Quantcast

Srbija podize opste ogranicenje brzine na 150km/h

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
109.669
:ok:

I meni je on prvo pao na pamet kad sam pročitao naslov. Ja ne bih dozvolio ni preko 120 i svuda bih postavio merače brzina jer je prebrza vožnja najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda. Sem toga to donosi veću potrošnju naftinih derivata koje uvozimo, a i veće zagađenje vazduha.

Postavlja se pitanje s obzirom na to da ZOBS kojim su regulisane najveće dozvoljene brzine nije menjan ko ovima daje pravo da dozvoljavaju kršenje zakona?!

Ljuta Tica

Poznat
Supermoderator
Poruka
9.356
Мислим да је 130 као што је и у највећем делу Европе сасвим пристојна брзина евентуално 140 ако су већ хтели да се праве баџе и повећавају лимит.

То би значило само да би се дао легитимитет турцима док у лето језде српским аутопутевима у ниском бришућем лету, као и изразито бахатим домаћим који су сигурни у своје машине, али не и у своје способности контроле

Zgoljavko

Obećava
Poruka
58
I Vi kada bi ovako nesto uradili, kako bi prosli?

Inace sto se teme tice. Ja kada sam na autoputu, "bacim" tempomat na 110-115km/h, to je 2000o/min u sestoj brzini. Potrosnja, zavisno od puta. Da li je malo uspon, nizbrdica, 4,7-5,2L. Ovo mi odgovara u slucajevima ako ispred sleper. Imam neku averziju od njih. Rado nacepim gas da ih sto brze prodjem. Ako bi to radio sa 130, dosta sporije bi ih prosao. Zato, cesto vratim u petu, nacepim gas. Kada ga prodjem vec sam na oko 160km/h. Mozda koji km i vise. Nakon preticanja pustim gas, auto sam vrati na zadatu brzinu.
Tako da je to jedino za sta mi odgovara.

Araon

Iskusan
Poruka
6.265
Dobro, on jeste suludo vozio, ali i ti paparaci što su ga pratili. A možda je jednostavno pokušavao da pobegne od njih? :think:
Misliš inače ne vozi ovako?

Nije te jurio ubica sa pištoljem... Evo, probaj ti ovako da voziš, ne samo zbog zakona, već ćeš se zentati i pitati "šta ako izleti neko?".. Znači, ovo je uobičajno za pomenuta lica, eto, Jelena nije bežala... Nego, devojci se žuri. Pošto, lično, obožavam kad me zakuje gužva na novom mostu...

Suština, kazne su tu da se budžet puni, za običan narod, tebe, mene, nekog petog, ali ovakva vožnja, očigledno nikome ne smeta.

Još jedno pitanje, kada si video da je policajac uzeo G klasu, S klasu, A8 novog ili nešto i istresao ih iz gaća? Ali, zato zaustavi Fiat Punto i izvadi tapacirung tipu...

Nije ovo nešto protiv policije, rade momci mahom časno svoj posao, ali, očigledno zakon ne važi za sve...

Pre jedno pet meseci, vozim na tempomatu 130 i lagano, ide iza mene brat sa nekim Audi modelom, ablenduje kao da kuća gori (dok ja pretičem), projurio je sa bar 170 najmanje... I? Kazniće ga neko?

Metronomy

Iskusan
Banovan
Poruka
6.905
:ok:

I meni je on prvo pao na pamet kad sam pročitao naslov. Ja ne bih dozvolio ni preko 120 i svuda bih postavio merače brzina jer je prebrza vožnja najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda. Sem toga to donosi veću potrošnju naftinih derivata koje uvozimo, a i veće zagađenje vazduha.

Postavlja se pitanje s obzirom na to da ZOBS kojim su regulisane najveće dozvoljene brzine nije menjan ko ovima daje pravo da dozvoljavaju kršenje zakona?!
Pa stvarno, ko dozvoljava drzavi da menja delove zakona...kada ima za to zaduzena druga drzava...

Metronomy

Iskusan
Banovan
Poruka
6.905
Brzina od 150 je optimalna brzina za autoput, a da neke utesim, koji ne znaju, radi se o maksimalnoj brzini, pa ko se plasi za njega ima put koji se ne zove autoput.
Inace, ovo bi bio postupak normalnih ljudi, a ne bivsih bolesnika, koji vole da stavljaju zabrane, ali da ih sami ne postuju " po politickoj volji" samovoljnika...
Brzina od 150 je optimalno najveca iz sasvim prostog razloga, gume koje vecina vozila koriste u srbiji nisu za brzine preko 150, pa bi vecina na to zaboravila...
Oni koji su protiv podizanja brzine verovatno zive u zanzibaru, pa ne znaju da se autoputem i ne vozi brzinom do 120 nego vecom...i to od kada je autoput napravljen....znaci dvolicnjaci.

doppler

Primećen član
Poruka
899
Ima tu dva problema, jedan je sto su guzve na auto putu sve vece, narociti kada turci putuju, za praznike,.
jedino pravac ispod Nisa, mozda tamo moze da se leti,

Obilazis kamion ima da ti se zalepi neko i da ablenduje kao da je na trkama.
Druga stvar je da i sada kada je 130 ljudi voze oko 145 jel se tolerise 10%., ako bude 150 , ima da lete minimum 180km/s.

E sad da je tri trake, u desnoj kamioni, autobusi i sl. sredna 130-150 i u skroz leva za preticanje, imalo bi smisla.
Ali mi na pojedinim delovima nemam ni celu zaustavnu traku, vec samo dve.

Inace, ja stavim tempomat na 130,i po potrebi idem malo preko za obilazenje i pravce, 150max.

Danas su bila dva fina sudara, prevrtanja , na auto putu, jedan ka Surcinu a drugi kod plavog mosta negde, bio kolaps .

Zgoljavko

Obećava
Poruka
58
Jedinistveno u svetu: Vlast Srbije poziva građane na kršenje Zakona o bezbednosti saobraćaja

Direktor kompanije “Putevi Srbije” koju je osnovala republička vlada, Zoran Drobnjak je pozvao danas vozače na opštenarodnu radost zbog “usklađivanja srpske prakse s evropskim standardima” koja će ishodovati time da će se na deonicama autoputa moći da razvija brzina od 150 km/h, suprotno zakonskim odredbama a bez ikakvih daljih posledica.

Ceo tekst na linku. Obratite paznju na zadnju recenicu.
https://autorepublika.com/2019/11/08/jedinistveno-u-svetu-vlast-srbije-poziva-gradjane-na-krsenje-zakona-o-bezbednosti-saobracaja/

Araon

Iskusan
Poruka
6.265
Ima tu dva problema, jedan je sto su guzve na auto putu sve vece, narociti kada turci putuju, za praznike,.
jedino pravac ispod Nisa, mozda tamo moze da se leti,

Obilazis kamion ima da ti se zalepi neko i da ablenduje kao da je na trkama.
Druga stvar je da i sada kada je 130 ljudi voze oko 145 jel se tolerise 10%., ako bude 150 , ima da lete minimum 180km/s.

E sad da je tri trake, u desnoj kamioni, autobusi i sl. sredna 130-150 i u skroz leva za preticanje, imalo bi smisla.
Ali mi na pojedinim delovima nemam ni celu zaustavnu traku, vec samo dve.

Inace, ja stavim tempomat na 130,i po potrebi idem malo preko za obilazenje i pravce, 150max.

Danas su bila dva fina sudara, prevrtanja , na auto putu, jedan ka Surcinu a drugi kod plavog mosta negde, bio kolaps .
Tek će biti kolaps, jer ovo što se radi nije normalno...

Uzmi potez od auto-puta do Loznice, npr, ima negde pravac i po 3 kilometra, ono ograničenje po 50 ili 80... Jednom sam vozio do Republike Srpske prilično brzo, van svih ograničenja i stigao sam za 2h i 15min. Inače, ide se oko 4h... Pa, vi sad vidite... Ostavili ograničenja kao da još uvek vozimo fiće i peglice...