HELIX 14
Aktivan član
- Poruka
- 1.512
Ubrzan put Srbije u EU !
Ako je još jutros bila na posljednjem mjestu za ulazak u EU Srbija je jednim hapšenjem preskočila ne samo sve zemlje iz okruženja koje participiraju za ulazak ili su već kandidati ( osim Hrvatske ), već je skočila na prvo mjesto za ulazak.
Pogledajte grafiku hrvatskog puta i jasno je zaključiti koje korake je Srbija jednostavno preskočila.
Recimo Hrvatska je 2004 dobila status službenog kandidata ali je do hapšenja Gotovine sve to bilo tapkanje u mjestu.
Srbija status kandidata če dobiti još ove godine a screeninig može započeti također već ove godine.
Tako da je u par sati dobila 7 hrvatskih godina.
Već slijedeće godine Srbija može početi jer joj ništa ne stoji na putu pregovore i utvrđivanje poglavlja.
Za taj posao kkoji je Hrvatskoj trebao 5 g ( slovenska blokada, Haaški sud ) Srbija teoretski može završiti za 2 g.
I već 2013 se naći u situaciji u kojoj je Hrvatska danas da završava pregovore.
Hrvatskoj će trebati za ratifikaciju cca 2 g u svim parlamentima 27 zemalja dok Srbija ubrzano to može završiti za 1 g.
Suma sumarum Srbija može postati punopravni član EU godinu dana nakon Hrvatske dakle negdje 2014 a najkasnije 2015.
Što je strašan uspjeh.
Ali sasvim realan.
Za par sati danas ujutro dobiti godine.........
http://www.jutarnji.hr/pristupanje-hrvatske-eu/947258/
Ako je još jutros bila na posljednjem mjestu za ulazak u EU Srbija je jednim hapšenjem preskočila ne samo sve zemlje iz okruženja koje participiraju za ulazak ili su već kandidati ( osim Hrvatske ), već je skočila na prvo mjesto za ulazak.
Pogledajte grafiku hrvatskog puta i jasno je zaključiti koje korake je Srbija jednostavno preskočila.
Recimo Hrvatska je 2004 dobila status službenog kandidata ali je do hapšenja Gotovine sve to bilo tapkanje u mjestu.
Srbija status kandidata če dobiti još ove godine a screeninig može započeti također već ove godine.
Tako da je u par sati dobila 7 hrvatskih godina.
Već slijedeće godine Srbija može početi jer joj ništa ne stoji na putu pregovore i utvrđivanje poglavlja.
Za taj posao kkoji je Hrvatskoj trebao 5 g ( slovenska blokada, Haaški sud ) Srbija teoretski može završiti za 2 g.
I već 2013 se naći u situaciji u kojoj je Hrvatska danas da završava pregovore.
Hrvatskoj će trebati za ratifikaciju cca 2 g u svim parlamentima 27 zemalja dok Srbija ubrzano to može završiti za 1 g.
Suma sumarum Srbija može postati punopravni član EU godinu dana nakon Hrvatske dakle negdje 2014 a najkasnije 2015.
Što je strašan uspjeh.
Ali sasvim realan.
Za par sati danas ujutro dobiti godine.........
http://www.jutarnji.hr/pristupanje-hrvatske-eu/947258/




