Srbija radi - Beograd krade i otima

Како је могуће да у земљи која умире главни град буде проглашен за европски град будућности?
Како је могуће да су сви ти градови живели чак и у оно Милошевићево време а сада немају перспективу?
 
Полугом власти да хоће да спрече да се гради, не знам какве полуге они имају али битно им је да саботирају и не дају.

А то раде људи који мисле да је Лозница на југу Србије а да се за Ср.Каменицу иде североисточно од Београда (човек испод једног ћелавог министра). Ако је и од њих много је!

Evo ja da ti kazem,tu se centralna vlast nepita nista,niti izdaje dozvole,niti daje zemljiste,dakle da spreci gradnju ne moze,a to bi priznajes i bilo malo suludo ?

A sabotiraju ti o cemu pricas celu srbiju,ali ne zarad beograda,vec zarad svojih ''platisa'' koje guraju za procenat.
 
Evo ja da ti kazem,tu se centralna vlast nepita nista,niti izdaje dozvole,niti daje zemljiste,dakle da spreci gradnju ne moze,a to bi priznajes i bilo malo suludo ?

A sabotiraju ti o cemu pricas celu srbiju,ali ne zarad beograda,vec zarad svojih ''platisa'' koje guraju za procenat.


Како ЈАТ не дозвољава летове, тако не дољвољава градњу. Просто! А за све се питају људи као Кришто којима је свеједно хоће ли Ниш или Зрењанин пропасти. Битна им је плата од 5000 евра.

Погледај колико има аеродрома у дупло мањој Хрватској или Словачкој а колико у Републици Србији
 
Tacno tako! Srbija radi, a Beograd se gradi. Sve sto je tihi rekao je istina. Mi u Beogradu imamo plate 60.000 rsd, krademo pare od drugih opstina, vozimo se u novim autobusima na novim putevima bez rupa i to sve zahvaljujuci vama iz provincije. Gledamo da vas na svakom koraku zaje*emo i prevarimo. Kad god prolazimo pored nekog gradilista mi kazemo " opet nas provincija casti sa nekom lepom zgradom, soping molom, a evo uskoro ce platiti i mostove preko Dunava i Sava". Samo ja uopste nisam zadovoljan koliko vas Beograd krade. Treba vise para da vam otima pa sto pre da zavrsimo onu obilaznicu oko Beograda, most preko ade i most koji ce povezivati Zemun i Borcu. I sta nam mozete. Apsolutno nista. Cutite i marljivo radite da nam sto vise para posaljete za nase hirove. Ako vam se nesvidja odcepite se
 
Tacno tako! Srbija radi, a Beograd se gradi. Sve sto je tihi rekao je istina. Mi u Beogradu imamo plate 60.000 rsd, krademo pare od drugih opstina, vozimo se u novim autobusima na novim putevima bez rupa i to sve zahvaljujuci vama iz provincije. Gledamo da vas na svakom koraku zaje*emo i prevarimo. Kad god prolazimo pored nekog gradilista mi kazemo " opet nas provincija casti sa nekom lepom zgradom, soping molom, a evo uskoro ce platiti i mostove preko Dunava i Sava". Samo ja uopste nisam zadovoljan koliko vas Beograd krade. Treba vise para da vam otima pa sto pre da zavrsimo onu obilaznicu oko Beograda, most preko ade i most koji ce povezivati Zemun i Borcu. I sta nam mozete. Apsolutno nista. Cutite i marljivo radite da nam sto vise para posaljete za nase hirove. Ako vam se nesvidja odcepite se

Драге воље ће се цела Србија отцепити од Вас!
 
Ja o republici i pricam.... pobedi li ono ZES kod vas ili ne ? pobedi li Tadic kod vas na predsednickim,ili ne ? Nije da ja imam nesto protiv,nego ,ako ste nezadovoljni,zasto za njih glasate ?

:klap::klap::klap:

Ајде сад се потруди па објасни - нема шансе...Почели ко Шипатари са оном фором Трепче...Пази свима осим Београду катастрофа лоше - а ДС побеђује по тим градовима где је ужасно - па ко је бре ту луд???Ја у Београду гласам против власти,он рецимо у Крагујевцу за садашњу власт,и онда он каже па ви крадете паре - па ко је бре ту луд:eek:
 
Како ЈАТ не дозвољава летове, тако не дољвољава градњу. Просто! А за све се питају људи као Кришто којима је свеједно хоће ли Ниш или Зрењанин пропасти. Битна им је плата од 5000 евра.

Погледај колико има аеродрома у дупло мањој Хрватској или Словачкој а колико у Републици Србији

Ma ja se slazem, ali ne krade onda BEOGRAD sve druge, vec KRISO i kompanija kradu sve ,pa i beograd....
Hrvatska ima ''banana'' aerodrome zbog turizma...
 
:klap::klap::klap:

Ајде сад се потруди па објасни - нема шансе...Почели ко Шипатари са оном фором Трепче...Пази свима осим Београду катастрофа лоше - а ДС побеђује по тим градовима где је ужасно - па ко је бре ту луд???Ја у Београду гласам против власти,он рецимо у Крагујевцу за садашњу власт,и онда он каже па ви крадете паре - па ко је бре ту луд:eek:

Upravo tako... u beogradu pobedi opozicija,i za malo ne formira vast (sesilo se sa SPS-om sta se desilo) a u jednom propalom kragujevcu, g-17+ dobije apsolutnu vecinu ? I ko tu sada koga zahebava.... :rtfm: I posle ovi sto su glasali u kragujevcu za ZES kazu tebi iz beograda koji si glasao za opoziciju,da ti njega krades :hahaha:
 
Ок нек ми неко коначно објасни како је свима лоше а ДС побеђује...ајде да видим то чудо па да наставимо...
А Тихи сад би те напушио курцем тако слатко,мамицу ти,да би видео...Ае лепо признај да те шутнула нека риба из Бг-а па си љут,јер ја иначе не могу да схватим толику количину глупости...
П.С НЕМОГУЋЕ је да цене у БГ буду исте као рецимо у Владичином хану,значи НЕМОГУЋЕ И НЕ ЛУПАЈ ВИШЕ...!
 
Upravo tako... u beogradu pobedi opozicija,i za malo ne formira vast (sesilo se sa SPS-om sta se desilo) a u jednom propalom kragujevcu, g-17+ dobije apsolutnu vecinu ? I ko tu sada koga zahebava.... :rtfm: I posle ovi sto su glasali u kragujevcu za ZES kazu tebi iz beograda koji si glasao za opoziciju,da ti njega krades :hahaha:

Кеве ми то ми се десило овако,на факсу...Лик дошао из КГ и као БГ све узима...А гласао за ЗЕС...
и ја прво га гледам,не капирам да л је оболео одједном или је само луд...
и џаба му ја објашњавао да је он крив јер је гласао за ДС,а-а,крадемо од њега ја и ти(то му тата рекао) и крај...ништа остаје ми само следећи пут да га рокнем у главу,да промућкам и то мало што има :hahaha:
 
VILAJET
Dobar je tihi,nemoj tako grubo sa njime...
Sto se tice odgovora na tvoje pitanja,kako to svima lose, a svugde pobedjuje vlast na izborima ,to se kaze u narodu ''JASI STOKU DOK NE LIPSE'' a stoka neka se sama prepozna...
I trece, brisi ono ''ma...." prvo tihi je ok lik,drugo nije to nacin razgovora,trece kaznice te ....
 
jednom sam sa jednom nasom zenom iz BG u kanadi imao diskusiju oko beogradizacije, i kao primer pomenuo sam taj famozni beogradski most (bilo je vreme pred izbore cini mi se) i kako ce se za taj most uzeti kredit a garant otplate ce biti drzava srbija, jasno joj stavljajuci do znanja o cemu se radi..
pomenuo sam joj i u kakvom je stanju jug srbije, posto sam obisao kraj oko kursumlije i video sve i svasta.

njen odgovor je bio u smislu: "p'znate, beoOOoograd je ipak glavni grad, i treba da se gradi".

odgovor naravno ocekivan, tu je posle tog odgovora i stala diskusija jer na neukost covek moze da odgovori ili besom ili tisinom, ja izabrao ovo drugo.
sto neko rece, kad se neukost razmase - ne zna za granice i uprlja sve oko sebe, tako da je cutnja to zaustavila.

to je znaci bilo ocekivano, ono sto sam saznao kasnije, da je ta dama, sa tako izrazitim baogradskim naglaskom, u stvari iz Pirota i da je neznatno vreme provela u BG.

ne mogu da kazem da sam bio sokiran bas, nista novo tu, ali bas sam govorio o stanju juzne srbije, gde su joj valjda roditelji i rodbina - nije je se ticalo.

gospodo, komunjarizam nas je toliko zatrovao da je tesko iz sadasnje situacije se izvuci.

pre ce te nase i moje generacije vaspitavane u komunizmu da umru nego da promene misljenje.

sto ce reci, jedina nada nam je da sacekamo da pomremo i tim nasim plemenitim cinom napravimo mesto drugima sa manje toksiciranom svescu.
 
Кеве ми то ми се десило овако,на факсу...Лик дошао из КГ и као БГ све узима...А гласао за ЗЕС...
и ја прво га гледам,не капирам да л је оболео одједном или је само луд...
и џаба му ја објашњавао да је он крив јер је гласао за ДС,а-а,крадемо од њега ја и ти(то му тата рекао) и крај...ништа остаје ми само следећи пут да га рокнем у главу,да промућкам и то мало што има :hahaha:

Jeste svi ga kradu (nisam ja iz BG-a) ali pitam se od cega da ga kradu,kada nista nema...
Neka pita tatu,odkle radnicima zastave 4 godine isplacuju plate ,i ko je to placao... zastava radila nije,ko im placao socijalne pakete,ko im zacepljivao rupe u budzetu,ko im placao struju i vodu kada oni nisu... ZNA SE KO TU KOGA VUCE IZ PROVALIJE... Ko proizvodi,a ko se od koga grebe...
PS: A sada lepo zvi iz KG onih 1000e od akcija u dzep,pa po novi pasos, i neka odputuju pa u rumuniji nek glasaju za takve diletante,a ne da kulturan svet trpi zbog njihove nepismenosti. !!!
 
VILAJET
Dobar je tihi,nemoj tako grubo sa njime...
Sto se tice odgovora na tvoje pitanja,kako to svima lose, a svugde pobedjuje vlast na izborima ,to se kaze u narodu ''JASI STOKU DOK NE LIPSE'' a stoka neka se sama prepozna...
I trece, brisi ono ''ma...." prvo tihi je ok lik,drugo nije to nacin razgovora,trece kaznice te ....

Ма нек ме казне,ово му је 100та тема где не пљује по народу који гласа за власт,него град Београд и његове грађане,не пљује локалну администрацију која не сме да каже централи да побољша тај неки град где владају,ма јок само бг-ђани криви...Па да је у Београду тако лепо зар би опозиција однела највише гласова?
Пази иду дотле да траже да се одцепе од Београда:eek:
А кад су из Београда ишли добровољци онда то нисте хтели,а?
Кад су се примале избеглице тад је Београд био добар?
Сваки 5 мушкарац са Медака(мој крај) је 90тих био у рату,јел су они мање Срби па да се неко отцепи од њих..ма мука ми више нек се одселе и поведу кући децу што су послали на студирање па нек отворе своје факултете и болнице тим имагинарним новцем...Да видим како ће Владичин Хан сам да отвори болницу и плати полицију,здравство...Путујте више ****** , срећно вам било и наравно - гласајте опет за ЗЕС;)
 
Кеве ми то ми се десило овако,на факсу...Лик дошао из КГ и као БГ све узима...А гласао за ЗЕС...
и ја прво га гледам,не капирам да л је оболео одједном или је само луд...
и џаба му ја објашњавао да је он крив јер је гласао за ДС,а-а,крадемо од њега ја и ти(то му тата рекао) и крај...ништа остаје ми само следећи пут да га рокнем у главу,да промућкам и то мало што има :hahaha:

Nishta ti ne kapirash...tugaja:neutral: I ja studiram u Bg-u
 
Jeste svi ga kradu (nisam ja iz BG-a) ali pitam se od cega da ga kradu,kada nista nema...
Neka pita tatu,odkle radnicima zastave 4 godine isplacuju plate ,i ko je to placao... zastava radila nije,ko im placao socijalne pakete,ko im zacepljivao rupe u budzetu,ko im placao struju i vodu kada oni nisu... ZNA SE KO TU KOGA VUCE IZ PROVALIJE... Ko proizvodi,a ko se od koga grebe...
PS: A sada lepo zvi iz KG onih 1000e od akcija u dzep,pa po novi pasos, i neka odputuju pa u rumuniji nek glasaju za takve diletante,a ne da kulturan svet trpi zbog njihove nepismenosti. !!!

Па плаћала му је цела Србија тада струју и воду...ал тад се нису бунили...Ма гласајте бре за јебену власт,отцепите се,па се жалите Зимбабвеу што вас поткрада...(они:))
 
nemo da vredjas. ako se u tvoje selo ne radi kod mene se radi i to svaki dan od sabajle pa dok krave i ovce ne polegaju. ti mora da si iz beograd cim pricas o neradu.

Najviše i najniže plate
28. oktobar 2009. | 11:52 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Najviše prosečne zarade u septembru imali su zaposleni u Novom Beogradu - 48.636 dinara, dok su najniža primanja imali zaposleni u Beloj Palanci 14.267 dinara.


Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, posmatrano po delatnostima, najveće plate imali su zaposleni u finansijskom posredovanju - 74.157 dinara, a najmanje zaposleni u proizvodnji radio, TV i komunikacione opreme - 12.429 dinara.

U vrhu po visini plate su i zaposleni u organizacijama na bazi učlanjenja - 63.822 dinara, zaposleni u vazdušnom saobraćaju - 61.079 dinara, proizvodnji duvanskih proizvoda - 60.215 dinara i zaposleni u sektoru osiguranja i penzijskim fondovima - 57.772 dinara.

Slede i zaposleni u vađenju sirove nafte i gasa, proizvodnji koksa i derivata nafte, proizvodnji električne energije, gasa i tople vode.

Među onima sa najnižim platama su zaposleni u proizvodnji odevnih predmeta i krzna, sa zaradom od 12.939 dinara, proizvodnji tekstilnih prediva i tkanina - 15.126 dinara, preradi i proizvodnji od drveta i plute - 15.437 dinara i zaposleni u proizvodnji kože i predmeta od kože, obuće - 17.216 dinara.

Što se tiče zarada po okruzima, najniže su u Topličkom okrugu - 22.111 dinara, a najviše u gradu Beogradu - 38.883 dinara.

Opštine sa najvišim platama, pored Novog Beograda, su Lazarevac - 43.641 dinar, Lajkovac - 42.923 dinara, beogradske opštine Stari grad - 41.701 dinar i Vračar – 41.676 dinara.

Među opštinama sa najnižim platama, osim Bele Palanke, su Vladičin Han - 14.500 dinara, Rača - 16.311 dinar, Kuršumlija - 16.534 dinara i Bojnik - 17.180 dinara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=28&nav_category=9&nav_id=389213


--------------------------------------

Znaci u Beogradu plate su 4 puta vece nego u Beloj Palanci i slicnim malim opljackanim mestima.....

Naravno plate u Beogradu su vece, jer je u Beogradu administracija koja trosi novac opljackan od ljudi iz centralne istocne i juzne Srbije.

Srbija radi - A Beograd krade i otima nase pare - i trosi......

ajd da se ne zay..ebavamo sa ove plate. bila vec jednom ta tema.
ja sam ekspert za novci i evo po stoti put cu kazem. prosecne plate u beograd su vece jer je tamo i visi nivo preosecnog obrazovanja. zatim tamo je i drzavna uprava pa uprava beograda pa ondak tu su direkcije svih vecih preduzeca i banaka u srbiji. inace plate po radniku su priblizne i u svrljigovac i u vracar samo sto na vracar na 100 zaposlenih ima 30 inzenjera a u svrljigovac 5.
 
ajd da se ne zay..ebavamo sa ove plate. bila vec jednom ta tema.
ja sam ekspert za novci i evo po stoti put cu kazem. prosecne plate u beograd su vece jer je tamo i visi nivo preosecnog obrazovanja. zatim tamo je i drzavna uprava pa uprava beograda pa ondak tu su direkcije svih vecih preduzeca i banaka u srbiji. inace plate po radniku su priblizne i u svrljigovac i u vracar samo sto na vracar na 100 zaposlenih ima 30 inzenjera a u svrljigovac 5.


:worth::worth::worth:.......ko zna.......zna......:worth:
 

Back
Top