gost 23146
Buduća legenda
- Poruka
- 46.396
Podgorica -- Predsednik parlamenta Ranko Krivokapčić kaže da je SDP zaslužna što je u Predlogu zakona o dinastiji i odredba da je Srbija 1918. silom pripojila Crnu Goru.
Skupština Crne Gore (FoNet)
“Za 15-ak dana ćemo sazvati sledeću sednicu parlamenta. U svakom slučaju, majska zora će svanuti i za dinastiju Petrovića”, kazao je Krivopkapić.
“Radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš, ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović-Njegoš, koja je detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru, aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine”, piše u predloženom zakonoskom aktu.
“Vijesti” pišu da je to prvi put da se u nekom od crnogorskih zakona Podgorička skupština i ostala dešavanja s kraja 1918. godine nazivaju nasilnom aneksijom.
Šta se nalazi u predlogu zakona?
Predlog zakona, inače, predviđa da predstavnik potomaka dinastije, u ovom slučaju princ Nikola, po ovlašćenju predsednika države, Skupštine i Vlade obavlja pojedine protokolarne i nepolitičke poslove.
“U tu svrhu predvidjeno je da predstavnik potomaka dinastije može da koristi reprezentativne objekte i druga sredstva u državnoj imovini”, navodi se u zakonskom predlogu.
Potomci dinastije, navodi se dalje, mogu steći crnogorsko državljanstvo bez obaveze otpusta iz državljanstva druge države. Ukoliko potomak dinastije stekne državljanstvo druge države ne gubi crnogorsko državljanstvo.
Princ Nikola je odbio prethodni tekst zakona za koji su tadašji premijer Milo Djukanović, predsednik Filip Vujanović I ministar pravde Miraš Radović tvrdili da je najoptimilanije moguće rešenje.
Nezadovoljan odnosom Đukanovićeve vlade prema njemu on se prošle godine nije pojavio na stogodišnjici proglašenja Crne Gore kraljevinom.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=07&nav_category=167&nav_id=510625
Будале мафијашке,неписмене...Ако је тако,онда су то урадиле и Хрватска и Словенија само што Кривомозгић не може то да сазна док не научи да чита.
Skupština Crne Gore (FoNet)
“Za 15-ak dana ćemo sazvati sledeću sednicu parlamenta. U svakom slučaju, majska zora će svanuti i za dinastiju Petrovića”, kazao je Krivopkapić.
“Radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš, ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović-Njegoš, koja je detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru, aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine”, piše u predloženom zakonoskom aktu.
“Vijesti” pišu da je to prvi put da se u nekom od crnogorskih zakona Podgorička skupština i ostala dešavanja s kraja 1918. godine nazivaju nasilnom aneksijom.
Šta se nalazi u predlogu zakona?
Predlog zakona, inače, predviđa da predstavnik potomaka dinastije, u ovom slučaju princ Nikola, po ovlašćenju predsednika države, Skupštine i Vlade obavlja pojedine protokolarne i nepolitičke poslove.
“U tu svrhu predvidjeno je da predstavnik potomaka dinastije može da koristi reprezentativne objekte i druga sredstva u državnoj imovini”, navodi se u zakonskom predlogu.
Potomci dinastije, navodi se dalje, mogu steći crnogorsko državljanstvo bez obaveze otpusta iz državljanstva druge države. Ukoliko potomak dinastije stekne državljanstvo druge države ne gubi crnogorsko državljanstvo.
Princ Nikola je odbio prethodni tekst zakona za koji su tadašji premijer Milo Djukanović, predsednik Filip Vujanović I ministar pravde Miraš Radović tvrdili da je najoptimilanije moguće rešenje.
Nezadovoljan odnosom Đukanovićeve vlade prema njemu on se prošle godine nije pojavio na stogodišnjici proglašenja Crne Gore kraljevinom.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=07&nav_category=167&nav_id=510625
Будале мафијашке,неписмене...Ако је тако,онда су то урадиле и Хрватска и Словенија само што Кривомозгић не може то да сазна док не научи да чита.
Poslednja izmena:




