Srbija otvorila novo poglavlje u pristupnim pregovorima sa EU

Danasnjim vrijednostima koje se tamo promoviraju ne zelim ni ja pripadati, vjeruj mi.
Ima i dobrih stvari, ali puno toga je lose.
Ali kako god okrenuo, kroz povijest je Europa profilirala Rusiju, ne obrnuto.
Spoznajte svoj identitet, sve pet, ali korjeni su vam na zapadu, ne na istoku, a svoj identitet trebali bi njegovati u smislu da ste Srbi, a ne nekakvi mali Rusi.
Zapad je taj koji nas tera da budemo tkz. mali Rusi.Mi to sami ne želimo ali ćemo to postati jer Zapad neće da nas ostavi na miru.Porobili su nas i to im nije dovoljno.Žele da ljubimo svoje okove.To neće doživeti.
I pre nas su živeli narodi koji su nestali tako da nećemo po tome biti nekakav izuzetak.
Neka nas ubiju i unište.
Neka nestanemo.
Neka nam ubiju decu i zatru nas da ne postojimo.Mi kao narod pred besnim psom nikada nećemo kleknuti.
Ubijte nas.Pljujemo vam u lice svima.
 
Zapad je taj koji nas tera da budemo tkz. mali Rusi.Mi to sami ne želimo ali ćemo to postati jer Zapad neće da nas ostavi na miru.Porobili su nas i to im nije dovoljno.Žele da ljubimo svoje okove.To neće doživeti.
I pre nas su živeli narodi koji su nestali tako da nećemo po tome biti nekakav izuzetak.
Neka nas ubiju i unište.
Neka nestanemo.
Neka nam ubiju decu i zatru nas da ne postojimo.Mi kao narod pred besnim psom nikada nećemo kleknuti.
Ubijte nas.Pljujemo vam u lice svima.
Bato, ja tebe ne zelim ubit, sta si se upljuvao?

:mrgreen:

Da se mene pita, bio bi najsretniji da Bosnjaci, Hrvati i Srbi jedni na druge nikada metka nisu opalili.

Imas fatalisticki pogled na svijet, to je tvoje misljenje, cijenim to, ali isto tako u vlastitom narodu imas jedan odredjeni broj koji tvoje misljenje ne dijele.
Kuzim da si ljut, da sam na tvom mjestu, da sam prozivio zivot Srbina u Srbiji od devedesetih naovamo, mozda bi imao isti pogled na stvari, ali jos uvijek mi ne ide u glavu da Rusiju osjecate bliskijima nego Europu.
To je kao Hrvati koji podrzavaju albansko Kosovo da bi se Srbima nasladjivali, a meni se od Albanaca dize kosa na glavi (cast iznimkama).
Takvi Hrvati mi npr. isto ne idu u glavu.
 
Danasnjim vrijednostima koje se tamo promoviraju ne zelim ni ja pripadati, vjeruj mi.
Ima i dobrih stvari, ali puno toga je lose.
Ali kako god okrenuo, kroz povijest je Europa profilirala Rusiju, ne obrnuto.
Spoznajte svoj identitet, sve pet, ali korjeni su vam na zapadu, ne na istoku, a svoj identitet trebali bi njegovati u smislu da ste Srbi, a ne nekakvi mali Rusi.
Balkan sem Hrvatske ne pripada zapadnom kulturnom miljeu. Ni ti smo nešto slični društvenom uređenju Rusije,a još manje da imamo sličnosti zapadnoj kulturi. Evropa nas ne želi,a mi nemamo namjeru ići im niz dlaku. Bugarsku i Rumuniju su primili sa daleko manje uslovljavanja,a njihov standard života ništa nije bolji nego srpski.
 
Balkan sem Hrvatske ne pripada zapadnom kulturnom miljeu. Ni ti smo nešto slični društvenom uređenju Rusije,a još manje da imamo sličnosti zapadnoj kulturi. Evropa nas ne želi,a mi nemamo namjeru ići im niz dlaku. Bugarsku i Rumuniju su primili sa daleko manje uslovljavanja,a njihov standard života ništa nije bolji nego srpski.
Balkan je najsličniji Turskoj. :mrgreen:
 
Bato, ja tebe ne zelim ubit, sta si se upljuvao?

:mrgreen:

Da se mene pita, bio bi najsretniji da Bosnjaci, Hrvati i Srbi jedni na druge nikada metka nisu opalili.

Imas fatalisticki pogled na svijet, to je tvoje misljenje, cijenim to, ali isto tako u vlastitom narodu imas jedan odredjeni broj koji tvoje misljenje ne dijele.
Kuzim da si ljut, da sam na tvom mjestu, da sam prozivio zivot Srbina u Srbiji od devedesetih naovamo, mozda bi imao isti pogled na stvari, ali jos uvijek mi ne ide u glavu da Rusiju osjecate bliskijima nego Europu.
To je kao Hrvati koji podrzavaju albansko Kosovo da bi se Srbima nasladjivali, a meni se od Albanaca dize kosa na glavi (cast iznimkama).
Takvi Hrvati mi npr. isto ne idu u glavu.
A ja ih opet savršeno razumem.Te takve Hrvate.
Ne znam zašto bosanske muslimane nazivaš bošnjacima i učestvuješ u njihovom političkom programu uništenja Hrvata i Srba u zajednici BiH.Ako si zaista Hrvat.Da te ne teram da prolaziš BBCjev test ovde.Onda,idi.
https://hercegbosna.org/forum/politika/
A ako nisi.Ako si musliman.Onda bolje nemoj ići.
Idi ne da bi otišao odavde,nego da bi se vratio kasnije.
 
Balkan sem Hrvatske ne pripada zapadnom kulturnom miljeu. Ni ti smo nešto slični društvenom uređenju Rusije,a još manje da imamo sličnosti zapadnoj kulturi. Evropa nas ne želi,a mi nemamo namjeru ići im niz dlaku. Bugarsku i Rumuniju su primili sa daleko manje uslovljavanja,a njihov standard života ništa nije bolji nego srpski.
Primili su ih da bi nas odsekli isto i CG su uterali u nato.
 
Balkan sem Hrvatske ne pripada zapadnom kulturnom miljeu. Ni ti smo nešto slični društvenom uređenju Rusije,a još manje da imamo sličnosti zapadnoj kulturi. Evropa nas ne želi,a mi nemamo namjeru ići im niz dlaku. Bugarsku i Rumuniju su primili sa daleko manje uslovljavanja,a njihov standard života ništa nije bolji nego srpski.
OK, slazem se napisanim, ali bold...
Kako nemate zajedickog sa zapadnom Europom?

Arhitektura?
Njemacka skola pravosudja?
Zapadnjacki bonton u urbanim sredinama?
 
A ja ih opet savršeno razumem.Te takve Hrvate.
Ne znam zašto bosanske muslimane nazivaš bošnjacima i učestvuješ u njihovom političkom programu uništenja Hrvata i Srba u zajednici BiH.Ako si zaista Hrvat.Da te ne teram da prolaziš BBCjev test ovde.Onda,idi.
https://hercegbosna.org/forum/politika/
A ako nisi.Ako si musliman.Onda bolje nemoj ići.
Idi ne da bi otišao odavde,nego da bi se vratio kasnije.
Pa zato sto se oni tako nazivaju, a i zaboli me djon kako ce se nazivati.
Bosnjaci, bosanci, muslimani, turci... njima na volju, meni ni iz dzepa ni u dzep.

I okani se razumijevanja "onakvih Hrvata", vjeruj mi, dobro znam kakve su to budale, vjeruj mi, zivim s njima.

:D
 
Bato, ja tebe ne zelim ubit, sta si se upljuvao?

:mrgreen:

Da se mene pita, bio bi najsretniji da Bosnjaci, Hrvati i Srbi jedni na druge nikada metka nisu opalili.

Imas fatalisticki pogled na svijet, to je tvoje misljenje, cijenim to, ali isto tako u vlastitom narodu imas jedan odredjeni broj koji tvoje misljenje ne dijele.
Kuzim da si ljut, da sam na tvom mjestu, da sam prozivio zivot Srbina u Srbiji od devedesetih naovamo, mozda bi imao isti pogled na stvari, ali jos uvijek mi ne ide u glavu da Rusiju osjecate bliskijima nego Europu.
To je kao Hrvati koji podrzavaju albansko Kosovo da bi se Srbima nasladjivali, a meni se od Albanaca dize kosa na glavi (cast iznimkama).
Takvi Hrvati mi npr. isto ne idu u glavu.
ako odeš tamo i registruješ se reci da te šalje @chat nick i pozdravi ih od mene. ;-)
 
Pa zato sto se oni tako nazivaju, a i zaboli me djon kako ce se nazivati.
Bosnjaci, bosanci, muslimani, turci... njima na volju, meni ni iz dzepa ni u dzep.

I okani se razumijevanja "onakvih Hrvata", vjeruj mi, dobro znam kakve su to budale, vjeruj mi, zivim s njima.

:D
bitno je to bitno je jako vi Pereci ništa ne znate
 
Sta ja imam s BiH osim sto su mi se prije stotina godina preci kockastih glava skotrljali u Dalmaciju, to je za mene drevna proslost.
Sad već moraš proći test.Žao mi je.
Da bih ja nastavio da sa tobom normalno komuniciram i da ti normalno odgovorim na ovo gore pitanje napiši u sledećem postu:

Kunem se u Allaha dž.š. da nisam musliman i da moja vera nije islam i da ne verujem u Allaha dž.š.

Napiši da bi znao dali si Hrvat ili još jedno muslimansko pseto.
 
OK, slazem se napisanim, ali bold...
Kako nemate zajedickog sa zapadnom Europom?

Arhitektura?
Njemacka skola pravosudja?
Zapadnjacki bonton u urbanim sredinama?
Pa dobro Vojvodina i veći dio gradova centralne Srbije ima tu Austro Ugarsku arhikteturu grada ali to nas ne čini Germanima i njihovom načinu razmišljanja. Naprimjer Sarajevo u BiH ima najviše Austro Ugarske gradnje od stambenih zgrada do pozorišta ali taj gradom nije evropski duhom. Presudan je orijentalni ili mediteranski način razmišljanja. Bonton je nekad bio,danas to iščezava.
EU nas ne želi. Postavljaće nove dodatne uslove. To sve više liči na sizifov posao. Naravno treba ispuniti standarde kvaliteta hrane,zdravstva,penzionog fonda,razvoj tehnologije ali daleko od toga da ćemo biti dio EU.Makron je poručio zemljama Zapadnog Balkana pravite Mali Šengen,što znači od ulaska nema ništa.
 
Sad već moraš proći test.Žao mi je.
Da bih ja nastavio da sa tobom normalno komuniciram i da ti normalno odgovorim na ovo gore pitanje napiši u sledećem postu:

Kunem se u Allaha dž.š. da nisam musliman i da moja vera nije islam i da ne verujem u Allaha dž.š.

Napiši da bi znao dali si Hrvat ili još jedno muslimansko pseto.
A jesi krpelj...

Evo:

Kunem se u Allaha dž.š. da nisam musliman i da moja vera nije islam i da ne verujem u Allaha dž.š.

Jel ti sad lakse?

:D


Sta znaci to dz.s.?
Ozbiljno pitam, neznam.
 
rekoh 1000 puta i 1001 cu, balkan kulturno pripada bliskom istoku.
Ne baš njima. Postoji razlika izmedju Turaka i Arapa. Kod Turaka postoji jaka sekularna struja pored one verske dok kod Arapa je najjača upravo ta verska dok sekularna jedva da postoji. Takodje Turci su nešto otvoreniji prema zapadu nego Arapi. Zato se Turci i Balkanci generalno lakše uklope u Njemačkoj nego Arapi.
 
A jesi krpelj...

Evo:

Kunem se u Allaha dž.š. da nisam musliman i da moja vera nije islam i da ne verujem u Allaha dž.š.
Dobro.
Možemo da nastavimo.
Ti si jedan sasvim običan Perec kao i 80% drugih koji žive u svom medijski izolovanom Svetu unutar Hrvatske.
Da bi sagledao stvaran svet oko sebe moraš otići tamo gde sam ti rekao.
Mnogi pre tebe su bili isto takvi kao ti da bi posle nekog vremena shvatili kako realno stoje stvari.
Bitka koju vodimo mi Srbi i Hrvati je bitka za Srbiju i Hrvatsku.Hrvatska se brani na Ivan Sedlu a Srbija na Uni i Dobrinji.
Mnogi pereci i gedzovani to jednostovno ne razumeju.
Odvoj neko vreme.Idi.Registruj se.Komuniciraj.Pitaj.Čitaj.I zapamti,Hrvatska se brani na Ivan Sedlu.
 

Back
Top