Srbija odustala od progona Hrvatskog branitelja Purde :)

mi južnjaci

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.141
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...omblona-i-maslova-jer-nema-dokaza/540587.aspx

SRPSKO Tužiteljstvo za ratne zločine odustalo je od kaznenog progona Tihomira Purde, Danka Maslova i Petra Janjića Tromblona zbog nedostatka dokaza, piše Blic. Zamjenik tužitelja za ratne zločine Bruno Vekarić rekao je kako se radi o predmetu iz vojnog pravosuđa te da je istraga odrađena vrlo loše. Blic dodaje kako niti jedan od 44 svjedoka nije vidio trojicu osumnjičenih da su počinili bilo kakav zločin, a jedini je dokaz pisana Purdina izjava dok je bio ratni zatvorenik, a kasnije ju je negirao. "Ovaj predmet je primjer dobre regionalne saradnje, i želim se zahvaliti tužiteljima u BiH i Hrvatskoj što su nam pružali asistenciju", dodaje Vekarić.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Србија одустала од изручења Пурде


Заменик тужиоца за ратне злочине Бруно Векарић изјавио је за РТС да је Тужилаштво за ратне злочине одустало од кривичног гоњења Тихомира Пурде.

Тужилаштво за ратне злочине одустало је од кривичног гоњења Тихомира Пурде, Данка Маслова и Петра Јањића Тромблона. Заменик тужиоца за ратне злочине Бруно Векарић, рекао је за РТС, да је то предмет из војног правосуђа и да је истрага веома лоше рађена.


Истовремено, Векарић је рекао да је рад на том случају пример добре регионалне сарадње и захвалио се тужиоцима у БиХ и Хрватској.

У оквиру истраге саслушано је 44 сведока и нико није потврдио да је видео тројицу осумњичених да су починили злочин за који су осумњичени.

Сам Пурда негирао је писану изјаву коју је дао док је био војни заробљеник.

Тихомир Пурда се налази у притвору од 5. јануара, кад је на граничном прелазу Орашје, у БиХ, ухапшен на основу потернице Србије која га терети за убиства српских рањеника и болесника у Вуковару, 1991. године.

Хрватско државно тужилашто спровело је истрагу на основу оптужби из Србије и закључило да Пурда није крив, због чега Хрватска није могла да тражи његово изручење.

Суд БиХ је одлучио, 9. фебруара, да продужи екстрадициони притвор Пурди до шест месеци, како би добио додатно време да одлучи о захтеву Србије за његово изручење.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/852138/Србија+одустала+од+изручења+Пурде.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
:D:D:D:D
napisala sam sve to na ovom pdf nekoliko sati nakon uhicenja Purde...
i ostaje da ponovim pitanje...sto je to Srbiji trebalo jer si je opet zabila autogol...
postupanje Srbije u ovom slucaju (zahtjev za izrucenjem) obisao je cijeli pravosudni i politicki svijet i time jos vise poljuljao povjerenje u srpsku politiku i pravosude, nakon slucaja Ganic, Jurisic itd.
iako, za nas je dobro (jest preko Purdinih leda jer je nakon srpskih logora koje je jedva prozivio sad i odlezao u zatvoru) jer je Srbija ovim priznala postojanje logora na njenom tlu....:D:D
 
Србија одустала од изручења Пурде


Заменик тужиоца за ратне злочине Бруно Векарић изјавио је за РТС да је Тужилаштво за ратне злочине одустало од кривичног гоњења Тихомира Пурде.

Тужилаштво за ратне злочине одустало је од кривичног гоњења Тихомира Пурде, Данка Маслова и Петра Јањића Тромблона. Заменик тужиоца за ратне злочине Бруно Векарић, рекао је за РТС, да је то предмет из војног правосуђа и да је истрага веома лоше рађена.


Истовремено, Векарић је рекао да је рад на том случају пример добре регионалне сарадње и захвалио се тужиоцима у БиХ и Хрватској.

У оквиру истраге саслушано је 44 сведока и нико није потврдио да је видео тројицу осумњичених да су починили злочин за који су осумњичени.

Сам Пурда негирао је писану изјаву коју је дао док је био војни заробљеник.

Тихомир Пурда се налази у притвору од 5. јануара, кад је на граничном прелазу Орашје, у БиХ, ухапшен на основу потернице Србије која га терети за убиства српских рањеника и болесника у Вуковару, 1991. године.

Хрватско државно тужилашто спровело је истрагу на основу оптужби из Србије и закључило да Пурда није крив, због чега Хрватска није могла да тражи његово изручење.

Суд БиХ је одлучио, 9. фебруара, да продужи екстрадициони притвор Пурди до шест месеци, како би добио додатно време да одлучи о захтеву Србије за његово изручење.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/852138/Србија+одустала+од+изручења+Пурде.html

Немогуће.:eek:

http://forum.krstarica.com/showthre...-у-Србији!?p=16876389&viewfull=1#post16876389
 
:D:D:D:D
napisala sam sve to na ovom pdf nekoliko sati nakon uhicenja Purde...
i ostaje da ponovim pitanje...sto je to Srbiji trebalo jer si je opet zabila autogol...
postupanje Srbije u ovom slucaju (zahtjev za izrucenjem) obisao je cijeli pravosudni i politicki svijet i time jos vise poljuljao povjerenje u srpsku politiku i pravosude, nakon slucaja Ganic, Jurisic itd.
iako, za nas je dobro (jest preko Purdinih leda jer je nakon srpskih logora koje je jedva prozivio sad i odlezao u zatvoru) jer je Srbija ovim priznala postojanje logora na njenom tlu....:D:D

najveci pajaci Europe
...tandem Josipovic - Tadic

:whistling::whistling::whistling:
 
http://http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=28&nav_category=64&nav_id=488948

o cemu ti pricas pa nisu to moje reci vec vasih istrazitelja ..

zasto je povucena optuznica i sta su izjavili u BiH posle saslusanja ......

a sto se tice logora ...kako bili u HRVATSKOJ STO SHVACAM TAKO BILI I U SRBIJI STO NE SHVACAM ...ALI STA SE MOZE .....:whistling::whistling::whistling:

A DA NE BI REKAO DA JE HRVATSKI IZVOR ...CITAJ ..NO MOGU TI DATI JOS MNOGO...http://http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=28&nav_category=64&nav_id=488948


A TROKUTICE SI OBJESI SEBI O REP NO M,OGU DA MI I DAJU ..OVAKO SE OSJECAM ZAPOSTAVLČJEN JER IH NE DOBOJAM :hahaha::hahaha::hahaha:

ВРЕЂАЊЕ!
ДА ЛИ САМ ЈА, ИЛИ БИЛО КО НА ФОРУМУ, ДУЖАН ДА ТРПИМ ОВО!?

И ЈОШ ЈЕДАН ДОКАЗ ДА ЈЕ ОВАЈ ПРИМЕРАК НА ФОРУМУ САМО РАДИ ПРОВОЦИРАЊА И ВРЕЂАЊА!


A01.jpg
:bye::bye::bye:
 
ВРЕЂАЊЕ!
ДА ЛИ САМ ЈА, ИЛИ БИЛО КО НА ФОРУМУ, ДУЖАН ДА ТРПИМ ОВО!?

И ЈОШ ЈЕДАН ДОКАЗ ДА ЈЕ ОВАЈ ПРИМЕРАК НА ФОРУМУ САМО РАДИ ПРОВОЦИРАЊА И ВРЕЂАЊА!


A01.jpg
:bye::bye::bye:


PAPRIKARIJUSE DRAGI ..PA JA SAM PURGER ..MI NE VREĐAMO ...A I ZASTO BI TE VREĐAO ...

A ZASTO SI TU NA JAVNOM FORUMU ...MOLIM TE NAVEDI GDE SAM TE VREĐAO ..RECJU ILI CAk mislju ...:think:


znas da ja ne vređam nikada .....NIKADA ..PRIJATELJU POVRTNI ....

i da ne zaboravim svijestan sam sto se događako u hrvatskoj a i okoli dakle i u srbiji ...MOLIM ....
:bye:
 
ЛАЖ, ФАЛСИФИКАТ, ПРОВОКАЦИЈА!
Нема ни једног логора!
ЗАТВОРИ![/B]:rtfm::rtfm::rtfm:

A01.jpg
:bye::bye::bye:

MOZDA SI IO U PRAVU NO TOM NMORAS RECI ONIMA IZ SRBIJE KOJI O TOME PISU U VASIM GLASILIMA


A STA DA ZATVORI ..TREBA DA TUZIS PRVO TE NOVINARE ..

A STO SE OVOGA TICE TI SI ZAPOCEO SVE VIDI SVOJ POST PRETNJE ....,PRIJATELJU

A MOGAO BI MOZDA DA TRAZIM I ZA TEBE TROKUTIC ..RADI STARHA I BOLI KADA ME PLASIS SA NJMA ...:worth::worth::worth:
:bye:
 

Back
Top