јер Русија има строжије(много боље) услове о увозу и производњи хране од ЕУ и глобализмом окупираних земаља. Тако да ће буџет бити још празнији, а пољопривреда претрпети десетковање.

У буквалном преводу, ова власт , у сарадњи са ЕУ, СПРЕЧАВА извоз у Русију и напредак пољопривредне производње овим новим најављеним мерама о ГМО. Поред штеточинске либерализације тржишта, због ових мера ће се додатано увозити (затрована)храна.Па, и јабуке.
 
Poslednja izmena:

Back
Top