Srbija se gradi

Tako je, BBC i Al Jazeera i neciji zal za zmijarnikom zvani Sava Mala, pozanatim do tada po prostituciji, spricevima svuda naokolo i zapisanim trotoarima. Necije budalastine od pre 10 godina. Naravno, nista od toga se nije obistinilo. Srbija je i dalje stoji stabilno na svojim nogama i nastavlja intenzivno da se izgradjuje. A sve to uz vrlo nizak stepen zaduzivanja.

Ali interesantno je to da bas ovi najgrlatiji nasi blokaderi tamo redovno sede, piju i mezu po kaficima tamo. Nesto ne izgleda da im Beograd na vodi bas toliko smeta, osim kad treba da se pljuje po vlasti.
Сад имамо пионирски парк да замени :D
Него, нема коментара да пичкица од председника није смео ништа да каже, па пребацивао кривицу па на крају признао да је он наредио да се људи избаце на улице и да им се одузме и то мало што имају.

Могу ја да качим друге медије, али то не мења истину.

Шта се није обистинило?

Србија стоји на дуговима са огромним каматама, тако да стоји независна ко прасе на леду.

68 посто припада муслиманима, коме то одговора?

Ти и Радашин два брата рођена :mrgreen:
 
Станари и власници зграде у Београду на води пријавили су значајне структурне проблеме и проблеме са одржавањем, посебно у зградама Аурора и Аркадија, укључујући воду у гаражама, влажне зидове, буђ и поплављене јединице. Станари су пријавили проблеме са неисправним одвлаживачима ваздуха, подигнутим паркетом и сталним цурењем, према извештају из марта 2023. године. Кључне структурне и квалитетне забринутости: Инфилтрација воде и буђ: Стални проблеми са влагом муче ниже нивое, са извештајима о буђи у становима. Неисправно одржавање и поправке: Многи станари су се жалили на спор, често двогодишњи процес решавања недостатака путем корисничке службе, што понекад доводи до истека гаранција пре него што се поправке заврше. Поплаве гаража: Конкретне жалбе помињу стално накупљање воде на паркинг местима на нивоима -1 и -2. Изазови са темељима: Пројекат укључује градњу високих зграда на меком тлу на обали реке, што захтева сложене, дубоке темеље на шиповима, што представља велике грађевинске изазове. Проблем „Кула Београд“: Извештаји сугеришу да је дизајн куле првобитно био намењен за море, а не за обалу реке, што доводи до проблема са водом и захтева континуирано пумпање. Остала питања пројекта: Правне контроверзе: Критичари су пројекат назвали „легализованим илегалним градилиштем“ због сумњивих уговора и контроверзног рушења постојећих зграда у Херцеговачкој улици 2016. године. Стрес инфраструктуре: Брзо додавање очекује се да ће густо насељене стамбене јединице изазвати значајне саобраћајне гужве у том подручју
 
A, valja ti to sto su UAE vlasnici 68% tog kompleksa, koji je izgradjen na najskupljoj lokaciju u BG, a ulozili su svega nekih 30 tak miliona?
Nama ne treba veci okupator pored vas sns-ovaca.
Али ниско задуживање :mrgreen:

"Од почетка 2026. године, Србија нема критично висок ниво јавног дуга у односу на БДП, са односом од приближно 44%–47%, што је испод границе од 60% прописане Мастрихтским критеријумима. Међутим, земља се суочава са високим и скупим трошковима задуживања за тај дуг у поређењу са просеком ЕУ и има висок ниво дуга домаћинстава. Кључни детаљи о дужничкој ситуацији у Србији: Јавни дуг према БДП-у: Јавни дуг се сматра умереним, са прогнозама да ће до краја 2025./почетком 2026. године бити око 44,5% до 47,4% БДП-а. Трошкови задуживања: Србија плаћа високу каматну стопу на свој дуг, у просеку око 4,1% прошле године, што је знатно више од просека ЕУ (отприлике 2,3%). Спољни дуг: Спољни дуг (новац који се дугује страним кредиторима) је порастао, достигавши преко 60% БДП-а у 2024. години, што изазива забринутост због трошкова отплате. Дуг домаћинстава: Грађани се суочавају са „епидемијом задуживања“ са високим нивоима потрошачких и готовинских кредита за покривање основних животних трошкова. Изложеност спољном дугу: Иако је већина дуга јавна, постоји забринутост због потенцијалног „скривеног дуга“ од страних инфраструктурних кредита, иако се сматра релативно малим у поређењу са другим иницијативама „Појас и пут“. Иако влада одржава управљив однос дуга и БДП-а, укупни трошкови задуживања и притисак на финансије домаћинстава су високи."
 
A, valja ti to sto su UAE vlasnici 68% tog kompleksa, koji je izgradjen na najskupljoj lokaciju u BG, a ulozili su svega nekih 30 tak miliona?
Nama ne treba veci okupator pored vas sns-ovaca.
Pa sta ako su Arapi vlasnici? Pa nece oni da strpaju u dzep Beograd na vodi i da ga odnesu u Dubaji. Niti ti treba pasos da se prosetas tamo. To je i dalje Srbija. A to sto je neko investirao novac u nesto lepo i korisno, to je sasvim normalna i pozeljna stvar svuda u svetu, bez obzira odakle taj novac dolazio. I onda, ti vlasnici placaju porez drzavi, pa onda zaposljavaju nase ljude, koji opet placaju porez, itd. Sta je tu lose?
 
Pa sta ako su Arapi vlasnici? Pa nece oni da strpaju u dzep Beograd na vodi i da ga odnesu u Dubaji. Niti ti treba pasos da se prosetas tamo. To je i dalje Srbija. A to sto je neko investirao novac u nesto lepo i korisno, to je sasvim normalna stvar svuda u svetu, bez obzira odakle taj novac dolazio. I onda, ti vlasnici placaju porez drzavi, pa onda zaposljavaju nase ljude, koji opet placaju porez, itd. Sta je tu lose?
Те глупости си већ писао.
 
Pa sta ako su Arapi vlasnici? Pa nece oni da strpaju u dzep Beograd na vodi i da ga odnesu u Dubaji. Niti ti treba pasos da se prosetas tamo. To je i dalje Srbija. A to sto je neko investirao novac u nesto lepo i korisno, to je sasvim normalna i pozeljna stvar svuda u svetu, bez obzira odakle taj novac dolazio. I onda, ti vlasnici placaju porez drzavi, pa onda zaposljavaju nase ljude, koji opet placaju porez, itd. Sta je tu lose?
Jel se ti salis? Mogli su nasi preci tako da puste i Turke ili Svabe da budu vlasnici nase drzave? B na V je urbana sramota, spomenik bespravne gradnje, korupcije, bezakonja, a jos i leglo prostitucije i nemorala. Sav prljav novac opljackan od gradjana ili zaradjen od sverca droga se tamo pere.
Da se posten narod nije bunio, i Genelastab zajedno sa Kasarnom 7. puka i zgradom Starog Generalštaba bla bi poklonjena trampovim zeovima, a i Srbija bi se naveliko raskopavala i raseljavala zbog litijuma.
Bagra izdajnicka, sve bi unistila i predala da zadrzi vlast.
 
Jel se ti salis? Mogli su nasi preci tako da puste i Turke ili Svabe da budu vlasnici nase drzave? B na V je urbana sramota, spomenik bespravne gradnje, korupcije, bezakonja, a jos i leglo prostitucije i nemorala. Sav prljav novac opljackan od gradjana ili zaradjen od sverca droga se tamo pere.
Da se posten narod nije bunio, i Genelastab zajedno sa Kasarnom 7. puka i zgradom Starog Generalštaba bla bi poklonjena trampovim zeovima, a i Srbija bi se naveliko raskopavala i raseljavala zbog litijuma.
Bagra izdajnicka, sve bi unistila i predala da zadrzi vlast.
Suvise si ostrascen(a). To ti zamagljava rasudjivanje. Probaj malo da se odvojis od te tastature i izadjes napolje, pa recimo prosetas se tamo, udahnes svezeg vazduha i vidis da citav drugaciji svet postoji oko tebe. Nije to tesko.
 
Vidi, evo da ti otkrijem tajnu. Ne pricam ja ovde sa tobom zato sto mi je to zadovoljstvo, vec da navedem ljude da se predstave sa onim sto zastupaju u svom pravom svetlu. A ti si mi vrlo koristan tu.
Аха. Мислиш нисам ћаци будала која скаче као фока кад јој бацаш црвене харинге?
И ти си ми веома користан, као симптом болесног друштва којем ништа није свето, и који би и рођену мајку продао за кинту.
Нажалост, ниси оригиналан, још један ко да је сишао са СНС траке.
 
Pa sta ako su Arapi vlasnici? Pa nece oni da strpaju u dzep Beograd na vodi i da ga odnesu u Dubaji. Niti ti treba pasos da se prosetas tamo. To je i dalje Srbija. A to sto je neko investirao novac u nesto lepo i korisno, to je sasvim normalna i pozeljna stvar svuda u svetu, bez obzira odakle taj novac dolazio. I onda, ti vlasnici placaju porez drzavi, pa onda zaposljavaju nase ljude, koji opet placaju porez, itd. Sta je tu lose?

Poklonili su zemljište vredno desetine, možda stotine miliona evra u centru glavnog grada.

Samo za to zaslužuju da fasuju robiju.
 
Poklonili su zemljište vredno desetine, možda stotine miliona evra u centru glavnog grada.

Samo za to zaslužuju da fasuju robiju.
Ма добро је што странци све контролишу, шта ће нама земља, вода, ваздух?

Ja vidim samo jedno.
Da kao poslednja P bezizs od odgovora i da si samo mala, nebitna kukavica koja seni oko svog gazde.
И понавља исте бесмислице.
 
Projekat koji ulazi u istoriju ...

I to kaze ekonoski ubica Srbije i jedan od najvaznijih predstavnika zute bagre, a ovaj do njega, seseljev radikalski adjutanat, donedavno pretio "sto pobijenih za jednog srba", neko kome se moze vjerovati, srpski junak, koji je dok su padale nato bombe, useljavao u petosoban stan na vracaru.
Takvima se ti divis i velicas ih?
 
I to kaze ekonoski ubica Srbije i jedan od najvaznijih predstavnika zute bagre, a ovaj do njega, seseljev radikalski adjutanat, donedavno pretio "sto pobijenih za jednog srba", neko kome se moze vjerovati, srpski junak, koji je dok su padale nato bombe, useljavao u petosoban stan na vracaru.
Takvima se ti divis i velicas ih?
Ajde smiri se prvo, pa onda mozemo civilizovano da diskutujemo.
 
Poklonili su zemljište vredno desetine, možda stotine miliona evra u centru glavnog grada.
Ako platis za nesto, kako je to onda "poklonjeno"? Biti vlasnik zemljista i nekretnina u drugoj zemlji nije nista neobicno u svetu. Evo, ti recimo mozes da kupis kucu (sa placem) u Grckoj, bez problema, Ili mozda citavo ostrvo. Al' to parce zemlje je i dalje Grcka, a ne Srbija.

I btw, Srbija je suvlasnik tog zemljista, zajedno sa Arapima.
 
Poslednja izmena:
Ako platis za nesto, kako je to onda "poklonjeno"? Biti vlasnik zemljista i nekretnina u drugoj zemlji nije nista neobicno u svetu. Evo, ti recimo mozes da kupis kucu (sa placem) u Grckoj, bez problema, Ili mozda citavo ostrvo. Al' to parce zemlje je i dalje Grcka, a ne Srbija.

I btw, Srbija je suvlasnik tog zemljista, zajedno sa Arapima.
Арапи су већински власници.
 
Pa sta? Neka su i 100% vlasnici. Toliko placaju i poreza drzavi. Pa onda komunalije i sve ostalo.
Beograd na vodi uplatio je 3. aprila 2025. u budžet Srbije jednu i po milijardu dinara ili oko 12,8 miliona evra na ime dividende, kao deo neto dobiti ostvarene u prošloj godini, saznaje Radar. Time se od te kompanije, u kojoj je Srbija manjinski suvlasnik sa udelom od 33 odsto, u državnu kasu po tom osnovu u poslednje četiri godine slilo ukupno oko 32,6 miliona evra. S druge strane, vlast prećutno toleriše dugove Beograda na vodi prema državi, odnosno Gradu Beogradu, za uređenje građevinskog zemljišta i oni su do kraja prošle godine dostigli neverovatnih 150 miliona evra.
 
Beograd na vodi uplatio je 3. aprila 2025. u budžet Srbije jednu i po milijardu dinara ili oko 12,8 miliona evra na ime dividende, kao deo neto dobiti ostvarene u prošloj godini, saznaje Radar. Time se od te kompanije, u kojoj je Srbija manjinski suvlasnik sa udelom od 33 odsto, u državnu kasu po tom osnovu u poslednje četiri godine slilo ukupno oko 32,6 miliona evra. S druge strane, vlast prećutno toleriše dugove Beograda na vodi prema državi, odnosno Gradu Beogradu, za uređenje građevinskog zemljišta i oni su do kraja prošle godine dostigli neverovatnih 150 miliona evra.
Ne znam tacne cifre, al' ne verujem Radaru nista. Takodje, meni to zemljiste ne izgleda neuredjeno, iako jos dosta toga treba da se izgradi. Ali ovo sto je do sada uradjeno, izgleda zaista impresivno. Svaki veliki grad, cak i u mnogo bogatijim zemljama nego sto je Srbija bi nam pozavideo na tome.
 

Back
Top