Srbija treba usvojiti dekleraciju o Srebrenici

Da li Srbija treba usvojiti dekleraciju o Srebrenici?

  • Da

  • Da, ali uz dekleraciju o zločinima nad Srbima

  • Ne

  • Nešto drugo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Тадић је полудео...то је моје мишљење..

Но.1 Какве везе има Србија са Сребреницом..
kakve veze imaju, recimo, malta ili litvanija sa srebrenicom, pa opet digose ruku za osudu najveceg zlocina posle drugog svetskog. bice da nekako svi znamo da je srbija bliza srebrenici nego litvanija. ili se pravimo ludi. no dobro, to je vec poznati sindrom... malo smeshan, no avaj.
Но.2 Меша се у послове суверене и демократске државе Републике Српске...
lol
Но.3 Треба му забранити улазак у независну Државу Српску..
chega? :lol:
 
kakve veze imaju, recimo, malta ili litvanija sa srebrenicom, pa opet digose ruku za osudu najveceg zlocina posle drugog svetskog. bice da nekako svi znamo da je srbija bliza srebrenici nego litvanija. ili se pravimo ludi. no dobro, to je vec poznati sindrom... malo smeshan, no avaj.

:

Заборавио си Вануату. И они су осудили, па су се после окупили да поједу двојицу који нису гласали.
 
Заборавио си Вануату. И они су осудили, па су се после окупили да поједу двојицу који нису гласали.

a gle... sve je to manje vise i nebitno... mozemo se pretvarati, lamentirani i kukati nad chinjenicnim stanjem da je srebrenica postala opshti simbol najveceg zlocina, a mozemo i priznati to chinjenicno stanje, koje i bez naseg priznanja, vec uveliko postoji i nastavice da postoji.
 
licno mislim da deklaracijom o srebrenici dobijamo puno, i da je dobra taktichka stvar.
nedonosenjem deklaracije i zatvaranjem ochiju svakako nista ne dobijamo, niti bilo koga uveravamo ili mozemo da uverimo u nas stav.

donosenjem tog, dakle deklarativnog i neobavezujuceg dokumenta, sada, mi samo dobijamo na neophodno drugacijem imidzu, i podrzavamo postulat: da demokratska srbija nije ratovala, vec 'milosevicevska'... da demokratsku srbiju niti treba niti se moze kaznjavati... taktika za koju nam je prekasno bilo za kosovo, ali za ostalo okej radi.
 
a gle... sve je to manje vise i nebitno... mozemo se pretvarati, lamentirani i kukati nad chinjenicnim stanjem da je srebrenica postala opshti simbol najveceg zlocina, a mozemo i priznati to chinjenicno stanje, koje i bez naseg priznanja, vec uveliko postoji i nastavice da postoji.
Дивно, сад само ја треба да се прикључим пропагандној хистерији. Мало претерујеш , не дају Јеше своје тековине, тако да је Сребрениче у другом плану. Кад год се потегне нека прича ето ти њих са холокаустом. Ко шиша 19 милиона руских цивила, рецимо.
 
Ja samo čekam da li će ovi kao kami83 i picololeone to jest "poštene i pravedne demokrate" koje se diče ovakvom rečitošću na račun Srba da započnu temu recimo sadržaja :

Tadiću kada ćeš da potegneš pitanje rezolucije o Jasenovcu !!??

pa da ih razumem zašto toliku mržnju ispoljavaju prema Srbima.

Ovakav njihov nastup koji pokazuju samo dokazuje da nisu Srbi, niti da imaju bilo šta zajedničko sa nama, te mi je sasvim jasno ko su i šta su. U najboljem slučaju mogu da budu polutani mada i to sumnjam.

Znači, gosodo koja se od nas razlikujete samo po drugoj veri, vreme je da pokušate prvo da se dokažete na primeru Jasenovca sa vašim pravednim i demokratskim stavovima, pa tek onda moćićemo vaše stavove sa ove teme da tretiramo kao realne i objektivne.

Polutani, to je nesto kao Hobiti? :think:

Jeste duhvs, bas cu ja tebi na forumu da dokazujem ko sam i sta sam. Hoces i clansku kartu biblioteke da ti prezentujem? Ja sam bio klinja u doba biblioteke, jbga. z:poz:

Nacionalisticki moral prepustam tebi, iaonako si ti majstor za to.:zskace:
 
Laž o masakru u Srebrenici


Američki profesor demantuje tvrdnju o 8000 ubijenih muslimana. Apsurdne su optužbe da se desilo “ubistvo naroda” jer su žene i deca prevezeni na sigurno, kaže Edvard Herman

+++
Predsednik Grupe za istraživanje Srebrenice američki penzionisani profesor Edvard Herman rekao je da ne postoje verodostojni dokazi za tvrdnju da su Srbi u Srebrenici ubili 7.000-8.000 muslimana.

- Haški tribunal je, zbog političke kalkulacije, 27. jula 1995. godine tužio srpsko rukovodstvo zbog zločina nad narodom i to samo tri dana nakon što je šef istraživanja za Bosnu Herbert Viland saopštio da iz saznanja na licu mesta nije našao nijednu jedinu osobu koja je mogla da posvedoči egzekucije - rekao je Herman.

On je ocenio da je politika SAD ugrozila ljude u zaštićenim zonama, jer nije demilitarizovala enklave i dodaje da se verzija masakra na osnovu temeljnog istraživanja dovodi u pitanje.
Herman je ocenio da je apsurd da se u Srebrenici odigralo “ubistvo naroda” i dodao da su sve žene i deca autobusima prevezeni na sigurno i da je sam Haški tribunal priznao da je nepoznat broj nestalih mogao pasti u borbama.

Karadžić kriv kao i Klinton

Edvard Herman je rekao da se Radovan Karadžić ni po čemu ne razlikuje od ostalih učesnika rata i da ga smatra znatno manje krivim za masovna ubistva nego Bila Klintona, Medlin Olbrajt i Tonija Blera.
I Ričard Holbruk je, kako kaže Herman, lažov i licemer.
- On i sada, kao i ranije, širi preuveličani broj od 300.000 mrtvih u balkanskom ratu - ističe Herman.

- Kada se srebrenički masakr dogodio u julu 1995. u Bosni je besneo rat već tri godine. Zapad se već rano stavio na stranu muslimana i Srbe proglašavao nitkovima. Naročito su Nemačka, Austrija, Vatikan, a zatim i SAD sledile sopstvene interese. Demonizacija Srba je bila vrlo efektivna - kako bi njihovo pogrešno ponašanje bilo jedinstveno. Ali i njihovi etnički rivali su u tom ratu činili strašne zločine. Pomislite samo na glavu muslimanske vojske u Srebrenici Nasera Orića. On se tada pred Bilom Vilerom iz “Toronto stara” hvalisao da je ubijao srpske civile. Tvrdio je da je u jednoj akciji ubijeno 114 Srba - priča Herman.

On je dodao da su muslimanske trupe imale naređenje za provokativne postupke i da su umesto da brane Srebrenicu, jake muslimanske trupe naredile da 5.500 muškaraca napusti grad.

- Nemilosrdno fokusiranje na Srebrenicu konačno je nateralo na etničko čišćenje Srba koje je potpomagala Amerika, a koje se odigralo narednog meseca u Hrvatskoj (akcija “Oluja”) - zaključio je Herman

http://www.novinar.de/2008/08/29/laz-o-masakru-u-srebrenici.html
 
licno mislim da deklaracijom o srebrenici dobijamo puno, i da je dobra taktichka stvar.
nedonosenjem deklaracije i zatvaranjem ochiju svakako nista ne dobijamo, niti bilo koga uveravamo ili mozemo da uverimo u nas stav.

donosenjem tog, dakle deklarativnog i neobavezujuceg dokumenta, sada, mi samo dobijamo na neophodno drugacijem imidzu, i podrzavamo postulat: da demokratska srbija nije ratovala, vec 'milosevicevska'... da demokratsku srbiju niti treba niti se moze kaznjavati... taktika za koju nam je prekasno bilo za kosovo, ali za ostalo okej radi.
Zar ne primecujes da ste ti i picolina jedini na ovoj temi koji branite neodbranjivo,
..........svi ostali koji su glasali kao vi nisu se ni pojavili da argumentuju svoje misljenje
verovatno zbog pitanja..............a sta je sa srpskim zrtvama?
 

Back
Top