Srbija se prvi put uskladila sa EU sankcijama oko Ukrajine!

комшија

Stara legenda
Poruka
76.869
1647505738753.png

Бриселу дозлогрдило Вучићево измотавање: ‘Нека се изјасни о рату, или ће Србија да сноси последице!’

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.005
Ја да очајавам када Алек 3. априла буде изгубио власт. Па таман посла. Једино моје очајање ће бити ако нова власт тебе не постави на заслужено место. То је једини мој страх.

НЕГО ДА СЕ ВРАТИМО НА ТЕМУ...
Дакле,ниси економиста као што сам и претпостављао и немаш никакву диплому нити искуство (питање да ли имаш било какво звање и диплому,знање види се да немаш...) већ само хваташ белешке са психо-терапеутских сеанси пацијента Александра Вучића на 'TV Happy', и ' TV Pink' чему сви готово свакодневно сведочимо у програму уживо? ПА ЈАСНО! Јер приче о MMF-у, 'рефинансирању дугова' и 'doing business' листи могу само код тог лудака изгубљеног у времену и простору да се нађу и што је најтрагичније да прођу код оног дела српских бирача који су на нивоу детета са посебним потребама.

Резултати су поражавајући! СНС влада од 2012 год. Када би стварно могло довођењем страних инвеститора,повлачењем кредита од ММФ-а ,те рефинасирањем истих тих кредита... да се од једне државе направи "ЕКОНОМСКИ ТИГАР"?!?! ...дуг не би вртоглаво растао из године у годину наредних десет све до 2022,већ би се смањивао! Таква привреда није одржива и нигде се није показала успешном.Пољска је ту добар пример, будући да се ради о европској и словенској земљи која је прошла кроз сличне реформе.Наиме Пољска је пре транзиције почетком '90-их година имала спољни дуг око 40 милијарди $ да би данас тај дуг нарастао захваљујући "генијалним реформаторима" на читавих 400 милијарди $ без икаквих изгледа ће сума бити измирена у блиској будућности.

САД,Немачка и Јапан које си навео ти нису добар пример! Прво зато што се ради о државама које генеришу богатство империјалним методама.Некада се то кроз историју радило оружано,а данас софистицираније путем економије где долази до експлоатације земаља трећег света.Али да не залазимо превише у ту тематику...Када се то савлада (што је у твом случају немогуће) онда долази лекција о преносу капитала из земаља периферије и полупериферије у земље центра.

Међутим,иако је све то лепо теоријски замишљено од стране САД,Немачке и Јапана...такве земље због свог неолибералног концепта и конзумеристичких навика сопственог становништва су у таквој економској БУЛИ,да тек оне не могу да рефинансираји своје дугове...НИКАД! Дословно речено. Јер ако би Србији и Пољској требало неких 70-100 година да врате све дугове, једна Немачка чији је дуг 2 БИЛИОНА (речима две хиљаде милијарди) неће то моћи никада дауради.Да не говоримо о САД и Јапану или нпр. Великој Британији.

Зато политичари у тим земљама, свесни стања у коме се налазе њихове њихове презадужен државе ,воде агресивну монетарну политику штампајући новац и преплављујући тржиште.Саучисници у том подухвату су им 'Европска централна банка' из 'ММФ'.Смути и проспи ништа се не добија тиме.Никакви успешни економски модели никакве здраве и јаке привреде.Ништа!

Poslednja izmena od moderatora:

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.005

Него како :whistling:... Ја лепо рекох... само паразити који никад ништа нису радили у животу се радују кредитним позајмицама и страним инвестицијама...То им је све и свја...

Замисли Александра Вучића бациш негде у шуму посред Шумадије са ножем у рукама и кажеш му "ај снађи се"... Тај би заплак'о после две недеље.После месец дана би га нашли локални мештани ко цркотину...не би знао дезорјентисан да дође до првог села.

Poslednja izmena:

fobos11

Domaćin
Poruka
4.795
НЕГО ДА СЕ ВРАТИМО НА ТЕМУ...
Дакле,ниси економиста као што сам и претпостављао и немаш никакву диплому нити искуство (питање да ли имаш било какво звање и диплому,знање види се да немаш...) већ само хваташ белешке са психо-терапеутских сеанси пацијента Александра Вучића на 'TV Happy', и ' TV Pink' чему сви готово свакодневно сведочимо у програму уживо? ПА ЈАСНО! Јер приче о MMF-у, 'рефинансирању дугова' и 'doing business' листи могу само код тог лудака изгубљеног у времену и простору да се нађу и што је најтрагичније да прођу код оног дела српских бирача који су на нивоу детета са посебним потребама.

Резултати су поражавајући! СНС влада од 2012 год. Када би стварно могло довођењем страних инвеститора,повлачењем кредита од ММФ-а ,те рефинасирањем истих тих кредита... да се од једне државе направи "ЕКОНОМСКИ ТИГАР"?!?! ...дуг не би вртоглаво растао из године у годину наредних десет све до 2022,већ би се смањивао! Таква привреда није одржива и нигде се није показала успешном.Пољска је ту добар пример, будући да се ради о европској и словенској земљи која је прошла кроз сличне реформе.Наиме Пољска је пре транзиције почетком '90-их година имала спољни дуг око 40 милијарди $ да би данас тај дуг нарастао захваљујући "генијалним реформаторима" на читавих 400 милијарди $ без икаквих изгледа ће сума бити измирена у блиској будућности.

САД,Немачка и Јапан које си навео ти нису добар пример! Прво зато што се ради о државама које генеришу богатство империјалним методама.Некада се то кроз историју радило оружано,а данас софистицираније путем економије где долази до експлоатације земаља трећег света.Али да не залазимо превише у ту тематику. Када се то савлада (што је у твом случају немогуће) онда долази лекција о преносу капитала из земаља периферије и полупериферије у земље центра.

Међутим,иако је све то лепо теоријски замишљено од стране САД,Немачке и Јапана...такве земље због свог неолибералног концепта и конзумеристичких навика сопственог становништва су у таквој економској БУЛИ,да тек оне не могу да рефинансираји своје дугове...НИКАД! Дословно речено. Јер ако би Србији и Пољској требало неких 70-100 година да врате све дугове, једна Немачка чији је дуг 2 БИЛИОНА (речима две хиљаде милијарди) неће то моћи никада дауради.Да не говоримо о САД и Јапану или нпр. Великој Британији.

Зато политичари у тим земљама, свесни стања у коме се налазе њихове њихове презадужен државе ,воде агресивну монетарну политику штампајући новац и преплављујући тржиште.Саучисници у том подухвату су им 'Европска централна банка' из 'ММФ'.Смути и проспи ништа се не добија тиме.Никакви успешни економски модели никакве здраве и јаке привреде.Ништа!

Ово што си покушао да нашкрабаш нешто што личи на аргумент у расправи о екомомији коју покушавамо да водимо, то је један мали корак напред за неког тако поремећеног попут тебе. Наравно увек се овде враћам на твоје речи, када мене и друге оптужујеш да плитко прате догађаје и да немају ту дубину. А поново сам себе усе.раваш оним што си написао. Ово што си написао иде у онај део теорије глупости.

Ја сам ти објаснио појам јавног дуга, како се он мери и шта је меродавније. Знам да твој полумозак не може да схвати да дуг може номинално бити већи, а процентуално мањи у склопу БДП-а. Имају мала деца која су схватила ово што ћу ти рећи, надам се да ће та једна усамљена сива ћелија успети да упије макар делић тог знања. Сликовито, ако ти је БДП висину 1.000 динара, а јавни дуг 500 динара, ти имаш јавни дуг од 50 одсто БДП-а. Али ако ти следеће године БДП буде 2.000 динара, а дуг порасте на 550 динара, он јесте номинално већи, али је мањи проценат у оквиру БДП-а.

Али ни тај податак није меродаван ако се не узме заједно са чињеницом да је сваки дуг лош, али је најлошији онај који не може да се врати. Ако земља није ликвидна, ако не постоје средства, ако постоји кашњење у отплати рата, то је знак да ти економија не може издржати дуг. Она стара СФРЈ је то искусила у другој поливини 70их, где је кулминирало почетком 80их одмах након Титове смрти, само што се у тадашњим медијима није говорило о банкротству, али чињеница је била да нисмо могли да враћамо међународне обавезе. Онда се иде у репрограме, онда у помоћ зовеш ММФ и сличне институције, онда они дају најповољније кредите, уз услове да се смањи државна потрошња итд...

Ово што пишем можеш комотно приписати да сам дословце цитирао Александра Вучића, као што радиш са свим другим чињеницама које ти неко саопшти а ти не можеш да прихватиш. Па онда твој полумозак нађе тај излаз и каже, ма то су напредњачке лажи које сервирају на Пинку и Хепију. И то је твој начин да основне законе економије, да економске односе који владају у свету лагано одбациш као непријатељску пропаганду.

На мој пример Јапана и САД (а могао сам да ставим многе друге земље) ти ми одговараш о империјализму и сличним стварима. Ја ти кажем људи имају номинално већи дуг од Србије, веће учешће дуга у БДП-у, да ли то значи да су те земље готове, да им је економија уништена. И то ти дајем као пример да у реалној економији чак није битна ни висина дуга већ могућност државе да те дугове сервисира. Објаснио сам ти и да није свако задуживање исто. Најгоре је када се попуњавају рупе у буџету, као што је ДОС радио под најгорим условима, најмање лоше је када узимаш за инфраструктурне пројекте које ће ти касније повећавати БДП. Али ни то теби није јасно.

Није ти јасно да не постоји малтене држава која нема спољни дуг, није ти јасно да смо ми далеко од најгорег и најдтрастичнијег примера, није ти јасно да није исто стихијско задуживање и управљање јавним дугом. Није ти јасно да мање задужена земља може пре да банкротира од оне која је више задужена. А ми смо могли 2014. године, са мањим номиналним дугом да банкротирамо, него што смо у опасности данас.

Помињеш овде Пољску као неуспешну економску причу јер гледаш само податак колики је њен номинални дуг повећан у односу на време када су били под комунизмом. Не гледаш колико јој је економија ојачала, колико јој је БДП порастао у односу на период када су били комунистичка земља. Није ти јасан концепт да ако хоћеш да се бавиш демагогијом, ти ћеш вадити изоловане економске параметре, али ако хоћеш да стекнеш реалну слику да различите податке мораш да увежеш, укрстиш.

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.005
Ово што си покушао да нашкрабаш нешто што личи на аргумент у расправи о екомомији коју покушавамо да водимо, то је један мали корак напред за неког тако поремећеног попут тебе. Наравно увек се овде враћам на твоје речи, када мене и друге оптужујеш да плитко прате догађаје и да немају ту дубину. А поново сам себе усе.раваш оним што си написао. Ово што си написао иде у онај део теорије глупости.

Ја сам ти објаснио појам јавног дуга, како се он мери и шта је меродавније. Знам да твој полумозак не може да схвати да дуг може номинално бити већи, а процентуално мањи у склопу БДП-а. Имају мала деца која су схватила ово што ћу ти рећи, надам се да ће та једна усамљена сива ћелија успети да упије макар делић тог знања. Сликовито, ако ти је БДП висину 1.000 динара, а јавни дуг 500 динара, ти имаш јавни дуг од 50 одсто БДП-а. Али ако ти следеће године БДП буде 2.000 динара, а дуг порасте на 550 динара, он јесте номинално већи, али је мањи проценат у оквиру БДП-а.

Али ни тај податак није меродаван ако се не узме заједно са чињеницом да је сваки дуг лош, али је најлошији онај који не може да се врати. Ако земља није ликвидна, ако не постоје средства, ако постоји кашњење у отплати рата, то је знак да ти економија не може издржати дуг. Она стара СФРЈ је то искусила у другој поливини 70их, где је кулминирало почетком 80их одмах након Титове смрти, само што се у тадашњим медијима није говорило о банкротству, али чињеница је била да нисмо могли да враћамо међународне обавезе. Онда се иде у репрограме, онда у помоћ зовеш ММФ и сличне институције, онда они дају најповољније кредите, уз услове да се смањи државна потрошња итд...

Ово што пишем можеш комотно приписати да сам дословце цитирао Александра Вучића, као што радиш са свим другим чињеницама које ти неко саопшти а ти не можеш да прихватиш. Па онда твој полумозак нађе тај излаз и каже, ма то су напредњачке лажи које сервирају на Пинку и Хепију. И то је твој начин да основне законе економије, да економске односе који владају у свету лагано одбациш као непријатељску пропаганду.

На мој пример Јапана и САД (а могао сам да ставим многе друге земље) ти ми одговараш о империјализму и сличним стварима. Ја ти кажем људи имају номинално већи дуг од Србије, веће учешће дуга у БДП-у, да ли то значи да су те земље готове, да им је економија уништена. И то ти дајем као пример да у реалној економији чак није битна ни висина дуга већ могућност државе да те дугове сервисира. Објаснио сам ти и да није свако задуживање исто. Најгоре је када се попуњавају рупе у буџету, као што је ДОС радио под најгорим условима, најмање лоше је када узимаш за инфраструктурне пројекте које ће ти касније повећавати БДП. Али ни то теби није јасно.

Није ти јасно да не постоји малтене држава која нема спољни дуг, није ти јасно да смо ми далеко од најгорег и најдтрастичнијег примера, није ти јасно да није исто стихијско задуживање и управљање јавним дугом. Није ти јасно да мање задужена земља може пре да банкротира од оне која је више задужена. А ми смо могли 2014. године, са мањим номиналним дугом да банкротирамо, него што смо у опасности данас.

Помињеш овде Пољску као неуспешну економску причу јер гледаш само податак колики је њен номинални дуг повећан у односу на време када су били под комунизмом. Не гледаш колико јој је економија ојачала, колико јој је БДП порастао у односу на период када су били комунистичка земља. Није ти јасан концепт да ако хоћеш да се бавиш демагогијом, ти ћеш вадити изоловане економске параметре, али ако хоћеш да стекнеш реалну слику да различите податке мораш да увежеш, укрстиш.

Бла бла бла... и онда ти неко ко је завршио основну школу и влада основним операцијама из математике (ти се ту не рачунаш јер то што имаш у глави чак није ни једна сива ћелија већ отопљена желатинска линија) постави просто питање.
Па како то да ниједна од тих земаља која следи либерално-капиталистички модел није ВРАТИЛА своје дуг? Јел си ишао можда у ОШ Иван Гундулић Б? То је тамо на Фонтани школа за децу ометену развоју.Ја сам некада ишао у ОШ Жарко Зрењанин и мислим да сам те видео у пролазу..:sad2:

Рефинасирање кредита, код физичких лица нпр. ...зато и постоји! Да се дуг коначно поравна иначе ти банка све узима и оно што је под хипотеком, тако да је велика вероватноћа да останеш на улици.

Једина земља којој је пошло за руком да исплати међународне финансијске институције била је социјалистичка Румунија.Знамо сви како су кредитори реаговали на Чаушескове потезе и како се то завршило..

Не постоји земља која није задужена зато што следе један одређени курс у економији (који је додуше неодржив и пропао) знају да не морају ништа да врате те тако штампају и упумпавају новац. Реално а ко ће то да им наплати...

Poslednja izmena:

fobos11

Domaćin
Poruka
4.795
Бла бла бла... и онда ти неко ко је завршио основну школу и влада основним операцијама из математике (ти се ту не рачунаш јер то што имаш у глави чак није ни једна сива ћелија већ отопљена желатинска линија) постави просто питање.
Па како то да ниједна од тих земаља која следи либерално-капиталистички модел није ВРАТИЛА своје дуг? Јел си ишао можда у ОШ Иван Гундулић Б? То је тамо на Фонтани школа за децу ометену развоју.Ја сам некада ишао у ОШ Жарко Зрењанин и мислим да сам те видео у пролазу..:sad2:

Рефинасирање кредита, код физичких лица нпр. ...зато и постоји! Да се дуг коначно поравна иначе ти банка све узима и оно што је под хипотеком, тако да је велика вероватноћа да останеш на улици.

Једина земља којој је пошло за руком да исплати међународне финансијске институције била је социјалистичка Румунија.Знамо сви како су кредитори реаговали на Чаушескове потезе и како се то завршило..

Не постоји земља која није задужена зато што следе један одређени курс у економији (који је додуше неодржив и пропао) знају да не морају ништа да врате те тако штампају и упумпавају новац. Реално а ко ће то да им наплати...

Зашто ниједна земља није вратила дуг, зато што се свака земља додатно задужује. Увек се стари дуг враћа, позајмљује се нови новац. Како и зашто то функционише на тај начин, то је још компликованија прича. Оно што треба да знаш то је да ниједна од тих либерално-капиталистичких земаља није банкротирала, што је још важније. Док год враћају стари дуг, могу поново да се задужују.

Друго је питање зашто се државе задужују. Као што сам ти већ рекао, али немам проблем да поновим, некада се задужују да попуне рупу у буџету, јер троше више него што имају, па морају да надокнаде и то је најгори начин задуживања. Могу да узму кредит под повољнијом каматном стопом да би вратили, односно превремено платили неки ранији кредит који је узет под неповољним каматама и тако ће дугорочно уштедети нешто новца. Могу узимати да уложе у инфраструктуру. Јер државе најчешће немају средства у буџету да саме финансирају неки огроман инфраструтктурни пројекат, већ се позајме. Као што највећи број људи нема пара да купи стан, него мора да позајми од банке, тако раде и државе.

Румунија је ишла ка томе да врати комплетно јавни дуг и то је довело земљу на ивицу глади, док је постала једна од најсиромашнијих држава на планети. Данас Румунија има дуг, али има много бољу економију и економски много боље стоји него када је Чеушеску вратио све дугове.

Иначе, овде си изнео неке револуционарне идеје у економији. Не би било лоше да их патентираш, не знам да ли си чуо, дају Нобелове награде и за економију, а са овакви ставовима, мислим да ниси далеко од тога да је и добијеш.

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.005
Ово што си покушао да нашкрабаш нешто што личи на аргумент у расправи о екомомији коју покушавамо да водимо...

Немамо нас двојица никакву расправу окономији.Лепо сам ти поставио питање да ли си дипломирани економиста и ти си на то отћутао.Затим сам ти поставио питање да ли си се кроз студијски програм или школски програм некада можда сусрео са економским предметима и на то си отћутао.. Према томе, ти немаш аргуменате и чињенице, већ само брабоњањаш на ненаучној основи.
Ја сам рецимо током свог образовања имао економске предмете,а сем тога радио сам и у приватним компанијама на пословима који се тичу финансија.Спреман сам то и лично да ти предочим кроз диплому и CV, али ти "ниси заинтересован", другим речима, да будемо поштени, напунио си гаће.И ја у потпуности разумем твоју одлуку.Поштујем је јер лични контакт је нешто сасвим друго,није исто што и виртуелни простор на форуму,ту су ти ограничене могућности да неког вређаш и да испољаваш своје фрустрације када добијеш напад лудила због тога што особа испред тебе има покриће за оно што говори и што покушава да ти предочи.:ok:

Ово што пишем можеш комотно приписати да сам дословце цитирао Александра Вучића, као што радиш са свим другим чињеницама које ти неко саопшти а ти не можеш да прихватиш....

Александар Вучић није економиста.Он је дипломирани правник који нема дана радног стажа у струци.Заправо он нема дана радног стажа ван политике.Тако да те белешке што си хватао док је он нешто тамо причао и цртао по табли што личи на графиконе (мада ја пре верујем да су то у ствари биле реплике његових цртежа са психо-терапија) то можеш слободно да бациш у канту за смеће или узми обложи просторију док кречиш..Или откуд знам, продај то на кило као стари папир, можда узмеш неки динар..

Александар Вучић и ти ћете да ми држите предавања о економији.. хахахаха :hahaha: дај не зајебавај! Додуше на Правном факултету је у његово време постојала "Политичка економија" али далеко од тога да је могло нешто више да се извуче из те литературе сем основних ствари.

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.005
Није ти јасно да не постоји малтене држава која нема спољни дуг, није ти јасно да смо ми далеко од најгорег и најдтрастичнијег примера, није ти јасно да није исто стихијско задуживање и управљање јавним дугом.
😔
Спољни дуг и јавни дуг нису исто.Није ми јасно како неко ко не барата елементарним стварима може оволико да лупета.Запрепашћен сам количином незнања да будем искрен.

Зашто ниједна земља није вратила дуг, зато што се свака земља додатно задужује. Увек се стари дуг враћа, позајмљује се нови новац. Како и зашто то функционише на тај начин, то је још компликованија прича.Оно што треба да знаш то је да ниједна од тих либерално-капиталистичких земаља није банкротирала, што је још важније.
Ово је оно када тестираш некога колико се разуме у област о којој би хтео да води дискусију,a он ти одговори како је то "компликована" прича.Дакле немаш појма.Тако кажи кратко и јасно...
Друго,није тачно да ниједна либерално-капиталистичка земља није бакротирала.Само у периоду од 1975-2006 банкротирала је 71 држава.Неке и по више пута.Рецимо САД,Немачка и Јапан...које толико помињеш... САД имају валуту без покрића банкротирала је одавно,Немачка је банкротирала до сада осам пута (три пута током 20.века), Јапан је под толиким теретом дугова који износе чак двогодишњу производњу јапанске привреде.И тако даље..и тако даље...

Чувеном Франсису Фукујами који је писао књигу "Крај историје и последњи човек" је требало 30.година да схвати како је либерални-капитализам неодржив систем што је и сам недавно признао.Приученим шарлатанима који би да се баве економијом ће требати много више док им не дође из дупета у главу.

fobos11

Domaćin
Poruka
4.795
Немамо нас двојица никакву расправу окономији.Лепо сам ти поставио питање да ли си дипломирани економиста и ти си на то отћутао.Затим сам ти поставио питање да ли си се кроз студијски програм или школски програм некада можда сусрео са економским предметима и на то си отћутао.. Према томе, ти немаш аргуменате и чињенице, већ само брабоњањаш на ненаучној основи.
Ја сам рецимо током свог образовања имао економске предмете,а сем тога радио сам и у приватним компанијама на пословима који се тичу финансија.Спреман сам то и лично да ти предочим кроз диплому и CV, али ти "ниси заинтересован", другим речима, да будемо поштени, напунио си гаће.И ја у потпуности разумем твоју одлуку.Поштујем је јер лични контакт је нешто сасвим друго,није исто што и виртуелни простор на форуму,ту су ти ограничене могућности да неког вређаш и да испољаваш своје фрустрације када добијеш напад лудила због тога што особа испред тебе има покриће за оно што говори и што покушава да ти предочи.:ok:

Александар Вучић није економиста.Он је дипломирани правник који нема дана радног стажа у струци.Заправо он нема дана радног стажа ван политике.Тако да те белешке што си хватао док је он нешто тамо причао и цртао по табли што личи на графиконе (мада ја пре верујем да су то у ствари биле реплике његових цртежа са психо-терапија) то можеш слободно да бациш у канту за смеће или узми обложи просторију док кречиш..Или откуд знам, продај то на кило као стари папир, можда узмеш неки динар..

Александар Вучић и ти ћете да ми држите предавања о економији.. хахахаха :hahaha: дај не зајебавај! Додуше на Правном факултету је у његово време постојала "Политичка економија" али далеко од тога да је могло нешто више да се извуче из те литературе сем основних ствари.

Могу само да кажем, тешко фирма у којој си ти бринуо о финансијама. Такође, мораш да мало научиш шта значи реч аргумент и како се употребљава у расправи. Јер ти овде пишеш све оно што није релевантан аргумент у расправи. Ја ти културно одржим предавање о свему, ти ме питаш које су ми боје очи, односно у овом случају да ли сам дипломирани економиста. То је твој контрааргумент. Наравно не знаш моје звање и знање, јер мислиш да га немам као што мислиш да нико други из екипе коју презиреш нема и да си једини у Палмира Тољатија који има неку диплому вечерње школе којом машеш. Али све то не мења чињеницу, када сам ти говорио о државном дугу, о примеру Аргентине о многим стварима, када сам те бесплатно школовао, што су очигледно пропустили у вечерњој школи где си ишао, ти и даље као контрааргумент користиш будалаштине.

У то име живо ме интересује твоја радна биографија и обавезно пропратно писмо са мотивима зашто бих ја баш тебе, у мору лудака овде, морао да издвојим и да утрошим време да прочитам. Такође, направи један видео клип до једног минута где ћеш рећи нешто о себи што већ ниси. Немој да понављаш оно да волиш да псујеш и песничиш напредњачке ботове и да у слободно време радиш заседе, препаде и нападе на напредњачке конвоје у Палмира Тољатија. Него нешто што не знамо.

Спорцки поздрав...

AleksaJ

Elita
Poruka
23.819
srbija-i-evropska-unija.jpg

https://direktno.rs/vesti/svet/403072/srbija-sankcije-ukrajina-viktor-janukovic-evropska-unija.html
Srbija se po prvi put pridružila restriktivnim merama Evropske unije povodom situacije u Ukrajini još od izbijanja krize 2014. godine. Ona se usaglasila sa Odlukom Saveta Evropske unije kojom se produžava važenje restriktivnih mera bivšem predsedniku Ukrajine Viktoru Janukoviču, za koga se veruje da je ruski državljanin, i vodećim članovima ukrajinskog rukovodstva iz perioda 2010-2014.

Ovo se navodi u Deklaraciji Visokog predstavnika Evropske unije od 3. marta objavljenoj na sajtu Saveta EU 12. marta 2022 godine. Kako je za European Western Balkans nezvanično potvrđeno iz Evropske službe za spoljne poslove, Srbija se uskladila sa ovom Odlukom zajedno sa Crnom Gorom, Albanijom, Severnom Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom.

Kako se navodi u Deklaraciji, ove zemlje postaraće se da njihove nacionalne politike budu usklađene sa Odlukom Saveta.

Sankcije Janukoviču i ostalima su prvi put uvedene u martu 2014. godine Odlukom Saveta EU, a zatim produžavane svake godine. Kao razlog za uvođenje sankcija navodi se "zloupotreba državnih resursa i kršenje ljudskih prava" u vreme ukrajinske krize 2013-2014. koja je dovela do aneksije Krima i proglašenja nezavisnosti Donbasa i Luganska.

Savet EU je 3. marta 2022. produžio važenje ovih sankcija za godinu dana, do 6. marta 2023. godine.

- Ovo je prvi put da se Srbija usklađuje sa sankcijama EU povodom Ukrajine - potvrđuje za European Western Balkans Igor Novaković, direktor istraživanja ISAC Fonda i koordinator radne grupe Nacionalnog konventa o EU za Poglavlje 30 i 31.

Prema podacima ISAC Fonda, EU je od 2014. godine definisala jedinstveni pristup i otpočela primenu restriktivnih mera prema Ruskoj Federaciji, odnosno prema povezanim osobama i entitetima koji su označeni kao odgovorni za dešavanja u Ukrajini.

Na osnovu Odluke koju je Savet doneo 2014, a sa kojom se Srbija sada usaglasila, zamrzavaju se sva sredstva i ekonomski resursi koji pripadaju osobama navedenim u odluci. Pored Viktora Janukoviča, među ove osobe spadaju, između ostalih, Mikula Azarov, premijer Ukrajine pod Janukovičem, kao i više bivših članova tadašnje vlade.

Podsećamo, Viktor Janukovič bio je predsednik Ukrajine od 2010. do 2014. kada je u prevratu zbačen sa vlasti, nakon čega je izbegao u Rusiju. Dobitnik je Ordena Republike Srbije na lenti za zasluge u razvoju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa Srbije i Ukrajine 2013. godine.

Mislite da prosečan srpski birač, pristalica SNS-a iz unutrašnjosti, čita objave na web stranici Saveta EU i šta ovi "naši" potpisuju tamo? Ne čita! Jer nema internet...jbg...

SNS-ovci iz Beograda,vi što zaluđujete pošten narod kako vam je partija "patriotska" i "okrenuta Istoku"... A VI KAKO 'TE? :kiss:

само да отопли .....

Србија има излаз

Да се изјасни као Лудачка Држава званично у УН

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.