Srbija silom pripojila Crnu Goru?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Podgorica -- Predsednik parlamenta Ranko Krivokapčić kaže da je SDP zaslužna što je u Predlogu zakona o dinastiji i odredba da je Srbija 1918. silom pripojila Crnu Goru.
Skupština Crne Gore (FoNet)

“Za 15-ak dana ćemo sazvati sledeću sednicu parlamenta. U svakom slučaju, majska zora će svanuti i za dinastiju Petrovića”, kazao je Krivopkapić.

“Radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš, ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović-Njegoš, koja je detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru, aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine”, piše u predloženom zakonoskom aktu.

“Vijesti” pišu da je to prvi put da se u nekom od crnogorskih zakona Podgorička skupština i ostala dešavanja s kraja 1918. godine nazivaju nasilnom aneksijom.
Šta se nalazi u predlogu zakona?


Predlog zakona, inače, predviđa da predstavnik potomaka dinastije, u ovom slučaju princ Nikola, po ovlašćenju predsednika države, Skupštine i Vlade obavlja pojedine protokolarne i nepolitičke poslove.

“U tu svrhu predvidjeno je da predstavnik potomaka dinastije može da koristi reprezentativne objekte i druga sredstva u državnoj imovini”, navodi se u zakonskom predlogu.

Potomci dinastije, navodi se dalje, mogu steći crnogorsko državljanstvo bez obaveze otpusta iz državljanstva druge države. Ukoliko potomak dinastije stekne državljanstvo druge države ne gubi crnogorsko državljanstvo.

Princ Nikola je odbio prethodni tekst zakona za koji su tadašji premijer Milo Djukanović, predsednik Filip Vujanović I ministar pravde Miraš Radović tvrdili da je najoptimilanije moguće rešenje.

Nezadovoljan odnosom Đukanovićeve vlade prema njemu on se prošle godine nije pojavio na stogodišnjici proglašenja Crne Gore kraljevinom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=07&nav_category=167&nav_id=510625

Будале мафијашке,неписмене...Ако је тако,онда су то урадиле и Хрватска и Словенија само што Кривомозгић не може то да сазна док не научи да чита.
 
Poslednja izmena:
Што јес јес, добри краљ и Србенда Никола Петровић би се далеко боље и одлучније обрачуно са разним радићима, правашима, осталим хрватима и другом стоком од килавца Александра којег би и останивач лозе, велики вожд Карађорђе, посекао.
 
Podgorica -- Predsednik parlamenta Ranko Krivokapčić kaže da je SDP zaslužna što je u Predlogu zakona o dinastiji i odredba da je Srbija 1918. silom pripojila Crnu Goru.
Skupština Crne Gore (FoNet)

“Za 15-ak dana ćemo sazvati sledeću sednicu parlamenta. U svakom slučaju, majska zora će svanuti i za dinastiju Petrovića”, kazao je Krivopkapić.

“Radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš, ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović-Njegoš, koja je detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru, aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine”, piše u predloženom zakonoskom aktu.

“Vijesti” pišu da je to prvi put da se u nekom od crnogorskih zakona Podgorička skupština i ostala dešavanja s kraja 1918. godine nazivaju nasilnom aneksijom.
Šta se nalazi u predlogu zakona?


Predlog zakona, inače, predviđa da predstavnik potomaka dinastije, u ovom slučaju princ Nikola, po ovlašćenju predsednika države, Skupštine i Vlade obavlja pojedine protokolarne i nepolitičke poslove.

“U tu svrhu predvidjeno je da predstavnik potomaka dinastije može da koristi reprezentativne objekte i druga sredstva u državnoj imovini”, navodi se u zakonskom predlogu.

Potomci dinastije, navodi se dalje, mogu steći crnogorsko državljanstvo bez obaveze otpusta iz državljanstva druge države. Ukoliko potomak dinastije stekne državljanstvo druge države ne gubi crnogorsko državljanstvo.

Princ Nikola je odbio prethodni tekst zakona za koji su tadašji premijer Milo Djukanović, predsednik Filip Vujanović I ministar pravde Miraš Radović tvrdili da je najoptimilanije moguće rešenje.

Nezadovoljan odnosom Đukanovićeve vlade prema njemu on se prošle godine nije pojavio na stogodišnjici proglašenja Crne Gore kraljevinom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=07&nav_category=167&nav_id=510625

Будале мафијашке,неписмене...Ако је тако,онда су то урадиле и Хрватска и Словенија само што Кривомозгић не може то да сазна док не научи да чита.

znaci za nikolu ne vazi ko za ostle crnogorce..?? nikola ima pravo na dvojno drzavljanstvo i time je u povlascenom polozaju u odnosu na ostale djetice..??
 
ne vredjaj jednu privatnu drzavu...privatna svojina je svetinja..zar nisi cuo..??

'си чуо да им 22.маја ДОЛАЗИ У ПОСЕТУ БИЛ КЛИНТОН------:hahaha::hahaha::hahaha: надам се да ће да се угледају на своју браћу шиптаре И ДА ЋЕ БИЛИЈУ И ОНИ ПОДИЋИ СПОМЕНИК - СИГУРНО "НА ЦЕТИЊЕ"........:rotf::rotf::rotf:
 
'си чуо да им 22.маја ДОЛАЗИ У ПОСЕТУ БИЛ КЛИНТОН------:hahaha::hahaha::hahaha: надам се да ће да се угледају на своју браћу шиптаре И ДА ЋЕ БИЛИЈУ И ОНИ ПОДИЋИ СПОМЕНИК - СИГУРНО "НА ЦЕТИЊЕ"........:rotf::rotf::rotf:

jasta... it o velik barem ko kip slobode...valjda treba da naruce i cipele sa imenima na djonu...kad se bilu uvucu da se zna ko je koji...
 
Podgorica -- Predsednik parlamenta Ranko Krivokapčić kaže da je SDP zaslužna što je u Predlogu zakona o dinastiji i odredba da je Srbija 1918. silom pripojila Crnu Goru.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=07&nav_category=167&nav_id=510625

Будале мафијашке,неписмене...Ако је тако,онда су то урадиле и Хрватска и Словенија само што Кривомозгић не може то да сазна док не научи да чита.

А јесу ли навели да је била у питању АГРЕСИЈА СРБОћЕТНИЧКИХ СНАГА И ДИНАСТИЈЕ КАРАЂОРЂЕВИЋА ... :hahaha::hahaha::hahaha: ... без тога ништа не вреди.......:roll:
 
braco crnogorci,vratite se svojim slavnim i junackim korjenima...

Red%20Croatia1.jpg
 
А јесу ли навели да је била у питању АГРЕСИЈА СРБОћЕТНИЧКИХ СНАГА И ДИНАСТИЈЕ КАРАЂОРЂЕВИЋА ... :hahaha::hahaha::hahaha: ... без тога ништа не вреди.......:roll:

koji smo mi...
mi srbi smatramo da smo okupirani crnogorcima u srbiji...a crnogorci misle da su ih srbi okupirali....sta li je istina pitanje je sad..??
 
Šta tu ima sporno , to svako ko imalo poznaje istoriju zna . Svinjar iz Topole je oteo svom rodjenom dedi presto i brutalno i krvavo su se obračunavali sa pristalicama legitimne dinastije Petrović koja je vekovima vladala CG , punih 5-6 godina posle nasilnog ujedinjenja .
 
Šta tu ima sporno , to svako ko imalo poznaje istoriju zna . Svinjar iz Topole je oteo svom rodjenom dedi presto i brutalno i krvavo su se obračunavali sa pristalicama legitimne dinastije Petrović koja je vekovima vladala CG , punih 5-6 godina posle nasilnog ujedinjenja .

ma to su svadje oko vlasti...ovaj udario na djeda...a djedo zapeo da ostane na prestolu...zar mu teško bilo unuka puštit?

ajde samo glup će ućio u te prepirke...
srpska posla
 
ma to su svadje oko vlasti...ovaj udario na djeda...a djedo zapeo da ostane na prestolu...zar mu teško bilo unuka puštit?

ajde samo glup će ućio u te prepirke...
srpska posla
Pa nisu se to samo deda i unuk , već je bilo i krvavih obračuna u samoj CG , ubistava , silovanja , paljenja, zavodjenja vojne uprave iz Srbije , tzv. Božićnog ustanka i svašta još . A ovde je propaganda istorija (likovi ko onaj pokršteni šipac Ljuši ) u vreme obe Jugoslavije lašno predstavljala da je prices ujedinjenja Srbije i CG protekao mirno i idilično , na opšte oduševljenje , kao recimo u Vojvodni , iako je tu bilo ubedljivo najkravavije sa najviše otpora ,mnogo su mirnije to prihvatili čak i Slovenci i Hrvati recimo ,od Crnogoraca gde su sukobi trajali sve do polovine dvadesetih godina .
 
Problem je bilo stvaranje Jugoslavije.

Trebalo je ostati na starim drzavama Srbiji i Crnoj Gori i u toj situaciji Srbija je trebala da omoguci Crnoj Gori odredjeno teritorijalno prosirenje, kao nagradu za pomoc u pocetku 1. sv. rata i za ispomoc koju su pruzili crnogorski drzavljani na solunskom frontu.
 

Back
Top