Србија послала отров Русији!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Srbijo, mirno spavaj, otrov nas je napustio!
Čak 3.000 policajaca i pripadnika specijalnih službi obezbeđivali su transport nekoliko tona opasnog nuklearnog otpada koji je iz instituta „Vinča“ krenuo za Rusiju.

U noći između četvrtka i petka reporteri Kurira prisustvovali su polasku grandioznog konvoja s tonama nuklearnog otpada koji, prema sporazumu Srbije i Ruske Federacije, u sledećih nekoliko dana treba da stigne na odredište.

Istrošeni otpad iz „Vinče“ je oko dva sata posle ponoći ispratio najviši državni vrh: predsednik Boris Tadić, zamenik premijera Ivica Dačić i potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić.

Najviši državni funkcioneri lično su se uverili da je ovaj opasni konvoj uz sve mere predostrožnosti i najveći mogući stepen obezbeđenja krenuo na put.

Pošto radioaktivni materijal može da postane veoma velika pretnja u rukama terorističkih organizacija, MUP Srbije pripremio je mere obezbeđenja kakva se retko viđaju.
Srbija i Rusija potpisale su sporazum o iznošenju istrošenog nuklearnog goriva iz „Vinče“ prošlog septembra, a ceo projekat vredi oko 25 miliona evra.
Neviđene mere bezbednosti

Reporteri Kurira na mestu događaja su zatekli policajce raspoređene na svakih dvadesetak metara duž trase kojom prolazi konvoj, kao i na okolnim nadvožnjacima, podvožnjacima, autoputu. Saobraćaj je, naravno, bio zatvoren, a celo područje nadletali su i helikopteri.

Slikanje je bilo strogo zabranjeno, čak i policajcima, koji su tokom prolaska kolone morali da ugase mobilne telefone.
U konvoju su bila 32 šlepera sa oko tri tone opasnog otpada

attachment.php


И опет не ваља Русија:rtfm:
 

Prilozi

  • 29531.jpg
    29531.jpg
    61,1 KB · Pregleda: 52
Руси су, има већ неколико година, нашли начин да убрзају распад нуклеарног отпада и да тим процесом добију велике количине енергије.

Пре пар година су на велико почели да наручују отпад од свих редом, што је (логично!) заинтригирало све који нису контали штаће им то.

Наравно, Немци су први дошли до података и од тог тренутка престали с испоруком отпада.:)

Браво за Русе!
Заиста су талентована нација. Имају научнике за пример.
Штета је што нам се школство не ослања мало више на њихове ауторе.
 
Руси су, има већ неколико година, нашли начин да убрзају распад нуклеарног отпада и да тим процесом добију велике количине енергије.

Пре пар година су на велико почели да наручују отпад од свих редом, што је (логично!) заинтригирало све који нису контали штаће им то.

Наравно, Немци су први дошли до података и од тог тренутка престали с испоруком отпада.:)

Браво за Русе!
Заиста су талентована нација. Имају научнике за пример.
Штета је што нам се школство не ослања мало више на њихове ауторе.

Можда би наше омладинице требали да шаљемо у Русију на школовање .наше стручњаке на усавршавање
 
То би било веома логично, али наша елита никад није била наклоњенима Русима, већ онима који су је газили и понижавали (Бечлијама, Немачкој, Француској донекле).
Психолошки врло лако објашњиво - имали су потребу да се улизују тлачитељу, да се школују код њега како би их тлачитељ коначно почео гледати као људе, а не као нижу расу. Типичан комплекс ниже вредности.

Па се поставља питање, ако неко ко се рачуна у елиту пати од комплекса ниже вредности, да ли он уопште може бити представник елите?
Да ли се врхунском интелектуалцу може поткрасти један такав бизаран комплекс?

Моје мишљење је да је наша елита увек земљи наносила огромну штету.
Просечни српски сељак је здравије памети и логике од тих таквих који себе сматрају елитом.
 
То би било веома логично, али наша елита никад није била наклоњенима Русима, већ онима који су је газили и понижавали (Бечлијама, Немачкој, Француској донекле).
Психолошки врло лако објашњиво - имали су потребу да се улизују тлачитељу, да се школују код њега како би их тлачитељ коначно почео гледати као људе, а не као нижу расу. Типичан комплекс ниже вредности.

Па се поставља питање, ако неко ко се рачуна у елиту пати од комплекса ниже вредности, да ли он уопште може бити представник елите?
Да ли се врхунском интелектуалцу може поткрасти један такав бизаран комплекс?

Моје мишљење је да је наша елита увек земљи наносила огромну штету.
Просечни српски сељак је здравије памети и логике од тих таквих који себе сматрају елитом.

У праву си другарице ако се вратимо у време послератне Југославије ,говорим о периоду после 1945 .Студенти,доктори сви су ишли на усавршавање у Русију да би на крају завршили на Голом Отоку.Та традиција није прекинута на жалост.Русија је толико напредна земља а ми упорно тежимо ка баналној ЕУ .Невероватно!
 
Svi glupi pa im treba, samo mi pametni pa nam ne treba :roll:


Ne znam na sta si mislio, na nuklearni otpad, ili na Ruse:mrgreen:...............ako je otpad, onda mi zaista ni nemamo uslove za tako nesto.Cenim da to Rusi lageruju negde u Sibiru, i uopste na nenasejenim oblastima, i tamo preradjuju. Nemaca ima taj problem da nema ne naseljenih teritorija, pa ga lageruje u naseljene oblasti, zbog cega su svake godine ogromni protesti.
 
Руси су, има већ неколико година, нашли начин да убрзају распад нуклеарног отпада и да тим процесом добију велике количине енергије.

Пре пар година су на велико почели да наручују отпад од свих редом, што је (логично!) заинтригирало све који нису контали штаће им то.

Наравно, Немци су први дошли до података и од тог тренутка престали с испоруком отпада.:)

Браво за Русе!
Заиста су талентована нација. Имају научнике за пример.
Штета је што нам се школство не ослања мало више на њихове ауторе.

нисам ово знао
 

Back
Top