Srbija se prvi put uskladila sa EU sankcijama oko Ukrajine!

СРБИМА! .... и Русима..
Јер се наши геополитички интереси поклапају...
Чак и да си уместо "Руси" ставио становништво неке земље која је хиљадама километара далеко типа "Иранци"... одговор би био исти...:ok:

Срби од трулог Запада немају никакве користи...само чемер,јад и беду...
ako je tako, a nema razloga za sumnjati da je tako, nekako je najizglednije da tokom ovih događanja posvjedočimo i jednoj velikoj seobi sa zapada na istok...
 
srbija-i-evropska-unija.jpg

https://direktno.rs/vesti/svet/403072/srbija-sankcije-ukrajina-viktor-janukovic-evropska-unija.html
Srbija se po prvi put pridružila restriktivnim merama Evropske unije povodom situacije u Ukrajini još od izbijanja krize 2014. godine. Ona se usaglasila sa Odlukom Saveta Evropske unije kojom se produžava važenje restriktivnih mera bivšem predsedniku Ukrajine Viktoru Janukoviču, za koga se veruje da je ruski državljanin, i vodećim članovima ukrajinskog rukovodstva iz perioda 2010-2014.

Ovo se navodi u Deklaraciji Visokog predstavnika Evropske unije od 3. marta objavljenoj na sajtu Saveta EU 12. marta 2022 godine. Kako je za European Western Balkans nezvanično potvrđeno iz Evropske službe za spoljne poslove, Srbija se uskladila sa ovom Odlukom zajedno sa Crnom Gorom, Albanijom, Severnom Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom.

Kako se navodi u Deklaraciji, ove zemlje postaraće se da njihove nacionalne politike budu usklađene sa Odlukom Saveta.


Sankcije Janukoviču i ostalima su prvi put uvedene u martu 2014. godine Odlukom Saveta EU, a zatim produžavane svake godine. Kao razlog za uvođenje sankcija navodi se "zloupotreba državnih resursa i kršenje ljudskih prava" u vreme ukrajinske krize 2013-2014. koja je dovela do aneksije Krima i proglašenja nezavisnosti Donbasa i Luganska.

Savet EU je 3. marta 2022. produžio važenje ovih sankcija za godinu dana, do 6. marta 2023. godine.

- Ovo je prvi put da se Srbija usklađuje sa sankcijama EU povodom Ukrajine - potvrđuje za European Western Balkans Igor Novaković, direktor istraživanja ISAC Fonda i koordinator radne grupe Nacionalnog konventa o EU za Poglavlje 30 i 31.

Prema podacima ISAC Fonda, EU je od 2014. godine definisala jedinstveni pristup i otpočela primenu restriktivnih mera prema Ruskoj Federaciji, odnosno prema povezanim osobama i entitetima koji su označeni kao odgovorni za dešavanja u Ukrajini.

Na osnovu Odluke koju je Savet doneo 2014, a sa kojom se Srbija sada usaglasila, zamrzavaju se sva sredstva i ekonomski resursi koji pripadaju osobama navedenim u odluci. Pored Viktora Janukoviča, među ove osobe spadaju, između ostalih, Mikula Azarov, premijer Ukrajine pod Janukovičem, kao i više bivših članova tadašnje vlade.

Podsećamo, Viktor Janukovič bio je predsednik Ukrajine od 2010. do 2014. kada je u prevratu zbačen sa vlasti, nakon čega je izbegao u Rusiju. Dobitnik je Ordena Republike Srbije na lenti za zasluge u razvoju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa Srbije i Ukrajine 2013. godine.
_______________________________

Mislite da prosečan srpski birač, pristalica SNS-a iz unutrašnjosti, čita objave na web stranici Saveta EU i šta ovi "naši" potpisuju tamo? Ne čita! Jer nema internet...jbg...

SNS-ovci iz Beograda,vi što zaluđujete pošten narod kako vam je partija "patriotska" i "okrenuta Istoku"... A VI KAKO 'TE? :kiss:
Ovaj rat nikako ne odgovara onom Ponošu, ako se nadao da će uzme (u koaliciji, sa svim drugim strankama) oko 15% glasova, sad može da očekuje uspešnih 6-7%.
 
Какво читање бре ?
Док домаћин чита други да му кара жену ??

Плаћа он државу, па нек чита ...
Ни они се њему не мешају у окопавање баште !



"Кантери" "ЛОЛ" итд ?
То код домаћина деца забадају, ал кад их виде, добију мотком преко леђа ...



Ти ћеш братац морати на изборе, па заокружи шта ти се свиђа,
а не овако да млатиш исфрустрирано по форуму !

Izdajnik Vucic je GOTOV!!! Ovaj sukob u Ukrajini mu je glogov kolac. Sav je posiveo, ne zna gde ce i sta ce. GOTOV JE!!!
 
srbija-i-evropska-unija.jpg

https://direktno.rs/vesti/svet/403072/srbija-sankcije-ukrajina-viktor-janukovic-evropska-unija.html
Srbija se po prvi put pridružila restriktivnim merama Evropske unije povodom situacije u Ukrajini još od izbijanja krize 2014. godine. Ona se usaglasila sa Odlukom Saveta Evropske unije kojom se produžava važenje restriktivnih mera bivšem predsedniku Ukrajine Viktoru Janukoviču, za koga se veruje da je ruski državljanin, i vodećim članovima ukrajinskog rukovodstva iz perioda 2010-2014.

Ovo se navodi u Deklaraciji Visokog predstavnika Evropske unije od 3. marta objavljenoj na sajtu Saveta EU 12. marta 2022 godine. Kako je za European Western Balkans nezvanično potvrđeno iz Evropske službe za spoljne poslove, Srbija se uskladila sa ovom Odlukom zajedno sa Crnom Gorom, Albanijom, Severnom Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom.

Kako se navodi u Deklaraciji, ove zemlje postaraće se da njihove nacionalne politike budu usklađene sa Odlukom Saveta.


Sankcije Janukoviču i ostalima su prvi put uvedene u martu 2014. godine Odlukom Saveta EU, a zatim produžavane svake godine. Kao razlog za uvođenje sankcija navodi se "zloupotreba državnih resursa i kršenje ljudskih prava" u vreme ukrajinske krize 2013-2014. koja je dovela do aneksije Krima i proglašenja nezavisnosti Donbasa i Luganska.

Savet EU je 3. marta 2022. produžio važenje ovih sankcija za godinu dana, do 6. marta 2023. godine.

- Ovo je prvi put da se Srbija usklađuje sa sankcijama EU povodom Ukrajine - potvrđuje za European Western Balkans Igor Novaković, direktor istraživanja ISAC Fonda i koordinator radne grupe Nacionalnog konventa o EU za Poglavlje 30 i 31.

Prema podacima ISAC Fonda, EU je od 2014. godine definisala jedinstveni pristup i otpočela primenu restriktivnih mera prema Ruskoj Federaciji, odnosno prema povezanim osobama i entitetima koji su označeni kao odgovorni za dešavanja u Ukrajini.

Na osnovu Odluke koju je Savet doneo 2014, a sa kojom se Srbija sada usaglasila, zamrzavaju se sva sredstva i ekonomski resursi koji pripadaju osobama navedenim u odluci. Pored Viktora Janukoviča, među ove osobe spadaju, između ostalih, Mikula Azarov, premijer Ukrajine pod Janukovičem, kao i više bivših članova tadašnje vlade.

Podsećamo, Viktor Janukovič bio je predsednik Ukrajine od 2010. do 2014. kada je u prevratu zbačen sa vlasti, nakon čega je izbegao u Rusiju. Dobitnik je Ordena Republike Srbije na lenti za zasluge u razvoju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa Srbije i Ukrajine 2013. godine.
_______________________________

Mislite da prosečan srpski birač, pristalica SNS-a iz unutrašnjosti, čita objave na web stranici Saveta EU i šta ovi "naši" potpisuju tamo? Ne čita! Jer nema internet...jbg...

SNS-ovci iz Beograda,vi što zaluđujete pošten narod kako vam je partija "patriotska" i "okrenuta Istoku"... A VI KAKO 'TE? :kiss:
Au, "jake" sankcije, koje nisu cak ni protiv Rusije, nego protiv par coveka iz Ukrajine koji su bili na vlasti.

Kada su padale bombe po nama Rusija je gledala sebe tj. Jeljcin koji je dobijao po milijardu dnevno zbog cutanja.

Sada i mi moramo da gledamo sebe, ovo je vise nebitan politicki potez kojim se ipak ama bas nikako ne zameramo Rusiji niti joj uvodimo neke sankcije (a i uopste, kako bismo kad smo slabiji 100 puta?)

Izdajnik Vucic je GOTOV!!! Ovaj sukob u Ukrajini mu je glogov kolac. Sav je posiveo, ne zna gde ce i sta ce. GOTOV JE!!!
I da je drugi na njegovom mestu uradio bi isto. Srbija je oduvek imala i ima politiku i istoka i zapada i drugacije niti ume niti moze a niti sme dodala bih, sad sto se oni medjusobno ne podnose nije nas problem.
 
изјаве инсајдерских научника,
провала ратних планова како напасти Русију.
Ti i ostala ekipa bi za pocetak mogli da se raspitate ko je koga napao, mucki i bez najave, kao i ko najvise strada u bombardovanju gradova i tako te `sitnice`...
To moze imati ogromnog znacaja kako vas ko percipira ovde na Krstarici ...a i sire.
 
Ti i ostala ekipa bi za pocetak mogli da se raspitate ko je koga napao, mucki i bez najave, kao i ko najvise strada u bombardovanju gradova i tako te `sitnice`...
To moze imati ogromnog znacaja kako vas ko percipira ovde na Krstarici ...a i sire.

1. Ко је кога напао, да се ја распитам ?
Па то треба они да ми објашњавају, ако треба и из фрижидера да искачу !!
Тако бар успешне силеџије по свету раде !!!

2. Ко највише страда по градовима ?
Па грађани, јасно.
Уосталом гледамо то сваки дан у вестима са ратишта.
Убијен или расељен за минут - у чему је разлика ?

3. Да ја поведем рачуна како ме ко перципира ..?
Ја не могу бити јаснији, мој став је антиратни.
Није ни антируски ни антиукрајински.

Према Натоу немам ограничења у вређању,
јер сам био доле, док су ме њихови пилоти бомбама одозго "враћали у камено доба".

Кад сам био мали, мајка ме је учила:

"Иди сине за својим братом, како он тако и ти.
Али немој га пратити ако скрене са пута,
него га опомени.
Ако те не слуша повуци се, требаћеш му касније, кад га живот сломи ..."

А у школи су нас учили
да нисмо добри другови ако подржавамо нечије грешке.

А учили су нас и" боље гроб него роб ! "
тако да се не плашим ничијих претњи !
 
3. Да ја поведем рачуна како ме ко перципира ..?
Ја не могу бити јаснији, мој став је антиратни.
Није ни антируски ни антиукрајински.
Ovo podrzavam, samo mi nije jasno odakle ti ideja da je neko prvo napao Rusiju kad su svi svedoci da se ova nonsalantno usetala u tudju zemlju preko noci..?
 
Пошто просечан српски бирач присталица СНС из унутрашњости очигледно не чита објаве на веб страници Савета ЕУ (јер ти вероватно читаш, ниси чекао да портал Директно објави ову вест, ти си већ знаш шта је рађено 2014), молим те иди једну експресну кампању од врата до врата по унутрашњости да шириш мудрост. Па ти људи немају интеренет, тако да није довољно да ову фрустрацију постављаш на форуму Крстарице. Поруку носи директно, како је Србија већ увела санкције, ни мање ни више него некадашњем украјинском председнику.

А сад озбиљно...нормално да сам све то знао и пре портала direktno.

Свако ко барата информацијама,ко је дигитално писмен, може да сазна и предвиди у ком правцу се креће политика СНС-а,партија је члан "International Democrat Union"-a i "European People's Party" савеза. Да подсетим васколиког српство (нарочито ово функционално неписмено из СНС-а) да сам ја ПРВИ отварао те теме и анализирао политику тих савеза о којима нећете читати ни у позиционим ни у позиционим медијима.:ok:
 
Ако ће сваки твој упис да буде овако болесан, ја ћу те увек уходити и цитирати. Желим да ширим ову твоју "мудрост" да виде људи о каквом се менталном болеснику ради.

Иначе рекли смо, ја теби не смем на црту, јер ти си ипак опозициони Бетмен, Тајсон, Исус из Палмира Тољатија, па морамо да се склањамо од тебе. неистомишљенике гањам на песничење.

Па то смо констатовали,наравно да не смеш...:ok: Зато не прди,испадаш смешан..

Јер док ја "сипам у увреде" на рачун СНС-а,ти лично мене вређаш са безбедне дистанце, јер си се препознао,јер те боли истина...

Јел то та "пристојна" Србија на коју се Александар Вучић и СНС позивају,а коју је патентирао ДС кроз теорију о "грађанима првог и другог реда"?
 
А сад озбиљно...нормално да сам све то знао и пре портала direktno.

Свако ко барата информацијама,ко је дигитално писмен, може да сазна и предвиди у ком правцу се креће политика СНС-а,партија је члан "International Democrat Union"-a i "European People's Party" савеза. Да подсетим васколиког српство (нарочито ово функционално неписмено из СНС-а) да сам ја ПРВИ отварао те теме и анализирао политику тих савеза о којима нећете читати ни у позиционим ни у позиционим медијима.:ok:

Не могу да кажем да си баш открио топлу воду, али наши медији било да су за власт или опозицију не баве се превише партијама, тачније групама партија у Европском парламенту. Нису се превише тиме бавили ни у првих 12 година након 5. октобра, а ни данас. Основни разлог је што је Европски парламент највише законодавно тело у склопу ЕУ, а ми нисмо члан ЕУ, тако да наше партије ту имају статусе неких придружених чланова или посматрача. Превише небитно за домаће бирачко тело које се бави дневно-политичким срањ.има.

Тако да знање о тим стварима није лоше, али је тренутно корисно колико и знање које имаш када гледаш квиз па знаш одговоре које постављају такмичарима. Дакле неупотребљиво за наше политичке прилике. Једног дана ако будемо део ЕУ, као што нећемо, ово питање ће можда добити мало више на значају, али до сада ово су приче да неко испадне паметан у друштву. А самим тим нису атрактивне ни медијима које су за власт нити онима који су за опозицију.
 
Нема то везе нисакаквим Европским парламентом.Реч је о геополитичким савезима који спроводе одређену политику на глобалном нивоу. IDU и EPP су управо то.

Нисам ни сумњао да површно гледаш на ствари.
Мислим да би требао да ме просветлиш. Јер си показао истанчан укус за писање и дубинско сагледавање ствари, посебно ако то што напишеш посолиш смајлијима.

Посебно си се истакао сада кад си поставио вест да је 2014. године власт на челу са СНС гласала да се свргнутом украјинском председнику Јануковичу уведу санкције. Иако је после тога Путин дошао у Србију, велики зли Алек ишао у Русију, иако су нам продавали и донирали наоружање, давали повољну цену гаса, пружали максималну политичку подршку, ипак 2014. године догодила се издаја, за коју најинформисанији човек на свету Владимир Путин није знао. Али нека се не брине, ту је Бетмен из Палмира Тољатија да га обавести, када већ не може крезубе напредњаке.

Јер то што се догодило 2014. године није површно гледање на ствари, како иначе гледамо ми СНС идиоти.

Ако после овог 3. априла када опозиција однесе величанствену победу на изборима на свим нивоима, теби не понуде минимум спољну политику да водиш, онда овај свет губи смисао.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Мислим да би требао да ме просветлиш. Јер си показао истанчан укус за писање и дубинско сагледавање ствари, посебно ако то што напишеш посолиш смајлијима.

Посебно си се истакао сада кад си поставио вест да је 2014. године власт на челу са СНС гласала да се свргнутом украјинском председником Јануковичем уведу санкције.

Ја ту нажалост не могу да ти помогнем.Читање и разумевање прочитаног се ради у почетним разредима основне школе.:(

СНС се придружила санкцијама почетком ове 2022,ради се о пакету санкција које су иначе донете од стране Савета ЕУ још 2014.
Србија полако али сигурно усклађује своју политику са ЕУ. Ето о чему се ради..

Ај још једном прочитај уводни упис.

"Srbija se usaglasila sa Odlukom Saveta Evropske unije kojom se produžava važenje restriktivnih mera bivšem predsedniku Ukrajine Viktoru Janukoviču, za koga se veruje da je ruski državljanin, i vodećim članovima ukrajinskog rukovodstva iz perioda 2010-2014.

Ovo se navodi u Deklaraciji Visokog predstavnika Evropske unije od 3. marta objavljenoj na sajtu Saveta EU 12. marta 2022 godine. Kako je za European Western Balkans nezvanično potvrđeno iz Evropske službe za spoljne poslove, Srbija se uskladila sa ovom Odlukom zajedno sa Crnom Gorom, Albanijom, Severnom Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom.


Kako se navodi u Deklaraciji, ove zemlje postaraće se da njihove nacionalne politike budu usklađene sa Odlukom Saveta.
 
Ја ту нажалост не могу да ти помогнем.Читање и разумевање прочитаног се ради у почетним разредима основне школе.:(

СНС се придружила санкцијама почетком ове 2022,ради се о пакету санкција које су иначе донете од стране Савета ЕУ још 2014.
Србија полако али сигурно усклађује своју политику са ЕУ. Ето о чему се ради..

Ај још једном прочитај уводни упис.

"Srbija se usaglasila sa Odlukom Saveta Evropske unije kojom se produžava važenje restriktivnih mera bivšem predsedniku Ukrajine Viktoru Janukoviču, za koga se veruje da je ruski državljanin, i vodećim članovima ukrajinskog rukovodstva iz perioda 2010-2014.

Ovo se navodi u Deklaraciji Visokog predstavnika Evropske unije od 3. marta objavljenoj na sajtu Saveta EU 12. marta 2022 godine. Kako je za European Western Balkans nezvanično potvrđeno iz Evropske službe za spoljne poslove, Srbija se uskladila sa ovom Odlukom zajedno sa Crnom Gorom, Albanijom, Severnom Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom.


Kako se navodi u Deklaraciji, ove zemlje postaraće se da njihove nacionalne politike budu usklađene sa Odlukom Saveta.

Па ја знам да си ти екстремно добро обавештен. Али Путин изгледа да није. Молим те пошаљи један мејл, пошто много волиш да пишеш иако не знаш, брату Путину и објасни човеку како стоје ствари. Ено ови Руси нам се силно захваљују што нисмо увели санкције, онај Чечен, не Чачанин, Кадиров нам се диви. Али људи не знају па их упознај, информиши. Умреће у незнању мислећи да им нисмо увели санкције.
 
@fobos11 Kada bi se skoncentrisao i fokusirao na ono o čemu se piše na forumu,a manje na moju ličnost (što podrazumeva da se potrudš da suzbiješ te tvoje manijaklane nagone koliko je to moguće) možda ne bi morao da ti podebljavam

Savet EU je 3. marta 2022. produžio važenje ovih sankcija za godinu dana, do 6. marta 2023. godine.

- Ovo je prvi put da se Srbija usklađuje sa sankcijama EU povodom Ukrajine - potvrđuje za European Western Balkans Igor Novaković, direktor istraživanja ISAC Fonda i koordinator radne grupe Nacionalnog konventa o EU za Poglavlje 30 i 31.
 
Poslednja izmena od moderatora:
@fobos11 Kada bi se skoncentrisao i fokusirao na ono o čemu se piše na forumu,a manje na moju ličnost (što podrazumeva da se potrudš da suzbiješ te tvoje manijaklane nagone koliko je to moguće) možda ne bi morao da ti podebljavam kao debilu:

Savet EU je 3. marta 2022. produžio važenje ovih sankcija za godinu dana, do 6. marta 2023. godine.

- Ovo je prvi put da se Srbija usklađuje sa sankcijama EU povodom Ukrajine - potvrđuje za European Western Balkans Igor Novaković, direktor istraživanja ISAC Fonda i koordinator radne grupe Nacionalnog konventa o EU za Poglavlje 30 i 31.

Знам да си то ти у питању, знам да ти се у лобањи не налази ништа нормално и да је унутра Хирошима, али ово постаје мало заморно. Зашто ти мени цитираш толике одлуке. Као што рекох, пиши на адресу Кремља. Крстарица зна за невиђену издају, али Путин не зна. Испуни своју животну мисију, буди једном користан у животу, уради једну ствар за коју твој мозак мисли да је смислена, пиши Путину. Људи су у заблуди не знају, а ти знаш. Како можеш да легнеш са оваком информацијом а ниси је пренео првом човеку Русије.
 
Posle izbora sledi dalje usklađivanje sa EU politikama, a u vezi krize u Ukrajini.
ako pobede djilasovci ima da uvedu sa zadrskom i korona mere ko u australiji
a kamoli sankcije rusiji, distanciranje od svega slovenskog i pritom da udju na keca u nato

ako ne verujete brzo cete se otrezniti...
dovoljno je pratiti samo portal direktno sta i na koji nacin pisu te ce vam se otvoriti zaslepljeno trece oko.
 
Ovo podrzavam, samo mi nije jasno odakle ti ideja da je neko prvo napao Rusiju kad su svi svedoci da se ova nonsalantno usetala u tudju zemlju preko noci..?

А где сам то ја написао ко је кога први напао ?

Ја сам само "посаветовао" Русе, да ако желе операцију да представе као одбрамбену,
онда морају то да нам (целом свету) објашњавају непрестано,
да то раде на све могуће софистициране медијске начине,
онако, како то раде највеће светске силеџије - Амери !

Пази прво какво су Американци интелигентно име дали себи
"СВЕТСКИ ПОЛИЦАЈАЦ" !

Ха, како луцидна подметачина !
Ту би Руси требало да уче.
А и Украјинци, ако су одлучили да буду мангупи.

А не овако, све нас уваљаше у го вна !!! 😡😡😡
 
Па ја знам да си ти екстремно добро обавештен. Али Путин изгледа да није. Молим те пошаљи један мејл, пошто много волиш да пишеш иако не знаш, брату Путину и објасни човеку како стоје ствари. Ено ови Руси нам се силно захваљују што нисмо увели санкције, онај Чечен, не Чачанин, Кадиров нам се диви. Али људи не знају па их упознај, информиши. Умреће у незнању мислећи да им нисмо увели санкције.

Pa taman posla da nas puste niz vodu i prekinu bratske i kulturne veze sa srpskim narodom zbog takvih debila kao što ste Aleksandar Vučić i ti zajedno sa ostatkom SNS-a :whistling:.... To se zove diplomatija. Kao onomad sa Turskom nakon rušenja aviona i ubistva ruskog ambasadora.....Jel neko stvarno pomislio da su Putin i Erdogan dva brata rođena?

Inače Jedinstvena Rusija nikada ne bi pristupila savezima IDU i EPP. Kao što i nije članica. To je za debile poput SNS-a.
 

Back
Top