Srbija odlikuje vojnike koji su ratovali u BiH i Hrvatskoj

  • Začetnik teme Začetnik teme Uysal
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Uysal

Elita
Poruka
16.872
Ministarstvo odbrane Srbije odlučilo se na potez koji zasigurno neće proći bez burnih reakcija u Hrvatskoj i BiH. Beogradska Politika piše kako bi se do kraja proljeća trebale podijeliti vojne spomen-medalje i vojne spomenice sudionicima u ratu na području bivše Jugoslavije.

"Da bi dobili odličje za sudjelovanje u borbenim djelovanjima na teritoriju SFRJ i SRJ, osobe moraju imati dokaze da su bile tamo i da nisu učinile nešto što je suprotno odredbama međunarodnog humanitarnog i ratnog prava", pojasnio je pukovnik Slađan Ristić.

U Srbiji na to gledaju kao na vraćanje još jedne tradicije u Vojsku Srbije i to nakon 17 godina.

"Tehnička komisija će kontrolirati dostavljene prijedloge u smislu ispunjavanja uvjeta po zadanim kriterijima, te će napraviti i dostaviti konačan popis osoba na suglasnost ministru odbrane", dodao je Ristić, prenosi u ponedjeljak Dnevnik.hr.

110404109.jpg


http://www.sarajevo-x.com/svijet/region/clanak/110404109
 
Ministarstvo odbrane Srbije odlučilo se na potez koji zasigurno neće proći bez burnih reakcija u Hrvatskoj i BiH. Beogradska Politika piše kako bi se do kraja proljeća trebale podijeliti vojne spomen-medalje i vojne spomenice sudionicima u ratu na području bivše Jugoslavije.

"Da bi dobili odličje za sudjelovanje u borbenim djelovanjima na teritoriju SFRJ i SRJ, osobe moraju imati dokaze da su bile tamo i da nisu učinile nešto što je suprotno odredbama međunarodnog humanitarnog i ratnog prava", pojasnio je pukovnik Slađan Ristić.

U Srbiji na to gledaju kao na vraćanje još jedne tradicije u Vojsku Srbije i to nakon 17 godina.

"Tehnička komisija će kontrolirati dostavljene prijedloge u smislu ispunjavanja uvjeta po zadanim kriterijima, te će napraviti i dostaviti konačan popis osoba na suglasnost ministru odbrane", dodao je Ristić, prenosi u ponedjeljak Dnevnik.hr.

110404109.jpg


http://www.sarajevo-x.com/svijet/region/clanak/110404109

vi ste odlikovali SeferaHalilovića,Ismeta BajramovićaĆelu..i druge Muslimane iz Srbije.......
 
Super vjest, jedna od mnogih ovih dana. I Perisicu je uskoro presuda, a i oni DB slatkishi ce uskoro dobiti svoje godine.
Napokon slobodarska Srbija da stane iza svojih junachkih djela 90-ih. Mazanje govnima, svaka chast- dugo ste se pravili "fini i mirishljavi".

Koliko procjenjujete da bi se mogao kretati sveukupni iznos nadoknade stete u privatnim parnicama? Koliko imna ostecenih? Koliko osteceni u raznim pravosudjima mogu traziti na ime nadoknade materijalne i nematerijalne stete?
Oni americhki sudovi ce najvishe da vam opterete budzet, ti ameri nemaju milosti.
 
Super vjest, jedna od mnogih ovih dana. I Perisicu je uskoro presuda, a i oni DB slatkishi ce uskoro dobiti svoje godine.
Napokon slobodarska Srbija da stane iza svojih junachkih djela 90-ih. Mazanje govnima, svaka chast- dugo ste se pravili "fini i mirishljavi".

Koliko procjenjujete da bi se mogao kretati sveukupni iznos nadoknade stete u privatnim parnicama? Koliko imna ostecenih? Koliko osteceni u raznim pravosudjima mogu traziti na ime nadoknade materijalne i nematerijalne stete?
Oni americhki sudovi ce najvishe da vam opterete budzet, ti ameri nemaju milosti.

prvo pogledaj u svoje dvoriste pa onda komentarisi tudje. :cool:
 
Ne trebaju navodnici, BiH je medjunarodno priznata kao nezavisna i suverena drzava, tako da te paravojne formacije ne piju vode.
Jesu li Zelene Beretke isle u Srbiju da kolju Srbe, ili je Srpska dobrovoljacka garda odnosno Arkanovci dolazili u BiH da kolju i pljackaju muslimane? :roll::think:

Jesu li muslimani dolazili na Balkan da kolju Srbe ili su Srbi doshli u Tursku da kolju muslimane?
 
Ne trebaju navodnici, BiH je medjunarodno priznata kao nezavisna i suverena drzava, tako da te paravojne formacije ne piju vode.
Jesu li Zelene Beretke isle u Srbiju da kolju Srbe, ili je Srpska dobrovoljacka garda odnosno Arkanovci dolazili u BiH da kolju i pljackaju muslimane? :roll::think:

Ne. Zelene beretke su jedne slatke i lijepe paravojne formacije koje su klale samo Srbe po bosni. Kako lepo od njih.

Doduse jesu bosanski muslimani kao vojska dolazili u Srbiju kad je bio Prvi srpski ustanak ko veli da ga guse i tako to (pre nego sto je dosla carska turska vojska), i tad ste se borili sa ove istocne strane Drine, ali istorija je pomerila bojiste na onu stranu Drine, tako da istorijski gledano mi Srbi napredujemo i pomeramo front u pravom smeru. :cool:
 
Normalno da ce da ih odlikuje, drzava se zvala Jugoslavija, njena armija je bila JNA, a svi ostali su bili teroristi i pobunjenici u sastavu paravojnih formacija na prostoru bivsih republika.
Ne vidim nista sporno u tekstu, a to sto su teroristi dobili drzavu ne menja cinjenicu gore navedene legalnosti jedne drzave i njene armije.
 
Ало бре - муслимани, хрвати и шиптари: победили сте у тим ратовима.
Ал нека вам негде у дубини подсвести стоји да то нисте урадили сами, нити бисте сами то икада могли да урадите, већ су вам помогле разне стране силе. Једног дана промениће се ситуација и ми ћемо вратити оно што је наше.
До тада да само да вас подсетим да и ваши савезници у НАТО војскама носе медаље за сваку "мировну мисију" и сваки рат у коме су учествовали, а њихови ратови су изузетно праведни јел да?
 
Ало бре - муслимани, хрвати и шиптари: победили сте у тим ратовима.
Ал нека вам негде у дубини подсвести стоји да то нисте урадили сами, нити бисте сами то икада могли да урадите, већ су вам помогле разне стране силе. Једног дана промениће се ситуација и ми ћемо вратити оно што је наше.
До тада да само да вас подсетим да и ваши савезници у НАТО војскама носе медаље за сваку "мировну мисију" и сваки рат у коме су учествовали, а њихови ратови су изузетно праведни јел да?

E sad si im rek'o.
 
Ne trebaju navodnici, BiH je medjunarodno priznata kao nezavisna i suverena drzava, tako da te paravojne formacije ne piju vode.
Jesu li Zelene Beretke isle u Srbiju da kolju Srbe, ili je Srpska dobrovoljacka garda odnosno Arkanovci dolazili u BiH da kolju i pljackaju muslimane? :roll::think:

Ајд` само појасни како је то ***** држава? Зар није међународни протекторат? Да ли рачунаш Републику Српску у ту твоју имагинарну бошњу?
 
Ne trebaju navodnici, BiH je medjunarodno priznata kao nezavisna i suverena drzava, tako da te paravojne formacije ne piju vode.
Jesu li Zelene Beretke isle u Srbiju da kolju Srbe, ili je Srpska dobrovoljacka garda odnosno Arkanovci dolazili u BiH da kolju i pljackaju muslimane? :roll::think:

Zelene beretke su pljackale i ubijale Srbe po Bosni,ali to je izgleda sasvim uredu jer se desavalo u BiH???
 

Back
Top