Quantcast

Srbija - Ukrajina - Rusija

Artur-II

Domaćin
Poruka
4.545
Srbija treba da osudi okupaciju Krima od strane Rusije. Srbija treba da gradi prijateljske odnose sa ukrajinskim narodom.

Kao i vecina planete i mi treba da se priklonimo vecini. S obzirom da istina nije ni na cijoj strani Srbija treba pod hitno da zatrazi clanstvo u NATO i da uvede sankcije Rusiji. Po pitanju Ukrajine smo imali prilike da vidimo kako prolaze zemlje koje se oslanjaju na Rusiju.

Gde su Bugarska i Rumunija bile pre dvadeset godina? Kaskale su za nama 50 godina a danas smo izjednaceni. S druge strane rusofilske drzave i one koje zavise od Rusa kao sto je Srbija vidimo da se zadovoljavaju sa lunch paketima i 4000 dinara. Drzave su pretvorene u otvorene diktature. Belorusija i Srbija su najnedemokratskije drzave na kontinentu zajedno sa Rusijom. Putin se priprema za monarhisticku titutlu.

Zar nama treba da se vracamo u Srednji vek? Pravo je Milo rekao da ne zeli da pusti da mu SPC vrslja po drzavi i vraca narod u Srednji vek.

Pravda za Ukrajinu!
Па Србија јесте осудила окупацију Крима. Само што је одбила да се у знак протеста полије бензином и запали али изгледа да се баш то тражи.

Logika

Ističe se
Banovan
Poruka
2.724
Srbija treba da osudi okupaciju Krima od strane Rusije. Srbija treba da gradi prijateljske odnose sa ukrajinskim narodom.

Kao i vecina planete i mi treba da se priklonimo vecini. S obzirom da istina nije ni na cijoj strani Srbija treba pod hitno da zatrazi clanstvo u NATO i da uvede sankcije Rusiji. Po pitanju Ukrajine smo imali prilike da vidimo kako prolaze zemlje koje se oslanjaju na Rusiju.

Gde su Bugarska i Rumunija bile pre dvadeset godina? Kaskale su za nama 50 godina a danas smo izjednaceni. S druge strane rusofilske drzave i one koje zavise od Rusa kao sto je Srbija vidimo da se zadovoljavaju sa lunch paketima i 4000 dinara. Drzave su pretvorene u otvorene diktature. Belorusija i Srbija su najnedemokratskije drzave na kontinentu zajedno sa Rusijom. Putin se priprema za monarhisticku titutlu.

Zar nama treba da se vracamo u Srednji vek? Pravo je Milo rekao da ne zeli da pusti da mu SPC vrslja po drzavi i vraca narod u Srednji vek.

Pravda za Ukrajinu!
tipicna haranga anti pravoslavnih dusmana.

ZA KOGA PRAVDA?

za naciste koji su na majdanu naoruzani poceli da pucaju na policiju???
za naciste koji su bili šaka jada naspram ogromne većine koja je demokratskim putem (istim onim kojim se hvali demokratija) izabrala svog predsednika , kojeg su rusili nacisti sa kukastim krstom ?

za fašiste?

zaboravilo se jel kako je počelo?

NIJE!!!

za one kojima su u pomoć potrčali ustaški fanatici iz hrvatske?

za njih pravda?

evo ti srednji prst i tebi i ukrajinskim fašistima

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
29.985
To sto neko blokira UN, ne znaci da treba da ga podrzavas u necemu od cega i tebe samog stiti. Rusi blokiraju SB za Kosovo, a ovamo ocepljuju tudje teritorije? Ako smo mi dvostrukih arsina, u cemu je onda problem, ako neko prema nama zauzima iste dvostruke standarde?
Šta znam dovoljna im je pomoć Hrvatske i Plenkovića koji će ih obučiti kako da mirno reintegrišu Krim

Ned treba mi da se petljamo kad su im takvi eksperti ponudili pomoć

Opet .. ko ono beše najveći vlasnik "reintegrisane " teritorije ? Agrokor? Ko je naveći vlasnik Agrokora ? Sber banka? Ko je vlasnik Sber bank ? Država Rusija

hohohohhohohoho

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
29.985
По мом мишљењу, требало би подржати вољу већине.

У случају Косова, то је независност, у случају Крима, повратак Русији.
Ko kreira većinu ?

Stanovništvo bez prebivališta i bez prava na suverenitet kao nacionalna manjina ?

Suverenitete nad teritorijm KiM nikada ali nikada nije imao narod koji je proglasio nezavisnost, ali suverinitet nad Krimom jeste imao narod koji se izjasnio

Imaju te neke sitnice

Droid

Buduća legenda
Poruka
40.851
Šta znam dovoljna im je pomoć Hrvatske i Plenkovića koji će ih obučiti kako da mirno reintegrišu Krim

Ned treba mi da se petljamo kad su im takvi eksperti ponudili pomoć

Opet .. ko ono beše najveći vlasnik "reintegrisane " teritorije ? Agrokor? Ko je naveći vlasnik Agrokora ? Sber banka? Ko je vlasnik Sber bank ? Država Rusija

hohohohhohohoho
Dobro je ako ti je Krim dovoljna zaslada za vecni gubitak Kosova. Ko je vlasnik Kosova?

hohohohhohohoho

Droid

Buduća legenda
Poruka
40.851
tipicna haranga anti pravoslavnih dusmana.

ZA KOGA PRAVDA?

za naciste koji su na majdanu naoruzani poceli da pucaju na policiju???
za naciste koji su bili šaka jada naspram ogromne većine koja je demokratskim putem (istim onim kojim se hvali demokratija) izabrala svog predsednika , kojeg su rusili nacisti sa kukastim krstom ?

za fašiste?

zaboravilo se jel kako je počelo?

NIJE!!!

za one kojima su u pomoć potrčali ustaški fanatici iz hrvatske?

za njih pravda?

evo ti srednji prst i tebi i ukrajinskim fašistima
Ti neki bolesnik?

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
28.026
Znaci Srb i Ukrajinci su najveci problem. Ni jedni se ne slazu :D
Нема сврхе људе противно њиховој вољи држати у некој држави у којој су сви несрећни.

Ја бих рецимо Шиптарима дао оно што они зову природном Албанијом- Косово до Ибра, Прешево, Западну и Северну Македонију до Скопља. Не бих им дао Север Косова јер су то реално засеоци општине Краљево који су се нашли у саставу САП Космет само да би мало појачали српску већину у њој. Не бих им дао ни територију у Грчкој, јер сам прилично сигуран да не само православни Албанци у јужном Епиру (Арванитиди), већ и православни Грко-Албанци у северном Епиру који је припа Албанији, желе да буду део Грчке. Тако да бих православне делове Албаније припојио Грчкој.

Што се Срба тиче, припојио бих РС Србији, а Федерацију БиХ био оставио у потпуности Бошњацима. Заобишао бих Хрвате, и Босну поделио између Срба и Муслимана.

Север Војводине и југ Словачке бих припојио Мађарској. Ердељ исто, он би био специјална аутономна ексклава Мађарске.

Крим бих вратио Русији, али Доњецк вратио Украјини, јер сам прилично сигуран да је већина грађана Доњецка и Лугањска била ПРОТИВ устанка, али да су у међувремену ућуткани и протерани.

Северни Кипар бих припојио Турској, а јужни Грчкој. Направио бих Курдистан од Ирачког, Турског и Сиријског. Од иранског не бих, јер мисли да је иранским Курдима битније да живе у шиитској него у курдској држави.

Шиитске делове Ирака бих припојио Ирану, направио бих Алевитску Државу на сиријском приморју, а од остатка Сирије и сунитског дела Ирака бих направио "Сунистан".

Газу бих опет припоио Египту а Западну Обалу бих прогласио за независну Палестину.

Дао бих самосталност Каталонији (иако ми је жао древне шпанске монархије) и Баскији.

Али кога боли К шта бих ја радио, зар не?

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
28.026
Границе у источној Европи су настале после ПСР само да би се казнили и ослабили Мађари и Немци.

Чисто мађарске земље које никад нису биле ништа друго су припајане околним државама да никад више не би били битан геополитички фактор. То је неправда, слажем се.

Слично су и границе у СФРЈ односно оне након њеног распада повучене тако да се казне Срби. АВНОЈ границе су прво биле неправедне према Србима на локалном нивоу, јер се рачунало да је цела СФРЈ де факто велика Србија, па шта има везе ако Барању припојимо Хрватској, или Границу САП Србије и САП Хрватске не повучемо на стварном току Дунава него на пола бившег тока Дунава по којој пола Апатина испада у Хрватској, или Ибарски Колашин Косову, или Пљевљу Црној Гори. Испоставило се да има везе.

Ја бих ово исправио по простом националном принципу.

Ако у неком граду народ Икс чини већину и хоће да се припоји другој држави, а ако у том граду-области има више људи који би да мењају држављанство него што између тог града и границе са њиховом "матицом" има оних који то не би, онда нека им.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.