Србија се прикључила санкцијама против Белорусије, ЕУ поздравља

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612
Подршка створена кроз дуууууууууууууууууги низ година који се мери вековима.
А да ли ту спада и оно када су руси Санстефанским миром хтели да нашим србијанским архинепријатељима Бугарима дају Ниш, Лесковац, Врање и Пирот?

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
А да ли ту спада и оно када су руси Санстефанским миром хтели да нашим србијанским архинепријатељима Бугарима дају Ниш, Лесковац, Врање и Пирот?
Ви, Србијанци, сте можда имали проблем са њима, али мислим да Срби нису.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.259
E, vidis, ovo je tacno i meni do dan danas neverovatno i nejasno.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.259
Не би ти било нејасно да си мало читала о том добу.
I te kako sam citala, ali mi i dalje takva greska ostaje nejasna. To je i opredelilo tek nastupajuceg na presto kralja Milana Obrenovica ka zapadu, s pravom.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
E, vidis, ovo je tacno i meni do dan danas neverovatno i nejasno.

Сасвим логична ствар. Руси су тада изашли до Цариграда и требала им је што јача Бугарска. Србија је вероватно требало да се окрене ка западним подручјима и да ослободи територије до Карлобага. То и не би био толики проблем да је имала Бугарску и Русију иза леђа.
Овако су Срби кокетирали са западом, изгубили скоро све преко Дрине, а успут, невезано са Бугарима и Русима изгубили и Македонију, Косово и Црну Гору.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.259
Da neko zna istoriju, kao sto ne zna bar za taj deo epohe, znao bi da Srbija nije ni pretendovala na Crnu Goru i da je u isto vreme i ona dobila drzavnost.

Za Makedoniju se nije tada ni borila iako je imala pretenzije, za Kosovo takodje.

Ipak, ova dve poslednaj dobila je posle 1. svetskog rata i ostvarila svoje snove.

Tu je bilo izdaje Rusa i nikakve pogreske sa srpske strane, naprotiv jedino smo mi i ginuli u ta dva rata za nezavisnost, 1876 i 1878god, ne Bugari da bi dobijali teritoriju i to nasu.

Posle toga normalno je da ce se svako prikloniti zapadu i "istrezniti" sto se Rusa tice..

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612
Ви, Србијанци, сте можда имали проблем са њима, али мислим да Срби нису.
Аха важи, само што тада други Срби осим Србијанаца нису ни постојали.

1668042199722.png

1668042144106.png

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
Аха важи, само што тада други Срби осим Србијанаца нису ни постојали.
Наравно, а током туске окупације уопште нису постојали. Створили су се 1815. испод дрвета ораха.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
Da neko zna istoriju, kao sto ne zna bar za taj deo epohe, znao bi da Srbija nije ni pretendovala na Crnu Goru i da je u isto vreme i ona dobila drzavnost.
Не ради се о тим претензијама. Тренутно је изгубљена као српска држава.

комшија

Stara legenda
Poruka
83.612
Не ради се о тим претензијама. Тренутно је изгубљена као српска држава.
Црна Гора је увек била и биће црногорска држава.

Ми Србијанци и Црногорци смо два сасвим различита народа, а пре Вукове реформе нашег језика нисмо се ни разумели.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
Crna Gora je bila "najsrpskija" kad je bila "svoja" tj. Njegoseva i te stogo nacionalne odrednice ama bas nista ne znace.

Nisu vazne teritorije, ne uvek, nego da se ljudi lepo slazu a samim tim dolazi i od nekog oblika tesnije saradnje i zivota.
Нисам мислио ни на територије, мада су врло важне.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
@cronnin Црногорци на пример нису имали Косовски мит све док га јако касно од Симе Сарајлије није прихватио Његош, и о томе постоје непобитни историјски докази.

Какав ти је ово "словенски" календар са латинским називима месеци?

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.879
Ми Србијанци и Црногорци смо два сасвим различита народа, а пре Вукове реформе нашег језика нисмо се ни разумели.

Значи Његошу је требао преводилац за Симу Сарајлију?
Или је можда негде Његош учио српски у школи? Није ваљда Сима имао приватне часове црногорског?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.