SRBIJA UBRZANO U EU

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Ubrzan put Srbije u EU !

Ako je još jutros bila na posljednjem mjestu za ulazak u EU Srbija je jednim hapšenjem preskočila ne samo sve zemlje iz okruženja koje participiraju za ulazak ili su već kandidati ( osim Hrvatske ), već je skočila na prvo mjesto za ulazak.
Pogledajte grafiku hrvatskog puta i jasno je zaključiti koje korake je Srbija jednostavno preskočila.
Recimo Hrvatska je 2004 dobila status službenog kandidata ali je do hapšenja Gotovine sve to bilo tapkanje u mjestu.
Srbija status kandidata če dobiti još ove godine a screeninig može započeti također već ove godine.
Tako da je u par sati dobila 7 hrvatskih godina.
Već slijedeće godine Srbija može početi jer joj ništa ne stoji na putu pregovore i utvrđivanje poglavlja.
Za taj posao kkoji je Hrvatskoj trebao 5 g ( slovenska blokada, Haaški sud ) Srbija teoretski može završiti za 2 g.
I već 2013 se naći u situaciji u kojoj je Hrvatska danas da završava pregovore.
Hrvatskoj će trebati za ratifikaciju cca 2 g u svim parlamentima 27 zemalja dok Srbija ubrzano to može završiti za 1 g.
Suma sumarum Srbija može postati punopravni član EU godinu dana nakon Hrvatske dakle negdje 2014 a najkasnije 2015.
Što je strašan uspjeh.
Ali sasvim realan.
Za par sati danas ujutro dobiti godine.........

http://www.jutarnji.hr/pristupanje-hrvatske-eu/947258/
 
First of all, let's be realistic. The euphoria of Mladic's arrest is not sufficient, also we should not forget about the open question of Kosovo. Serbia has to go a long way of Europeanization and modernization. I do not expect its negotiations with the EU to be much shorter than the average duration for the countries of Southeast Europe. It is hardly possible for Serbia to join the EU before 2018.
 
Poslednja izmena:
Ubrzan put Srbije u EU !

Ako je još jutros bila na posljednjem mjestu za ulazak u EU Srbija je jednim hapšenjem preskočila ne samo sve zemlje iz okruženja koje participiraju za ulazak ili su već kandidati ( osim Hrvatske ), već je skočila na prvo mjesto za ulazak.
Pogledajte grafiku hrvatskog puta i jasno je zaključiti koje korake je Srbija jednostavno preskočila.
Recimo Hrvatska je 2004 dobila status službenog kandidata ali je do hapšenja Gotovine sve to bilo tapkanje u mjestu.
Srbija status kandidata če dobiti još ove godine a screeninig može započeti također već ove godine.
Tako da je u par sati dobila 7 hrvatskih godina.
Već slijedeće godine Srbija može početi jer joj ništa ne stoji na putu pregovore i utvrđivanje poglavlja.
Za taj posao kkoji je Hrvatskoj trebao 5 g ( slovenska blokada, Haaški sud ) Srbija teoretski može završiti za 2 g.
I već 2013 se naći u situaciji u kojoj je Hrvatska danas da završava pregovore.
Hrvatskoj će trebati za ratifikaciju cca 2 g u svim parlamentima 27 zemalja dok Srbija ubrzano to može završiti za 1 g.
Suma sumarum Srbija može postati punopravni član EU godinu dana nakon Hrvatske dakle negdje 2014 a najkasnije 2015.
Što je strašan uspjeh.
Ali sasvim realan.
Za par sati danas ujutro dobiti godine.........

http://www.jutarnji.hr/pristupanje-hrvatske-eu/947258/

:rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

Evo ući će u EU, samo što nije :lol:

I sve to samo sa jednim hapšenjem :lol:
Koja je ovo komedija :lol:
 
First of all, let's be realistic. Serbia has to go a long way of Europeanization and modernization. I do not expect its negotiations with the EU to be much shorter than the average duration for the countries of Southeast Europe. It is hardly possible for Serbia to join the EU before 2018.

Moram se složiti sa tobom i dodati, dok ne ode Vojvodina i dok se ne odvoji Snadžak i dok se ne uhapsi Hadžić i dok se ne prizna Kosovo i dok se ne............već vam je jasno ;)
To je realnost po pitanju Srbije i EU :aha:
 
Moram se složiti sa tobom i dodati, dok ne ode Vojvodina i dok se ne odvoji Snadžak i dok se ne uhapsi Hadžić i dok se ne prizna Kosovo i dok se ne............već vam je jasno ;)
To je realnost po pitanju Srbije i EU :aha:

I suggest you to be serious. EU does not want to change the current effective borders of Serbia. From the perspective of the majority of EU countries and its main political factors, these borders include Vojvodina and Sandzak, but exclude Kosovo.
 
First of all, let's be realistic. The euphoria of Mladic's arrest is not sufficient, also we should not forget about the open question of Kosovo. Serbia has to go a long way of Europeanization and modernization. I do not expect its negotiations with the EU to be much shorter than the average duration for the countries of Southeast Europe. It is hardly possible for Serbia to join the EU before 2018.

:lol:

Covek, zivim u Sofiji vec godinu dana. Modernizacija? :lol:
Pa svi Bugari koje sam upoznao rekose da je lose, veoma lose. A nije ni da su mi morali reci..
 
Хунгић, шта ти конкретно имаш од овога ???

Pa, recimo, kad odem u Nemačku, i kad mi nemački prijatelji, koji su nacionalisti i smatraju da drastično treba smanjiti priliv emigranata u Nemačku, ali nisu šovinisti, kažu: Vili Brant je kleknuo spomeniku žrtava Aušvica i zatražio oproštaj i gledaj Nemačku sad, a vi nećete da nađete Mladića, sad mogu da kažem: evo, predali smo ga i skinuli odgovornost sa Srbije i prebacili je na jednog čoveka. Sad Srbija više nije odgovorna za genocid nego jedan čovek koji nije ni srpski državljanin.
 
I suggest you to be serious. EU does not want to change the current effective borders of Serbia. From the perspective of the majority of EU countries and its main political factors, these borders include Vojvodina and Sandzak, but exclude Kosovo.
Otiđi na Sandžak i pokušaj to tamo da objasniš, pitanje Vojvodine se polako ali sigurno gradi i u to nema sumnje. Nema svrhe da se lažemo, tako će jednostavno biti jer su tako zacrtali oni koji upravljaju sa EU, a to su pre svega Nemačka, Francuska, Velika Britanija i Italija i tu je kraj te priče :aha: Videćeš da sam u pravu, samo sačekaj da malo slegne ova prašina oko Mladića i da Hadžića isporuče, onda će se sve ovo polako početi ostvarivati, a događaji do sada samo su priprema terena za to :aha:
 
Be advised that Europe does not consider countries of the Balkans as true "Europe" and never will. I have many friends in the EU, and every single one of them considers that the admission of Bulgaria and Rumania in the EU was a great mistake.

This is nonsense... Note that we in Bulgaria consider Serbia as a very barbaric and inhumane state with society, dominated by premodern myths, even when compared with the average level of nationalistic culture of the Balkans. :think:
 
Ubrzan put Srbije u EU !

Ako je još jutros bila na posljednjem mjestu za ulazak u EU Srbija je jednim hapšenjem preskočila ne samo sve zemlje iz okruženja koje participiraju za ulazak ili su već kandidati ( osim Hrvatske ), već je skočila na prvo mjesto za ulazak.
Pogledajte grafiku hrvatskog puta i jasno je zaključiti koje korake je Srbija jednostavno preskočila.
Recimo Hrvatska je 2004 dobila status službenog kandidata ali je do hapšenja Gotovine sve to bilo tapkanje u mjestu.
Srbija status kandidata če dobiti još ove godine a screeninig može započeti također već ove godine.
Tako da je u par sati dobila 7 hrvatskih godina.
Već slijedeće godine Srbija može početi jer joj ništa ne stoji na putu pregovore i utvrđivanje poglavlja.
Za taj posao kkoji je Hrvatskoj trebao 5 g ( slovenska blokada, Haaški sud ) Srbija teoretski može završiti za 2 g.
I već 2013 se naći u situaciji u kojoj je Hrvatska danas da završava pregovore.
Hrvatskoj će trebati za ratifikaciju cca 2 g u svim parlamentima 27 zemalja dok Srbija ubrzano to može završiti za 1 g.
Suma sumarum Srbija može postati punopravni član EU godinu dana nakon Hrvatske dakle negdje 2014 a najkasnije 2015.Što je strašan uspjeh.
Ali sasvim realan.
Za par sati danas ujutro dobiti godine.........

http://www.jutarnji.hr/pristupanje-hrvatske-eu/947258/
Nemoze, jer ce crvatska uci pre nje i ntek onda idu ucene. Tek onda ce Srbija imati da podmaze boolju i namesti se da je crvatska ka*ra kako hoce i koliko hoce i ne samo crvatska nego svaka zemlja u EU
 

Back
Top