Србија пред изборима а избора нема!

Taktika je da ogromnom količinom gluposti smoždi oponenta tako da ovaj ostane bez volje za odgovor. On ide onom krilaticom; hebe uporan iliti milion puta ponovljena neistina posane istina.

Srbija ima dosta kompleksnu istoriju i trenutnu situaciju. Ne može da se banalizuje u jednu rečenicu. Mada razumem želju da se bude površan, neki i ne mogu više od toga ;)

Па онда испада да нам за сад најбоље овако, да гледамо своја посла, док не видимо каквим договором ће ова садашња говнања по свету да резултирају.

Pa jel ti deluje kao da nam je najbolje? Guze nas sa svih strana, gubimo teritorije, izolovani smo, imamo usranu saradnju sa regionom... Dok naši ljudi beže na zapad, Srbija tera inat težeći ka istoku. Da li to ima logike u zdravom razumu?

Pa jel ti deluje kao da nam je najbolje? Guze nas sa svih strana, gubimo teritorije, izolovani smo, imamo usranu saradnju sa regionom... Dok naši ljudi beže na zapad, Srbija tera inat težeći ka istoku. Da li to ima logike u zdravom razumu?

Па, то што се тежње тиче, тако ти видиш ствари, а о убеђењима не би расправљао.

Ја ствари видим мало другачије: рецимо, са регионом имамо сасвим солидну сарадњу, што се видело и пре неки дан, када је отваран гасни интерконектор. Наравно, за оне који под регионом искључиво мисле на западни део бивше СФРЈ, та сарадња је усрана.

Мене, рецимо, за било шта западно од Дрине, што ће рећи, БиХ, Хрватску, Црну Гору заболе патка. Посао је на линији север-југ. Ако ови бивши оће да раде са нама, супер, ако неће, ко им **** матер.

А ту, за сада, изгледа још увек има интереса већих играча. Констелација односа Србије и ЕУ је несразмерна, али ипак двосмерна. Оваквој ЕУ, у овој ситуацији не одговара Србија као црна рупа. А ни Србији не одговара пут мимо ЕУ, којим, осим повремено вербално, и не иде.

И наравно, са аргументом да се из Србије ипак иде на Запад, а не на Исток, се слажем. То је показатељ тежње, коју чак и наши удбашки властодржци морају стално да имају у виду, зарад опстанка на власти.

То што неко сматра неувођење санкција Русији "тежњом ка истоку" је врло дискутабилна поставка, пошто је суштински козметика.

Што се територија тиче, сам си рекао да смо територију већ изгубили. Дакле, не губимо даље. Или ако губимо, очигледно није више ствар до нас, како си објаснио да је до сада била. А онда заиста више нема смисла којем се силеџији приклањамо, јер ако је решио да узме, узеће. Па ако ме већ силују, не морам да се правим да у томе уживам, то ми се тек чини нелогичним.

Ево Македонија је до сада пристала на све што су тражили од ње, за сада је једини резултат да нису подељени. За све остало их јебу горе него нас, и то ко год прође. А зашто?

Ја ствари видим мало другачије: рецимо, са регионом имамо сасвим солидну сарадњу, што се видело и пре неки дан, када је отваран гасни интерконектор. Наравно, за оне који под регионом искључиво мисле на западни део бивше СФРЈ, та сарадња је усрана.

Ja i mislim na zapadni deo Evrope. Oni su nam i dali lovu za taj interkonektor, samo da znaš. Najviše bespovratne ponoći i investicija nam je došlo sa zapada. Tamo nam je cela dijaspora, otprilike 6-7 miliona ljudi. Ali ti iz nekog razloga okretanje zapadu vidiš kao "priklajnanje siledžiji". Sve imperije su siledžije na neki način, ako misliš da su Rusija i Kina nešto bolje, mislim da si u zabludi. Ukrajina i Jermanija su dobile bombe kad su odlučile da ne budu ruska kolonija, Kina je siledžija u svom regionu, ima spor sa Indijom, prekraja morske granice... Jbg, nema tu gudgajsa i bedgajsa. Svi su oni isti.

То што неко сматра неувођење санкција Русији "тежњом ка истоку" је врло дискутабилна поставка, пошто је суштински козметика.

Za zapad nije. To je pokazatelj geopolitičkog opredeljenja.

Што се територија тиче, сам си рекао да смо територију већ изгубили. Дакле, не губимо даље.

Kosovo smo izgubili ali će Albanci nastaviti na sever, u to budi siguran. A ako ne uvedemo ovu kozmetiku kako ti kažeš, Ameri će im dati zeleno svetlo i to je to. Srbija nestaje zbog čega? Zbog inata?

Ево Македонија је до сада пристала на све што су тражили од ње, за сада је једини резултат да нису подељени. За све остало их јебу горе него нас, и то ко год прође. А зашто?

Ne bih znao, ne pratim situaciju kod njih, niti me zanima. Neka svako brine svoju brigu.

Ja i mislim na zapadni deo Evrope. Oni su nam i dali lovu za taj interkonektor, samo da znaš. Najviše bespovratne ponoći i investicija nam je došlo sa zapada. Tamo nam je cela dijaspora, otprilike 6-7 miliona ljudi. Ali ti iz nekog razloga okretanje zapadu vidiš kao "priklajnanje siledžiji". Sve imperije su siledžije na neki način, ako misliš da su Rusija i Kina nešto bolje, mislim da si u zabludi. Ukrajina i Jermanija su dobile bombe kad su odlučile da ne budu ruska kolonija, Kina je siledžija u svom regionu, ima spor sa Indijom, prekraja morske granice... Jbg, nema tu gudgajsa i bedgajsa. Svi su oni isti.

Знам. И даће нам још лове, за још неке ствари које нас повезују са њима. И ми се повезујемо. Са њима (тј. најближим суседима у ЕУ), а не са Монголијом, са којом ипак имамо добре односе. То је реалност. И то је тај двосмерни однос, у којем треба тежити да за нас извучемо максимум, а не да скидамо гаће и да се нагузимо на сваки миг. Без ината, наравно, али нема потребе на сваки миг.

Управо сам прочитао вест да је Бугарска укинула скороуведену таксу на транзит руског гаса, да не би кварила односе са ЕУ партнерима (а ето помало и са нама). "Запад" није хомогена категорија, и ту очигледно има простора за сопствени интерес. Зависи колико си паметан, што ми, додуше, углавном нисмо.

Што се силеџија тиче, слажем се да су све силе силеџије. Само, мене Русија и Кина нису бомбардовале. поготово Кина, Русија нас је ****** са тим истим Западом (такође интереснтно у склопу приче да су нас бомбардовали због Русије). Дозволићеш ми ипак мало ирационалности и субјективности ту, да не морам да молим за опроштај оног ко ме је тукао.

Za zapad nije. To je pokazatelj geopolitičkog opredeljenja.

Геополитички, тај "Запад" има далеко веће проблеме са опредењељем много важнијих играча од нас. У нашем случају то је козметика.

Kosovo smo izgubili ali će Albanci nastaviti na sever, u to budi siguran. A ako ne uvedemo ovu kozmetiku kako ti kažeš, Ameri će im dati zeleno svetlo i to je to. Srbija nestaje zbog čega? Zbog inata?

На Север чега? Косова, или остатка Србије?
Север Косова је мање-више завршен.
Што се даље тиче, морали би Американци опет да нас нападну као 99-те.
А то ми се не чини реално, у овом тренутку, само из разлога што нисмо увели санкције Русији.

Ne bih znao, ne pratim situaciju kod njih, niti me zanima. Neka svako brine svoju brigu.

Па информиши се кад стигнеш. Може да се наоправи занимљиво поређење између нас који смо, ето Западу баш ишли уз ***** је нисмо хтели по њиховом плану, и Мекедоније која им се за све нагузила, укључујући и промену имена, па стигла до...тога где је.

jao baš uvezene. a mi jadni pošteni... 😁
nepostenja i lopovluka je uvek bilo al sa kapitalizmom te deformacije su legalizovane i promovisane kao vrednosti, sto potvrdjuje i to sto za te deformacije uopste nema drustvene osude niti bilo kakve reakcije.........danas se to uzima za normalno a u socijalizmu su lazovi, lopovi i prevaranti bili javno osudjivani od naroda.

Ово ти је, Милуне, лупетање на квадрат.

Прави катипализам тражи слободно тржиште, дакле, никакав утицај државе на пословање,

а ти се позиваш на утицај државе на тржиште, дакле, све супротно од капитализма.

Да је Србија, заиста, капиталистичка држава, овакве ствари би биле сведене на минимум.
da nisam video kako funkcionise kapitalizam u najrazvijenijoj evropskoj drzavi, nemackoj, jos bi ti i poverovao.
Kako li tek izgleda kapitalizam u spaniji, grckoj, italiji, turskoj................ne smem ni da pomislim.
Nas srpski kapitalizam je tek u povoju i dok se nase kapitalisticke zveri istreniraju u grabezi i pljacki naroda i drzave , treba da prodje onoliko koliko su to prosle kapitalisticke zemlje zapadne evrope. Tamo su pljacka, grabez i kriminal ugradjeni u najvise drzavne instance..............pa pogledaj samo za kolike pare su Solc, Meloni, Makron...........prodali interese svojih zemalja i naroda americkim interesima u ukrajini..................a mi ovde galamimo na Vucicevog brata sto drpio par miliona.

Da... ali i ne. Sukob na balkanu je deo šire priče zapad vs. istok. Posle pada berlinskog zida je bilo očigledno da je Evropa izabrala zapadni kapitalistički model dok je Sloba gurao istočni komunistički. I tako dolazi do raspada SFRJ, pa kasnije i odlaska Crne Gore i Kosova, jer su svi oni hteli na zapad dok je Srbija čvrsto naginjala ka istoku. Cena zameranja zapadu je morala biti plaćena, ali mi ne odustajemo, i dalje se inatimo, samo ne znam iz kog razloga.

Ne, Slobo je krenuo sukob vec 86' godine sa SANU memorandumom i AB revolucijom. To je kljuc svega. Slobo je efektivno odcijepio Srbiju i CG od SFRJ, i htio da aneksira BiH, Hrvatsku i Sloveniju.

To je sustina. Nije poenta u komunizmu ili kapitalizmu. Takav postupak nikad ne bi dobio podrsku nidje.

ali su nam bili ranije najveći saveznici.
mislim, jedna mala zemlja mora negde da pripada..

A što se njih tiče, kad sam bila u Grenoblu, obod Alpa, slučajno sam iznajmila sobi u hotelu u ulici Rue de Belgrade. šetamse ja kad obližnja ulica rue de Yugoslavia valjda se tako piše, pa u centru Rue kralja Petra ili Alexandra zaboravih već ... i eto tako im se ulice zovu i posle. hm 80 godina, to je bilo negde 2010.

neverovatno ali i ja sam bio u Grenobleu i video to. Nedaleko od keja ta ulica Rue Belgrade ima lep jedan beli hotel...

Napisoa sam da nisam nikada niti cu da glsam za av i njemu slicne jer su pokazali
ogromnu ljubav prema sebi samima i svojim dzepovima
koji nikako da se napune.

Gde sam napisao da sam najpametniji? A posmatrajuci te koji glasaju za parizer od 299
sam DR MR i slicne titule. Makar razmisljam svojom glavom
i ne nasedam na price koje se provlace u kampanjama decenijama unazad
Marinika jesi to ti? : )

Back