Quantcast

Srbija prvi put ima nizu nezaposlenost od Slovenije i Hrvatske

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
11.933
Upravo su izasli novi podaci za kraj drugog kvartala, dakle kraj juna i pocetak jula, i nezaposlenost u Srbiji je 7.3%

https://tradingeconomics.com/serbia/unemployment-rate

Sa druge strane nezaposlenost u sloveniji i hrvatskoj je oko 9%:

Kako to komentarisite?
To je anketna nezaposlenost i nije usporedivo sa registriranom nezaposlenošću što se ovdje uspoređuje.
Hrvatska po anketnoj je na nekih 6.5 posto.

KninGrad

Domaćin
Poruka
3.461
To je fora za Patkare i slicne. Kojom metodologijom su racunali? U vreme pandemije kad ne rade turizam ,saobracaj i hiljade objekata on proglasava da svi rade.Da li znas koliko ljudi ne radi u hotelijerstvu? Nije istina ,uostalom i sam je rekao da je pad privrede oko 4~5% ,nema logike.
Nema logike jer te mrznja prema rezimu ili Vucku navodi da lupas gluposti samo da ne priznas da ova vlast moze bilo sta ama bas nesto pozitivno da uradi.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.694
Ista metodologija se primenjuje svuda u Srbiji i okruzenju i to je po metodologiji evrostata.
Vidi sta je jedino moguce kada je nastupila svetska kriza. Ti imas 100 000 din.platu uzme od tebe 20 000 od tvog komsije 10 000 smanji ti platu ,drzi kurs nerealnim ,podigne poreze i podeli prvu platu nekim klincima to su trcali u kampanji. Ali da je smanjenje broja nezaposlenih rezultat neke pojacane privredne aktivnosti ,nije sigurno a to je jedini pravi put.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
27.497
Gledam po Infostud oglasima , nije još dobačena potražnja do pred koronu , ali se stvarno i dalje otvara dosta radnih mesta , svuda

Tako da stvarno ne znam , koje su metodologije i da li je manipulacija ... ali izgleda da posla ima i to sve više konkretnih zanimanja ... i sve više je oglasa na srpskom jeziku

Moraću da pišem CV na srpskom ... do sada mi nije trebao .

piciginx

Buduća legenda
Poruka
38.425

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.