Komunistkinja
Buduća legenda
- Poruka
- 48.824
Srbijo, mirno spavaj, otrov nas je napustio!
Čak 3.000 policajaca i pripadnika specijalnih službi obezbeđivali su transport nekoliko tona opasnog nuklearnog otpada koji je iz instituta „Vinča“ krenuo za Rusiju.
U noći između četvrtka i petka reporteri Kurira prisustvovali su polasku grandioznog konvoja s tonama nuklearnog otpada koji, prema sporazumu Srbije i Ruske Federacije, u sledećih nekoliko dana treba da stigne na odredište.
Istrošeni otpad iz „Vinče“ je oko dva sata posle ponoći ispratio najviši državni vrh: predsednik Boris Tadić, zamenik premijera Ivica Dačić i potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić.
Najviši državni funkcioneri lično su se uverili da je ovaj opasni konvoj uz sve mere predostrožnosti i najveći mogući stepen obezbeđenja krenuo na put.
Pošto radioaktivni materijal može da postane veoma velika pretnja u rukama terorističkih organizacija, MUP Srbije pripremio je mere obezbeđenja kakva se retko viđaju.
Srbija i Rusija potpisale su sporazum o iznošenju istrošenog nuklearnog goriva iz „Vinče“ prošlog septembra, a ceo projekat vredi oko 25 miliona evra.
Neviđene mere bezbednosti
Reporteri Kurira na mestu događaja su zatekli policajce raspoređene na svakih dvadesetak metara duž trase kojom prolazi konvoj, kao i na okolnim nadvožnjacima, podvožnjacima, autoputu. Saobraćaj je, naravno, bio zatvoren, a celo područje nadletali su i helikopteri.
Slikanje je bilo strogo zabranjeno, čak i policajcima, koji su tokom prolaska kolone morali da ugase mobilne telefone.
U konvoju su bila 32 šlepera sa oko tri tone opasnog otpada
И опет не ваља Русија
Čak 3.000 policajaca i pripadnika specijalnih službi obezbeđivali su transport nekoliko tona opasnog nuklearnog otpada koji je iz instituta „Vinča“ krenuo za Rusiju.
U noći između četvrtka i petka reporteri Kurira prisustvovali su polasku grandioznog konvoja s tonama nuklearnog otpada koji, prema sporazumu Srbije i Ruske Federacije, u sledećih nekoliko dana treba da stigne na odredište.
Istrošeni otpad iz „Vinče“ je oko dva sata posle ponoći ispratio najviši državni vrh: predsednik Boris Tadić, zamenik premijera Ivica Dačić i potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić.
Najviši državni funkcioneri lično su se uverili da je ovaj opasni konvoj uz sve mere predostrožnosti i najveći mogući stepen obezbeđenja krenuo na put.
Pošto radioaktivni materijal može da postane veoma velika pretnja u rukama terorističkih organizacija, MUP Srbije pripremio je mere obezbeđenja kakva se retko viđaju.
Srbija i Rusija potpisale su sporazum o iznošenju istrošenog nuklearnog goriva iz „Vinče“ prošlog septembra, a ceo projekat vredi oko 25 miliona evra.
Neviđene mere bezbednosti
Reporteri Kurira na mestu događaja su zatekli policajce raspoređene na svakih dvadesetak metara duž trase kojom prolazi konvoj, kao i na okolnim nadvožnjacima, podvožnjacima, autoputu. Saobraćaj je, naravno, bio zatvoren, a celo područje nadletali su i helikopteri.
Slikanje je bilo strogo zabranjeno, čak i policajcima, koji su tokom prolaska kolone morali da ugase mobilne telefone.
U konvoju su bila 32 šlepera sa oko tri tone opasnog otpada
И опет не ваља Русија


...............ako je otpad, onda mi zaista ni nemamo uslove za tako nesto.Cenim da to Rusi lageruju negde u Sibiru, i uopste na nenasejenim oblastima, i tamo preradjuju. Nemaca ima taj problem da nema ne naseljenih teritorija, pa ga lageruje u naseljene oblasti, zbog cega su svake godine ogromni protesti.
