C0NSIGLIERI
Buduća legenda
- Poruka
- 44.733
Економија
Гасимо своје, а ничу туђе фабрике трактора
Из буџетских средстава грађана Србије, бесповратним средствима помаже се продаја машина страних произвођача
Суочени са проблемима у производњи, великим дуговима и застарелом технологијом, два последња велика диносауруса српског металског комплекса у државној својини, новобеоградски ИМТ и раковички ИМР, суочавају се са неочекиваним проблемом – недовољном подршком сопствене државе.
После недавних инвестиција директних супарника, белоруског поноса тешке индустрије „Беларуса” и кинеске фабрике „Ито”, који ће склапати своје тракторе у Војводини, уз садејство заступника америчког „Џона Дира” и индијске „Махиндре”, српски произвођачи трактора осећају се као неухрањени тркачи, бачени у неравноправну борбу са врхунским светским спринетрима. Али и у таквим условима, они осећају да влада, њихов суштински власник, својим потезима дува у леђа – странцима.
Кулминација незадовољства Слободана Петровића, генералног директора ИМТ-а, уследила је после уласка на српско тржиште „Беларуса”, са подршком Војвођанске развојне банке од два милиона евра и финансирања са 1.300 евра по новозапосленом раднику.
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Gasimo-svoje-a-nicu-tudje-fabrike-traktora.sr.html
Boze sacuvaj.
Poslednja izmena od moderatora:
