Srbija ubedljivo prva u regionu po visini plata

Sta pricas jbt,pa 80% zaposlenih je to po gradu sto sam naveo,jeste banke i apoteke su vise kvalifikovani, jel mislis da oni dizu taj lazni prosek ,ne, dizu ga snsovci lopovi,tih 20% lopova su toliko puni da dizu % onih kasirki koje rade za 300€ na 700€ kapiras
Naravno da nisu 80% zaposlenih kasirke.
Jeste veštački podignut prosek sa budžetlijama i to onim na višim pozicijama što ti kažeš SNS i ina banda ali ne možeš NKRS uzimati kao reper za procenu prosečne zarade.
 
Inače:

Najzastupljenija zanimanja među ekonomski aktivnim osobama u Srbiji jesu inženjeri, stručni saradnici i tehničari sa 16,2 odsto, slede uslužna i trgovačka zanimanja sa 16,1 odsto i stručnjaci i umetnici sa 14,8 odsto, saopštio je danas Republički zavod za statistiku.....
.....administrativni službenici učestvuju sa 7,3 odsto, poljoprivrednici, šumari i ribari sa 11,8 odsto, zanatlije i srodna zanimanja sa 13,6 odsto, rukovaoci mašinama i postrojenjima, monteri i vozači sa 8,3 odsto, jednostavna zanimanja sa 7,9 odsto, a vojna zanimanja sa 0,9 odsto
 
Naravno da nisu 80% zaposlenih kasirke.
Jeste veštački podignut prosek sa budžetlijama i to onim na višim pozicijama što ti kažeš SNS i ina banda ali ne možeš NKRS uzimati kao reper za procenu prosečne zarade.
Nisu u maxiju 80% ali jesu i u idei,amanu,lidlu,trafikama i zilion drugih trgovina,evo ga na rtsu upravo laze narod,on se hvali kako je sa 10 na 15 din digo subvencije na mleko,kog nema u prodavnicama,a gde ga ima je duplo poskupelo,znaci 100%,kao i vecina proizvoda koje ja kupujem,ne moze on da mi kaze i natera da kupujem sava hleb koji ne jedem 30 godina,nego onaj koji jedem je poskupeo 60%,toalet papir je poskupeo 70%,znaci svaki proizvod koji kupujem znam u dinar koliko je bio tad i sad,e sad u ovim poskupljenjima gde vidis da je nekom plata skocila 60-70-100%,nigde,skocila je svemirskih laznih 15%
 
Budžetska ustanova ti je sigurica na neki način ali po agencijama klasičnim knjigovodstvenim u BG ti je više od toga ako je samo do para. Ako je licencirani onda znatno više. Mada tamo je rudnik, nisam siguran da svakome odgovara. Udobnije je na budžetu. Mnooogo.
Chuj, prosek je oko 50000 din, ma shta radio. Ne mozhe ona sa 28 godina stazha, da menja posao ko ja sa 31 godina stazha :p
Mozhe ajde da radi kod privartnika za 70000 al da se ne zna kad tje da dodje kutji...
To je malo para, za ono kolko treba vishe da radi...
Banke sa srednjom pouzdano znam su 500 evra.
 
Chuj, prosek je oko 50000 din, ma shta radio. Ne mozhe ona sa 28 godina stazha, da menja posao ko ja sa 31 godina stazha :p
Mozhe ajde da radi kod privartnika za 70000 al da se ne zna kad tje da dodje kutji...
To je malo para, za ono kolko treba vishe da radi...
Banke sa srednjom pouzdano znam su 500 evra.
Slažem se. Zato i kažem. Ljudi naviknuti na budžet,naročito posle par decenija, često se pokaju vrlo brzo kada ulete u "stvaran poslovni život" . Puno puta sam video. Nije sve ni do para.
 
Slažem se. Zato i kažem. Ljudi naviknuti na budžet,naročito posle par decenija, često se pokaju vrlo brzo kada ulete u "stvaran poslovni život" . Puno puta sam video. Nije sve ni do para.
Banka nije na budzetu, a plata je 500 evra. SBB kazhem ti podrshka je manje od 50000 din. Gde je taj prosek o kome pricha Vuchitj?
Dipomoriani filolog koga poznajem na budzetu je imala 45000, otishla u NCR i trazhila 65000 crvenih...
edit:
no penzije sa srednjom su ko fakultetski obrazovani na budzetu.
Mislim na one koji su se penzionisali do 2000.
 
Kolko sve to nema logike, moja majka ima 80000 penziju a nema srednju sholu samo kurs iz daktilografije, penzionisana sa 30 i neshto
stazha i 53 godine, kad su zhuti doshli na vlast, sada da radi na tom radnom mestu imala bi minimalac. Otac kao gradjevinski
tehnichar u medizinskoj ustanovi, penzionisan sa 61, ima 70000 penziju, da na tom mestu radi imao bi isto minimalac sada.
 

Back
Top