Srbija ostaje bez lekova!

slazem se. farmaceuti zaradjuju uz bankare najvise u srbiji, podmicuju lekare, prava su mafija i jos se zale

Дај Тихи немешај стране мултинационалне компаније као што су Фајзер, Глаксо, Новартис .... са нашим произвођачима који једва крпе крај са крајем као што је Галеника :(
 
Sve što ja imam sa lekovima:



lemonpissingondrugs.jpg




Učinite i vi isto.
 
Дај Тихи немешај стране мултинационалне компаније као што су Фајзер, Глаксо, Новартис .... са нашим произвођачима који једва крпе крај са крајем као што је Галеника :(

pa ovo ide na ruku galenici jer se ovde zale samo ovi farmaceuti uvoznici.

galenika je domaci proizvodjac i njih ovo ne interesuje.
 
Stvarno je sramota sto neki galenikini lekovi ne mogu da se nadju....:neutral:

T nemas veze sa Srbijom , da imas nebi pisao ovakve nebuloze.
Jedan lek ( recimo neki antiobiotik, kortizon) u Srbiji kosta recimo ni jedan ili 1 evro. To isto ( evo uzecu besnedin kao primer)
u USA,Francuskoj, USa kosta oko 30 evra. Usput , i nema ga u slobodnoj prodaji, ali toliko kosta.
Znaci, isti materijal ( pa u Srbiji i uvezen iz Holandije,Nemacke,Belgije)u Srbiji je 3000% jeftiniji.
Pa ko moze to da finasira,proizvodi pa da mu se jos i islpati.
 
Poslednja izmena:
T nemas veze sa Srbijom , da imas nebi pisao ovakve nebuloze.
Jedan lek ( recimo neki antiobiotik, kortizon) u Srbiji kosta recimo ni jedan ili 1 evro. To isto ( evo uzecu besnedin kao primer)
u USA,Francuskoj, USa kosta oko 30 evra. Usput , i nema ga u slobodnoj prodaji, ali toliko kosta.
Znaci, isti materijal ( pa u Srbiji i uvezen iz Holandije,Nemacke,Belgije)u Srbiji je 3000% jeftiniji.
Pa ko moze to da finasira,proizvodi pa da mu se jos i islpati.
:eek:kakva nebuloza Rayela...nekih lekova stvarno nema....moja majka trazi npr Hidrociklin mast da kupi nigde po apotekama nema...na to sam mislio...u apoteci joj kazu Galenika obustavila isporuku
 
Tema o lekovima je posebna stvar..agenti farmakoloskih dilera obilaze lekare i nude im bonuse za prepisivanje njihovih lekova..e sad lekar svakog meseca im dostavi spisak lekova koje je prepisao sa imenima ljudi kojima je recept izdao i za to dobije mesecnu nadoknadu od minimum tridesetak hiljada dinara..a samim tim lekar cini vise krivicnih dela,prvo sto daje lekove da bi dobio proviziju iako su ti lekovi manje delotvorni od lekova druge firme a i odaje podatke pacijenata..strasno kako nas perfidno truju..
 
itekako ih interesuje, jer se bukvalno sve komponente i aktivne i inaktivne, koje ulaze u sastav farmaceutskih preparata uvoze...:lol:

Ovde ljudi diskutuju o necemu o cemu pojma nemaju ( doduse nemam ni ja, samo znam da se sve uvozi i da su lekovi u Srbiji jeftiniji nego
i u Tunguziji i tu nesto debelo nije u redu)

Prepricajavaju se pricice sa Zapada gde stvarno ima korupcije. ali ta vrsta korupcije sa Srbijom nema nikakve veze, barem ne sa obicnim lekarima
vise za ministarstvima zdravlja, ali to valjda i nije tema.
 
Ovde ljudi diskutuju o necemu o cemu pojma nemaju ( doduse nemam ni ja, samo znam da se sve uvozi i da su lekovi u Srbiji jeftiniji nego
i u Tunguziji i tu nesto debelo nije u redu)

Prepricajavaju se pricice sa Zapada gde stvarno ima korupcije. ali ta vrsta korupcije sa Srbijom nema nikakve veze, barem ne sa obicnim lekarima
vise za ministarstvima zdravlja, ali to valjda i nije tema.

u pravu si. Kod nas se cena leka određuje tako da predstavlja 80% srednje cene u pet referentnih, susednih zemalja, preračunato po kursu koji je vlada propisala. Problem je u tom kursu sa kojim vlada računa evro.
 

dejan.gif

Рођен 1975. године, у Никшићу. Дипломирани политиколог.
Од 1999. до 2002. године био је саветник у више привредних субјеката.
Био је члан Управног одбора Привредне банке АД Панчево.
Врши функцију Извршног секретара Председништва Главног одбора СПС-а, задужен за послове организационог деловања Партије.
Од априла 2006. године директор Стручне службе Главног одбора СПС.
Председник је Управног одбора Галенике.

http://sps.org.rs/predsednistvo/
 

Back
Top