Srbija statistički na dnu Evrope

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
Srbija statistički na dnu Evrope
Izvor: Blic

Beograd -- Srbija je, gledajući statističke ekonomske parametre, evropski rekorder po stopi inflacije od 10,3 odsto, depresijaciji nacionalne valute u odnosu na evro.


9998065894d717c64caa1e049735120_orig.jpg


Rekorderi smo i po najnižim platama. Po stopi nezaposlenosti od 20 odsto Srbija spada u pet najgorih evropskih zemalja.

Za utehu je podatak da je Srbija jeftinija od većine zemalja u regionu, ali s druge strane, nije ni blizu vrhu po kvalitetu te iste robe. Razlog ovakvoj statistici, po mišljenju stručnjaka, jeste loša ekonomska politika svih vlada od 2001.

Međutim, najstrašniji je podatak što obični građani u Srbiji žive još gore nego što to ova crna statistika kaže. Prema mišljenju ekonomiste Mlađena Kovačevića, ekonomski model koji se primenjivao od 2001. godine, zasnovan na nagloj liberalizaciji uvoza i veštačkom jačanju dinara, pukao je kao balon.

Kovačević navodi da je "upravo forsiranje takvog modela dovelo do toga da nam statistička slika bude takva kakva jeste. Na prvi pogled, statistika nam nije toliko loša ako se uzme u obzir celokupna kupovna moć, odnosno visina potrošačkih cena i primanja. Međutim, stopa nezaposlenosti od 20 odsto je ogromna".

"Pored tolikog broja nezaposlenih, treba imati u vidu da u Srbiji živi veliki broj penzionera sa malim primanjima. Treba ukalkulisati i da uz svakog nezaposlenog ide po nekoliko ljudi bez primanja, bilo da su to deca ili, recimo, domaćice koje nikada nisu ni radile. U potpunosti razumem građane kojima se čini da lošije žive od onoga što im statistika kaže. Pa, doskora su u računanje inflacije ulazili proizvodi koji se uopšte masovno ne kupuju u vremenima kakva su naša", objašnjava on.

Prema njegovim rečima, novi model privrednog rasta zasnovan na izvozu ili jačanju industrije ne može da se sprovede preko noći.

"Eventualnom prodajom Telekoma, čemu se protivim, kratkoročno se rešavaju neki problemi, ali to nije domaćinsko poslovanje. Plastično rečeno, pravi domaćin nikada ne prodaje najplodniju njivu, sem ako nije ucenjen ili ako mu je neko bolestan", zaključuje Kovačević.

Profesor ekonomije na Filozofskom fakultetu Miodrag Zec kaže da nam je statistika delimično ovakva zato što vlast nikada nije bila sa strane šaltera na kojoj su građani, a i ne namerava da bude.

On kaže da "mi zaista spadamo u vrh zemalja Evrope koje imaju problematičnu ekonomiju. Ono što nam je donekle pomagalo da se nosimo sa ovako lošom statistikom, kao što je veza sa selom, rezerve deviza i povlašćene cene struje i nekih komunalija, polako nestaje i tek onda će nastati problemi".

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=20&nav_id=500432

Nastavite da glasate za Demokrate DOK NE POCRKATE! Nemoj slucajno nesto da menjate!
 
I kao sto vam je Tihi govorio profesor Kovacevic potvrdjuje glavni krivac za to je katastrofalna politika Demokrate liberalizacije uvoza i vestackog jacanja dinara pod nalogom Amerike i MMF-a!

Zivecete i umrecete kao sirotinja ako ne izadjete na ulice i ne skinete proamericki kvislinski rezim Borisa Tadica! Ne samo vi nego i vasa deca i unuci!

SVI NA ULICE RUSI AMERICKE KVISLINGE
 
Stanje je jos i gore , jer u privatnom sektoru ljudi uglavnom rade za 200 evra i to nevezano za strucnu spremu , vecina radi za minimalac .Javni sektor koji drzi prosek zarade ima ogroman visak radnika .Uskoro ce poceti i tu sa otpustanjima jer ih i iz MMF-a uslovljavaju . Ocekuje se da ce barem polovina njih ostati bez posla ,kada se izvrsi racionalizacija i privatizacija JKP .
 

Pazi, ništa nije neobično da smo iza razvijenih zemalja tipa Holandija, Italija

kao i iza ovih zemalja koje su pre nas ušle u reforme kao što su Poljska,

i da smo u klasi ovih najnižih evropskih država poput Bosne i Crne Gore. To je uvek tako bilo poslednjih 20 godina, i to nam samo po sebi ništa ne kazuje.


Nego ovo su stvari koje treba zapamtiti:
- Od 1989. smo propali zahvaljujući vama
- Da se posle 2000. godine vlast ponovo poverila vama, sada bi bilo JOŠ mnogo gore.


Tako da, nemoj da nas porediš sa zapadnim zemljama, nego poredi sa učinkom koji bi imali vaša Vjerica Radeta & Milorad Mirčić.
 
Србија није само статистички на дну, већ и сваком другом погледу,грађанима је убијена свака нада да може бити боље!
Власт на челу са ДС ће за беду у којој се налазимо окривити светску економску,а кризу као свој успех на следећим изборима ће опет потурати ЕУ интеграције визе и остала лажна схрања! Бојим се само да им народ опет поверује па да се Дс опет некако дочепа власти можда чак и у коалицији са СНС!
ДС,Г17 и ЛДП су рак на телу Србије и где год имају власт или чега год да се дотакну све упропасте под изговором како је то неопходно за ЕУ интеграције!
Боту Тетиву морамо трпети на власти до 2013. године по закону,што није баш обећавајуће кад се има у виду да је у целој овој лакрдији и уништавању Србије он имао главну улогу!
Његова спољна политика је у више наврата без потребе и потпуно лудачки понизила Србију и српски народ, а унутрашња политика је довела до овог колапса у ком се налазимо. Никад нећу заборавити како је Млађа Динкић у више наврата просрпском председнику очитавао лекције и солио памет пред новинарима, ту се показала сва идиотија владавине Дс која је управо дотичног на својој листи увела у парламент Србије!
Најбоље би било браћо срби кад би и ДС и Бота у пакету што пре отишли са власти! Неке њихове баљезгарије на жалост нећемо моћи исправити попут ЕУЛЕКС-а и резолуције 9. септембра у УН,а штету у економији ћемо можда умањити за једно 10 година(можда)!
Зато на следећим изборима следеће странке морају да нестану: ДС,ЛДП,Г17!
 
Na dnu, na dnu, dok je ovakvih retosa koji sebe nazivaju "naprednjacima" :mrgreen:



То су радикали направили антикампању против СНС!
Ови твоји из ДС што цитирају Ђинђића у курхвинским штиклицама,падају и муцају и булазне они су будућност и дика Србије!:hahaha:
Критикујеш СНС која још није никад ни била на власти,а на оне који уништавају Србију као термити ћутиш! То говори о твом менталном склопу, сигурно си симпатизер ЛДП,ДС или Г17, само њихови могу да тако глупо сагледавају ствари! Нисам присталица СНС или било које друге странке, мислим да су све штетне али ове на власти су канцер Србије!
Из ината на следећим изборима ћу гласати за Српску Радикалну Странку баш змог ретадрда који подржавају Боту тетиву и његове термите!
 
То су радикали направили антикампању против СНС!
Ови твоји из ДС што цитирају Ђинђића у курхвинским штиклицама,падају и муцају и булазне они су будућност и дика Србије!:hahaha:
Критикујеш СНС која још није никад ни била на власти,а на оне који уништавају Србију као термити ћутиш! То говори о твом менталном склопу, сигурно си симпатизер ЛДП,ДС или Г17, само њихови могу да тако глупо сагледавају ствари! Нисам присталица СНС или било које друге странке, мислим да су све штетне али ове на власти су канцер Србије!
Из ината на следећим изборима ћу гласати за Српску Радикалну Странку баш змог ретадрда који подржавају Боту тетиву и његове термите!

Jel imaju zastavu naprednjaka? Imaju... Jesu retardirani? Jesu... Prema tome to je to :)
 
Ето докле су нас довели они који се преко десет година позивају на демократију обећавајући просперитет,економску сигурност,бољи животни стандард идр.Свако њихово обећање остварило се у својој супротности.Уместо отварања радних места имамо највећу незапосленост у историји,уместо раста животног стандарда имамо пораст броја сиромашних,уместо очувања територијалног интегритета имамо угрожену територијалну егзистенцију...Данас је јасније него икада да политичари који већ десет година егзистирају у политичком животу Србије то чине служећи се обманама уопште не водећи рачуна о социјалном моменту који је захваљујући катастрофалној економско-социјалној политици на самој граници да прерасте у социјалне немире.
 
Ето докле су нас довели они који се преко десет година позивају на демократију обећавајући просперитет,економску сигурност,бољи животни стандард идр.Свако њихово обећање остварило се у својој супротности.Уместо отварања радних места имамо највећу незапосленост у историји,уместо раста животног стандарда имамо пораст броја сиромашних,уместо очувања територијалног интегритета имамо угрожену територијалну егзистенцију...Данас је јасније него икада да политичари који већ десет година егзистирају у политичком животу Србије то чине служећи се обманама уопште не водећи рачуна о социјалном моменту који је захваљујући катастрофалној економско-социјалној политици на самој граници да прерасте у социјалне немире.

Nevidjeni diletanti, ali stvarno!

Ovo ni najgori neprijatelj ne bi osmislio!

Zato verujem da je odraz pre svega gluposti i nesposobnosti, samo da se bude na vlasti, po svaku cenu! A tek posle drugo, to dolazi samo po sebi...(izdaja, prodaja, sitni sicardzijski i krupni interesi).
 
Nevidjeni diletanti, ali stvarno!

Ovo ni najgori neprijatelj ne bi osmislio!

Zato verujem da je odraz pre svega gluposti i nesposobnosti, samo da se bude na vlasti, po svaku cenu! A tek posle drugo, to dolazi samo po sebi...(izdaja, prodaja, sitni sicardzijski i krupni interesi).

Да човек не поверују да су на власти у Србији људи који отворено спроводе политику која проузрокује директну штету и држави као територијалној категорији и народу који живи у њој.Толико су се осилили да се више и не труде да сакрију резултате своје катастрофално-деструктивне политике.Питање је колико то дуго може да траје ?
 
Да човек не поверују да су на власти у Србији људи који отворено спроводе политику која проузрокује директну штету и држави као територијалној категорији и народу који живи у њој.Толико су се осилили да се више и не труде да сакрију резултате своје катастрофално-деструктивне политике.Питање је колико то дуго може да траје ?

Pa, ja se plasim, ako bi revolucija izbila sad na prolece, da bi pozvali u pomoc cak i NATO protiv sopstvenog naroda, a zarad vlasti.

Nikakvih granica vise nemaju.
 
Pa, ja se plasim, ako bi revolucija izbila sad na prolece, da bi pozvali u pomoc cak i NATO protiv sopstvenog naroda, a zarad vlasti.

Nikakvih granica vise nemaju.

Собзиром да су на власти у Србији људи који у њој штите интерес страног капитала ништа ме не би зачудило.
 
Ето докле су нас довели они који се преко десет година позивају на демократију обећавајући просперитет,економску сигурност,бољи животни стандард идр.Свако њихово обећање остварило се у својој супротности.Уместо отварања радних места имамо највећу незапосленост у историји,уместо раста животног стандарда имамо пораст броја сиромашних,уместо очувања територијалног интегритета имамо угрожену територијалну егзистенцију...Данас је јасније него икада да политичари који већ десет година егзистирају у политичком животу Србије то чине служећи се обманама уопште не водећи рачуна о социјалном моменту који је захваљујући катастрофалној економско-социјалној политици на самој граници да прерасте у социјалне немире.
upravo tako

sve je to posledica "evropskog puta Srbije"

tj sluzenja VAsingtonu i Briselu
 

Back
Top